Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR2 - мнения и отзиви

Благодаря за отговорите. Ще си го взема от България основно заради гаранцията, а с фактурата ще ми дойде същото..

Иначе за опазването му.. малките ми гадни ръчички унищожават всичко, което се осмели да се приближи до тях. Smile
Цитирай
Аксесоари

Колебая се за покупка между Amazfit GTR2 и Huawei GT2 pro.Засега това, което разбрах е че почти няма разлика, с изключение на по-контрастния дисплей и близо двойната цена на GT2 pro.
Цитирай

Разликата е от земята до небето.
И пак уцели кофти тема да питаш.

Малко са хората ползвали и двата.
Цитирай

Здравейте! Съвсем на скоро си закупих Amazfit GTR 2Е
Има сензор за кислород и мери сатурацията когато му задам. Но очаквах, че ще извършва мониторинг за деня на сатурацията, а не само когато натисна приложението. Има ли някоя опция която аз пропускам?
Цитирай

Той и чистия 2 не може да мери постоянно. Само ръчно и докато спиш.
Цитирай

Ясно. Благодаря. Може би трябваше да взема нещо друго.
Цитирай

(2021-04-20, 16:18:50)Javer написа:  Ясно. Благодаря. Може би трябваше да взема нещо друго.
Здравейте, за пръв път попадам в сайта и не съм запознат как се пишат статии, та затова реплайвам на колегата. Искам да питам хора с amazfit gtr2 и honor magic 2 . Какви са им впечатленията. Понеже  гтр е 300 лева а хонора е почти 2 пъти по евтин. Да питам има ли смисъл в допълнителната инвестиция, като хонора може да набира хора, а другия може само да приема, иначе други различия, не виждам. Единственото, което видях и чух, че  хонора е бил по-бавен в реакциите си и забивал и ме съмнява качеството на говорителя и микрофона . Бих се радвал, да чуя различни мнения, по въпроса. Пак се извинявам, ако това не е правилното място и правилният начин за задаване на въпроси.
Цитирай

Здравейте и добре дошъл.
Ако не можете да се ориентирате има правила на форума горе в дясно.

По темата: в раздела за един часовник вероятно няма да срещнете Цялата информация.
Трябва да видите какви са им предимствата и да знаете какво искате.
Сравненията в ютюб понякога много помагат

[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gtr2 or honor magic 2
Цитирай

(2021-04-21, 12:29:38)suffer написа:  Здравейте и добре дошъл.
Ако не можете да се ориентирате има правила на форума горе в дясно.

По темата: в раздела за един часовник вероятно няма да срещнете Цялата информация.
Трябва да видите какви са им предимствата и да знаете какво искате.
Сравненията в ютюб понякога много помагат

Благодаря, за бързия отговор, но това което го има в тубата ми е минало през очите много пъти. Повечето хора отделят внимание, за ненужни ( според мен ) функции и екстри. Търся си нещо, с което да си свържа безжичните слушалки, докато бягам, а не да нося телефона със себе си, да приемам обаждания, докато шофирам, също и да набирам + gps-а , смарт напомнянията, известията и някои други леки функции. Просто ме съмнява, дали качеството на хонора не е, сравнително по-ниско от това на шаумито. Единствените слушания на микрофона, които намирам са индийци и не мога да  разбера ясно ли се чува или не и докато си скролват, часовника ли забива или видеото. Фактори, които според мен са от най-голямо значение. Бих се радвал, да чуя мнение. Благодаря и за отзивчивостта, но едно го гледаш в нета, друго в ръцете ти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gtr2 or honor magic 2 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

От гтр2 не можеш да набираш !!!
Цитирай

(2021-04-21, 15:42:17)emzo написа:  От гтр2 не можеш да набираш !!!

Знам. Написал съм го по-горе. Не е болка за умиране за мен.
Цитирай

Основната им разлика се свежда до 2 неща:
- дизайн
- AoD - always on display

T'ва е.

А и шаомито може да не брои стъпки, докато шофираш.
Цитирай

(2021-04-21, 16:03:17)emzo написа:  Основната им разлика се свежда до 2 неща:
- дизайн
- AoD - always on display

T'ва е.

А и шаомито може да не брои стъпки, докато 
Все пак мерси за отговора, но до днес съм се заблуждавал, че и 42мм вариант на хонора има говорител и микрофон, а то нямало. Само 46мм версия, а нейната цена се равнява с тази на шаумито. Така че, съм се решил да си взема гтр2, защото ми допада повече и ми изглежда по-надежден. Ще споделя мнението си, след като го взема. И се надявам да помогна, на някого в същата ситуация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gtr2 or honor magic 2 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

5 месеца го ползвам вече.
Прочети цялата тема, дал съм доста инфо.
Цитирай

Със zepp ли свързвате телефона и часовника? Нещо zepp не ми допада, много батерия дърпа.

