Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P50 - първи рендер на екрана
#1

Днес се появи първия рендер на телефон от серията флагмани - Huawei P50. Бях доста изненадана - на първо четене -  не ми хареса - камера модулът - по традиция е асиметрично разположен на гърба в ляво, но ... в този кръг и леко отсечен. Откровено казано - не ми се вярва да е това. Хубавата новина е, че е базиран на регистриран патент. Т.е. - може и да не е това, и се надявам да не е.

Източникът посочва, че ще бъде с Kirin 9000 SoC. Това също ми е леко съмнително, не защото банът не може да се вдигне, а защото - все пак е нужно време - да се направи поръчка - и да бъдат произведени бройки. Наскоро имаше изявление, че 5 nm линия на TSMC е ангажирана на пълна мощност до другата есен. По тази причина и този слух приемам с резерви. По-вероятно е да са със Snapgragon, ограничен до LTE.

Допълнителна и достоверно звучаща информация има за дисплеите - ще бъдат на Samsung и LG и се очаква да поддържат честота на опресняване 120 Hz. 

[Изображение: Huawei-P50-0.jpg]


Huawei P50 ще бъде с ултра тънък перископ с continuous zoom

На по-ранен етап излезе - по-интересна информация - Huawei P50 ще бъде с нов тип перископ, какъвто до сега не е влаган в мобилен телефон. Перископът е произведен от китайската компания O-Film, и е с технологията “continuous zoom”, която осигурява непрекъснатост на увеличението. Ще бъде с пиезоелектрически мотор, който плавно ще задвижва трите лещи и механизма за автоматично фокусиране, за да се постигне желаното фокусно разстояние.  Повече за него, как ще работи, анимирано видео и т.н. можете да видите ТУК.

Основният фото сензор традиционно ще е на Sony, разработен специално за модела.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67, BBM, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#2

Още по-грозен...
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#3

Определено P50 ще е страхотен телефон и ако все пак го пуснат с чипсет кирин ще е супер предвид настоящата ситуация с Huawei.Последните поколения процесори кирин на истина са много добри.Дисплея ще е уникална работа с тези 120 Hz

Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
[-] 1 потребител изказва благодарност на BBM за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#4

Според друг източник за доставчиците на дисплеи за Huawei P50 се спрягат Samsung Display и LG Display, като производството им засега се намира в начален етап. Източникът добавя също, че Samsung и LG определено ще доставят дисплеи за Huawei P50, но засега не е известно дали ще получат поръчки и за серията Huawei Mate 50.

https://news.mydrivers.com/1/725/725936.htm

 
Цитирай
#5

Не правя заключения докато не излезе официално, винаги са ме дразнели слухове и рендъри. Това конкретно оглавява класацията за най-горзен дизайн и се съмнявам, че ще изглежда така поне отзад.
Цитирай
#6

Ако е това, мен лично повече ме дразни грозния отвор за селфи камерата, гърба изобщо не ме притеснява, все пак гледам дисплея и се надявам или камерата да е в ноч, или да е поне в една малка дупка.
Цитирай
#7

Малка дупчица не може да бъде, поради технологията, която използват за отключване Smile
Цитирай
#8

Отново се спряга технологията за течните лещи и вероятното реализиане на обектив с тях в Huawei P50. 

Huawei регистрират такъв патент през 2018г. и от тогава всяка флагманска серия се товари с тези очаквания. Имат и втори патент „Моторни компоненти, модули на камерата и електронно оборудване за управление на течни лещи“, публикуван през тази година, но към момента няма реализация. Други компании също патентоват такива решения, сред тях и OPPO.

Самата технология не е новост и се ползва за производство на телескопи и ендоскопи, има и прототип на телефон с течни лещи (2005 г. Varioptic - Cebit), но не стана мейнстрим за мобилните устройства.

