Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Множество проблеми със Note 20 Ultra
#1

Здрасти, вероятно вече ви е писнало да се оплаквам от Samsung но за съжаление топ флагмана им е пълно разочарование.

Член от семейството преди няколко месеца си купи Note 20 Ultra 5G 256GB като преди това е ползвал Huawei P20 Pro и от както го смени почна да се оплаква постоянно от всичко.

1. Екрана не е бил топа на топа както казват в ревютата ( До скоро имах P40 Pro ) екрана на Huawei я беше значително по качествен и с много повече детайл от колкото Note 20 Ultra на 1440p настройка в Youtube и настройки

2. Също така сравнение Xiaomi то от подписа което също е с Amoled на Samsung виждам че Samsungа има доста по бледи цветове от среден клас телефон (Разбира се от техно веригата която е купен казаха че му няма нищо и не е дефектен)

3. Камерата снимала като VGA телефон, имала прекалено много шум, остротата е била в повече на снимките и вечерта имало много шум на нощен режим сравнение Huawei P20 Pro, а видео е било невъзможно да снимаш вечерта и да се види нещо.

4. Оплаква ми се от много софтуерни бъгове, на пр: Жестовете бъгват и правят каквото си искали. Като излезнел на началния екран тапета за някакви милисекунди е чисто бял докато го зареди. Интернета на мобилни данни зацепва и спира тотално докато не се рестартира телефона или не са вкл и изкл самолетен режим. Без значение кое приложение е след малко време употреба (г-д 5-6мин), картината зацепва за 2-3 сек и изхвърля на началния екран. Chrome замръзва, трябва да се затвори и отвори наново за на продължи картината. Почва сам да маркирва някакъв текст без никой да пипа екрана и когато си опитва да маркира нещо, винаги успява от 3тия 4тия опит да изкара поленцето за маркиране. Трябва и да си чист късметлия ако ти изкара 2те чавки където си избираш от къде да маркираш. Обхвата е слаб на места където на други телефони е прекрасен.
(Пример: Вкъщи на 4G Xiaomi то ми вади 170-180mbps на Speedtest докато Samsung а вади до 70mbps със едни и същи планове, със едни и същи карти и оператор.) Помислихме че нещото СИМ картата е дефектна и там идват всичките проблеми и ходи да я сменя, уви дори след смяната проблемите си останаха. От време на време забелязвал леки зацепвания в UI я или спад на FPS а на определин анимаций.
Dolby не работело на Bluethooth.

Мислехме че след ъпдейт до One UI 3 ще се оправи и го актуализирахме.

Веднага се почна с бъговете, бутоните бяха с някакъв много странен дизайн

[Изображение: received-751114285529945.jpg]

[Изображение: received-407362863715199.jpg]

Екрана загуби яркост и цветове, стана още по блед и максималната яркост е по слаба от колкото на One Ui 2.5
Изчезнаха edge screen нотификациите (Махната опция най вероятно)
Goodlock почна да спира принудително по няколко пъти на ден.

5. Батерията на Standby върви като минутите на часовника, сего го гледаш на 41%, пуснеш си YT Vanced през блутот и след 3 песни го гледаш на 34% ?????
Максимум се правят по 2 часа и 30 на ден екран

Неговото ползване е Power User и всичко му беше пуснато и всяка възможна опция настроена както той реши и така

Беше ясно че вече няма никакво желание да го ползва този телефон и ми го даде няколко дена да го тествам как ще е при мен.

Първата ми работа беше да сложа One UI 2.5 Android 10 и да дам фабрични. Разбира се за 3 дена ползване си сложих приложенията където ползвал основно с изкл на 2-3, повечето Google ски и Samsung ски приложения ги деактивирах и не съм вкарвал Samsung акаунт в телефона даже. Системните приложения също не съм ги актуализирал освен тези на Google където ползвам, AOD изкл и всякакви други такива дреболиики съм ги изкл освен GPS и Sync.

За по малко от 24 часа ползване потвърждавам всички проблеми описани по - горе.

Това имам на телефона [Изображение: Screenshot-20201231-192859-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192907-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192901-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192911-One-UI-Home.jpg]

Искам съвет какво да го правим този телефон, според мое сравнение със P40 Pro, този Samsung няма нищо добро направено в него освен звука на високоговорители и мотора за вибрация.

Ако знаете нещо по въпроса моля пишете от какво на почнем защото според мен не е нормално телефон за 2500лв да прави такива проблеми.

