Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за часовник.
#1

Бихте ли помогнали с избора на смарт часовник.
Търся часовник със смарт функции , а не фитнес гривна. Стоманена каса, хубав циферблат часовникови функции  - хронометър изгрев залез фази на луната... от смарт само нотификаци, нов маил , звънене . Най вече издръжлива батерия .
От сензорите може би само ГПС, но не да ми казва къде съм очевидно, а заради точно време и altitude. Не съм ровил много но има ли часовник със самозареждане , като солар или кинетик
Харесвам Huawei GT i Xiaomi GTR , но не искам всички фитнес глупости
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами взимай си Гт2/ гт2 про и си готов.
"Фитнес глупостите" не е нужно да се ползват. Нито пречат, нито хабят ток, ако си стоят ( е крачкомера на всички няма как да се спре) . Пък един ден можеш да решиш и да се порздвижеш. Тогава ще ти потрябват и ще ги има
Няма такива соларни, камо ли кинетични. Ще ти трябва монго слънце за всичкии тия сензори и дисплей в 1-вия случай, а във 2-рия сигурно да ходиши от Бургас до София всеки ден

Пс: как пък не ви интересува колко на ден ходите...аз ако няма 10 000 не си лягам Smile
Цитирай
#3

Не съм активен спортист, но се стремя да се движа. Не ми е необходимо някой да ми мери крачките.
Всички сензори хабят ток, усложняват хардуера и заемат място - много . Не могат да се махнат и дори и да не го ползваш изпращат доклади. Не подценявай старите технологии. Имам сейко кинетик, след цял месец стоене в шкафа , един ден носене възстановява заряда на 100% . На касио солара досега никога не е сменявана батерията.
Цитирай
#4

То простото ходене е движение, което е далеч от активно спортуващият, но крайно необходимо за всеки друг.
Както и да е. Тези неща са всичко в едно, щото на едим му трябва да му мери едно, на друг друго и няма за всеки да правят отделен. Те новите модели се чудят как да предложат повече и повече. Който го е страх, че му пращат данните да си го активира и да изтрие свързващото приложение от телефона и си е споко

Новият самсунг, хуавей тикуоч са по 10-11-12мм колко място заемат сензорите и колко по-тънък искаш да е.
Касиотата са цели китюци по 51мм на 15...
Кинетика на сейко заема много повече място. И не е достатъчен да зарежда смарт часовник. Той за себе си едвам стига, макар да  цъкат 2 стрелки и нищо друго, и трябва да го разкарваш цял ден
Соларната клетка също. От гармин в новите модели слагат такива, но подпомагат основната презераждаема батерия. И то иска яко печене по 3 часа на ден на макс слънце, за да даде едно няма нищо накрая.
Цитирай
#5

(2020-12-24, 13:43:46)kkirilov написа:  Не съм активен спортист, но се стремя да се движа. Не ми е необходимо някой да ми мери крачките.
Всички сензори хабят ток,  усложняват хардуера и заемат място - много . Не могат да се махнат и дори и да не го ползваш изпращат доклади. Не подценявай старите технологии. Имам сейко кинетик, след цял месец стоене в шкафа , един ден носене възстановява заряда на 100% . На касио солара досега никога не е сменявана батерията.

Изпращат доклади Big Grin Човече, стегни се малко. Защо ползваш телефон тогава Big Grin
Цитирай
#6

Жена ми има гривна хиаоми ми банд - когато я подарявах водещото беше спорт- лека тясна удобна. И като говорим за спорт някак си 42-6мм стомана каса 70грама и кожена каишка ще бъде доста некомфортно на бягащата пътечка..
За това си търся часовник , смартчасовник , само аз ли правя разлика между часовник със смарт функции и фитнес гривна с форма на часовник.
Цитирай
#7

(2020-12-25, 11:03:29)kkirilov написа:  Жена ми има гривна хиаоми ми банд - когато я подарявах водещото беше спорт- лека тясна удобна. И като говорим за спорт някак си 42-6мм стомана каса 70грама и кожена каишка ще бъде доста некомфортно на бягащата пътечка..
За това  си търся часовник , смартчасовник , само аз ли правя разлика между часовник със смарт функции и фитнес гривна с форма на часовник.