Очаква се първо да се използва в телефото камерата - Вместо лещите да се движат, модулът ще променя формата на течността чрез променливо напрежение. Още за течните леши в Huawei P50

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • dani_z25
Цитирай
#9

И с каквито и характеристики да е, забравяте главното, няма ГУГЪЛ.
Дано да махнат тези ограничения, че иначе тая фирма няма да я бъде.
Чета кометари на потребителите във форума как си купуват новите Хуавей без гугъл, хънта мънта уж карат така, ама искат и те да го разкарат, абе пречка си е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#10

(2020-11-27, 21:23:41)Victormihov написа:  И с каквито и характеристики да е, забравяте главното, няма ГУГЪЛ.
Дано да махнат тези ограничения, че иначе тая фирма няма да я бъде.
Чета кометари на потребителите във форума как си купуват новите Хуавей без гугъл, хънта мънта уж карат така, ама искат и те да го разкарат, абе пречка си е.

Абе те сега даже са по-хубави без Гугъл, не знаеш ли? Хуауей бе, Викторе, това не е какво да е!
Цитирай
#11

(2020-11-27, 21:23:41)Victormihov написа:  И с каквито и характеристики да е, забравяте главното, няма ГУГЪЛ.
Дано да махнат тези ограничения, че иначе тая фирма няма да я бъде.
Чета кометари на потребителите във форума как си купуват новите Хуавей без гугъл, хънта мънта уж карат така, ама искат и те да го разкарат, абе пречка си е.
Аз затова разкарах моят П30 . Някакси не се чувствам сигурен с тия скандали . Утре може да им скимне нещо и да ми махнат гугъл . После ходи го продавай тоя телефон без гугъл . Всеки ден в фейсбук групата хората постват въпроси защо не работи еди кое си приложение и как да качат гугъл . Или купили го телефонът и след това разбират в какъв филм са се вкарали . Да , не може завинаги да се ползва гугъл ама appgallery е толкова зле от приложения , че няма накъде . Kазах пред 1 година , че докато Хуавей стигнат поне 30-40% от приложенията на гугъл ще минат поне 3-4 години повечето хора тука ми се смееха . Ето ви резултата . Тотал щета е тоя апп галери . Сега като блокират инсталирането на гугъл на Kirin процесори гледай какво става . Пълен леш . Даже не става да го купиш на сина/племенника да цъка игрички , защото повечето игри използват GMS . Интересно ми е какво ще направят с Harmony . Ще видим другата година .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#12

Темата в reddit с ограничението по процесор - човекът нарочно или от незнание - беше опитвал да инсталира неподходящи файлове за процесора на телефона си. Това съобщение в такава ситуация би излязло и на телефони с Exynos и на телефони със Snapdragon. Google няма да ограничат никой телефон от услугите си. За Google е много добре колото се може повече телефони да ползват услугите им.

За останалото съм съгласна. Болшинството обикновени и необремеени с фенщина хора - предпочитат с Google.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

В статията от Калдата пишат че ''  Cъщaтa гpeшĸa ce пoявявa и пpи cмapтфoнитe Нuаwеі Р40, Р30 и Р20.

Интepecнo e чe cтapитe вepcия нa Gооglе Марѕ вce oщe мoгaт дa ce инcтaлиpaт в тeзи cмapтфoни нa Нuаwеі. Явнo нacĸopo Gооglе e нaпpaвил няĸaĸви пpoмeни в cвoитe пpилoжeния''.Но защо някой с Р30 или Р20 ще инсталира Gооglе Марѕ от apk файл,за други приложения съм пробвал няма проблем с инсталацията.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...49968.html
Цитирай
#14

Защото иска бета версия, например ! И новината е фалшива, защото един китаец не знае кой файл да инсталира за телефона си ! За различните процесори и тяхна конфигурация файловете са различни ! Отдавна за мен Маркета не е единственият източник за инсталиране на приложения Smile
Цитирай
#15