Има ли нещо друго, което би свършило работа?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

За 13 часа, зепп ми е консумирал 0.3% от батерията.
Като е постоянно активен и е добавен в изключенията.


Проблем със Зепп - няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Zepp. Никакви грижи с батерията. Довечера преди да заредя, ако не забравя, ще снимам и при мен потреблението
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай

Не излиза Zepp изобщо в статистиката.
На хардуер обаче видях 2.2% ползване на батерията от блутуут, което освен постоянната връзка с часовника е свързано с ползването на безжични слушалки по около час на ден
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай

(2021-04-21, 20:44:23)hamilcar написа:  Със zepp ли свързвате телефона и часовника? Нещо zepp не ми допада, много батерия дърпа.

Има ли нещо друго, което би свършило работа?

Аз ползвам Notify for Amazfit & Zepp има повече настройки, ползвам го с gts2 mini, но подържа и този модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай

Първоседмичен ъпдейт от новобранец в употребата на умен часовник и в конкретност на Amazfit GTR 2.

Като цяло съм супер удовлетворен от излъчването, функциите и "държането" на умния часовник.
Взех стоманения, а от алиекспрес си поръчах 5 различни каишки и лепенка за екрана.

Но имам някои щекотливи моменти, поне що се касае до моята употреба дотук. Ще се радвам на вашето мнение. 

1. 14 дни батерия е тотален абсурд
* Без говорене, без музика, без GPS и трениране, без нотификации, базов циферблат, без stress metering, DND timed, AOD timed, но с включен bluetooth и останалите неща по-долу (heart rate е на 10мин), часовникът дърпа -+ 30% на дневна база.
* Втори ден м/у 22:30 и 8:30, AOD off ми тегли общо 6-7%.

Официалните приказки от фирмата за 14 дни батерия - “voice assistant on, wear all day, heart rate always on, sleep monitoring, Bluetooth talk for 30 minutes a week, connect earphones for 30 minutes per week, exercise 3 times a week, each time turn on GPS for 30 minutes, raise the wrist to light up the screen 30 times a day, 150 message pushes per day, blood-oxygen detection 2 times a day”

Изчетох всичко по темата, като цяло повечето хора докарват поне 10 дни. Аз ще докарам макс 4 с изнасилване откъм неизползване. Дотук съм зареждал часовника веднъж от 20% (дойде на 40% от магазин) до 100% и още веднъж от 7% до 100%. Не желая да звуча като малко детенце, което мрънка, ала когато нещо е обявено, поне да се приближава до него.

2. GPS - пробвах го само веднъж с 8км лек тръс. Като цяло върви доста коректно, има отклонения разбира се. Забелязвам в клипове, че и скъпите часовници имат отклонения, така че за момента го считам като задоволително. В крайна сметка няма да насочвам балистични ракети с него.....

3. Music Player - супер доволен съм от сигнала както при високоговорителя (спрямо това, откъде идва), така и от слушалките (tronsmart 30$). Да излезна без телефон да търча е страхотно удоволствие.
3.1 Трансферът на музика - покъртителен. Мисля, че му хванах цаката обаче. 
Трябва да се започне с една песен. Ако захапе, тогава почвам да нареждам лека-полека и другите. Ако не тръгне песента, махам я, излизам от приложението и пак влизам и пробвам. (zepp) 
Не съм видял зависимост спрямо дължината на песента откъм букви и цифри.  

4. Heart rate, sleep rate, Sp02, stress, крачки - нямам компетенция. 

4.1 Последните 2-3 дни засича коректно съня ми откъм събуждане, ставане и заспиване. Друго към момента не ми и трябва на мен, ако трябва да съм акуратен. 
4.2 С крачките нямам проблеми. Само видях един диспаритет между google fit and GTR2 вчера, но не знам кой от "двамата" греши.
4.3 Stress - за мен това е маркетингова играчка. Мое лично мнение.
4.4 Видях този клип на тази тематика в youtube - Amazfit GTR 2 Review: Sleep & Heart Rate Test (I wanted to like it...) Човекът вдига сериозна гюрултия колко е неточен часовникът.
Други с по-не-толкова научни инструменти имат други наблюдения, така че стои като интересен казус.

