Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането
#1

Здравейте!
От 1 година и няколко месеца използвам S10+ . Скоро забелязах ,че зареждането е изключително бавно , а дори понякога не започва да се зарежда.  Телефонът не е мокрен , изпускан или удрян. Като го сложа пише ,че се зарежда с USB кабел , а като извадя и сложа пише ,че се зарежда бързо ,ама след някакво време пак преминава на изключително бавно зареждане.
Кво може да се майтапи с мен ? Зарядно , кабел ,телефон или софтуер?

Славия София 1913
Цитирай
Аксесоари
#2

Най вероятно замърсен порт, но не е изключено да е кабел, зарядно дори шантав контакт. Тествай и ще си покаже от кое е.
Цитирай
#3

Зарядно или кабел.
Цитирай
#4

Гаранцията покрива ли зарядното или кабел?

Славия София 1913
Цитирай
#5

Не покрива. Кабелите им са слабо място на самсунг.. Виж за нов в dice например. От кабела е, да не казвам 100, но 99%..
Цитирай
#6

Благодаря,къде да търся кабел ,който да зарежда бързо в dice оригинални ли са?

Славия София 1913
Цитирай
#7

Досега през годините съм взимал доста резервни части и такъв тип аксесоари на самсунг от тях.. Останал съм с впечатление, че наистина са им оригинални. А и примерно дават 2 години гаранция на батерии. Това говори само по себе си. Smile
Цитирай
#8

Колегата, ако може да пробва с друго зарядно, за да изключи проблем с телефона.
На моя Sony Xpeia XZ1 се появи такъв проблем, гаранционно му смениха платката и
се оправи.
Цитирай
#9

@vesyo Прав си, най-добре е така, за да е сигурно. Просто с моя опит досега от s4 насам, почти при всеки телефон след около година ползване, започва да се случва точно това, което колегата описва.. Нов кабел и всичко заспива. Даже аз лично си взимам от алиекспрес на Rock. Здрави кабели, които нямат грешка и най-старите до ден днешен. Но не правя реклама, въпрос на избор Smile
Цитирай
#10

Този кабел , който е оригиналният няма скъсано или протрито . От както съм го взел седи на място ,на което дори не съм го огъвал или опъвал . Ще купя един кабел за 12 лева и ще опитам с него. Имам други зарядни , но са по-различни като показатели . На първо време ще опитам с друг кабел ,а след това и зарядно.

[Изображение: tVZ0T.png]

Славия София 1913
Цитирай
#11

(2020-12-10, 00:22:48)slavista написа:  Благодаря,къде да търся кабел ,който да зарежда бързо в dice оригинални ли са?
Аз си купих от dice кабел на самсунг за бързо зареждане,тогава имах HTC 10 и техния кабел беше доста по качествен от този на самсунг(по дебел и гъвкав),трябваше ми втори за колата,а и на други марки има доста по качествени,да не правя реклама на марки, мажеш сам да се увериш.
Цитирай
#12

(2020-12-10, 11:37:22)slavista написа:  Този кабел , който е оригиналният няма скъсано или протрито . От както съм го взел седи на място ,на което дори не съм го огъвал или опъвал . Ще купя един кабел за 12 лева и ще опитам с него. Имам други зарядни , но са по-различни като показатели . На първо време ще опитам с друг кабел ,а след това и зарядно.

И аз съм ги пазил винаги. Външно нямат дефекти, но явно вътре нещо.. Пробвай с друг кабел и кажи какво е положението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)