(2020-11-27, 22:37:12)mitko.stefanov написа:  Аз затова разкарах моят П30 . Някакси не се чувствам сигурен с тия скандали . Утре може да им скимне нещо и да ми махнат гугъл . После ходи го продавай тоя телефон без гугъл . Всеки ден в фейсбук групата хората постват въпроси защо не работи еди кое си приложение и как да качат гугъл . Или купили го телефонът и след това разбират в какъв филм са се вкарали . Да , не може завинаги да се ползва гугъл ама appgallery е толкова зле от приложения , че няма накъде . Kазах пред 1 година , че докато Хуавей стигнат поне 30-40% от приложенията на гугъл ще минат поне 3-4 години повечето хора тука ми се смееха . Ето ви резултата . Тотал щета е тоя апп галери . Сега като блокират инсталирането на гугъл на Kirin процесори гледай какво става . Пълен леш . Даже не става да го купиш на сина/племенника да цъка игрички , защото повечето игри използват GMS . Интересно ми е какво ще направят с Harmony . Ще видим другата година .

Нищо, какво ще бъде? Една провалена ОС, американците искаха на покажат на всички китайски фирми със вирнатите носове, че са нищо без тях и това и стана.
Дори едно Шиаоми с китайската ос не става, веднага флаш млаш за да го върнеш и да го ползваш на човешки.
Хуавей е умряла фирма за света без гугъл, добре си направил, че си го продал и си се ориентирал към друго.

Хуавей не са Епъл... и никога няма да бъдат, нямат ли Гугъл да забравят за света.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 5 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, milss, mitko.stefanov, TNTKZ, VikeZ
Цитирай
#16

(2020-11-28, 12:00:17)Victormihov написа:  Нищо, какво ще бъде? Една провалена ОС, американците искаха на покажат на всички китайски фирми със вирнатите носове, че са нищо без тях и това и стана.
Дори едно Шиаоми с китайската ос не става, веднага флаш млаш за да го върнеш и да го ползваш на човешки.
Хуавей е умряла фирма за света без гугъл, добре си направил, че си го продал и си се ориентирал към друго.