Само ще вметна че телефона е купен на първия ден от пускането му и е от най най първите партиди.

Весела Нова година ви желая. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Що не си пиеш пиньето, ми за занимаваш със Самсунзите. При мен 4г ми дава 170мб/с според уклата

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#3

А потвържавам поведението на този тлефон че това което казва той е вярно и не няма да си пие питието защото тук са хвърлени 2500 лв и трябва тези проблеми да се решат даже за тези пари трабва да може и сви....и да прави
[-] 1 потребител изказва благодарност на Huzinka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

(2020-12-31, 20:44:21)TNTKZ написа:  Що не си пиеш пиньето, ми за занимаваш със Самсунзите. При мен 4г ми дава 170мб/с според уклата

Не го пия защото телефона ми е по важен като цяло, с това устройство съм 24/7 и ако не работи както трябва, аз съм като болен.

Купони се правят цял живот.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Първо може да си пуснеш темата в раздела за Note, за да ти отговорят хора с този телефон, Аз със S20 ultra нямам проблеми.

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на maniaka198 за това мнение:
  • oxuboxu, TNTKZ
Цитирай
#6

Объркал съм разделите, модератор да я премести.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Братле ти не спря да ревеш,преди 1 година по това време ревеше в раздела на С9 ,че е страшен боклук,зарадо същите неща.Сега 2021 ревеш ,че ноут 20 е боклук,аз ще те улесня купи си ЗТЕ И СПРИ ДА РЕВЕШ В ФОРУМА НИ
[-] 3 потребители изказват благодарност на sdeikov22 за това мнение:
  • martoo, scorceni, TNTKZ
Цитирай
#8

Положението е страшно !!! Ти представяш ли си какъв мазохист трябва да си ,да ревеш от две години от Самсунг и да продължаваш да ги купуваш и ползваш ! А за дисплея на П40 про е за темата за вицовете Smile Даже и в друг раздел реве....
[-] 4 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • C2K, milss, NaniG, TNTKZ
Цитирай
#9

Не съм го купил аз Big Grin колкото и да ме кефи Samsung, реално тяхните телефони са ми любими, все излизат някакви проблеми и всеки път рева тука за съвет.

Нито съм трол нито нищо човек.
А това с P40 то също не е никакъв виц, намери някой с Huawei P40 Pro и сравни.

Всичко това което съм написал в първия ми пост е чистата истина какво се случва.
Явно няма смисъл да пиша повече в раздела на самсунг тъй като вие само ме плюете а не ми давата реално съвети какво да правя.

Също така съжалявам че единствения повод по който трябва да пиша тука (проблеми)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Някой хора си искават хляба със този форум аз немога да ви разбера вместо да помогнете по въпросният проблем на човека виго хулите и си избивате комплексите тука аз това поведение вашето не го разбирам на това момче всеки ден му минават сумаси телефони през рацете очевидно е че има проблем това му е работата да се консултира със вас
[-] 2 потребители изказват благодарност на Huzinka за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
Цитирай
#11

Ти се научи първо да пишеш ,че ме заболя главата....това е направо неграмотност !!!!
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • C2K, oxuboxu, scorceni
Цитирай
#12

(2020-12-31, 19:39:38)BGDropche написа:  Здрасти, вероятно вече ви е писнало да се оплаквам от  Samsung но за съжаление топ флагмана им е пълно разочарование.

Член от семейството преди няколко месеца си купи Note 20 Ultra 5G 256GB като преди това е ползвал Huawei P20 Pro и от както го смени почна да се оплаква постоянно от всичко.

1. Екрана не е бил топа на топа както казват в ревютата ( До скоро имах P40 Pro ) екрана на Huawei я беше значително по качествен и с много повече детайл от колкото Note 20 Ultra на 1440p настройка в Youtube и настройки

2. Също така сравнение Xiaomi то от подписа което също е с Amoled на Samsung виждам че Samsungа има доста по бледи цветове от среден клас телефон (Разбира се от техно веригата която е купен казаха че му няма нищо и не е дефектен)

3. Камерата снимала като VGA телефон, имала прекалено много шум, остротата е била в повече на снимките и вечерта имало много шум на нощен режим сравнение Huawei P20 Pro, а видео е било невъзможно да снимаш вечерта и да се види нещо.

