Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за градска навигация!
#1

Здравейте! Може би има такава тема, но аз да си пробвам късмета! Таксиметров шофьор съм и си търся навигация. Основното изискване е да има търсене по блокове и визуалиция на номера на самият блок като минавам покрай него. Пробвах да мъча Igo, но е можах да намеря сборка(намерих няколко, но не можах да се справя с инсталацията)
Цитирай
Аксесоари
#2

Гугъл мапс Wink според мен по-добро няма.
Цитирай
#3

waze забелязах че върши тази работа
за съжаление не всичко се търси по блок в кварталите, но като минеш покрай него го показва кой номер е

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#4

Това е OSMAnd
Ама търсенето е по-сложно и трябва да му се свикне[Изображение: 513c7ae742e07d42539be548a768c50e.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#5

Аз ползвам в такива случаи приложението на бгмапс.
Не е навигация, но върши подобна работа...търсиш адреса, виждаш го къде е и като наближиш пускаш да те показва и теб на картата.

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай
#6
Photo 

Това е от Navitel, макар че малко развалиха начина на търсене по адрес.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Както няколко пъти писах - всичко зависи от доставчика на картата и как е въведен в нея адреса, разглеждал съм района, където живея и в него например съседния блок и още няколко малко по-далеч, вместо с номера на блока са отбелязани само с номера на който се водят на улицата, някои са отбелязани само с номера на блока в квартала и само около половината ги има и като номер на улицата, и като номер на блока в квартала.
Става дума за картата на Хере /гледана в различни приложения/ за София, не за някой малък град.
Затова и си държа на телефона приложения с карта на Навтек/Хере, с карта на Томтом/Телеатлас и с карта на OSM ... е и стандартните Гугъл карти...

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#8

Само да спомена, че ровейки в чуждоезични форуми, в случая руски, попаднах на тази програмка и ми изглежда интересно... От създателите на мапс.ме
https://lifehacker.ru/oflajn-karty-organic-maps/

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)