Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инвестирате ли в акции и крипто валути?
#1

[Изображение: up-arrow-16-9-scaled.jpg]

Инвестирате ли в акции?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Да - на Хуауей.
Цитирай
#3

Big Grin Big Grin Big Grin
https://admiralmarkets.com/bg/education/...te-v-akcii Аз гледах тук, но трябва да прочета доста, за да знам, какво се случва и реших да питам тук, някой пробвал ли е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Да.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#5

Да - Apple, от доста години винаги си на печалба.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#6

Четох, изследвах, и накрая като говорих със специалист той ми каза “поне 1000€” иначе няма см!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

(2020-12-23, 13:17:18)fifth_root написа:  Да - на Хуауей.

Страхотно чувство за хумор....

По въпроса за акциите - за сега не инвестирам (понеже нямам
свободни средства) но живо се интересувам по темата и напоследък
доста влогъри следя по нея. В бъдеще мисля да започна с едни скромни
1 000 лв. и да видя какво ще стане, ей така за хоби............. Storstark

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#8

(2020-12-28, 17:47:19)doktorra написа:  Страхотно чувство за хумор..........

По въпроса за акциите - за сега не инвестирам (понеже нямам
свободни средства) но живо се интересувам по темата и напоследък
доста влогъри следя по нея. В бъдеще мисля да започна с едни скромни
1 000 лв. и да видя какво ще стане, ей така за хоби............. Storstark

Я ги кажи тия влогъри, че никога не съм се интетрсувал, но ми е мерак и бих ги направил. Ама разбира се, първо трябва да видя за какво иде реч.
Цитирай
#9

За влогъри български се сещам аз поне за Румен Виста.
Цитирай
#10

https://www.vivainvest.eu/
този ми беше основното четиво

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

С 1000 лв по-добре купете изгодни стоки и ги продайте на поне двойна или тройна печалба.
Щото на практика реалността е такава:
Чичо Пенчо инвестира в акции 2000 лв, а чичо Уорън Бъфет в същите вкарва 2 милиарда долара. Акциите се вдигат след 4 месеца с 5%. Пенчо има колосалните 100 лв печалба, чичУ Бъфет-100 милиона долара!
Цитирай
#12

Темата е доста обширина и трябва много четене. Който има интерес мога да му кажа какво да чете и най-вече какво да Не чете. Сравнения с Бъфет и чичУ Пенчо са абсурдни, а още по абсурдно е следене на влогъри.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

На мен ако може!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Кажи тогава с 1000 лв колко може да изкараш? В каквито и акции да ги вложиш, колкото и да чакаш, нито ще забогатееш, нито нищо. Даже човек, който работи и взима всеки месец 1000 лв ще е изкарал накрая на годината 12 000, а ти ще си останеш с 1000 лв. Няма акции , които да се вдигат в пъти за година, вдигат се с мижави %, което прави смислено влагането на милиони и милиарди и напълно безсмислено влагането на 2000 лв ,за да спечелиш накрая 200-300 лв. Евентуално!
Докажи ми ,че греша!
Цитирай
#15

Nvidia
Януари 2016: $30
Днес: $516
Да не споменаваме Тесла.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#16

@Pepi1 започни с Умни пари, Съседът милионер Как и защо се случва успеха на борсата, книги за Уорън Бъфет, Богат татко беден татко(но само до там, Робърт Кийосаки във всички книги плямпа едно също, тази е Ок). А на английски мога да ти пусна няколко линка с книги.
А за колегата зеленпушек777 следния скрийншот:[Изображение: c00441e40d3a827ce1745017a6d863e2.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#17

(2020-12-28, 21:22:18)simeonivanov22 написа:  За влогъри български се сещам аз поне за Румен Виста.
Да и аз него следя напоследък и ми е интересен но да подчертая пак - нямам намерение да ставам Бъфет а за хоби и разтуха....... Ако паднат въздушни пари ще се насоча в недвижими имоти и бизнес начинания но ще вложа и нещо в акции за застраховка....
А гледам и биткойна стабилно расте, така че и там е интересна инвестицията...
Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#18

Към хората, вече инвестирали в акции: кои брокери използвате, български или чуждестранни, предимства и недостатъци?


Цитирай
#19

(2020-12-29, 17:37:13)boris.stz написа:  @Pepi1 започни с Умни пари, Съседът милионер Как и защо се случва успеха на борсата, книги за Уорън Бъфет, Богат татко беден татко(но само до там, Робърт Кийосаки във всички книги плямпа едно също, тази е Ок). А на английски мога да ти пусна няколко линка с книги.
А за колегата зеленпушек777 следния скрийншот:[Изображение: c00441e40d3a827ce1745017a6d863e2.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Познати са ми заглавията, синът ми ги е чел, но ги е взимал от приятели! Ще ги потърся, а за линковете ... пусни ги, не съм ниво С1 на английски, но ще се пробвам. Благодаря .

