Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR2 - мнения и отзиви

Някой влизал ли е в морето с часовника?
Цитирай
Аксесоари

(2021-06-04, 12:12:14)jgadjev написа:  Здравейте. Дали се реши проблема с изписване името на контакта при звънене? С последните версии съм на Zepp и на часовника, и при мен не иска. Става въпрос за GTR 2 classic. Преди бях с GTS и там нямаше проблим, но имам блед спомен, че трябваше нещо специфично да направя, обаче това беше преди 2 години. Моля за помощ

Прочети назад в темата. Всичко е обяснено много подробно!
Цитирай

(2021-06-08, 16:44:33)Yori64 написа:  Някой влизал ли е в морето с часовника?
Да, няма проблем.

Здравейте. Докато разучавам часовника (amazfit GTR 2e) и приложенията му за спорт, установих, че при колоездене на открито прави грешка в денивелацията. Интересното е, че при разходка на открито грешка няма, но при колоездене на открито съществува. Някой има ли подобен проблем и решение за него.
Цитирай

Предполагам, че тази неточност идва или от разликата в скоростта на промяна на данните или от липса на добър сигнал на GPS-a в този момент. Облаци, дървета и сгради влошават сигнала и съответно не показва коректни резултати.
Цитирай

(2021-06-21, 09:17:20)reg48 написа:  Предполагам, че тази неточност идва или от разликата в скоростта на промяна на данните или от липса на добър сигнал на GPS-a в този момент. Облаци, дървета и сгради влошават сигнала и съответно не показва коректни резултати.

Благодаря за отговора. Да и аз така предполагам, но нямаше ли да има отклонение и в изминато разстояние, а то е с удивителна точност.
Цитирай

GTE 2e отключва се сам след 1-2 часа, някой друг има ли с такъв проблем?
Цитирай

Здравейте,

От една седмица имам Amazfit GTR 2e и имам само един проблем, на който не мога да намеря решение..
Имам bluetooth телефон в колата, който минава през телефона, не е с отделна sim. Bluetooth-а на часовника прави смущения на телефона в колата до толкова, че е невъзможно да се проведе разговор. Имам други два часовника на други марки, които не правят такъв проблем.. някаква идея какво мога и дали мога да направя нещо?
Благодаря за отделеното внимание! Smile
Цитирай

Мога ли да ползвам часовника с GPS-а на телефона по време на тренировка (колоездене примерно) за по-точно изчисляване!?Както при Mi Band-вете, които при стартиране ма колоездене от приложението си ползват GPS на телефона.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Можеш, да.
Цитирай

Здравейте, ползвам часовника от 5 дни, първите два дни нямаше никакви проблеми, след това почна да не ми отчита правилно съня, не ми засича изобщо, ако спя следобед, в басейна ми отчита половината плуване(това се отнася и за Notify, но мисля, че просто ме губи блутута), независимо дали е на басейн или открити води, не ми отчита сърдечната дейност, трудно се свързва и някой намери ли решение за third party data, да не би да има проблем с Zepp, или бъговете са само при мен?  Дали е проблем, че използвам Zepp, едновременно с Notify by Amazfit, май нещо не се разбират заедно? Чудя се дали да не си платя pro версията на Notify, и да си карам само с него и без това, до сега за Notify, забележки нямам.

Som_X_
Цитирай

Хора, при регистрацията в ZEPP,  рябва ли да избирам реалния регион или да си сложа България? Живея в чужбина, но пише, че след това не може да се сменя региона. Като си дойда в България, няма ли да е проблем, ако региона не е правилен?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Единствения минус на България е липсата на Алекса.
Цитирай

Телефона ми е с Android 5.02 и не може да изтегли приложението zepp. Имали ли сте такъв проблем?
Цитирай

Е, то е ясно. Стар Андроид.
Опитай ръчно:
https://www.apkmirror.com/apk/huami/amaz...rcebaseapk
Цитирай

В темата имаше питане дали часовника се разбира с iOS, от едноседмичният ми опит отговора е - не. Ако сте с телефон на Apple, не взимайте този часовник. Преди този часовник имах Huawei watch GT (първата версия), този ми допадна повече като дизайн спрямо 2-ката на другата марка и затова се спрях на него, но искам да споделя следните нередности:
- При звънене, освен че не изписва кой ми звъни ако контакта е запаметен на кирилица, ами и ми се е случвало да ми изписва, че ми звъни друг контакт. За 3 години със стария подобно нещо не ми се беше случвало.
- Времето не се ъпдейтва, ако не влезеш в приложението. Дори и да оставиш заредено приложението, пак не ъпдейтва. При Хуавей, ако е на заден план приложението си обновяваше времето.
- Често се разкача блутута, като съществуват две устройства в списъка с еднакво име и трябва да влезеш в настройките и да го свържеш отново.
- При набиране на номер от телефона, можеш да прехвърлиш разговора към часовника, но релано нито те чуват, нито ти ги чуваш.
- По някаква причина, веднъж на около 20-30 разговора, по време на разговор се прехвърля към часовника и трябва ръчно да си избереш, че искаш да говориш от телефона, защото по-горното правило си е валидно.
- Когато ти звънят, понякога (веднъж на около 10-15 разговора) като вдигнеш от телефона, разговора се прехвърля към часовника и по-горните правила са валидни... чудиш се защо не говорят и се сещаш, че разговора е в часовника, но нище не се чува.
* понеже не съм фитнес натура, не съм пробвал фитнес дойностите и там не мога да споделя опит.

Sony Xperia S
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)