Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10 lite, Mi 10 T lite или Redmi Note 9 Pro?
#1

Здравейте приятели! В момента ползвам Redmi Note 8 Pro и съм много доволна. Купих си го още като излезе на пазара и досега не ми е правил проблеми. Но трябва да го дам на сина ми, защото баба му "изпра" в пералнята неговия Smile И решихме да ползва моя, аз да си купя нов. За най-много около 550 лв, кой ще ми препоръчате от трите?
Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi Mi 10 Lite не се продава тук официално, да не би да имаш предвид Xiaomi Mi Note 10 Lite.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro е добър, но по-добър е Xiaomi Mi 10T Lite, защото Mi серията е по-висок клас, има по-добър процесор, по-добра камера, стерео звук, само батерията е по-малка, но не е чак толкова, за да е проблем, 4820mAh, а на Redmi 5020mAh.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • amica, hrisi1303
Цитирай
#3

(2020-12-31, 16:24:56)hazART написа:  Xiaomi Mi 10 Lite не се продава тук официално, да не би да имаш предвид Xiaomi Mi Note 10 Lite.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro е добър, но по-добър е Xiaomi Mi 10T Lite, защото Mi серията е по-висок клас, има по-добър процесор, по-добра камера, стерео звук, само батерията е по-малка, но не е чак толкова, за да е проблем, 4820mAh, а на Redmi 5020mAh.

Да, този, който казвате има предвид
Цитирай
#4

Отпиши тогава Redmi, освен ако не си го намерила на добра цена.
Xiaomi Mi Note 10 Lite е с AMOLED, по-стар процесор, Snapragon 730, няма стерео звук, по-малък е, батерията е по-голяма 5260mAh.
Xiaomi Mi Note 10T Lite е с ips, Snapdragon 750, стерео звук, с по-малка батерия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • amica, hrisi1303
Цитирай
#5

hrisi1303, погледни и Huawei Nova 5t, според мен няма по-добър телефон като цена/качество
а и размерът му е много по-компактен от новите тухли. Всичко му е на ниво. В момента в Emag e 530лв
Midsummer Purple е супер цвят, жена ми се колебаеше между него и Crush Blue, но избра първия
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#6

Амоледа не за всеки е предимство, на мен ми вади очите например, но го търпя, защото базисно си харесвам машинката.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • amica, hrisi1303, oxuboxu
Цитирай
#7

Motorola G9 Plus също е много добър вариант, както и POCO X3 NFC.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#8

Xiaomi Mi 10T lite е сравнително нов и приличен като възможности. Аз лично не бих заложил на Lite версия. Ако бюджета го налага, то .....ще върши работа, като всеки друг смартфон от такъв клас.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • hrisi1303, oxuboxu
Цитирай
#9

Честита Нова 2021-ва година! Да бъде по-здрава, по-спокойна и по-успешна година!
За телефонът, все още се колебая.
Имаше предложение за Huawei Nova 5T, но аз искам по-голям екран. Motorola нещо не ми допада като марка...
Засега остават само Redmi Note 9 Pro 128 GB за 440 лв или Mi 10T Lite 128 GB за 620 лв. Разликата е 180 лв и се чудя дали си заслужава. Благодаря на всички за коментарите и изказаното мнение. А кой цвят е най красив за жена според вас?
Цитирай
#10

Виж в ОЛХ има mi 10t lite чисто нови с гаранция на 500-550 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bozi за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#11

Преди два дни посъветвах тъщата да си вземе Xiaomi mi 10t lite. Вчера го настроих за работа. Мога да кажа, че телефона работи много добре.

Вариант е, ако се намери и Poco F2 Pro, дали от Али или от олх.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на hamilcar за това мнение:
  • amica, hrisi1303
Цитирай
#12

https://www.olx.bg/ad/xiaomi-mi-10t-lite...d23b0522a7
https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-xiaomi-...ed03ef32a6
https://www.olx.bg/ad/xiaomi-mi-10t-lite...ed03ef32a6
https://www.olx.bg/ad/xiaomi-mi-10t-lite...ed03ef32a6
Ето ти все добри оферти, пазари се, но първо ги карай, да ти снимат гаранцията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#13

(2021-01-01, 03:16:05)hrisi1303 написа:  Имаше предложение за Huawei Nova 5T, но аз искам по-голям екран

разликата е само 0,4 инча или 1см

(2021-01-01, 03:16:05)hrisi1303 написа:  Motorola нещо не ми допада като марка...
Засега остават само Redmi Note 9 Pro 128 GB за 440 лв или Mi 10T Lite 128 GB за 620 лв. Разликата е 180 лв и се чудя дали си заслужава. Благодаря на всички за коментарите и изказаното мнение. А кой цвят е най красив за жена според вас?

Moto G9 Plus е от класа на Redmi Note 9 Pro
но Nova 5t e друг клас телефон... никой от изброените от теб не снима с качеството на Nova 5t
Според мен няма да сбъркаш с него
Ако можеш да го подържиш малко в ръка със сигурност ще го избереш
А колкото до цвета... лилавия Nova 5t с буквичките на гърба е невероятен
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#14

Ще спомена, че има Motorola Moto g 5G plus. Телефон, който разучавах в продължение на 4 месеца. Моторола всъщност не са за подценяване. Да, откакто Леново ги купи, опитаха някакви интересни неща да направят, но пазара на смартфони е жестока конкуренция.
Въпреки, че името им е малко с понамаляла известност, всъщност са доста стабилни като работа.
Motorola Moto g 5G plus се предлага на цена от 689 лв., с процесор Snapdragon 765 и 128/6 Gb памет. Екрана е 6.7 инча, LTPS IPS LCD с HDR и 90 Hz опресняване.
Батерия 5000 mAh с Turbo power зареждане от 20W и чип за 5G трансфер на мобилни данни.
Почти чист Андроид с My UX добавка.
Пиша всичко това, защото този модел на Моторола е близък като концепция до изброените от вас устройства.