Незнам защо си мислиш ,че в часовниците има нещо по различно от бандовете ...освен някой друг спорт повече. Повечето часовници са банд с друга форма и цена по 3.
За мен в нормалната ценова зона няма по глезено от Galaxy Watch Active 2. Два фактора има които ме спряха да не го купя , единия е зареждането на 2 дена , другия е изпъкналото стъкло , че си закачам ръката по вратите доста често и прецених ,че може да го пръсна. 
В момента цена-батерия-функции най-доброто е Хуавей Гт2 (дърпа пред амейзфит повечето модели заради разговорите) , от ОЛХ доста често нови с гаранции около 200лв , нов от магазин мисля че около 250 лв. - тук мисля че нямаш надморска височина. 
Ако искаш надморска височина и т.н , Гт2 про , honor gs pro. (400-550лв) 
АКо искаш по прецизна работа и мислиш ,че солара ще ти върши работа , екрана не е цветен
Garmin Instinct Solar (400-700лв) зависи откъде го докопаш Smile

Amazfit GTR не го гледай , аз бях с такъв , това е банд с форма на часовник. Проблемни софтове , примерно ДНД-то ен сработва , оставяш го на шкафа той вибрира , я спре я не. Сега тука ако го има някой ще ти каже веднага как работи .... ами имам трима познати с такъв ...е не работи Smile 
Аз сега ползвам honor gs pro ,който е горе долу като Гт2 про само че с двойна батерия , е да ти кажа екрана е супер по-добре от ГТР , работата също , нямам никакви забележки с него. Понеже ползвам само нотификации минус за мен в че няма еможита , но не ми е фатално.
Разговорите мислех ,че няма да се позлват , но вече се убедих че е яка екстра , особенно ако правя нещо и съм мръсен да си бъркам в джоба , свършвам си работата идеално.
Цитирай
#8

(2020-12-25, 11:53:03)sharkybg написа:  Незнам защо си мислиш ,че в часовниците има нещо по различно от бандовете ..
Не мисля, ами се иска.
Ще кажа от къде ми идва мъката и мерака. Насъбрал съм доста часовници, имам дигитални и кварцови както и такива с радио сверяване. Лятото най често съм с някое касио или цитизен. Имам и доста механични и автоматични, 12-24 и хронографи, руски, швейцарски , немски и дори модерни хомаге китайски. Всички те са по скоро аксесоар и се слагат според случая - често не ги слагам с месеци, за това рядко ги сверявам, а датата изобщо не я пипам - няма смисъл целия тормоз само за една вечер.

За това ми се иска смарт часовник- функционален и точен като касио  и същевременно елегантен дисплеи-  бял/черен, син зелен, луни фази изгрев залез ... A koгато се налага имаш всички съвременни нотификации

ето ти един модерен производител на часовници с интересен дизайн
https://www.schaumburgwatch.com/gallery.html
Цитирай
#9

(2020-12-25, 15:50:00)kkirilov написа:  Не мисля, ами се иска.
Ще кажа от къде ми идва мъката и мерака. Насъбрал съм доста часовници, имам дигитални и кварцови както и такива с радио сверяване. Лятото най често съм с някое касио или цитизен. Имам и доста механични и автоматични, 12-24 и хронографи, руски, швейцарски , немски и дори модерни хомаге китайски. Всички те са по скоро аксесоар и се слагат според случая - често не ги слагам с месеци, за това рядко ги сверявам, а датата изобщо не я пипам - няма смисъл целия тормоз само за една вечер.

За това ми се иска смарт часовник- функционален и точен като касио  и същевременно елегантен дисплеи-  бял/черен, син зелен, луни фази изгрев залез ... A koгато се налага имаш всички съвременни нотификации

ето ти един модерен производител на часовници с интересен дизайн
https://www.schaumburgwatch.com/gallery.html
GT2 PRO
Цитирай
#10

GS Pro e  на топ цена в момента в неският амазон. Към 370лв е с доставката, а без нея 340. На всичкото отгоре идва с подарък HONOR Smart body fat scale, като само везната е едно 60лв. Че и 5 Евро май даваха подарък за нещо друго...
https://www.amazon.de/gp/product/B08N8K1...4b25584948

Сложих един в кошницата и ще се почеша още малко главата...поне след месец ще имам кантар
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, nowhere
Цитирай
#11

Аз го заръчах пък да видим...
Цитирай
#12

ГТ2 мери надморска, все пак има GPS.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Това за надморската в каква връзка е ?
Те тези дето нямат гпс и те я мерят. Има хиляда модела на касио без гпс, но с алтиметър
Цитирай
#14

Smile Мерят,нищо не мерят, изчисляват надморската спрямо атмосферното налягане,всички смарт часовници са така.Най-забавно е в самолет Big Grin

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#15

(2020-12-25, 17:09:21)rumo написа:  GS Pro e  на топ цена в момента в неският амазон. Към 370лв е с доставката, а без нея 340. На всичкото отгоре идва с подарък HONOR Smart body fat scale, като само везната е едно 60лв. Че и 5 Евро май даваха подарък за нещо друго...
https://www.amazon.de/gp/product/B08N8K1...4b25584948

Сложих един в кошницата и ще се почеша още малко главата...поне след месец ще имам кантар

Ако не бяха му спестили безжичното зареждане щеше да е перфектният избор с тази огромна батерия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

Така е, ама го докарват горе долу. Ако веднъж му се зададе с точност и е сравнително вярно, докато не се разкалибрира.
В колата ми показва постоянно надморската по гпс и като си погледна часовника толкова е и той.

