Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Box S и всичко за него
#1
Information 

Привет, правя тази тема, защото виждам, че има доста хора с устройството, а за всяко питане по него се налага да се търси при други сходни. Което е доста неудобно.

Въпреки, че машинката е добра от към хардуер, програмно е доста постна за нашите цели. Няма файлов мениджър, липсва браузър, но е подготвена за Ютуб, Нетфликс и други платени платформи.

Предлагам тук да споделяме кой, как се справя с изникващите въпроси и проблеми точно с този модел. Дали е удачно ще си проличи.
===========================================================================

За момента ме вълнува има ли начин чрез блутут на устройството да се прехвърлят от и към него файлове.
Защо след сдвояване с телефона от дистанционното на MI Remote не мога да го управлявам.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#2

Моето мнение е че хардуерно е слабо, за софтуер всичко което на мен ми трябва си го има, свалил съм файлов мениджър, браузер на мен лично не ми трябва, няма да седна да ровя през телевизора докато лежа в кревата. А за дистанционно ползвам това и бачка перфектно, но съм с айфон. [Изображение: 699668c82cffcd7b4a27d29ffb228152.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#3

Файлов мениджър, напоследък ползвам за бокса xplore има го в маркета и е добър. За прехвърляне на файлове от телефона, ако са в една вифи мрежа, на телефона пускам фтп сървър (файловия мениджър на телефона mixplore има и от него, но и на доста вградени има тази функция) от бокса влизам с xplore на адреса на фтп сървъра на телефона и копирам.

Може и през облак, примерно видео

https://youtu.be/NxePFrt7SG8
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#4

Здравейте.Аз го взех преди две седмици и нещо не съм доволен от него.С HBO GO се справя обаче за телевизия направо ми къса нервите.Пробвах какви ли не IPTV плеери и се накъсва и спира картината на 1-вата минута а звука  си продължава.Взех му и ТВ-приставка Ugreen, USB Ethernet USB 3,0 2,0 к RJ45 и пак същата работа.Вече незнам какво да пробвам.
Моля за съвет от какво се получава така.Интернета е 55мб а доставчика е NET1.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на vini за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#5

Аз имам 3 Mi box 3-КИ и една s-ka. За мен е незаменим. Телевизия гледам с приложението на Булсат. (Имам абонамент). Видео файлове гледам от мрежата (имам сървър на който свалям торентите) но последно време не ми се налага и това защото ползвам Movian с добавките за торенти на proximo. Изобщо изпълнява всички изисквания да правя всичко с едно устройство.
Hbogo имам на телефона и си го каствам на който бокс ми е кеф.
Usb2ethernet е задължително. Пробвах два преди да взема оригинално на xiaomi.
Тежки филми с DTS сгъват през wifi.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • alexbg67, Be6i4
Цитирай
#6

@vini , връзката на бокса с рутера на 5G ли е? Вчера цяла вечер и сутринта разчитах на него и се справи без проблеми, дори със стриймове 1920х1080.

За работа с файлове ползвам засега флашка (вадя, слагам и така), файлов мениджър Xplore, плеъри Da Player TiviMate. За радио Tunein. С браузърите нещата са мъка...

пп
Нетът ми е 75 мбс от А1.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

По принцип 5GHz честотата работи добре на близки разстояния. През стена или някаква друга преграда започва лесно да се разсейва сигнала и съответно (стига рутерът да го поддържа) се минава на 2.4, за по-стабилна връзка
Цитирай
#8

При мен имат директна видимост, иначе за друга стая съм взел усилвател на сигнала.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

(2021-01-01, 19:50:19)alexbg67 написа:  @vini , връзката на бокса с рутера на 5G ли е? Вчера цяла вечер и сутринта разчитах на него и се справи без проблеми, дори  със стриймове 1920х1080.

За работа с файлове ползвам засега флашка (вадя, слагам и така), файлов мениджър Xplore, плеъри Da Player TiviMate. За радио Tunein. С браузърите нещата са мъка...

пп
Нетът ми е 75 мбс от А1.
От начало беше на 2.4GHz а сега го вързах с кабел(приставка Ugreen, USB Ethernet USB 3,0 2,0 к RJ45).За телевизия ползвам Tivi Mate.Бокса е на метър от рутера.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#10

Сигурно плейлиста ти е калпав, плащаш ли го, или е някое фри?
Цитирай
#11

(2021-01-02, 10:51:10)tolostoi написа:  Сигурно плейлиста ти е калпав, плащаш ли го, или е някое фри?

Може и тя да е защото е фри.С удоволствие бих си закупил ако е от нея на нормална цена ако са.А възможно ли е да се омазал нещо защото се актуализира до 9-ка и не съм го ресетвал.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#12

Не е от 9ката, то и какво ли толкова има в тези боксчета...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

(2021-01-01, 17:42:18)vini написа:  Здравейте.Аз го взех преди две седмици и нещо не съм доволен от него.С HBO GO се справя обаче за телевизия направо ми къса нервите.Пробвах какви ли не IPTV плеери и се накъсва и спира картината на 1-вата минута а звука  си продължава.Взех му и ТВ-приставка Ugreen, USB Ethernet USB 3,0 2,0 к RJ45 и пак същата работа.Вече незнам какво да пробвам.
Моля за съвет от какво се получава така.Интернета е 55мб а доставчика е NET1.
99% проблемът е в плейлиста. Mi box s не можеш да го задавиш с телевизия, че ако ще и 4К да е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#14

От къде могат да се намерят читави плейлисти?