Пак ще спомена, бих заложил на Xiaomi Mi 10T lite - 120 Hz опресняване на екрана, но е само IPS LCD, малко по - ниско качество от горе изброеното. Snapdragon 750G, произведен с 8 nm процес, което сравнено с Snapdragon 765 произведен по 7 nm процес.

Помислете и за Моторола, само, за да имате избор от малко повече опции, е вярно, че става по-сложно

Ако обаче MIUI е водещ за вас като софтуерна обвивка, то бих заложил на Xiaomi Mi 10T lite - най-нов, с повече възможности от другите два, които сте посочили.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#15

Хубав е телефона, само че се предлага за 700лв., а тя търси до 550лв., но ако ще го взима с план, става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#16

(2021-01-02, 20:34:33)hazART написа:  Хубав е телефона, само че се предлага за 700лв., а тя търси до 550лв., но ако ще го взима с план, става.
Xiaomi Mi 10T lite и той е за 615-620 за версията 128/6 Gb. По-евтин е 64/6 Gb, влиза в бюджет до 550 лв.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#17

Poco X3 NFC, защото:
- е чувствително по-евтин от Mi 10T Lite при минимални разлики в характеристиките
- има слот за карта памет и по-добра батерия от по-скъпия Mi 10 lite (освен ако AMOLED дисплея не е задължителен)
- има далеч по-добър хардуер от N9 Pro при не толкова голяма разлика в парите.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#18

Обмислям още малко и поръчвам Xiaomi Mi 10T Lite или Poco X3 NFC. Благодаря на всички за коментарите и съветите.
В една друга връзка...Kой според вас е за предпочитане за използване втора употреба, за мой близък човек - Huawei Mate 20 Lite или Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Цитирай
#19

(2021-01-05, 01:56:25)hrisi1303 написа:  Обмислям още малко и поръчвам Xiaomi Mi 10T Lite или Poco X3 NFC. Благодаря на всички за коментарите и съветите.
В една друга връзка...Kой според вас е за предпочитане за използване втора употреба, за мой близък човек - Huawei Mate 20 Lite или Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Не го мислете толкова, ако бюджета ви е достатъчен за Xiaomi Mi 10T lite, ще имате 5G чип в повече, а реално вървим натам.

По вторият въпрос - имал съм Huawei Mate 20 lite, препоръчвам ви да заложите на Xiaomi Redmi Note 8 pro.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#20

Бях взел Mate 20 Lite за подарък на гаджето преди време, не си струва като модел.
Според мен ако ще е втора ръка или Note 8 Pro или 8T, като втория е по-рафиниран чисто като модел.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 2 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • HERUS, hrisi1303
Цитирай
#21

Здравейте! Купих си Mi 10T Lite 128 gb, цвят розовото злато, на живо е много по-красив отколкото на снимкатаSmile
Имам въпрос към по-просветените от мен, не съм много наясно...Мога ли да си прехвърля всички допълнително изтеглени приложения от стария ми тел Redmi Note 8 Pro на новия, и да запазя информацията до момента, например във viber, whatsapp, womanlog, birthdays и др.?
Благодаря Ви предварително!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrisi1303 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#22

Можете.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2021-01-08, 12:12:25)hrisi1303 написа:  Здравейте! Купих си Mi 10T Lite 128 gb, цвят розовото злато, на живо е много по-красив отколкото на снимкатаSmile
Имам въпрос към по-просветените от мен, не съм много наясно...Мога ли да си прехвърля всички допълнително изтеглени приложения от стария ми тел Redmi Note 8 Pro на новия, и да запазя информацията до момента, например във viber, whatsapp, womanlog, birthdays и др.?
Благодаря Ви предварително!
Здравейте и от мен! Моля Ви, кажете как се държи телефона до днес и не е ли прекалено тежък и голям, защото съм пред същата дилема, дали да го купя. И всъщност, това 5G имали някакво значение в момента?
Благодаря предварително!

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Цитирай
#24

С тези 214g и дисплей 6.67 май си е цяла тухла особено пък за жена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#25

(2021-06-03, 05:58:29)amica написа:  Здравейте и от мен! Моля Ви, кажете как се държи телефона до днес и не е ли прекалено тежък и голям, защото съм пред същата дилема, дали да го купя. И всъщност, това 5G имали някакво значение в момента?
Благодаря предварително!

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Има по-голямо значение за в близкото бъдеще. В идващите месеци все повече модели ще бъдат произвеждани по по-новата технология и купувайки 5G модел сега, чисто теоретично ще Ви е по-актуален по-дълго време. Вижте го и ако е прекалено голям и тежък, разгледайте някой по-компактен 5G вариант. Разликата няма да е голяма. Почти всички са с подобни размери и тегло от около 200 грама.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • amica
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)