Хуавей не са Епъл... и никога няма да бъдат, нямат ли Гугъл да забравят за света.
И за мене лично са умрели без гугъл . Колкото и да хвалят appgallery, колкото и да се хвалят , че изхарчили милиони за разработчици , няма да я бъде . Докато си оправят магазина най-вероятно ще загинат . Само в Китай ще ги ползват . Като онези ZTE . Същата работа ще станат . Колкото и да са хубави , какъвто и хардуер да сложат без софтуер няма да стане работата . Има изключително хубави марки (китайски) ама софтуера им е толкова мазен , че чак те отвръщава да го ползваш . При мене ксаиоми са такива . Софтуера им е такава боза визуално , че чак ми се повръща . На Хуавей EMUI-то повече ми харесва (чак не мога да повярвам , че го казвам) . Как не разбраха , че не се слага и не се добавя всичко каквото им скимне . Да го направят малко по-минималистичен , по-изчистен . А не какви ли не шарении да слагат и да си мислят ,че е красиво . Да не говорим , че е пълно с гадни бъгове които не ги оправят с над 5-6 месеца . Ей така си седят и това е . Това е една от причините да мина на Епъл . Сори ама като има бъг до 1-2 седмици пускат фикс и го оправят . Да не говорим , че екосистемата и ъпдейтите . Там е друго ниво . Нито един андроид няма да постигне това . Поне в близките 4-5 години (да не кажа даже повече) . Уж се опитват гугъл да наложат да се ъпдейтва по-често ама същата работа . Това го слушаме от 3-4 години с тия уж "по-бързи" ъпдейти . Ама всеки си преценя какво да използва . Аз лично техен телефон повече няма да си купя . Поне не в близките 3-4 години . Трудно ще ме върнат с тия скандали и калпавия им софтуер . Липстващи известия , бъгове с пропуснати повиквания , бъгове с яркостта и тем подобни . Толкова не бях се занимавал с телефон откакто руутвах и качвах къстъм ромове на ЛГ Г2 (може би са 5-6 години) . Искам просто нещо което е елементарно и работи . Друго не ме интересува . Мина времето където се занимавах с руутвалия , сайдлоудвания на приложения и тем подобни глупости . Да не съм лош пророк ама Хуавей надали ще постигнат нещо с Хармони . Дано да греша . Без гугъл ще се продават само и единствено в КИТАЙ .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Пиксела е като Айфона уж на хартия, бързи ъпдейти, но и той е страшно постен и все пак има добра камера и това го прави добър телефон, но никъде не се продава... та общо взето няма какво да купиш, хубаво, че си взел Айфон, ограничен е, но поне има добра камера и малкото неща които може да ги прави, поне ги прави отлично.
Хуавей мислех, че в началото ще е за малко тази забрана и ще мине бързо, но ето не минава, без Гугъл нещата няма да станат, затова не знам защо и въобще се продават в България, това си е изцяло Китайски телефон с китайска OS, китайски приложения, китайски магазин дори, какво общо имат Българските оператори като А1, та продават техни телефони?
Колкото Mi 10 Ultra има място при нашите родни оператори толкова и Mate 40 pro или P50.
Не хейтвам и не дразня, но това е самата истината, някой си изигра лошо картите и сега си понася последствията, нас като потребители това не би трябвало да ни интересува, минаваме на следващият и КРАЙ.
Кой сгафил и кой загубил, слабо ме касае, така както те искат яки цени и не ги еня от къде и как съм спечелил парите с които ще им платя новият телефона, така и нас не би трябвало да ни интересува какво печели или губи една фирма.
Освен, ако нямаме акции там.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Викторе,та нали българските оператори използват оборудването на Huawei,как да нямат общо,ще им продават телефоните,щом са за Европа.Друг е въпроса с ограниченията за използване на услугите на гугъл,всеки си преценява дали ще си купи,това е лично решение,а и въпрос на разбиране,дали телефона ще е напълно функционален,явно не.Един колега купел на сина му П40 про,викам му че е без гугъл,а той отговаря,в app Gallery има всичко каквото му трябва,върви му обяснявай че има ограничения.Аз като дойде време да сменям моя,ако все още не са получили разрешение да използват услугите на гугъл,също няма да си купя тази марка,макар че съм доволен от този телефон,но няма да се ограничавам от услугите,с които съм свикнал.Явно така е било писано,с всеки следващ телефон да сменям марката.  Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • mitko.stefanov, Victormihov
Цитирай
#19

То е нормално да не искаш Хуавей, не си заслужава да дадеш една торба с пари за телефон, който ще те ограничава, до такава степен. Просто е неудобно.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#20

На Xiaomi интерфейса е доста по-смислен от на Huawei.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Тия дни ще сменям телефона и аз и няма да е Хуавей, за съжаление. Ще избера нещо между Oneplus и Xiaomi.
Цитирай
#22

И аз се заглеждам по Oneplus и Oppo, все повече от колкото по хуавей.

Гледам, че скоро Теленор ще продават mate 40 pro ще го видя наживо и ще решавам.
Цитирай
#23

(2020-11-29, 11:28:25)T39 написа:  И аз се заглеждам по Oneplus и Oppo, все повече от колкото по хуавей.

Гледам, че скоро Теленор ще продават mate 40 pro ще го видя наживо и ще решавам.
Без GMS ще са едни 2 бона дадени на вятъра . Нормално да гледаш OnePlus . По-добър софтуер , по-бързи ъпдейти и тем подобни . Камерите им са зле ама зависи кой какво търси в един телефон . Ако не снимаш много натъмно и нямаш фотографски претенции всеки ще ти свърши работа .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#24

И защо да им са зле камерите, аз като ги гледам, не отстъпват много на другите флагмани.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

(2020-11-29, 16:32:53)hazART написа:  И защо да им са зле камерите, аз като ги гледам, не отстъпват много на другите флагмани.
На тъмно са зле . Денем пак има разлика , но не чак толкова голяма .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)