Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инвестирате ли в акции и крипто валути?
#51

И Любчо и Румен печелят от тия дето ги гледат. Гледам и двамата и истината е някъде по средата, а всеки има глава на раменете си за да прецени на какво да вярва.
А Любчо направи услуга на Румен с тази безплатна реклама на канала му.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
Аксесоари
#52

И каква услуга му е направил, като на Ричард ли, та се чуди, къде да се скрие и му съсипа живота едва ли не. Но аз го подкрепям, по-добре хората да не си съсипват живота, вместо един, а и Ричардсам си е виновен, като правиш нещо, го прави както трябва и бъди честен с клиентите си.
При Слави беше по-различно, там го оплю, но са предишни неща и за спонсори, че той ги нарича партньори, но той поне учи хората на нещо полезно, не кара на сила никой да купува книгите му.
А тоя Румен май ще стане като с Ричард.
Но не е затова темата, някой ако иска да отвори за българските youtube-ъри.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#53

(2021-02-02, 18:51:33)greensmoke7777 написа:  Взимайте под наем апартаменти и ги давайте под наем. 10-20 , после няма да се усетите как ще станат 100 апартамента Lol Lol Lol Lol Lol

Само дето във всеки читав договор за наем пише, че не може да се преотдава. Та тоя Виста ми се вижда с много повърхностностно мислене. Направо се ококорих като разбрах, че има затворена група с 500 човека, ако е вярно де
Цитирай
#54

Имам въпрос към разбиращите - да речем, че си купя някакви акции през еТoro (примерно), ако нещо стане със сайта какво се случва с моите акции?
Цитирай
#55

Има фондове за защита, както при банките. Най-ниската защита е в България- до 40 000 лв. Интерактив брокерс, където се инвестира сериозно и имат много повече опции от всички други, са регистрирани в Унгария (европейското поделение се мести там след Брекзит) и защитата е 100 000 евро.

Еторо виж къде са регистрирани и/или пиши на поддръжката за точната сума на гаранцията. Като цяло Револют, Еторо и Trade212 стават за начално разцъкване, навлизане и запознаване с материята, преди човек да се прехвърли в сериозните посредници. ИнтерАктив Брокерс за акции, Coinbase, Binance, Poloniex, Kraken, Bittrex- за крипто валути.

Страхотно ревю на български език на най-големият брокер в света за акции


Цитирай
#56

@milenvn  като гледам Etoro са израелска компания и тези trader212 са се преименували от trader.bg по-добре не си губете времето да си влагате там парите. Ако целите да спечелите жълти стотинки можете да се пробвате, но ако цеите да спечелите по големки суми не си правете труда. 5 години бачках за такива и като цяло печалбите са малки, а загубите са огромни за потребителите. А колкото до това със защитите, няма да можете да стигнете до такива суми.
Цитирай
#57

По Дискавъри гледам едно невероятно предаване-Милиардер под прикритие!
Мислих си ,че ще е тотална боза и пълна тъпотия от рода на "Шеф под прикритие"-нищо подобно.
Хващат няколко милиардера и ги пускат, без нищо, да се оправят в далечен и непознат град-ни храна, ни подслон, нищо. И имат 90 дни да докажат ,че могат така, буквално от нулата да създадат за 3 месеца бизнес за милиони.
Какво прави впечатление и кое е ценното при това предаване?
Ами най-вече това да гледаш как реагират, разсъждават и действат в дадени ситуации, в които трябва да се справят, защото остават на улицата и гладни, как говорят с работодателите, как бързо завързват контакти на улицата с непознатите и предлагат услугите си-даже да е кърска работа за 70 долара на ден , както снощи примерно тя ряза грозде на къра, за да може да си плати тя, милиардерката, мизерната стая за 25 долара на вечер и да си купи някаква храна. Как мозъците им работят на съвсем друго ниво от на обикновените хора, как моментално виждат възможности и огромен потенциал в неща, които 95% от хората ги подминават и даже няма да се замислят. И така те в крайна сметка създават бизнес за милиони от нулата за нула време. Да гледаш и да слушаш тия хора е много по-ценно , отколкото да слушаш в Youtube дрънканиците на някакви псевдоуспели смешници.
Цитирай
#58

(2021-02-03, 20:13:25)ndsbg написа:  @milenvn  като гледам Etoro са израелска компания и тези trader212 са се преименували от trader.bg по-добре не си губете времето да си влагате там парите. Ако целите да спечелите жълти стотинки можете да се пробвате, но ако цеите да спечелите по големки суми не си правете труда. 5 години бачках за такива и като цяло печалбите са малки, а загубите са огромни за потребителите. А колкото до това със защитите, няма да можете да стигнете до такива суми.

