Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на часовник 200-400лв.
#1

Здравейте,
Реших утре да си купя часовник. 
В технополис/техномаркет се спрях на 3: Samsung r800, xiaomi amazfit gtr, Huawei gt2.
Бих предпочел батерията да държи поне няколко дни, да може да мери пулса възможно най-точно, да си пускам музичка през бт слушалки и да изглежда яко.
Имам и няколко въпроса:
  • измерването на пулса точно ли е?
  • измерването на vo2 точно ли е?
  • стрес тракера на huawei какво представлява?
  • всички ли часовници с операционна система им издъхва батерията за 2 дни?
  • по-добри предложения?
  • какви са предимствата/недостатъците на тези 3 часовника сравнени един с друг?
Прощавайте за тъпите въпроси, до преди 3 часа не бях чувал дори за такива часовници Big Grin
Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом до сега не си имал смарт часовник, бих предложила Huawei gt2. До колкото знам батерията му издържа към седмица и общо взето е хвален часовник. Мисля, че като първи часовник е доста добър вариант.
Цитирай
#3

(2020-12-22, 23:18:41)Dique написа:  Здравейте,
Реших утре да си купя часовник. 
В технополис/техномаркет се спрях на 3: Samsung r800, xiaomi amazfit gtr, Huawei gt2.
Бих предпочел батерията да държи поне няколко дни, да може да мери пулса възможно най-точно, да си пускам музичка през бт слушалки и да изглежда яко.
Имам и няколко въпроса:
  • измерването на пулса точно ли е?
  • измерването на vo2 точно ли е?
  • стрес тракера на huawei какво представлява?
  • всички ли часовници с операционна система им издъхва батерията за 2 дни?
  • по-добри предложения?
  • какви са предимствата/недостатъците на тези 3 часовника сравнени един с друг?
Прощавайте за тъпите въпроси, до преди 3 часа не бях чувал дори за такива часовници Big Grin
Поздрави!

От това всичкото, за което питаш няма кой знае какво смарт. С 2 думи си си за фитнес часовник. 
От тези 3-те и аз бих ти препоръчал ГТ2. Музика 2-та могат GTR  не може - няма грам памет и е старичък. Ако ще е такъв трябва да е GTR 2, ама него го няма тук

Пулса в спокойно състояние го мерят всички вярно. При бягане съм засичал на Гт2 на пътека и беше 1:1 с този на пътеката, ако тя я вярна...на самсунга със сигурност е зле, на GTR не помня,  но ме съмнява да е верен
Vo2 max е сложен за измерване и вярно със сигурност в лаборатория с маска, бягаш на пътека и така. Ако няма да спортуваш активно няма да ти трябва.
От тези 3-те май само Гт2 мерише Vo2 max, другите 2 не ( това по спомени на 99%) 
Стрес тракера при Гт2 ако не пише нещо друго в подсказкйата е по пулса, кога си в покой, кога натоварен...ако не му окажеш че спортуваш и се натовариш ще ти го отчете висок за денонощието. При гармин мери и пулса дали пада при издишванията и дали се покачва  при вдишванията и  и пак е сложно и кой знае колко вярно. Аз не им се доверявам
Само на самсунг батерията не държи на другите 2 - 10 + дена
Да на всички с ос - а издъхва за съжаление

По-добро предложение за това което искаш е Garmin Vivoactive 4/ Или  venu. Леко надскачат бюджета - тогава Vivoactive 3
Пс: Garmin Vivoactive 4 и Venu мерят и SpO2 - кислородна наситеност. Тези 3, който си писал не могат
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • divna, Monipeev
Цитирай
#4

https://edigital.bg/umni-chasovnici/smar...en-p803185
С най - добрата батерия на пазара(повече от 20 дена). Измерва почти есичко без кръвно
https://www.youtube.com/watch?v=AbHrlA5G1bo&t=945s

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#5

Избрах ГТ2, другари. Утре го доставят в Теленор и си го взимам. Благодаря Ви.
Цитирай
#6

Колеги, на кои часовници може да се инсталират приложения ( конкретно компас ме интересува )?
Цитирай
#7

ГТ2 про го има вграден

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#8

Благодаря за отзива а нещо по-бюджетно може ли да предложите?
Цитирай
#9

https://ruwatch.bg/seiko-5-sports-watche...27k1-watch ей това е часовник.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#10

Здравейте,търся дамски смарт часовник.
Фитнес функциите не ме интересуват.
За мен са важни да получавам и ако може за отговарям на съобщения и те да се четат лесно,защото съм с диоптри 
Ако мога и да оттоварям от часовника още по-добре
Самсунг watch activ 2
Garmin venu sq 
Huawei gt2 elegant
Кой ще ми препоръчате?
Цитирай
#11

Със SGWA2 успявах да получавам и изпращам съобщения. Успявах също да провеждам разговори в двете посоки - входящи и изходящи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)