Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как зареждате вашия MI 10T/Pro?
#1

Идеята на темата не е да спорим на още едно място във форума за дилемата как е правилно да се зарежда телефона, с бързо или обикновено зарядно.
По-скоро би ми било полезно (надявам се, не само на мен) някой да сподели дали ползва Power Delivery 3.0 зарядно, колко време трае зареждането с него, има ли някакви ползи (например по-малко загряване на апарата), вреди и т.н.
Обмислям да си взема още едно зарядно и се чудя дали да бъде същото като фабричното или да бъде PD 3.0, което да ползвам и за други устройства.
Знам, че апаратът поддържа PD 3.0 и ми се ще някой, ако има такова зарядно да сподели впечатления, марки и модели или конкретно зарядно, от които е доволен и др.
При мен, с оригиналното зарядно апаратът става доста топъл (субективно усещане, не съм мерил температури). Не съм и зареждал с друго, "по-бавно" зарядно, за да сравня, но доколкото съм запознат (а то не е много) PD 3.0 би трябвало да отдава правилния ток на устройството, което зарежда във всеки един момент от процеса на зареждане.

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз от край време си зареждам последните 2-3 Xiaomi- та с едно зарядно от Google Nexus 7, то е 2A. Всяка вечер телефонът ми е на зарядно до сутринта и проблеми с батериите до сега съм нямал. На два ампера си се зареждат достатъчно бързо за цяла вечер и на сутринта винаги са на 100%. Сега ако съм забравил да зареждам вечер и ми трябва спешно ток и не ми се мъкне Power Bank- а на Xiaomi, вече си ползвам бързо зарядно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#3

Със зарядните във кутията дет си идват винаги в нас. За като пътувам дълъг кабел и 1ампер зарядно от 2014г хонор 6.Иначе сега докато е нов тела и изкарва доста батт повечето пъти го зареждам и аз вечер и все едно няма нужда от бързи зарядни. Но с времето като се разреди батерията е хубаво с бързото и да си сигурен, че ще ти издържи батт в нещо инцидентно. Просто леки застраховки който са ти спуснати от производителя. Не да съм на 30% да се забия някъде дето ще изкарам доста часове и да се моля и надявам някой да има зарядно. А и като е от бавните само да ме закрепи за час два. Стария тел изкара 2г и половина с доста добра батт, но после вече след работа се прибирам на 20-30% и за да изкарам до вечерта си трябва зарядно и за да съм сигурен, че ще изкарам другия работен ден вечерта пак е в зарядното

Mi 10t pro

Huawei Mate 10 L29 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на nastykb за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#4

И аз си зареждам всеки един нов телефон който си купя с едно 1 ампер зарядно което все още е здраво и работи.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#5

Първо Честита Коледа. Живи и здрави. Някой може ли да каже дали Xiaomi Mi Wireless Car Charger, 20W работи с Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Преди малко пробвах в колата, включвам го в запалката, но когато сложа телефона, нищо не се случва. Телефона подържа ли такова зареждане? Днес ми ги подариха и не съм чел много за модела. Мерси.
Цитирай
#6

Не, телефона не поддържа такова зареждане.

Android addictive 
[-] 1 потребител изказва благодарност на кром за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#7

Мерси. Май ще се ползва само като стойка ! А знае ли някой, кои модели поддържа.

Re: Сега видях в един сайт са изброени..

.jpg changer.JPG Размер: 30.25 KB  Сваляния: 275
Цитирай
#8

На теория (а и на практика) има начин да "заподдържа" безжично зареждане, но не съм го пробвал, а и не мисля да го пробвам. Има едни приставки, които се продават из китайските сайтове и се слагат между калъфа и телефона. Включват се в usb-то на апарата и вече може да се ползва безжично зареждане.
Колко са читави и дали работят изобщо, нямам представа.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#9

Да споделя малко впечатления от PD зарядното, което ползвам вече от една-две седмици, може да е полезно за някого.
Взех си 100W-ово зарядно от aliexpress (полски склад, пристигна за седмица и 1-2 дни със Speedy, доставиха го вкъщи) на Baseus. Цената беше около 80 лв.
Информация за мощностите на зареждане, които поддържа може да придобиете от снимките.
Към момента го ползвам за да зареждам два телефона и един лаптоп (нямам други неща, които да се зареждат през usb-c).
Не съм човек, който е навътре с нещата около тока, затова и не съм се мъчил да правя измервания с какъв ток се зарежда телефона. Мога да споделя субективни впечатления.
Зарядното е еднакво широко и около два пъти по-дълго спрямо оригиналното в комплекта на MI 10T Pro.
Както се вижда от снимките може да зарежда до 4 устройства едновременно.
Разликата в скоростта на зареждане на телефона спрямо фабричното не е осезаема, може би една идея по-бавно е с baseus-а (ако за някого е важно, мога да направя експеримент и да сравня дали има разлика и колко е като време).
Осезаема е обаче температурата на телефона. С baseus-а не е толкова топъл телефона по време на зареждане, може би заради малко по-ниска мощност на зареждане.
Както споменах си зареждам и лаптопа (чието фабрично зарядно е 45 W и ако се опитам да го зареждам с xiaomi-ското лаптопа започва да се оплаква).
Като финал мога да кажа, че съм доволен, спестих няколко гнезда в разклонителя и мъкна само едно зарядно при пътуване.[Изображение: a1482da24732512da51b1483d0def8c2.jpg][Изображение: 4dc49f62579e49affa16e1866b2233d7.jpg]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#10

Само със зарядното в кутията и с другото на MI NOTE 10 PRO, което ми остана. Едното влача в чантата, другото си седи нон стоп в тока.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)