Анкета: Бихте ли използвали сегашния Ви телефон 3 години? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, той вече е на повече
6.80%
7
6.80%
Не, за този период ще ми омръзне
10.68%
11
10.68%
Да, не виждам смисъл от честата смяна
45.63%
47
45.63%
Не, защото ще почне да забива, според мен
3.88%
4
3.88%
Да, все пак е висок клас
17.48%
18
17.48%
Не, но 2 години, бих
8.74%
9
8.74%
Все още не мога да преценя
6.80%
7
6.80%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли използвали сегашния Ви телефон 3 години?
#26

То май по-добър вариант е да си купиш Смарт часовник или безжични слушалки и да използваш телефона 2, 3 години, вместо да купуваш всяка година телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако му е писано, мога да изкарам със сегашния си телефон не 3, ами цели 5 години. Всяка година да го сменям е абсурд, освен ако не го строша.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Балкай Бартокомляс за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

Както е написал Hazart по-горе, парите от честа смяна на телефони е по-добре да ги даде човек за часовник и слушалки. Поне окомплектовката ще е пълна.
Поне през последните години не се предлага нищо иновативно, за да се сменят телефоните на 2 години, камо ли на 1 г. Сегашния ми не забива, работи достатъчно добре и батерията все още успява да издържи на цял ден с моето натоварване, а е модел от 2018. Ще бутам с него до края на годината и за Коледа ще сменям

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на GodPetar за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#29

Еми да. То след 2 години кой знае какво още ще липсва от сегашните обичайни функционалности. Те махнаха "второстепенните" неща на максимум, вече е време да почнат да махат и основни. Колко му е следващата жертва да е ГПС-а. Все пак телефоните могат да се ориентират и по клетките.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#30

Аз като гледам, ги махат все на флагманите, средния и ниския клас, по не, а тук, сигурно, защото, който купува такъв телефон, се предполага, че ще може да си позволи и безжично зарядно, слушалки и такива.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31

(2021-01-09, 13:00:39)jivkojj написа:  Те махнаха "второстепенните" неща на максимум, вече е време да почнат да махат и основни.

Те като махат екстри, ние ги махаме от списъка за покупка. Аз поне така правя. Не робувам на марки, нито държа да имам най-новото и най-бързото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

И защо в анкетата няма един прост и естествен отговор - Да !
Така бих отговорил.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Защото няма да е интересно. Много плоска анкета ще стане, ако има да и не. С повече отговори, всеки има възможност да види другия защо казва да или не, да види причината.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

Моята причина да кажа да е друга от посочените отговори в анкетата. Какво да правя ?
Цитирай
#35

Сподели ни я просто.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Да, защото ми харесва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

Това е равносилно на - "Не виждам смисъл да го сменям". Няма смисъл от десетки въпроси в една анкета. Избираш си най-близкото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#38

(2021-01-10, 17:53:28)redsys написа:  Това е равносилно на - "Не виждам смисъл да го сменям". Няма смисъл от десетки въпроси в една анкета. Избираш си най-близкото.
Въобще не е равносилно. Може да не ми харесва, обаче да не искам да го сменям по други причини.  Съгласен съм , че няма смисъл от десетки въпроси в една анкета. Затова трябва да има въпрос - да. Ама пък после се обяснявай, колкото искаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

А ми това е идеята, да става раздумка... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#40

На теория - бих, харесвам си го много.
На практика - няма да стане. Тази година ще изкарам с него, защото го вземах края на август миналата (прясно) година и още ми е нов. S22 обаче (или както там ще се казва) вероятно ще е следващия. Просто свикна ли прекалено много с нещо, не ми ли е ново и прясно почва да ми доскучава, едно рутинно такова ми става, няма го тоя гъдел ли как да кажа... и сменям.

обре, че поне е флагманската серия та да разнообразява с ъпдейти, че при средните класове е трагедия май при всички марки.
Цитирай
#41

(2021-01-10, 22:27:15)Ivanov_1994 написа:  обре, че поне е флагманската серия та да разнообразява с ъпдейти, че при средните класове е трагедия май при всички марки.

