Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не фокусира отблизо?
#1

Днес ми се наложи да направя една снимка от 5 см, и видях, че седи размацана и не иска да фокусира. Колкото и да го доближавам, или отдалечавам, има една граница, в която винаги е размацано. Ако вдигна над 10 см, снимката е изчистена. Предполагам за близък кадър тоя телефон пуска друга камера. Преди когато доближавах до обект от 3-4 см, камерата прескачаше и сякаш пускаше на друга. Ама вече не иска да го прави тоя номер. Дадох в настройки по подразбиране всичко, рестартирах го, но не. 3-4 пъти съм го изпускал, ако това е от значение. Удрях го на няколко пъти, докато държа от близо, да видя дали ще фокусира, пак не. Мисля да му дам фабрични настройки като последна мярка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтрий от настройки-приложиния-камера,кеш и данни.
Цитирай
#3

По принцип за да стане автоматично превключването трябва да е пуснат master ai. Но не винаги сработва. Понякога от втория или третия път. Иначе може да се пусне ръчно като се отиде на "още" и се избере "супер макро".
Най добре го пусни ръчно за тест. Ако не фокусира значи има проблем.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#4

(2020-12-23, 18:24:45)qnkov написа:  Днес ми се наложи да направя една снимка от 5 см, и видях, че седи размацана и не иска да фокусира. Колкото и да го доближавам, или отдалечавам, има една граница, в която винаги е размацано. Ако вдигна над 10 см, снимката е изчистена. Предполагам за близък кадър тоя телефон пуска друга камера. Преди когато доближавах до обект от 3-4 см, камерата прескачаше и сякаш пускаше на друга. Ама вече не иска да го прави тоя номер. Дадох в настройки по подразбиране всичко, рестартирах го, но не. 3-4 пъти съм го изпускал, ако това е от значение. Удрях го на няколко пъти, докато държа от близо, да видя дали ще фокусира, пак не. Мисля да му дам фабрични настройки като последна мярка.

При нас Широкоъгълната камера се използва и за макро снимки. Най-лесно става с режима Супер Макро, но може да го направиш и ръчно, при по-трудни снимки, точно за това е ПРО режима.

1 - Избираш ПРО режима
2 - Избираш WIDE камерата
3 - Избираш настройката за ФОКУС
4 - Избираш ръчен фокус MF
5 - Слайдваш до крайно ляво, където е цветенцето, което е за макро снимки, или просто до там, докъдето фокуса те устройва

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#5

Направих всичко, което казахте. Освен като избера Макро снимка от Още, по друг начин не може да фокусира и изчисти отблизо. Накрая го форматирах и пак е същата раота. Тоя телефон има 3 камери, възможно е в момента да ми работят само голямта и тази за макро, а другата, която сама се сменя за кадър от близо да е отказала? И по-големия проблем е че ползвам приложения, които ползват камерата ми да снимат, и се налага напоследък да правя снимки отблизо и то не може да фокусира... а през тия приложения не може да задаваш опциите на камерата. Когато се опитвам да доближава се усеща, че леко премигва и се опитва да направи нещо, но не става. Преди когато доближавах камерата губеше картина за 1 сек. и сякаш се пускаше друга камера и ставаше всичко.
Версиите са 10-ка и на андроида и на устройсвото...
Цитирай
#6

Освен да я пратиш в сервиз, щом ти е толкова важна, или е станало време за Новогодишен подарък и нов апарат... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Еее... Мани ти тия подаръци. Той телефона преди няколко месеца го взех, ама втора ръка. Продавача не искаше да ми прати гаранцията, понеже имало лични данни, иначе ми я обеща. Както и да е. Никой ли няма идея защо прави така? Възможно ли да е за нови лещи
Цитирай
#8

Все още ли е в гаранция? Ако да, пращай го в официалния сервиз
Цитирай
#9

Трябвало е телефона да ти го прати с гаранцията,защото при проблем да си го пратиш за ремонт.Това с фокусирането ако след изтриване на данни и кеш на приложението,или факториресет не се оправи е за сервиз.Можеш през Hi Suite на лаптопа да го върнеш на предишна по стара версия на EMUI.Става като чукнеш за проверка на актуализация и ти излиза премини на по-стара версия,но си направи копие на важните неща,защото ти трие всичко.
Цитирай
#10

Такива номера се случват обикновено след паважна екзема, мисли за сервиз и отказ от гаранция.
Успех и весели празници!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

При мен и с включен и изключен АИ превключва на супер макро режим и може и ръчно да се сменят камерите. С ЕМУИ 9.1 съм, андроид 9
Цитирай
#12

Щом е изпускан е напълно възможно да се е прецакала камерата. Може и само конектора да се е разместил... Ако телефона няма счупено и пукнато и е в гаранция, в официалния сервиз не би трябвало да има проблеми да го приемат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)