Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на Galaxy S9+
#1

Здравейте, обмислям да сменя  S9+. Страшно доволен съм от телефона, работи без проблеми, но евентуални искам да го продам и да взема нещо ново.
Преди това имах Galaxy S7 и сега обмислях s10 или S20. Реално обаче не ми трябват май флагмани.

Какво търся: 
-Безпроблемна работа, каквато имам сега.
-Добра батерия.
Здравина и водоусройчовост (нося го по планински бягания). 
-Размер, подобен на S9+.
Камерата не ми е важна, марката също.
Иска ми се да сваля цената до около 700 лв. и да си взема и часовник на Garmin, вместо да давам 1000 + за телефон. В момента нямам гривна/часовник и ползвам телефона за навигация в планината, за мерене на пулс.
Има ли на пазара нещо в този ценови сегмент, с което да си струва да си заменя S9+? Другият вариант е да си карам с него още поне година, това също е възможна опция. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579640
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579648
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...L/p/572185
Тези все стават, въпреки, че водоустойчивост до тези пари е трудно да намериш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#3

Чудих се и аз с какво да сменя S9+ и в крайна сметка се отказах.Вместо това си купих два други уреда.Нямам никакви ядове с S9+.Според мен просто си купи само часовника.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • BGDropche, fifth_root, Franz_Ferdinand, oxuboxu
Цитирай
#4

(2020-12-20, 23:06:31)hazART написа:  https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579640
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579648
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...L/p/572185
Тези все стават, въпреки, че водоустойчивост до тези пари е трудно да намериш.

Благодаря! Хубави телефони, като цяло много добре отговарят на критериите ми. Като батерия са по-добри от S9+, но извън това май все пак не го превъзхождат с нищо и може би най-добре да си карам с него, както и 007 пише ...

Същността на въпроса ми май се свежда до това: има ли на пазара нещо, което за 700 лв. да може да замени S9+ и да си струва?
Цитирай
#5

Не,няма.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, Victormihov
Цитирай
#6

Няма как да се сравняват телефоните за 600, 700лв. със Samsung Galaxy S9+, защото той е флагман, а те са среден клас, сегашните флагмани струват много повече от S9+ и ако му търсиш достоен заместител трябва или да вземеш S20+ от OLX или да дадаш 1500лв. някъде за S20 Ultra, за да имаш всичко, което ти трябва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, Victormihov
Цитирай
#7

Аз се чудих между S20+ и Xperia 1ll.Не виждам за моите нужди фрапиращи разлики между S9+ и по новите модели.Както казах за тези години ползване проблеми съм нямал.Работи си перфектно.За това се отказах,и с парите си купих други неща.За мен беше правилно решение това. В крайна сметка избора си е изцяло твой.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, oxuboxu
Цитирай
#8

(2020-12-20, 22:37:29)Franz_Ferdinand написа:  Здравейте, обмислям да сменя  S9+. Страшно доволен съм от телефона, работи без проблеми, но

Може да изкараш поне още 1 година с S9+ и след това да му мислиш
Щом ти харесва си карай с него, освен ако наистина ти е омръзнал и имаш излишни пари за трошене
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, oxuboxu
Цитирай
#9

Купи си часовника и си ползвай сегашният телефон!
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, oxuboxu
Цитирай
#10

Имаме в семейството S8+ не знам вече на колко години.
И имаме s20.

Не знам защо, но s8+ като, че ли работи по-добре от S20, на S20 камерата докато я отвори и докато снима отнема няколко секунди, на старият не е така.
Направихме му ресет и какво ли не, телефон на 5 месеца, накрая го махнах и край, нещо им има на новите модели на Самсунг и са по-зле от старите.
Не знам защо.

Ако си доволен от телефончето, не сменяй, най-малко със среден клас Шиаоми.
Пазара днес е леш, няма нищо читаво, като, че забравиха да правят телефони.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, oxuboxu
Цитирай
#11

В крайна сметка се вслушах в съвета на повечето от вас и за сега оставам с този телефон. Купих си спортен часовник за по-малко пари, а по отношение на телефоните в близко време може би повече ще се оглеждам и ограмотявам - не е лесно в това море от марки и модели.
Цитирай
#12

Не е и толкоз трудно, но трябва да имаш 2000лв поне за да смениш флагман.
Иначе аз този "проблем" съм го решил като продам старият и взема нов.

Ма то във всичко скъпо е така кола, апартамент, къща.
Когато твоят телефон втора ръка струва там колко не съм проверил, но да речем 700лв, продаваш го, слагаш още 700лв, прави 1400лв вече избора е по-лесен, за нов флагман.

Макар, че цените им вече са над 1400лв, ама да речем на теория, че като ги имаш тези пари, вече избора не е толкова труден.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Здравейте,

Възобновявам темата година по-късно. Първо, моят S9+ работи все така отлично, никакъв лаг (игри не играя), забивания и подобни. Батерията обаче иска зареждане в ранния следобяд, така че отново се замислям за смяна. Реших че ще взема Самсунг, като гледам следните модели: от една страна S20FE и А52s и от друга S21/S21+/S21FE. Между първата и втората група има значителна разлика в цената, така че въпросът ми е: Според вас струва ли си за потребител, който не играе игри и не държи на супер снимки да се качи на втората група телефони (с цел да си гарантирам 2-3 г. безпроблемна употреба) или да остана на S20FE/A52 и да си спестя няколко стотин лева? Какви са според вас реалните плюсове на S21/S21+/S21FE спрямо S20 FE, неща, които се усещат на практика? Струва ми се, че S20FE има всичко, което искам на добра цена, но някак си не е никаква стъпка от моя си S9+.
Цитирай
#14

По добре изчакай S22.
Аз съм с NOTE 9 и не бих го сменил с никой от сегашните серии на Samsung S20/21 и т.н.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#15

На мен ми се струва че S20 FE превъзхожда във всичко твоя S9+
Дори и само батериите да сравниш, тази на S20 FE  е с 1000mAh по-голяма
Отделно и матриците на камерите са осезателно по-големи при S20FE
Имаш и опресняване на екрана...
Разбира се ако си доволен напълно от телефона си можеш да му смениш батерията и да караш с него още 1-2 години

Samsung Galaxy S9+ vs Samsung Galaxy S20 FE
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#16

Ако не си чак такъв манияк на тема телефони, вземай S20FE/A52S 5G и си свиркай. Всеки лев над тях е до голяма степен чесане на его...