Може ли да обясниш как брокерът има отношение към това колко пари ще спечеля?

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#59

Румбакис отвръща на удара! Грабвайте пуканките - фъна е гарантиран.......Smile

https://www.youtube.com/watch?v=KBuAHLkD...RumenVista

..........ще се инвестира май, няма мърдане...............

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#60

Изгледах отговора и ми хареса. Явно е имало координирана кампания срещу Румен Виста, защото и други Youtube-ри са качили видео срещу него. Каква е истината всеки сам да прецени.

Накрая каза нещо много важно- какви мъже сте, ако сами не можете да прецените за своите инвестиции- кога, в какво, кога да излезете и т.н. Защото неминуемо все някога ще дойде спад на пазарите. Мен са ме обвинявали мои приятели, които навремето влязоха на пазара на крипто валути, след това се уплашиха 2017 г. и продадоха на загуба. Сега пак ме търсят да им отварям акаунти, но разбира се втори път няма да се занимавам с тях. Затова- инвестирайте дългосрочно (минимум 5 години), инвестирайте само част от спестените си пари, диверсификация- инвестирайте както в акции, така и в крипто валути, четете сайтове за финансова информация и се интересувайте живо от нещата. Безплатни сайтове за информация:

https://seekingalpha.com/- свалете си тяхното приложение, абонирайте се за техният мейл бюлетин с най-важните новини от пазара всяка вечер в полунощ, четете коментарите под новините, за да усетите настроенията на инвестоторите и да почерпите ценни съвети

https://finance.yahoo.com/

За крипто валути:

https://coinmarketcap.com/- тук има пълен списък на всички крипто валути и тяхната пазарна капитализация. За всяка една можете да разгледате кратка история, чарт от създаването и, както и на кои борси се търгува.

Сайтове за Крипто новини:

https://www.coindesk.com/
https://cryptonews.com/
https://www.marketwatch.com/investing/cryptocurrency


Цитирай
#61

(2021-02-03, 15:29:19)nowhere написа:  Имам въпрос към разбиращите - да речем, че си купя някакви акции през еТoro (примерно), ако нещо стане със сайта какво се случва с моите акции?

Не претендирам, че разбирам от материята, но от изгледаното видео на Любо истанах с впечатление, че ако закупиш крипто валута от eToro и ти се затрие акаунта или сайта умре някой ден и парите ти отиват с него. С една дума те не са твои. Един вид те инвестират от твое има. Поне аз така го разбрах. Би трябвало за всички инвестиции в този сайт да е такава схемата. Ако някой знае повече или е разбрал друго да пише, за да не заблудя някого

(2021-02-04, 22:46:42)doktorra написа:  Румбакис отвръща на удара! Грабвайте пуканките - фъна е гарантиран.......Smile

Не ме грабва нещо отговора му. Но наистина видеото на Любака е изтрито.
За да се изтрие даден видеоклип дали е достатъчно да се подаде само сигнал или youtube си правят някакво разследване?
Цитирай
#62

Дори не мисля и да го гледам цялото, той Любо отдолу е написал всичко, но тоя няма да каже нищо сигурно. Да гледаш тоя Румен, според мен е загуба на време. Хората не се усещат как им взима парите и и дава празни надежди.
Лошото е, че много хора го приемат за шоу, но колко хора са му дали пари.
@milenvn що пък и криптовалути.  Smile Не ми пречи, но промени и заглавието на началната страница.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#63

Клипа не може да се вижда смао от България май заради авторски права, от чужбина няма проблем.

[Изображение: 33224189_m.jpg]
Цитирай
#64

(2021-02-04, 16:32:00)kiriku написа:  Може ли да обясниш как брокерът има отношение към това колко пари ще спечеля?