4. Оплаква ми се от много софтуерни бъгове, на пр: Жестовете бъгват и правят каквото си искали. Като излезнел на началния екран тапета за някакви милисекунди е чисто бял докато го зареди. Интернета на мобилни данни зацепва и спира тотално докато не се рестартира телефона или не са вкл и изкл самолетен режим. Без значение кое приложение е след малко време употреба (г-д 5-6мин), картината зацепва за 2-3 сек и изхвърля на началния екран. Chrome замръзва, трябва да се затвори и отвори наново за на продължи картината. Почва сам да маркирва някакъв текст без никой да пипа екрана и когато си опитва да маркира нещо, винаги успява от 3тия 4тия опит да изкара поленцето за маркиране. Трябва и да си чист късметлия ако ти изкара 2те чавки където си избираш от къде да маркираш. Обхвата е слаб на места където на други телефони е прекрасен.
(Пример: Вкъщи на 4G  Xiaomi то ми вади 170-180mbps на Speedtest докато Samsung а вади до 70mbps със едни и същи планове, със едни и същи карти и оператор.) Помислихме че нещото СИМ картата е дефектна и там идват всичките проблеми и ходи да я сменя, уви дори след смяната проблемите си останаха. От време на време забелязвал леки зацепвания в UI я или спад на FPS а на определин анимаций.
Dolby не работело на Bluethooth.

Мислехме че след ъпдейт до One UI 3 ще се оправи и го актуализирахме.

Веднага се почна с бъговете, бутоните бяха с някакъв много странен дизайн

[Изображение: received-751114285529945.jpg]

[Изображение: received-407362863715199.jpg]

Екрана загуби яркост и цветове, стана още по блед и максималната яркост е по слаба от колкото на One Ui 2.5
Изчезнаха edge screen нотификациите (Махната опция най вероятно)
Goodlock почна да спира принудително по няколко пъти на ден.

5. Батерията на Standby върви като минутите на часовника, сего го гледаш на 41%, пуснеш си YT Vanced през блутот и след 3 песни го гледаш на 34% ?????
Максимум се правят по 2 часа и 30 на ден екран

Неговото ползване е Power User и всичко му беше пуснато и всяка възможна опция настроена както той реши и така

Беше ясно че вече няма никакво желание да го ползва този телефон и ми го даде няколко дена да го тествам как ще е при мен.

Първата ми работа беше да сложа One UI 2.5 Android 10 и да дам фабрични. Разбира се за 3 дена ползване си сложих приложенията където ползвал основно с изкл на 2-3, повечето Google ски и Samsung ски приложения ги деактивирах и не съм вкарвал Samsung акаунт в телефона даже. Системните приложения също не съм ги актуализирал освен тези на Google където ползвам, AOD изкл и всякакви други такива дреболиики съм ги изкл освен GPS и Sync.

За по малко от 24 часа ползване потвърждавам всички проблеми описани по - горе.

Това имам на телефона [Изображение: Screenshot-20201231-192859-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192907-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192901-One-UI-Home.jpg]
[Изображение: Screenshot-20201231-192911-One-UI-Home.jpg]

Искам съвет какво да го правим този телефон, според мое сравнение със P40 Pro, този Samsung няма нищо добро направено в него освен звука на високоговорители и мотора за вибрация.

Ако знаете нещо по въпроса моля пишете от какво на почнем защото според мен не е нормално телефон за 2500лв да прави такива проблеми.

Само ще вметна че телефона е купен на първия ден от пускането му и е от най най първите партиди.

Весела Нова година ви желая. Big Grin
Честно казано или си дрогиран или луд!!!

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#13

@maripic Не мога да разбера защо цитираш поста, след като нищо не отговаряш,не стига че поста е дълъг.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

(2021-01-01, 20:41:25)ole написа:  Тия тъпотии дето ги изписа в 1вия пост да не мислиш, че някой ще ти се върже? Точно Ноут 20 Ултра е най-доброто което изкараха Самсунг миналата година и това го потвърдиха доста хора, които правят ревюта на телефони. Как па 1 не изрева от дисплея деба?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


И аз това се чуда, даже си мислих дали да не отидем в магазин където го има изложен и да видим дали има разлика.

П.С. и като мислиш че е лъжа и никой няма да върже, ела да ти дам телефона да го ползваш, няма да издържиш и 1 ден щото буквално си прави каквото му е кеф.