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, Victormihov
Цитирай
#17

(2022-01-17, 14:27:22)solo5 написа:  На мен ми се струва че S20 FE превъзхожда във всичко твоя S9+
Дори и само батериите да сравниш, тази на S20 FE  е с 1000mAh по-голяма
Отделно и матриците на камерите са осезателно по-големи при S20FE
Имаш и опресняване на екрана...
Разбира се ако си доволен напълно от телефона си можеш да му смениш батерията и да караш с него още 1-2 години

Samsung Galaxy S9+ vs Samsung Galaxy S20 FE

Мислих по въпроса, но постоянно намирам мнения, че смяната на батерията не води до очакваните резултати - подобрението било минимално или никакво. Съответно се чудя дали този разход е оправдан, вместо да продам телефона и да купя нов.

(2022-01-17, 14:27:22)solo5 написа:  На мен ми се струва че S20 FE превъзхожда във всичко твоя S9+
Дори и само батериите да сравниш, тази на S20 FE  е с 1000mAh по-голяма
Отделно и матриците на камерите са осезателно по-големи при S20FE
Имаш и опресняване на екрана...
Разбира се ако си доволен напълно от телефона си можеш да му смениш батерията и да караш с него още 1-2 години

Samsung Galaxy S9+ vs Samsung Galaxy S20 FE

Чета сега във форума, че има голямо значение дали процесорът е Екзинос или Снапдрагон. Знае ли някй как в България се намира Снапдрагон с гаранция?
Цитирай
#18

(2022-01-17, 15:39:36)Franz_Ferdinand написа:  Чета сега във форума, че има голямо значение дали процесорът е Екзинос или Снапдрагон. Знае ли някй как в България се намира Снапдрагон с гаранция?


S20FE/A52S 5G/S21FE ...и трите модела са със Снапдрагон процесор.
докато S20/S21 серията е със Ексинос за Европа. 
Най-изгодно ще ти е ако намериш от olx неразпечатан с гаранция към мобилен оператор или техно верига.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#19

S21 какъвто ти допадне на джоба. Разлика между SD888 и exynos 2100 няма. И двата си греят но са продуктивни

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Franz_Ferdinand, Victormihov
Цитирай
#20

(2022-01-17, 15:39:36)Franz_Ferdinand написа:  Мислих по въпроса, но постоянно намирам мнения, че смяната на батерията не води до очакваните резултати - подобрението било минимално или никакво. 

Това е така, защото батерията на s9 plus не е нищо особено и като нова
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#21

Да смениш само батерията не е решение. Ще имаш същия телефон, който няма да става по-бърз и с ъпдейти, а и ще е същия телефон, на мен би ми станало скучно. Да ще спестиш пари, но струва ли си, не познавам хора, които си сменяват батериите и си карат със същия телефон, направо си купуват нови. Ако ще го даваш на стар човек, добре, но в твоя, по-добре си вземи нов телефон. За мен това е издребняване.
Щом то имаш флагман, вземи си пак флагман, това е все едно на минеш на по-нисък клас автомобил и да очакваш да се представя така добре като по-високият.
Да, A, FE може да се държат по-добре от твоя и да са с по-добри характеристики, но няма да се представят като S21 Ultra, особено след година.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#22

Според мен,в категорията под 1000 лева хвърли едно око на Iphone SE.Там поне 3-4 години ще имаш поддръжка и безпроблемна работа.Онзи ден купих ме един за сина ми и да ти кажа много си е добре телефона.Има го за под 900 лева.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#23

Моето мнение на база опита ми показва, че от около 4 години няма проблеми при работата на smartphone-ите след актуализация; бих допълнил, че след актуализацията ми на SGN10+ преди около 4 дена, телефона се държи по-добре и батерията изкарва повече. Друг извод до който съм стигнал за себе си е ако сменям устройството то да е от същата марка защото вече съм свикнал с меню, подредба, поддръжка, работа с устройството. Всяка нова смяна води до изнервяне (при мен) докато свикна с новото устройство.

п.с. Съгласно новите новите регулации, новите устройства ще получават поне 3 основни актуализации.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#24

(2022-01-18, 07:36:37)007 написа:  Според мен,в категорията под 1000 лева хвърли едно око на Iphone SE.Там поне 3-4 години ще имаш поддръжка и безпроблемна работа.Онзи ден купих ме един за сина ми и да ти кажа много си е добре телефона.Има го за под 900 лева.

В никакъв случай не го препоръчвай, особено на човек където ходи по планини.

Батерията му е много зле колкото и нов да е телефона, ще вземе да го остави посред нищото.

Тва SE става само за родители, или човек без претенция за телефон.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Franz_Ferdinand
Цитирай
#25

Чак пък много зле. Все пак е малък телефон, но е оптимизиран, един ден ще изкара.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)