Анкета: Бихте ли използвали сегашния Ви телефон 3 години? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, той вече е на повече
6.80%
7
6.80%
Не, за този период ще ми омръзне
10.68%
11
10.68%
Да, не виждам смисъл от честата смяна
45.63%
47
45.63%
Не, защото ще почне да забива, според мен
3.88%
4
3.88%
Да, все пак е висок клас
17.48%
18
17.48%
Не, но 2 години, бих
8.74%
9
8.74%
Все още не мога да преценя
6.80%
7
6.80%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли използвали сегашния Ви телефон 3 години?
#1

[Изображение: Dbf31-QVXUAAac-RT.jpg]

Бихте ли използвали сегашния Ви телефон 3 години?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Странно: преди телефоните имаха какво да предлагат откъм развитие, но изкарвах повече време с един, около 2 години. После, за някакъв период, ги сменях през няколко месеца, точно защото пък бяха интересни, а последните около 3 години флагманите са толкова безинтересни и с толкова надути цени, че не виждам сmисъл да си давам парите за тях, както правех. Но сега като че ли по-бързо взеха да ми омръзват мобилните устройства, макар че си давам сметка, че е плод просто на големия интерес към тези технологии. Все пак, гледам да ги задържам по поне година, но не си представям за повече от две.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Моят март месец прави две години, и не мисля да го сменям. За сега.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Моя също април 2021 година ще направи 2 години.Тогава ако харесам нещо може и да го сменя,но още не съм решил.Още не ми е омръзнал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Януари 2021 прави 2 години. Идеята е да го ползвам горе долу 3, за да го сменя покрай намаленията в края на годината

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Моят е на около 5 години и не виждам с какво, ако си взема нов телефон, ще ми върши реално повече работа. Размерът съм го избирал нарочно малък, а такива вече няма.

Sony Z5 Compact.
[-] 2 потребители изказват благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#7

Все още се двоумя между "Не, за този период ще ми омръзне" и "Да, не виждам смисъл от честата смяна". Ако можех щях да маркирам и двата отговора, нищо, че се изключват взаимно.
Със сегашния съм година и четири месеца. Това е рекорд за последните 6-7 години. Омръзват ми бързо и вземам следващия, а той реално не ми предлага нищо повече от предходния. Естествено това е при смяна през няколко месеца. 
Благодарен съм, че новите модели са все по-големи, по-грозни, по-скъпи и това ме спира от поредната безсмислена смяна на телефона.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

В момента ползвам такъв, за моето потреблние е идеален, като ъпвам аповете!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Скоро си взех нов и съм мега доволен. Дано и след около 2 години да мисля по същия начин и да няма нужда да го сменям. Smile

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goldberg за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Септември месец тази година навърши 3 години и като гледам как се държи,а и какво се предлага ще откъне и 4-та.

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Schvabata за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

В анкетата няма отговор, който е подходящ за мен затова ще го дам в писмен вид:
Да, бих ползвал телефона си 3 години (че и повече), но в моите ръце физически не издържат толкова дълго време. Life happens и всички умират от травми Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

липсва моя отговор, а той е, повече от година не карам с 1 телефон, общо взето си взимам винаги следващия нов модел

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

То с тия цени, премахването на функции и зарядни и пълната липса на малки флагмани се налага да си ползваш стария по-дълго. Ще има да чакат да им дам 1500+ лева за скопено недоразумение...
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Не, защото след 2 години вероятно ще е напълно зарязан откъм критични обновления. Не мисля, че версията на Андроид е толкова важна, защото при моето ползване дали ще е 9, 10 или 11, все тая, но поддръжката е нужна, а производителите не поддържат вечно моделите си.
Освен това, единственият телефон, който е надживял безпроблемно гаранционния си срок и продължаващ да е ОК е предходният Honor 9. Двата предхождащи го (LG G2 и Redmi Note 4) работиха около 1 седмица след срока.
Дали текущият Nova 5T ще изкара 2-те години, няма как да знам, засега е на 1/4 от периода, но вероятно ще го сменя през 2022
Цитирай
#15

И още как!..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Досега съм си сменял телефони все през 1 година, айде някои и малко повече, но последните години, телефоните са достатъчно добри, за да изкарат поне 3 години, както и цената им се увеличи доста, например iPhone 8 и Note 9 ги взех за 1300лв., а сегашния iPhone за почти 2000лв., а реално не намирам почти никаква разлика с Note освен iOS и защото е по-нов модел, разбира се с малко по-добри характеристики, просто едно увеличаване на цената, защото има кой да купува, сегашният Note 20 Ultra и iPhone 12 Pro Max са още по-скъпи от предходния Note и iPhone, а не предлагат почни нищо различно. Като че ли се наиграх като ползвах най-доброто от Android по-точно Samsung и Apple. Та 3 години, не знам, но две, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Последната година смених към 4, миналата към 6. Сега с този съм 5 месеца и пак мисля за смяна, но вашите отговори ме накараха да се замисля.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Максимум година и половина. Ползвам сегашния вече 1 година, и мисля да изчакам напролет да видя водещите фирми какво интересно ще изкарат на пазара, и ще преценя. Но 2-3 години - абсурд.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#19

За да не замърсяваме планетата смятам да го ползвам колкото се може по-дълго.Вече започват да махат зарядните от комплекта с тази цел,трябва и ние да сме съпричастни.
[-] 6 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • andreti013, jivkojj, LilSaint05, oxuboxu, Victormihov, yankoa
Цитирай
#20

Предишния ми Oneplus 3 го ползвах до 2019 г. (та точно 3 години стават), но главната причина да го сменя беше батерията (просто издържаше 2 часа екран, а читави оригинални батерии по някаква причина, няма...).
Отделно че процесора почна да не смогва на multi-tasking и особено при снимане с Google Camera-та, нещата ставаха плачевни Big Grin Но сегашния ми определено бих си го ползвал 2-3 години

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Ако от производителя е осигурена 3 години поддръжка на устройството, защо - не.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Реално мога да изкарам и 6-7 години, изобщо не ми дреме-едва ли след 5 години топ флагманите ще предлагат нещо по-различно от сегашните топ флагмани.
Но просто винаги ме човърка след като съм дал повечко пари, особено за висок клас флагман, после да го продам с лека печалба.
И не издържам. Просто търговията е в кръвта ми. Все купувам и продавам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

Да, стига батерията му да не умре преди това, защото главната причина да сменям телефоните си е именно тя.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Балкай Бартокомляс за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

Аз съм със Samsung A6 от юни или юли 2018та малко след излизането му. И смея да твърдя, че този телефон за това време върви перфектно. С други телефони съм изкарвал макс 2 години и започват да забиват. Мисля, че ще изкарам повече от 3 с този и после ще му сменя батерията за още 2 години износване Big Grin . В момента не виждам смисъл да го сменям пък и не произвеждат с метален гръб (протектори не използвам). Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на LilSaint05 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

Да, всички телефони съм си ги ползвал 2+ години. Изключение прави 9Т, чийто екран счупих и се наложи смяна.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)