Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо изтощаване на батерията
#1

Батерията на моя S10+ продължава да се държи отвратително. И не мога да разбера, батерията разредена ли е (тоест, за смяна ли е), или просто си пада бързо. Кое е нормалното поведение на една батерия за този модел. Имайте предвид, че аз почти нищо не правя на този смартфон. Дори съм го орязал доста. Минал съм на 3G, заради лошото покритие на 4G. Деактивирал съм всякакви глупости, фейсбуци, месинджъри и тем подобни. Ползвам само Вайбър, и то от време на време. Dark mode съм активирал. И пак...
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да имаш дрейн на батерията. Тествай я с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#3

Ако не ползваш телфона много т.е имаш повече стендбай, заради ексиноса е. като цяло е ужасен от към батерия в standby. Просто така си е проектриан Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#4

Не се занимавай да качваш подобни програми - телефонът ти е нов и надали е заминала батерията.
И преди си писал, като според мен бързото падане на батерията ти се дължи на споделянето на местоположението което ползваш.
Така и не намерих някъде да си написал колко бързо всъщност пада батерията. С едно зареждане колко време изкарваш? Приблизително колко СОТ правиш?
Цитирай
#5

(2020-12-22, 13:53:26)Vi70 написа:  Не се занимавай да качваш подобни програми - телефонът ти е нов и надали е заминала батерията.
И преди си писал, като според мен бързото падане на батерията ти се дължи на споделянето на местоположението което ползваш.
Така и не намерих някъде да си написал колко бързо всъщност пада батерията. С едно зареждане колко време изкарваш? Приблизително колко СОТ правиш?

Аа, местоположението го споделям само като излизам навън. А това е рядко. И то за няколко часа. А иначе, батерията съм забелязал, за осем часа през нощта докато спя, пада с три процента.

(2020-12-22, 13:51:14)Legend написа:  Ако не ползваш телфона много т.е имаш повече стендбай, заради ексиноса е. като цяло е ужасен от към батерия в standby. Просто така си е проектриан  Wink

С две думи това не значи, че самата ми батерия е повредена или вече е разредена, така ли? Щото все пак телефонът е нов, той е на около година, няма и толкова. А проблемът с батерията е откакто съм го купил чисто нов от Технополис. Дори тогава купих два едни и същи. И двата са с такива батерии.
Цитирай
#6

Цял ден изкарваш ли с едно зареждане? За 8 часа 3% е прекрасно поведение в стендбай. Няма от какво да се притесняваш - може би имаш малко по големи очаквания Smile
Цитирай
#7

(2020-12-22, 14:16:45)Vi70 написа:  Цял ден изкарваш ли с едно зареждане? За 8 часа 3% е прекрасно поведение в стендбай. Няма от какво да се притесняваш - може би имаш малко по големи очаквания Smile

Да, изкарвам си цял ден, но все пак. Предишният ми телефон беше Galaxy J7 2017. Ми то с едно зареждане три дена го ползвах. Бих се върнал на него, но за съжаление работи по-бавно и няма тези възможности като този. Обаче това с батерията просто ме побърква. Ето, гледах едно видео през браузъра на мобилни данни (3G). И за 10-15 минути гледане батерията падна със 7%.
Цитирай
#8

Така и предполагах Smile Galaxy J7 2017 е звяр с батерията, и хич не си въобразявай да го доближиш дори.
По описаното дотук мисля, че телефона ти се представя прилично - високият клас телефони не са толкова икономични, както средните класове, затова не го бъзикай с цел да го оптимизираш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#9

(2020-12-22, 14:26:23)Vi70 написа:  Така и предполагах Smile Galaxy J7 2017 е звяр с батерията, и хич не си въобразявай да го доближиш дори.
По описаното дотук мисля, че телефона ти се представя прилично - високият клас телефони не са толкова икономични, както средните класове, затова не го бъзикай с цел да го оптимизираш.

Ха, ха, ха! Явно знаеш за J7 2017. Малелеее, каква батерия, какво нещо. Това беше може би най-добрият смартфон, който някога съм ползвал въобще като цяло. То батерия, то удобен, то стилен, Боже, Боже... Аз от него идвам, явно за това може би и съм с големи очаквания за тези новите S10 Plus. Тоест, според теб, да си стоя на 4G и да не се ограничавам откъм бързия интернет заради батерията, така ли? Отворен съм и за всякакви насоки и съвети.
Цитирай
#10

Принципно 3г икономисва батерията, защото не натоварва толкова модема, но не мисля, че ще спестиш кой знае колко. Освен ако имаш много лош обхват на 4г, тогава го дръж на 3г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#11

(2020-12-22, 14:37:25)Vi70 написа:  Принципно 3г икономисва батерията, защото не натоварва толкова модема, но не мисля, че ще спестиш кой знае колко. Освен ако имаш много лош обхват на 4г, тогава го дръж на 3г.

На мястото където живея, 4G ми е на 2 чертички според индикатора, а 3G ми е пълно. В такъв случай?
Цитирай
#12

Скалата за обхват при Смасунг винаги е криела мистерии така, че не е много ясна - аз бих го държал на автоматичен режим и да си избира според силата. В настройките на телефоно->всичко за телефона-> там някъде търси състояние на мрежа/сим и обхвата на 4г ако ти е около -90 dBm значи е нормален. А ако стига -100 или го надвишава е зле. Само с тестване ще добиеш някаква представа.
Цитирай
#13

(2020-12-22, 14:51:21)Vi70 написа:  Скалата за обхват при Смасунг винаги е криела мистерии така, че не е много ясна - аз бих го държал на автоматичен режим и да си избира според силата. В настройките на телефоно->всичко за телефона-> там някъде търси състояние на мрежа/сим и обхвата на 4г ако ти е около -90 dBm значи е нормален. А ако стига -100 или го надвишава е зле.  Само с тестване ще добиеш някаква представа.

Ооо, далеч е от 90 dBm. На 4G 107 – 110, а на 3G ми е около 50 – 80.
Цитирай
#14

Ми слаб е. Сега нали си бил на 3г, и ако няма осезаема разлика в батерията докато е на 4 г си го остави на автоматично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#15

Много, много благодаря! Поздрави! Пожелавам приятно прекарване на рождественските празници! Бог да бъде с Вас! <3
Цитирай
#16

Благодаря подобно! Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#17

Колега,ти трябва да си много доволен даже щом изкарваш целия ден с 1 зареждане..хаха!Аз с моя С10Е за 1 ден съм по 2 пъти на зарядно и едвам правя 3 часа СОТ...така че явно ти имаш по-големи очаквания към телефона.А и като цяло Ексинос версиите на Самсунг не се славят с много силна батерия..
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikolai4o_94sl за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#18

Гледай, където е възможно да го използваш на wifi, защото 4G си хаби много, особено като гледаш видео, също така добре ползваш черна тема, хем пести батерията, хем не ти натоварва очите и няма опасност да прегори дисплея или поне е по-малка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • aivanov1, LangOff
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)