Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 10 lite се рестартира или изключва
#1

Здравейте и весели празници!

Както личи от заглавието, телефонът спонтанно изключва или се рестартира.
Не виждам никаква система или повтаряемост, освен че го прави, когато не го пипам изобщо, както си стои.
Днес веднъж изключи и веднъж рестартира. Преди 4-5 дни беше изключил през нощта и сутринта не ме събуди за работа.
Ясно ми е, че диагностика по нета е трудна но ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, ще бъда благодарен за насоки.
Най-тъпото е, че и в магазина не мога да направя рекламация, защото проблемът се проявява на случайни интервали.

П.П. С МиУи 12, глобален е телефонът, ако има значение.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-12-24, 14:33:30)ivjordan написа:  Здравейте и весели празници!

Както личи от заглавието, телефонът спонтанно изключва или се рестартира.
Не виждам никаква система или повтаряемост, освен че го прави, когато не го пипам изобщо, както си стои.
Днес веднъж изключи и веднъж рестартира. Преди 4-5 дни беше изключил през нощта и сутринта не ме събуди за работа.
Ясно ми е, че диагностика по нета е трудна но ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, ще бъда благодарен за насоки.
Най-тъпото е, че и в магазина не мога да направя рекламация, защото проблемът се проявява на случайни интервали.

П.П. С МиУи 12, глобален е телефонът, ако има значение.

Здравей, весели празници и на теб! Пробвай да деинсталираш всички последни приложения, които си инсталирал. Следи температурата на телефона и натоварването на процесора. Виж кое приложение консумира най- много батерия. Преинсталирай последния ъпдейт на миуи. Ако нищо от това не помогне - направи хард ресет, като преди това си запазиш цялата информация. Успех!
Цитирай
#3

Май намерих "виновника" за рестартирането.
Колкото и да е странно, изглежда силиконовото калъфче от комплекта притиска бутоните отстрани.
Днес съм без него и не се е рестартирал ни веднъж.
Ще го подържа така още ден и ако се задържи, ще го върна само за проба, а после ще търся по-удачен калъф, че ме е страх да го нося така с тия стъкларии отвсякъде.
Цитирай
#4

Колеги,MI Note 10 Lite забива за втори път тъча..
Налага се да се рестартира с бутона..
Някой да има подобни проблеми...?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#5

(2021-01-22, 17:02:30)mitakabs написа:  Колеги,MI Note 10 Lite  забива за втори път тъча..
Налага се да се рестартира с бутона..
Някой да има подобни проблеми...?

Привет, колега,

не нямам този проблем аз. Пробвай да изтриеш някое приложение/я което си инсталирал горе-долу при появата на проблема ти (че може и да е от него / тях).
Или направо фактори ресет (но ще изгубиш информация, за това си направи резервно копие) за да изключиш опцията, че ти забива от приложение/я.

Друго не ми хрумва. Успех !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#6

(2021-01-22, 17:02:30)mitakabs написа:  Колеги,MI Note 10 Lite  забива за втори път тъча..
Налага се да се рестартира с бутона..
Някой да има подобни проблеми...?

Да го ползваш на много студено или докато е на зарядното?
Цитирай
#7

(2021-01-26, 14:06:39)suffer написа:  Да го ползваш на много студено или докато е на зарядното?

Ами у нас беше, не е на студено..
Той е на съпругата ми и не мога точно да кажа..
Единия път май беше като го свали от зарядно..Даже ми го даде на мен и наистина нищо не можех да направя, просто ресет със пауър бутона..
Нещо свързано със зареждането ли?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#8

Когато зарядното не е читаво на много телефони съм виждал замръзване, забавени реакции. Затова питам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • redsys
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)