нали знаеш, че това е хазарт? Та в хазарта кой печели? Всеки такъв брокер има риск отдел, който следи целата тая "търговия", ако не си наясно при тази форекс търговия само един, който разбира от този занаят може да "срине" цяла компания и така със вложени 100 лв никога не можеш да спечелиш примерно 100к или 1млн. поради простата причина, че за да спечелиш тея пари то трябва някой да е загубил тези 100к, но към тези 100к трябва още загубени пари, защото тази фирма има служители, плаща заплати, плаща наеми на офиси, печалба за собственика и т.н. От друга страна има брокери, които  нямат интегрирани тулове за автоматично спиране на "загуби", (когато сметката ти тръгне на минус) и точно човек от традербг ми е разказвал за такъв случай. Компания си е търсила от клиента отрицателната сума да я възтанови към брокера, понеже имала такава точка в условията за ползване. 

Но все пак ако мислиш, че всичко е цветя и рози в тези търговии прочети си много внимателно и условията за ползване и когато направиш някога някаква печалба отразена в твоята кредитна/дебитна карта, можеш да се похвалиш във темата.
Цитирай
#65

Аз имам 1 въпрос, тъй като смятам да започна да инвестирам (в акции) в някоя платформа дългосрочно, но например за еТоро четох, че реално не купуваш акцията, а само един вид "залагаш" дали акциите ще се покачат или спаднат (така наречените договори за разлика). Интересува ме къде мога да инвестирам (и реално да купя дадени акции) и да знам, че ако нещо се случи със сайта ще ми възстановят някаква сума, понеже доколкото разбрах, ако нещо се случи с еТоро, тъй като аз реално нямам собственост върху нищо - ще съм чао.
Цитирай
#66

(2021-02-03, 21:26:36)greensmoke7777 написа:  По Дискавъри гледам едно невероятно предаване-Милиардер под прикритие!
Мислих си ,че ще е тотална боза и пълна тъпотия от рода на "Шеф под прикритие"-нищо подобно.
Хващат няколко милиардера и ги пускат, без нищо, да се оправят в далечен и непознат град-ни храна, ни подслон, нищо. И имат 90 дни да докажат ,че могат така, буквално от нулата да създадат за 3 месеца бизнес за милиони.
Какво прави впечатление и кое е ценното при това предаване?
Ами най-вече това да гледаш как реагират, разсъждават и действат в дадени ситуации, в които трябва да се справят, защото остават на улицата и гладни, как говорят с работодателите, как бързо завързват контакти на улицата с непознатите и предлагат услугите си-даже да е кърска работа за 70 долара на ден , както снощи примерно тя ряза грозде на къра, за да може да си плати тя, милиардерката, мизерната стая за 25 долара на вечер и да си купи някаква храна. Как мозъците им работят на съвсем друго ниво от на обикновените хора, как моментално виждат възможности и огромен потенциал в неща, които 95% от хората ги подминават и даже няма да се замислят. И така те в крайна сметка създават бизнес за милиони от нулата за нула време. Да гледаш и да слушаш тия хора е много по-ценно , отколкото да слушаш в Youtube дрънканиците на някакви псевдоуспели смешници.

Има ли ги някъде в нета записи на всички серии? Намирам в тубата качвани преди година някакви, но до 8-ми епизод. Толкова ли са от първи сезон? Гледам сега преди няколко дни е започнал втори.
Цитирай
#67

(2021-02-05, 10:50:48)ndsbg написа:  нали знаеш, че това е хазарт? Та в хазарта кой печели? Всеки такъв брокер има риск отдел, който следи целата тая "търговия", ако не си наясно при тази форекс търговия само един, който разбира от този занаят може да "срине" цяла компания и така със вложени 100 лв никога не можеш да спечелиш примерно 100к или 1млн. поради простата причина, че за да спечелиш тея пари то трябва някой да е загубил тези 100к, но към тези 100к трябва още загубени пари, защото тази фирма има служители, плаща заплати, плаща наеми на офиси, печалба за собственика и т.н. От друга страна има брокери, които  нямат интегрирани тулове за автоматично спиране на "загуби", (когато сметката ти тръгне на минус) и точно човек от традербг ми е разказвал за такъв случай. Компания си е търсила от клиента отрицателната сума да я възтанови към брокера, понеже имала такава точка в условията за ползване. 

Но все пак ако мислиш, че всичко е цветя и рози в тези търговии прочети си много внимателно и условията за ползване и когато направиш някога някаква печалба отразена в твоята кредитна/дебитна карта, можеш да се похвалиш във темата.
Аз съм без думи от този коментар.
Спирам до тук, за да не разводняваме. Всеки си носи глава на раменете.
Само ще вметна за обща култура, че Форекс е пазар на валути, а тук говорим за акции.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#68

@kiriku ти си мислиш, че купуваш истински акции от тези споменати сайтове ли??

