Анкета: Само от оторизирани търговци купувате телефоните си и друга техника или не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Само сив внос, това е значителна икономия за мен
12.00%
3
12.00%
Само когато устройството не се предлага официално тук
4.00%
1
4.00%
Понякога, но се случва да си купувам
28.00%
7
28.00%
Преди време купувах, но сега само от официални източници
4.00%
1
4.00%
Никога не съм купувал такива, но при сегашните цени не изключвам такава възможност
12.00%
3
12.00%
Никога не съм купувал и няма да го направя
20.00%
5
20.00%
Друго
20.00%
5
20.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Само от оторизирани търговци купувате телефоните си и друга техн?
#1

[Изображение: 2972a1dbf78d.jpg]

Само от оторизирани търговци ли предпочитате да купувате телефоните си или не?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не купувам от неоторизирани магазини или търговци.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#3

А кои са оторизирани търговци и от кого са оторизирани?
Цитирай
#4

Ами ако официалните сервизи вземат телефона за ремонт и уважат гаранцията значи са от оторизирани търговци...
Цитирай
#5

Доста възможности липсват на тази анкета.
"Друго"...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Само първия телефон съм го взел от неофициален вносител,но телефона беше нисък клас и евтин.Другите са от оператор,смятам и за напред да не купувам от неофициални вносители,защото не ми се рискува.
Цитирай
#7

Купувам по неофициален път (олх) телефони от оторизирани търговци (оператори, техновериги) Smile .

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#8

Само оторизирани, все пак не давам 50 лв!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

anatol06

А кои са оторизирани търговци и от кого са оторизирани?


Наистина оставя възможност за широка интерпретация! "Друго".
пп
Омазах цитата Big Grin
Цитирай
#10

Оторизираните имат официален договор с марката, съответно сигурно гаранционно обслужване и сервиз. Неоторизираните са прекупвачи на черно/вкарват нелегално малко бройки,обикновено от азия/ нямат оторизиран сервиз и правят всичко възможно да не ти заменят или ремонтират гаранционно устройството! Като пример давам Сони 5/2 , само Технополис за България! поне на преордер, вече може да са повече, не съм се интересувал защото вече е закупен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Да, реално до сега само от такива съм пазарувал. Или мобилния си оператор, или техно верига. И понеже вече са споменати - предпочитам Технополис и един определен обект дори.

Не ми е проблем по-високата цена, напоследък всичко си пазарувам от там, вкл. и оригинални car charger, кабели и т.н. Сегашния S20+ е точно от там.
Цитирай
#12

Зависи какво купувам. Не знам доколко големите техновериги са оторизирани, дали са за всички марки или за част от тях, но те са магазините, от които купувам уреди, които са предназначени за продължителна употреба, ако мога ката да се изразя - перални, хладилници, печки, най-вече телевизори (за мен лично телевизорът е най-важният домакински уред и изисква най-голямо внимание във всяко отношение).

Лаптопи, телефони, таблети купувам основно от онлайн търговци (разбира се, не кои да е), защото не смятам за разумно да давам значително повече пари на техноверига за същата стока.

Акцентът върху питането очевидно е свързан с гаранционното поддържане. Ами точно със стоки от оторизирани търговци (поне се определят за такива) съм имал най-сериозните проблеми с гаранционното обслужване - всякак държат на 30-тия ден (в правилата се казва "до 30, а не 30" да ми доставят уж отремонтирания уред (бяла техника основно), и то колкото на следващия ден да я рекламирам отново.

С онлайн търговците процедурата по рекламациите поне при мен винаги е минавала по-леко. Има само 1 изключение, което съм описал в този форум подробно (за Redmi Note 4).

Ще споделя и добрия пример - преди 2 години купих от онлайн търговец скъп лаптоп с актуални и към днешна дата параметри. Дойде сутринта по куриер, нямаше как да го пробвам пред него. Включих го чак вечерта вкъщи и се оказа, че лаптопът не разпознава твърдия диск и вижда само SSD. Звъннах веднага на търговеца, описах ситуацията и казах, че на следващата сутрин ще го върна обратно. Помолиха ме да изчакам 1 ден, съгласих се. На следващия ден по обяд ми се обадиха, че към къщи пътува представител на търговеца, който носи нов лаптоп за замяна. Така и стана, дойде човекът, видя за какво става дума и ми даде нов запечатан лаптоп от същия модел. Тръгна от раз и си работи и днес.

Няма значение кой е търговеца, дори вече не го помня, но описах това, за да подчертая, че търговците са много повече съвестни и безсъвестни, а не оторизирани и неоторизирани.

Това виждам аз от моята си камбанария.
Цитирай
#13

(2020-12-22, 09:08:46)L1892 написа:  Няма значение кой е търговеца, дори вече не го помня...

Точно това има значение и ако можеш, спомини си! Най вероятно е оторизиран представител на въпросния продукт. Защото ако аз съм купил 10 лаптопа от бай хуЙ в Индонезия за по 350$ и ги донеса тук за продажба по 500 евро, знаеш ли кога ще пратя някой да дойде да ти смени лаптопа - никога! Ще се опитам всячески да ти внуша, че си скапал диска от некадърност, Ако не мине номера ще поръчам от Алиекспрес един хард и си готов!
Определено има значение кой ти продава дадена стока - това е и главната причина да има разлика в цената.
Цитирай
#14

Ами трябва да намеря фактурата и гаранционната карта, защото пазарувам почти всичко онлайн и документите са цяла планина. Не знам дали е бил официален представител или не, важен е жестът. Съзнавам, че този случай е рядко срещан по нашия край, но не и по света. А мошеници има навсякъде.

И друго, за да допълня горното - изключвам покупка на техника от продавалници и/или али, мали и прочие. Чета, че има много и доволни клиенти, но опцията за диспути при издънки не ме привлича, а и доста често (ако няма опция за европейски склад) икономията е твърде съмнителна, особено при получаването на нещо без гаранция. Мерси, не е за мен.
Цитирай
#15

Винаги сравнявам цените от официалния сайт с английския ибей и на 90% от случаите пазарувам от ибей. Стига търговеца да има голям брой положителни отзиви и много малък отрицателни.
Цитирай
#16

След като веднъж се опарих с един Pixel, който ми даде дефект, вече предпочитам устройството да има някаква гаранция, дори и на OLX да го продават.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)