5. Weather app - много ми допада, но нуждата от константна връзка с GPS на телефона е тегаво нещо. Не става синхронизирането само по bluetooth.

6. Батерия на телефона. Видях, че има коментари вече тук на тази тема. Според мен това, че zepp показва нисък процент не значи, че операционната система не харчи ресурси, които са повече и които не се изписват директно на zepp. Категорично телефонът ми губи повече батерия като е в константна свръзка с часовника, а също и когато не е, но zepp върви в бекграунда. Xiaomi Note 8 Pro.


7. Zepp - апликацията е интересна и едновременно с това объркваща и недостатъчна. Най-много ме разстройва липсата на батерийно наблюдение.
* Мое лично мнение - Google Fit супер много ми харесва с изчистеността си на статистиката. Това е мое мнение.

8. AOD / always on display - Очаквах, че всичко ще ми свети нон-стоп явно доста лаишки. Както и да е, не е точно така при тези часовници. 
Задал съм му 15 секунди, НО. Категорично дисплейът потъмнява и на 2ра секунда, и на 10та, и на която той прецени спрямо употребата.
Не мога да взема отношение. 
Също така има забавяне при светване от около секунда, която предполагам е окей.

9. Notifications - нямам проблеми. Показва ми всичко. На английски съм с последната версия на Zepp.

Ако ще си купувам друг умен часовник от amazfit/huami/zepp corp/xiaomi corp бих искал да мога следното: да се обаждам през часовника (e-sim), за да мога тотално да махна телефона; плащане през часовника; наистина по-издръжлива батерия; музикални апликации като допълнителна алтернатива на приложението; по-надеждно качване на музика; мигновено светване на дисплей.
И корекции по апликацията.

Ако някой може да ми подаде съвет за батерията, ще съм благодарен. Имам усещането, че няма повреда в часовника, а е нещо друго, което аз не правя коректно.

Надявам се да помогнат на някого моите мисли. Усмихната и позитивна вечер на всички!
[-] 2 потребители изказват благодарност на nightchill за това мнение:
  • Asko6, suffer
Цитирай

Ъпдейт по използването на батерията за горния ми пост.

1. Без AOD normal sensitivity, без heartrate, с единствено включен bluetooth + съобщения - 12-14% на ден.
2. С AOD normal sensitivity, c heartrate и всичко останало - 12-14% на ден. Да, няма грешка, показва ми същото.
3. Търчане с часовника със следните параметри - GPS 50мин, Music с bluetooth слушалки на макс звук 1 час, AOD max brightness, heartrate kaто основен параметър - ок. 20% разход.
4. Пускане на heartrate от 10 мин на 1 мин при мен не се отрази по никакъв начин.

Уви, не е това, което очаквах спрямо батерия, но явно аз много го тормозя, за да не издържа достатъчно.
Същото важи за телефона вече - тази непрестанна връзка с часовника му разказва играта.

GPS tracking-a иначе е доста добре, поне в моите крака.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nightchill за това мнение:
  • Asko6, hamilcar
Цитирай

Здравейте. Обърнах внимание на атмосферното налягане което ми показва amazfit gtr 2e и не отговаря на на приложенията в интернет за атмосферно налягане. Знаете ли дали се калибрира този сензор?
Цитирай

Здравейте, 
От скоро и аз ползвам часовника. Общо взето съм доволен, досега бях с Huawei GT.
Имам няколко питанки:
1. Има ли някаква алтернатива на Zepp
2. В Zepp къде/как да видя записаните тренировки/активности. Виждам само в Profile/My records най-добрите постижения, а не всичките.
3. В официалният сайт пише:
    Intelligent recognition of sports modes also eliminates the need to manually select the sports modes, so the watch is always ready for action.
    * Smart recognition includes 6 sports modes: Outdoor Running, Treadmill, Walking, Outdoor Cycling, Pool Swimming, and Elliptical
    как се активира това чудо?
4. Как се свързва със смарт кантар? Когато искам да добавя Scale, пише step on scale и почва да върти геврека, но не се свързва.

Благодаря предварително на всички  Smile
Цитирай

2. отваряш Zepp И ако нямаш за дена направена тренировка имаш празно поле с тренировките.
Като натиснеш на него трябва да ти покаже всички тренировки

4. кантарът го добавяш през Mi fit и после се появява в Zepp.
И триеш Ми фит Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • itsoal
Цитирай

Колеги, този Zepp mod APK от къде мога да го сваля? Един колега беше постнал линк, но вече е неактивен.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)