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#15

(2021-01-02, 22:54:43)vini написа:  От къде могат да се намерят читави плейлисти?
С повечето плейлисти е така (особено българските), особено ако дават някой мач и не дай си боже някой финал... По-добрият вариант е, да се гледа с портал и МАС-адрес, но това е друга [URL="https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99476"]тема[/URL]...
Цитирай
#16

Аз имам предишната версия  - Xiaomi Mi Box 4K, много съм доволен от него, докато не го скапаха с декемврийския ъпдейт.
Проблемът е, че след излизане от спящия режим спира аудиото - няма значение дали е от Туба, VLC и Коди плеъри. Единствено с рестарт се пуска звука, чекването на опция никога да не заспива - не помага.  Потърсих информация за този проблем, и реших да пиша тук. НЕ ъпдейтвайте устройството - ще имате проблем със звук. Проблемите са и Mi Box S (в английскоезични форуми също се коментира).
[-] 1 потребител изказва благодарност на skyspirit за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#17

Аз съм го ъпдейтнал и нямам проблем. Дори и 4к стрийм върви без грешка на 5gh по wifi през етаж, тествах някои през мувиан, не че гледам такива, 1080 ми е ок. Чека на мрежата дава че мога да гледам до 5к стрийм без проблем. Доволен съм, телевизия гледам през булсат с абонамент и всичко е ток. HBO и Netflix също нямат дерт.
Цитирай
#18

Аз моя го ползвам от дъжд на вятър, покрай празниците го понапънах, иначе нямам време, но по повод ъпдейтите не е правил проблеми. Благодаря на колегата за предупреждението.

ПП
Така и така сме на раздумка, искам да попитам има ли програма за боксчето с която да предавам съдържание от компютъра. На писито ползвам ТВМобили.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Ползвам Nova Player за да гледам филми от компютъра през WiFi мрежата. Нямам Mi Box S или друг Android TV Box, а съм с Android TV. Бих желал да си взема Android TV Box и благодарение на kamenvo успях да филтрирам изборите си до Mecool или Mi Box S. Ако някой, който е ползвал такива устройства и може да направи кратък извод - ще съм благодарен да ми помогнете в избора. Засега:
- Mi Box S - 2/8GB, няма портове, стар модел;
- Mecool (КМ1, КМ3, КМ9) - гледам противоречиви мнения в YouTube и не мога да взема решение. Основно положителните мнения са за KM1 и KM3.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#20

(2021-01-10, 17:09:26)kery70 написа:  Аз съм го ъпдейтнал и нямам проблем. Дори и 4к стрийм върви без грешка на 5gh по wifi през етаж, тествах някои през мувиан, не че гледам такива, 1080 ми е ок. Чека на мрежата дава че мога да гледам до 5к стрийм без проблем. Доволен съм, телевизия гледам през булсат с абонамент и всичко е ток. HBO и Netflix също нямат дерт.

Ами явно съм изтеглил късата клечка и ще чакам да го оправят. И преди ми се е случвало от ъпдейт нещо да се сбози, и след месец пускат поправка.  Иначе кутийката редовно се ползва защото не гледаме ТВ, а сериали и филми с VLC от шернат диск в рутера по 5 Гхз мрежа (за разклика от Коди, VLC вижда без проблем windows мрежата

Към колегата, който си търси тв-бокс. Аз съм сменил 3 китайски такива, уж с гигахерци, уж 4К и пр., а нямат нищо общо с кутийките на Xiaomi. То и по изработката си личи, ако хванеш двете в една ръка...
[-] 1 потребител изказва благодарност на skyspirit за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#21

(2021-01-10, 20:31:58)sapiora написа:  - Mecool (КМ1, КМ3, КМ9) - гледам противоречиви мнения в YouTube и не мога да взема решение. Основно положителните мнения са за KM1 и KM3.

KM3 е най-дъртия от тях. Ползвам вече година и половина  сертифициран от Гугъл KM9 Pro Deluxe 4/32 gb и съм много доволен от него, а и получи Андроид 10. Ползвам го за  телевизия с Da player, HBO GO, You Tube и гледане на торенти с Kodi. Сега ми трябва втори бокс и мисля да поръчам КМ1 който е най-нов.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#22

@tonus, изненадан съм и аз, но по Youtube твърдят, че KM9 Pro прави повече проблеми в сравнение с KM3, а и KM3 държи по-висока цена от KM9 Pro. Не знам как да постъпя защото съм раздвоен между Mi Box S и Mecool (KM1, KM3, KM9 Pro). КМ3 гледам, че е с метално дъна, което помага за по-доброто охлаждане.

Иначе и аз ще ползвам основно HBO Go, Netflix, Da Player и stream с Nova Player.
Цитирай
#23

За Нетфликс май няма сертификат или каквото там трябва.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#24

(2021-01-11, 20:55:54)sapiora написа:  @tonus, изненадан съм и аз, но по Youtube твърдят, че KM9 Pro прави повече проблеми в сравнение с KM3, а и KM3 държи по-висока цена от KM9 Pro. Не знам как да постъпя защото съм раздвоен между Mi Box S и Mecool (KM1, KM3, KM9 Pro). КМ3 гледам, че е с метално дъна, което помага за по-доброто охлаждане.

Иначе и аз ще ползвам основно HBO Go, Netflix, Da Player и stream с Nova Player.
Mecool нямат сертификат за Netflix. Mi Box има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#25

Още един глас за KM9 Pro2/16.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)