Не знам за самолет обаче тая година на морето, където си е 0 метра имах една соларна 6-ца ( гармин). Задавам и 0 и като влезна във вода и веднага пада на  - 150-180 метра

@tonus при условие, че ще го зареждаш на 15-20 дена какъв е смисъла с какво зарядно е. Мен не ме бърка, ако ще и е със щепсел да е. Другаде са му слабите страни
Тоя съм убеден, че ще надхвърля седмицата с аод...само дето е много скучен и кофти замислен като цяло
Цитирай
#17

Мойто gs pro е на 2 месеца вече, от али го изтъркалях около 325 лв излезе, батерията кара около 20 дена само на нотификация и то доста, със скин който е с движещи елементи и ми изписва че дърпа ток, и на светване с китка, но светва сигурно по 100 пъти на ден.
А за АОД всеки го кефи различно нещо, но аз и до ден днешен немога да разбера защо ви е да свети часовника на аод да хаби ток след като го вдигаш и светва.
Другото умно спрямо амейзфит е че при нотификация само вибрира и ако искаш вече поглеждаш и светва и четеш. При амейза си светва при нотификация винаги.
Цитирай
#18

(2020-12-26, 23:50:59)sharkybg написа:  Мойто gs pro е на 2 месеца вече, от али го изтъркалях около 325 лв излезе, батерията кара около 20 дена само на нотификация и то доста, със скин който е с движещи елементи и ми изписва че дърпа ток, и на светване с китка, но светва сигурно по 100 пъти на ден.
А за АОД всеки го кефи различно нещо, но аз и до ден днешен немога да разбера защо ви е да свети часовника на аод да хаби ток след като го вдигаш и светва.
Другото умно спрямо амейзфит е че при нотификация само вибрира и ако искаш вече поглеждаш и светва и четеш. При амейза си светва при нотификация винаги.

И моят Хонор ми излезна 320лв от Али-то. Дойде за около месец чакане

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#19

От Германия излизаше 340, ако се докара от фирма + това имаше и кантар за около 60лв. Или часовника само 280.
И по-важното - на 99% щеше да има гаранция и тук. Ама свърши.
Сега да ви светна за нова "примоция" от 30.12 GT 2Pro ще е на 199 евро.
Цитирай
#20

Ако искаш истински часовник (със стрелки) който да показва неща от телефона горещо препоръчвам на fossil хибридните часовници: https://www.fossil.com/en-us/smartwatche...rtwatches/

Аз забърсах един такъв от Щатите за 99 дойлера навремето. Изглежда си като нормален часовник и си работи като такъв. Но има блутут да се сверява с телефона, има крачкомер и може да му сложиш при нотификация на телефона от определен вид да слага стрелките на определен час. Достатъчно е да те ориентира какво е и дали да вдигнеш телефона сега или не.

Ако не ти трябва истински Смарт часовник или фитнес гривна това е най-доброто според мен. Кварцов без неприятните му части (ръчно сверяване) и с бонус крачкомер и нотификация
Цитирай
#21

То и аз реших да си взема хибриден модел, хем не остана от другите нищо, което да ме кефи, хем да си отдъхна малко от зареждане и постоянно наглсяне и вглеждане в смарта.
И взех нещо, което поне от година заглеждам. Швейцарска машина мисля топ-а на хибридите. Красив и качествено изпълнение, следи всичко, което ми е нужно

https://alpinerx.watch/alpinerx/

 но...не става и това е. Колкото и да е хубав е, е все един и същи.
Повечето неща, който се гледат са в приложението. Нотификациите мигат там отдолу, ама то като не мога да ги прочета ква файда. На всяко дрънкане на телефона си въртя китката и там няма никой. Разгледах го  1 ден и хвана пътя към продавалника
Не става вече без смарт. Свикнеш ли и си зависим. То е като да се върнеш на старите телефони с бутони
Цитирай
#22

Абе има хора които си ги кефи традиционния изглед. Фосилите показват типа на нотификацията също. За мен е достатъчно да знам дали е от работата, от къщи или нещо персонално. Не са лош компромис. И, за разлика от смартовете които вечно са на зарядно хибридите карат по няколко месеца с една батерия
Цитирай
#23

(2020-12-27, 16:45:15)rumo написа:  Сега да ви светна за нова "примоция" от 30.12 GT 2Pro ще е на 199 евро.

Може ли линк.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#24

Към момента не е налична тази сделка. Трябва да се провери утре, за когато беше обявена
Но в .де промоциите се сменят най-бързо. Понякога са само за часове, а не като в другите амзони по цял ден
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#25

Иакам малко помощ..чудя се м/у Актив2 и Хуауей гт2про и Хуауей фит?..Интересува ме за Самсунга тука ЕКГто може ли да се поулзва в България и изнерването на кръвното налягане което рязбрах,че са ъпдейтнати?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)