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

borisstz а това как ти се струва https://www.youtube.com/watch?v=73p5W3NTOoU
Виж и този сайт на третия ми коментар, той става ли, достоверен ли е.
Каква е тая демо сметка и реална сметка, гледам, че пише, първо трябва да си отвориш сметка, после да си избереш платформа, но тая реална сметка ме притеснява, как става, реално като се вкараш там, после може да се изтрие акаунт и всичко, нали.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2020-12-29, 18:56:54)hazART написа:  borisstz а това как ти се струва https://www.youtube.com/watch?v=73p5W3NTOoU
Виж и този сайт на третия ми коментар, той става ли, достоверен ли е.
Каква е тая демо сметка и реална сметка, гледам, че пише, първо трябва да си отвориш сметка, после да си избереш платформа, но тая реална сметка ме притеснява, как става, реално като се вкараш там, после може да се изтрие акаунт и всичко, нали.
Тези двамата не съм ги чувал, не следя влогъри. Причината е доста комплексна, от една страна, не съм сигурен колко разбират(ако е добър трейдър/инвеститор защо му е нужно да прави пари от последователи). Другото е че, когато представят каквото и да е било, те закотвят с тяхното мислене и разсъждение, отнемат ти свободата на анализ. Адмирал ако потърсиш в нета ще видиш и добри лоши отзиви. Аз ги ползвам само за форекс търговия, доволен съм. Акции нямат, а само CFD, което е добре да се избягва, ако не се разбира. За акции и ETF ползвам InteractivBrockers.

@pepy1 http://trading-software-collection.com/Trading%20Books/
https://1lib.eu/ този е с всякакви онлайн книги, но с времето ще бъде необходим

@доктора има ETF, за последните 30 години расте с 9% на година, сложна лихва. Ако някой инвестира през 1979 1000$,сега е мултимилионер.

@Милен зависи каква е стратегията, дългосрочно, спекулация, малки суми всеки месец. Аз съм предпочел за дългосрочно interactivbrockera, а за спекула Адмирал.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#22

Аз го дадох за пример, защото той точно, че не разбира много, те са фитнес треньори, които правят програми по facebook, това е единственото видео за акции, а аз го знам от Instagram, че го следя, та затова и го дадох да го видиш.
Иначе мерси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

(2020-12-29, 19:48:15)boris.stz написа:  @pepy1 http://trading-software-collection.com/Trading%20Books/
https://1lib.eu/ този е с всякакви онлайн книги, но с времето ще бъде необходим

@доктора има ETF, за последните 30 години расте с 9% на година, сложна лихва. Ако някой инвестира през 1979 1000$,сега е мултимилионер.

@Милен зависи каква е стратегията, дългосрочно, спекулация, малки суми всеки месец. Аз съм предпочел за дългосрочно interactivbrockera, а за спекула Адмирал.

Благодаря за линковете   Storstark

Би ли споделил ETF, който расте с 9 % на година? За Interactivbrockers мисля бяха швейцарска компания или се бъркам? Имал ли си проблем с преводи на пари към тях или при получаване от тях? Напоследък бг банките са затегнали яко условията, при откриване на нова банкова сметка (физическо лице) ме шокираха с въпросите за какво ще я ползвам, откъде ще се пълни (конкретно и детайлно), та накрая ме ядосаха и излязох от офиса без да откривам нищо...

От Кракен (борса за криптовалути) официално регистрирана в Германия и с немска банкова сметка над половината бг банки не разрешават преводи на пари към собствената ви банкова сметка... Ако някой знае конкретна банка, която разрешава, да сподели.


Цитирай
#24

(2020-12-29, 20:31:06)milenvn написа:  Благодаря за линковете   Storstark

Би ли споделил ETF, който расте с 9 % на година? За Interactivbrockers мисля бяха швейцарска компания или се бъркам? Имал ли си проблем с преводи на пари към тях или при получаване от тях? Напоследък бг банките са затегнали яко условията, при откриване на нова банкова сметка (физическо лице) ме шокираха с въпросите за какво ще я ползвам, откъде ще се пълни (конкретно и детайлно), та накрая ме ядосаха и излязох от офиса без да откривам нищо...

От Кракен (борса за криптовалути) официално регистрирана в Германия и с немска банкова сметка над половината бг банки не разрешават преводи на пари към собствената ви банкова сметка... Ако някой знае конкретна банка, която разрешава, да сподели.
ETFа в примера ми е, който и да е, следящ S&P500. Interactive са американски брокер от 1970. Аз имам IUSA и VUSA. Важно е да са ucits. Превеждам през revolut и procreditbank, не съм имал проблеми.
За крипто нямам представа. Там съм гола вода.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

(2020-12-29, 18:56:54)hazART написа:  borisstz а това как ти се струва https://www.youtube.com/watch?v=73p5W3NTOoU
Виж и този сайт на третия ми коментар, той става ли, достоверен ли е.
Каква е тая демо сметка и реална сметка, гледам, че пише, първо трябва да си отвориш сметка, после да си избереш платформа, но тая реална сметка ме притеснява, как става, реално като се вкараш там, после може да се изтрие акаунт и всичко, нали.
Демо сметката е като демо игра. Виждаш реалните цени, търгуваш, но парите не са твой, тях реално ги няма, печалбата/загубата е виртуална. Реалната сметка е захранена с твой средства, всички печалби/загуби са за твоя портфейл и гръб. Не знам какви следи остават, но при брокера със сигурност ще остава.
И само да уточня, не съм финансов съветник и не давам никакви напътствия на когото и да е било да инвестира. И не съветвам никого да инвестира без нужните познания.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#25

Да, от няколко години - ETFmatic - по-голяма сума еднократно, и на още 3 места с по-малки суми всеки месец в различни пазари и валути. По-скоро за пренос на парите във времето, за образование на децата и прочие.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)