Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем на Xiomi Mi 10T pro с Waze
#1

Отскоро съм собственик на този модел телефон. Понеже на колата съм с Android auto инсталирах на телефона Waze  и Sygic.  Google maps и Sygic работят без проблем на колата. При запускване на  Waze от колата навигацията се стартира първоначално и след това екрана заспива. Колкото и да рестартирам връзката между телефона и колата положението е същото. Когато телефона не е включен към колата навигацията си работи без проблем. Пробвах с други телефони Xiomi Mi A3, Huawei P20 и Huawei mate 20 lite същата навигация - няма проблем. Работи перфектно. Инсталирах различни версии на Android auto  и Waze, но проблема си остава. Дайте ми съвет къде може да е проблема. Благодаря ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Имах подобен случай с ми6, оправих се с по-нова версия на андроид ауто (свалям/добавям го ръчно)
Цитирай
#3

В момента Android auto на телефона е версия 5.9.604634. Пробвах и с по- стара версия, но пак имах този проблем. Утре ще тегля други различни версии и ще пробвам. Благодаря!
Цитирай
#4

Наскоро пробвах тази waze но не ми хареса и я изтрих. При задаване на маршрут не показва всички възможни варианти предлага ми най дългия като км въпреки, че в настройките съм задал да показва всичко без черните пътища. Най удачни според мен които ползвам от години са google maps и igo nextgen, като игото работи без интернет което за чужбина върши работа. Номера е само да имате телефон с добър gps и проблеми няма. Пробвал съм и sigic но много бъркаше маршрутите до като тези които ползвам се справят добре, само трябва за в бъдеще да си сменя телефона, че gps-а на този който ползвам в момента е калпав.
Весели празници на всички
Цитирай
#5

Съгласен съм с вас, че IGO-то е прекрасна навигация за в България и за чужбина. Затова и си я инсталирам във всеки мой телефон. Въпросът е, че колата ми е с 7-инчов дисплей с андроид ауто и затова ми се иска да използвам навигация на него. До тоя момент не съм имал проблем с предните ми телефони, Waze и колата. С Xiomi Mi 10T pro Waze-то не работи. Днес пак деинсталирах, инсталирах различни версии, но резултатът е нулев.
Весело посрещане на Нова година. Бъдете живи и здрави!
Цитирай
#6

Waze ползвам с този телефон, приблем нямам. Но не го ползвам за навигация, а само да гледам за ченгета Big Grin
Цитирай
#7

"Когато телефона не е включен към колата навигацията си работи без проблем"
Цитирай
#8

Здравейте имам телефона от 24.12.2020 и не знам дали е проблем ,но ми стой доста време лентата над трите копчета с различни надписи ,как се спира да не се появява вълбще


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

(2021-01-03, 16:22:40)dete85 написа:  Здравейте имам телефона от 24.12.2020 и не знам дали е проблем ,но ми стой доста време лентата над трите копчета с различни надписи ,как се спира да не се появява вълбще

По точно? И стоЙ и стоИ са различни думи.

1916 
Цитирай
#10

Надписа който излиза "Докоснете отново за изход"
Цитирай
#11

Би трябвало да изчезва веднага.
Цитирай
#12

Казаха ми от Теленор да чакам актоализация на miui 12 .0.13
Цитирай
#13

Че тя излезе от две седмици.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#14

След актуализацията на телефона ми /Mi 10T Pro/ с Global MIUI 12.0.18.0 проблема се реши. В момента Waze-то си работи перфектно. Благодаря на всички!
Цитирай
#15

На мен waze не ми изговаря фразите докрай Sad
Със същия телефон съм.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2021-01-25, 15:47:13)Sstoyanov написа:  На мен waze не ми изговаря фразите докрай Sad
Със същия телефон съм.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Засега при мен всичко е нормално. Пробвай да деинсталиращ и инсталиращ наново WAZE.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stantchev за това мнение:
  • Sstoyanov
Цитирай
#17

(2021-01-25, 15:47:13)Sstoyanov написа:  На мен waze не ми изговаря фразите докрай Sad
Със същия телефон съм.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Настройки -> Глас и звук -> Звукът да се пуска през телефона - трябва да е изключена опцията
[-] 1 потребител изказва благодарност на Xoce2 за това мнение:
  • Sstoyanov
Цитирай
#18

(2021-01-25, 19:24:45)Xoce2 написа:  Настройки -> Глас и звук -> Звукът да се пуска през телефона - трябва да е изключена опцията
При мен тази опция е включена, защото иначе звукът на навигацията минава през радиото на колата и ако не съм включил радиото нищо не се чува. Това, че звукът минава през телефона по никакъв начин не пречи на намаляването на музиката при реплика от навигацията.
Но това е при мен. Нека колегата пробва различните варианти и да види как при него ще работи по-добре.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)