Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона при разговор.
#1

Здравейте имам следния казус.
При разговор когато пусна на високоговорителя отсрещната страна не ме чува.
При разговор без да пускам високоговорителя всичко си е нормално.

Пробвах хардуерен тест на двата микрофона - работят.
Почистени са и двата микрофона с въздух.
 
При разговор през високоговорителя  системата използва горния микрофон и не се чува нищо отсреща колкото и да духам,викам ...

Не знам дали е софтуерен или хардуерен проблема..
Ако имате някакви идеи ще съм благодарен.

Телефона е закупен от Технополис Варна на 10 февруари тази година.
Модел Redmi note 8 pro 6/64GB
Цитирай
Аксесоари
#2

имам същия проблем на апарата на дъщеря си. аз също съм с note 8t и при мен го няма. намерихте ли решение на проблема?
Цитирай
#3

Нали е в гаранция, давай им го.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • joro_kem
Цитирай
#4

някоя програма е иззела правата на телефона.
Това обикновено е простотия от вайбър или Google асистента.
Не помня (специално за google) какво се пипаше, за да сработи микрофона.

Може би това ще помогне:

https://youtu.be/bLhT7BVkCok
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#5

(2021-04-08, 07:35:10)suffer написа:  някоя програма е иззела правата на телефона.
Това обикновено е простотия от вайбър или Google асистента.
Не помня (специално за google) какво се пипаше, за да сработи микрофона.

Може би това ще помогне:

https://youtu.be/bLhT7BVkCok

благодаря за насоките. гугъл асистента го деактивирах още вчера, но отново имаше същия проблем. сега ще поровя в настройките на вайбър.
п.п. при вайбър няма видимо особеност в настройките. в разрешенията за приложенията, обаче Google и Gboard имаха достъп до микрофона и ги забраних (на моя апарат отсъстваха от списъка с достъп). ще пиша отново дали това е решило проблема
Цитирай
#6

Много неприятен проблем.
Ако ресет не оправя нещата бих посътветвал за префлашване през фастбуут с някой ром, било глобалния пак, или индонезийския, но това е свързано с отключване на телефона/чакане седмица.

Все пак, ако е гаранционен и ресет не помага, може да се допиташ и до знанията на сервиза.

Ако не беше note 8 pro щях да предложа xiaomi.eu, но за медиатек процесорите не е препоръчително да се флашват къстъм ромове
Цитирай
#7

след забраняване на достъпа на Google и Gboard до микрофона, проблемът засега изчезна.
[-] 2 потребители изказват благодарност на joro_kem за това мнение:
  • plamen3333, suffer
Цитирай
#8

Здравейте!
Извинявам се че използвам темата на колегата, но имам подобен проблем и да попитам за евентуално решение .

Става въпрос за 8т. При разговор по Viber всичко е нормално, но пусна ли на високоговорител, отсрещната страна се оплаква от много силен шум и пукане. Трябва да намаля високоговорителя на половина за да може да се разговаря що годе нормално без да се оплакват от силни шумове.

Някакви предложения ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)