Ако търсиш само ъпдейти за разнообразие-ползвай Google Play. Там всеки ден все нещо се "ъпдейтва" и "подобрява". Така ще си ъпдейтваш всеки ден и ще спестиш 2000 лв за флагман.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

Ще ви кажа една тайна. Имах и още го имам, но вече е само като Аларма. Sony Ericsson K800i.
Закупих го нов 2008г и го ползвах до 2016. И тогава ме предаде дава някъде на късо и ако го ползваш повече от 3-4 мин започва да гасне.
Не мога да лъжа вече попил от удобствата на смартфона не бих се отказал от него. Но определено бих ползваш K800i като втори телефон.
Имаше типично по старо му 4-5 дневен живот на батерията. Камера на Кибер шот, мерещ се с 8МР на модерните телефони.
И най важното за мен. Името и фамилията на абоната се побираха на екрана. Без значение колко символа е.
А при модерните телефони това го няма.
Аз се придържал към флагмани от миналата година или още една година назад. Имам възможност, но не разбирам нуждата да се вземат телефони за 2000-2500лв всяка година.
Вместо да ги отделя за една хубава почивка или за семейството да ги наливам всяка година в (нови) телефони.
Живото доказателство е Iphon 12-ката. На платформата на 5-цата е. Да не говорим за всичо останало. А цената е.... (след като си го окомплектоваш с всичко което НЕ идва към него)...

LG Bello 4.4.2 => Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikShtain за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

През март правя 2г. с Ноут9(последният истински Ноут).
Не смятам да го сменям,грижа се за него-висок клас защитен калъф,протектори,зареждам бавно на безжично-юсб-порта здрав,батерията запазена.Не виждам алтернатива с какво да го заменя.
Ще го ползвам,докато не издъхне.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#44

Аз не мога 3 месеца да изкарам с едни и същ, хората по 3 години, че и нагоре?! Сменям ги постоянно. Просто тръпка. Искам да пробвам, да видя, да сравня всеки флагман. Този имал някви иновативни охлаждащи елементи, оня имал вариаторна бленда на камерата, екран 90Хц, 120Хц... винаги има за какво да съм любопитен. И не е толкова тежка финансово. Стария, дето всъщност е почти нов се продава, не се изхвърля. Новия се търси изгодно на промо и те така.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#45

Използвах една Nokia с копчета цели 6 години. Ако не ми бяха подарили смартфон, сигурно и до 10 щях да откарам с нея. Та винаги може и по-зле.
Цитирай
#46

(2021-01-13, 21:29:00)Bavarche написа:  Аз не мога 3 месеца да изкарам с едни и същ, хората по 3 години, че и нагоре?!  Сменям ги постоянно. Просто тръпка. Искам да пробвам, да видя, да сравня всеки флагман. Този имал някви иновативни охлаждащи елементи, оня имал вариаторна бленда на камерата, екран 90Хц, 120Хц... винаги има за какво да съм любопитен. И не е толкова тежка финансово. Стария, дето всъщност е почти нов се продава, не се изхвърля. Новия се търси изгодно на промо и те така.

Успокоих се мислех че съм само аз.  Big Grin

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#47

ползвам си старата машинка и май скороро няма да я сменям... мн се кефя на метални телефони, а вече такива не се правят...

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#48

Почти всеки месец, най късно през два месеца сменям телефон. От любопитство да видя какво предлагат различните модели. Но неизменно като primary си държа като основен малкия Redmi 7A. Не само заради MIUI dialer a а и заради всичко останало. За мен лично и мойте изисквания най доброто и здраво нещо правено до сега , дори и тия 5.45 inch а са ми малко в повече , но това е засега най малкото на пазара актуално.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#49

Вижте сега, всичко си е въпрос на финанси.
Излишни или не, това е все едно да те питат, бихте ли карали колата си 20 години, ами НЕ, ако можех щях да сменям веднъж на 3 години или всяка, щях да го правя с огромен кеф и то не една ами 2-3 наведнъж щях да карам и да си ги менкам.
Така е и с телефоните, мога- сменям, не мога - не сменям.

Кой не иска най-новото да кара, използва или да живее в него?
В тази анкета няма тежест, защото винаги всичко си зависи от финанси и не ми излизайте с номера, ама новото не е хубаво, старото дето си ползвам е по-добро, аз вярвах едно време на тези филми като бях на 18 и нямах 100лв в джоба.

Извинявам се, ако звучи грубо, но си е самата истина. Всеки си мечтае, един ден да спечели "големите пари" от тотото и да смени апартамент, къща, кола и тн.

По темата:
Не, не издържам 3 години, купувам най-новото защото съм фенSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#50

Колега кола и телефон нямат нищо общо, така че тъпо сравнение. Едното е 40-50 бона и нагоре другото 1- 2к ако взимаш от скъпите, дето всеки почти може да си го позволи. Аз по-скоро бих го сравнил с компютър, реално на няколко години има смисъл от смяна, но ако ти се занимава, щото трябва да преинсталираш доста неща. Вече ако ги сменаш често с цел проба това е друг въпрос..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)