Това, че съм споменал форекс търговия в примера е просто пример от реалноста и не е свързан със това,че няколко съфорумци обичат да търгуват с акции, а други с петрол, и т.н.
Дали ще търгуваш със някоя валутна двойка, ще купиш на facebook или Apple акция, или ще вземеш да търгуваш със злато или индекси, или крипто валути е едно и също в тези сайтове. При всичките търгуваш виртуално и ако си фен да търгуваш с акции то си купуваш виртуални акции. А тези данни с които търгуваш дали ще дойдат от някой метатрейдър сървър или някой къстъм е решение на сответния брокер. И последната година повечето преминават на къстъм решение, понеже метатрейдъра за месец е 100к $, което си е скъпичко.

Но както казваш сам всеки си има глава на рамете и може да реши сам как да си харчи парите.
Цитирай
#69

(2021-02-05, 08:53:30)solo5 написа:  
Не ме грабва нещо отговора му. Но наистина видеото на Любака е изтрито.
За да се изтрие даден видеоклип дали е достатъчно да се подаде само сигнал или youtube си правят някакво разследване?

И аз не знам колега, не съм чак толкова надълбоко с тубата........Smile
Явно има някаква заигравка но не мислех, че ще има толкова експресен 
отговор...Smile      Явно няма да разберем никога цялата истина но и двамата
ми харесват като ютюбъри.......Smile
На мен като страничен наблюдател ми е интересен зародилия се спор, като ми 
се струва, че всеки си има неговите аргументи.
Щеше да бъде жалко Румбакиса да спре с канала понеже всяка седмица го гледах
с интерес понеже са му позитивни видеата и добре направени - за моя стандарт...
Никога не бих тръгнал да си купувам курсовете му или да инвестирам  залагайки на
неговите препоръки и съвети. Като цяло харесвам оптимизма му! Много се разбърборих  Storstark

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#70

Така и така стана въпрос за YouTube-ри, нека да споделя трима, които следя заради техните анализи на крипто пазара:





Цитирай
#71

Досега в криптовалути съм загубил малко над 1000 лв.
Най-тъпото, което тотално ме отказа беше, когато вложих една прилична, малка сумичка, 700 лв, в една криптовалута, която според мен не вървеше и след като я преобразувах един ден в биткойн и спрях да я следя, само няколко месеца по-късно от любопитство я проверих и стигнала цена от цели 50 стотинки,. А аз имах купени 800 000 бройки от нея, които размених за биткойн!
Това беше точно пика на лудостта с криптовалутите-края на 2017-та!
И вместо с 400 бона се оказах с около 1000 лв. в биткойн, щото не си ги оставих, ами ги преобразувах в биткойн. Които после вложих в едни други малки валути и нищо не стана с тях. И загубих всичко хахаха .
Такова псуване беше!
И повече си казах ,че не ми трябват тия тъпотии.
И досега не ги следя изобщо.
Цитирай
#72

Всеки си преценява. На мен от инвестицията в крипто валути са ми най-големите печалби за всички времена. Активното търгуване не го  препоръчвам- не можете да биете алгоритмите, големите фондове и опитните трейдъри. Купувате и държите няколко години минимум- най-добрата рецепта за малки инвеститори.

Междувременно Bitcoin се завърна над 40 000 долара, след като големи инвестиционни фондове продължават да инвестират милиарди в него: https://www.coindesk.com/bitcoin-back-ab...ad-the-way

Удобно приложение с уиджет, където можете да следите с едно натискане котировките на купените от вас крипто валути, а по желание и директно да търгувате от смартфона си: https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US


Цитирай
#73

Много добро видео на български език, в което достъпно се обясняват много неща, къде сме в цикъла на крипто валутите и т.н.:



Цитирай
#74

Днес Тесла са купили биткойни за 1,5 млрда в резултат на което той е
поскъпнал с 12%....................

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#75

(2021-02-08, 17:55:32)doktorra написа:  Днес Тесла са купили биткойни за 1,5 млрда в резултат на което той е
поскъпнал с 12%....................
Elon туитва постоянно: dodge coin, задържа цената на биткойна ниска и после Тесла купува... Тоя клоун си знае интереса. Wink

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)