Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон >= DSLR фотоапарат?
#1

Здравейте, имам нужда от помощ в избора на ново устройство, което да замени сегашният ми Huawei P10 Lite + един събиращ прах DSLR Nikon D5300, който да продам и с още малко спестявания да си закупя нов телефон до около 1000 лева, който да прави снимки с възможно най-добро качество. Ползвам телефона за разговори, слушане на музика, леки приложения и снимки - не играя игри.  Предимство е ако има 3.5мм жак, но най-важният критерии е камерата, която държа да има и Ultra Wide сензор. За момента съм се насочил към Huawei P30/P30 Pro, но ще се радвам ако получа и вашите препоръки  Huh
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-12-20, 00:19:44)2 Fast 4 You написа:  Здравейте, имам нужда от помощ в избора на ново устройство, което да замени сегашният ми Huawei P10 Lite + един събиращ прах DSLR Nikon D5300, който да продам и с още малко спестявания да си закупя нов телефон до около 1000 лева, който да прави снимки с възможно най-добро качество. Ползвам телефона за разговори, слушане на музика, леки приложения и снимки - не играя игри.  Предимство е ако има 3.5мм жак, но най-важният критерии е камерата, която държа да има и Ultra Wide сензор. За момента съм се насочил към Huawei P30/P30 Pro, но ще се радвам ако получа и вашите препоръки  Huh
Препоръчвам P40 pro. Широката му камера е доста добра, както и стандартната. Ако не ти е проблем, че няма Гугъл. Алтернативи има за него.
Цитирай
#3

Сони 5/2 , но е над бюджета! Има отлична камера, добра батерия и жак за слушалки. Със СД процесор и добър дисплей и почти чист андроид!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Xiaomi Mi 10 e един от топ вариантите до 1000 лв. Има оптична стабилизация и снима видео до 8K@30 fps. Без жак е.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

1000лв? За Ми10? Дано не си сериозен. :О
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#6

Много правилно си се насочил, зимай един Р30 Про, снима ПЕРФЕКТНО!

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

Пиксела е по-добър, лично мнение

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Съгласен съм с @pepy1. Пиксел или Сони.

1916 
Цитирай
#9

Съгласен съм за Sony 5II и Pixel5,но цената им е доста над 1000 лева.Huawei 30 Pro снима добре,и влиза в бюджета.
Цитирай
#10

Продавай вехториите и взимай един P30 proSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Стига да беше сериозно написано, предложението ти е много добро. На този модел реално почти няма за какво да се хванеш за да го изкараш недъгав.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

Ако говориш на мен, Алекс, предложението ми е напълно сериозно.
П30 про е последният хубав телефон на Хуавей според мен, а и камерата е върха.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#13

Да P30 pro в тази ценова категория е без аналог. То даже и сред по скъпите пак няма конкуренция. Сони също е ок ама цените им са х2. Пиксел принципно снима по добре, 4 и 5 са с невероятна постобработка. Така изчиства кадрите че не можеш да повярваш на очите си. Но са по скъпи, в БГ ги няма официално и комплексно P30 Pro е по завършен телефон.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#14

Супер сте! И аз след доста ревюта клоня към Huawei-a, но на про версията ми липсва е 3.5мм жака и чистият P30 е по-компактен. Има ли голяма разлика в снимките между P30 и P30 Pro?
Цитирай
#15

Аз съм с П30,разлика в снимките няма,Про то има по-голям зум и TOF 3D, (depth) за дълбочина.Можеш да разгледаш снимки тук
Цитирай
#16

HW е с нано мемори доп. памет, да няма после Мяу... А за жака взимаш един преходник и забравяш за онзи отвор. Имаш и по-висока водоустойчивост, по-големи батерия и дисплей. Виж как седят нещата и с новата версия.
А снимки има в раздела на версията Тук в Този форум...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

Добре снимаше и Р40, но Хуауей му таковаха м@м@т@ с EMUI 11.

1916 
Цитирай
#18

Това е поправимо... И най-вероятно с китайския клонинг скоро пак ще е така...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Да дам бърз ъпдейт. Продадох камера и намерих на добра цена малко ползван P40 Pro и съм много приятно изненадан от възможностите му! Имало живот и без Гугъл Сървисиз ?
Благодаря на всички за насоките
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2 Fast 4 You за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#20

(2021-01-05, 17:53:07)milss написа:  Добре снимаше и Р40, но Хуауей му таковаха м@м@т@ с EMUI 11.

EMUI 11, само на определени телефони Huawei ли скапва камерата или всички, които получат EMUI 11 ще са в кюпа?
Цитирай
#21

@solo5 Като дойде EMUI 11 и за P30-P30 Pro,и за другите модели за които предстои ъпдейта,ще се види.Обикновено едни го забелязват това влошаване други не.
Цитирай
#22

(2021-02-04, 10:30:19)solo5 написа:  EMUI 11, само на определени телефони Huawei ли скапва камерата или всички, които получат EMUI 11 ще са в кюпа?

@DoryanY го е написал, като дойде ще се види. Самсунг скапаха камерата (само) на S10 с OneUI.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)