А да, върнах си стария телефон на 14тия час защото тъпия ноут реши че не иска нито да се зарежда бързо, нито да прави връзка с компютъра и следователно не можех да си пусна интернет на компютъра.

[Изображение: Screenshot-20201231-233856-Settings.jpg]


За гаранция не знам дали ще го примат защото на външен вид нищо му няма и си работи.

(2021-01-01, 20:14:32)martoo написа:  Ти се научи първо да пишеш ,че ме заболя главата....това е направо неграмотност !!!!

Еми кой те кара да се напрягаш да го четеш?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Те твойте телефони са специални само в Германия ги има . Не разбра ли ,че никой не ти се връзва на щуротиите ? Само не мога да разбера защо го правиш ,на всички ни е писнало от твоето реване ! Никой не те взима на сериозно , и не ти вярва сам го виждаш....
Цитирай
#16

Хахахаах
Цитирай
#17

(2021-01-01, 19:24:04)BGDropche написа:  Не съм го купил аз Big Grin колкото и да ме кефи Samsung, реално тяхните телефони са ми любими, все излизат някакви проблеми и всеки път рева тука за съвет.

Нито съм трол нито нищо човек.
А това с P40 то също не е никакъв виц, намери някой с Huawei P40 Pro и сравни.

Всичко това което съм написал в първия ми пост е чистата истина какво се случва.
Явно няма смисъл да пиша повече в раздела на самсунг тъй като вие само ме плюете а не ми давата реално съвети какво да правя.

Също така съжалявам че единствения повод по който трябва да пиша тука (проблеми)
Колега,аз минах от P40 Pro на Note 20 Ultra и мога да кажа че проблемите които си изброил ги имах при китаеца не и при Ноута.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#18

(2021-01-02, 11:40:02)dan_palma написа:  Колега,аз минах от P40 Pro на Note 20 Ultra и мога да кажа че проблемите които си изброил ги имах при китаеца не и при Ноута.

То при колегата е хроничен хейт за Самсунг,влез в раздела на С9 и му виж постовете за проблеми ?
Цитирай
#19

Ще се кара на гаранция да видя какво ще кажат.

Не мисля че е нормално това поведение на апарата и вие го доказвате.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

(2021-01-02, 12:33:50)BGDropche написа:  Ще се кара на гаранция да видя какво ще кажат.

Не мисля че е нормално това поведение на апарата и вие го доказвате.
Да. Това е логично. Колегите ги нямат тия проблеми. Явно твоят апарат има някакъв дефект, лоши спойки. Има нещо, дим без огън няма, все има някаква причина. Затова са и гаранциите. Никой не е застрахован.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • BGDropche, DoryanY
Цитирай
#21

(2020-12-31, 19:39:38)BGDropche написа:  .........
(Пример: Вкъщи на 4G  Xiaomi то ми вади 170-180mbps на Speedtest докато Samsung а вади до 70mbps със едни и същи планове, със едни и същи карти и оператор.) .........

Аз само да попитам, как така вадиш 170-180mbps при положение, че максималната скорост от Виваком в 4Г мрежата е 112mbps??? Въпроса ми е свързан с това, че виждам на снимките Виваком, а в момента им чета какво предоставят.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#22

(2021-01-05, 17:04:49)Pelikana написа:  Аз само да попитам, как така вадиш 170-180mbps при положение, че максималната скорост от Виваком в 4Г мрежата е 112mbps??? Въпроса ми е свързан с това, че виждам на снимките Виваком, а в момента им чета какво предоставят.
Явно са я увеличили...Wink[Изображение: 248956e46ed4dbe45ed0f88690130053.jpg]

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#23

Да или се пазят по някакъв начин. На моя дава 141 в момента.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#24

Това в сайта им е стара информация явно

P40 Pro
[Изображение: image.png]

Mi9 SE
Ако клипа не тръгва - https://www.youtube.com/watch?v=A4gEeRP6...e=youtu.be

За сега по някаква класация на Ookla (Собствениците на Speedtest) Казват че Telenor имат най-бързата скорост, но не мисля така.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#25

(2020-12-31, 19:39:38)BGDropche написа:  3. Камерата снимала като VGA телефон

Тук спрях да чета. Извинявай ама тотални глупости. Мислиш ли, че ако телефонът снимаше така и имаше реално всички описани проблеми нямаше да гръмнат всички reviewer-и , редит, форуми и прочие. На въпроса какво да правите - продавайте го и си купете xioami или huawei да се родите ...

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)