Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi A3 Android 11 ъпдейт - Бриква телефона
#1

Колеги, днес изтеглих Андроид 11. Получих официален стейбъл ъпдейт, но се рестартира от час. Това проблем ли е?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не бързайте да ъпдейтвате Mi A3!!!

Източниците за брикнати телефони са твърде много, за да рискувате!!!
Цитат:The Xiaomi Mi A3 Android 11 update, as expected, is leaving the device dead. After installing the update, on rebooting, it stucks on Mi Logo and then goes off. It won’t turn on again and doesn’t even detect the charger. Please, don’t install, and if you have already downloaded, don’t reboot. If you do, you will brick your device.
Цитат:https://c.mi.com/thread-3519998-1-0.html
Цитат:https://www.reddit.com/r/MiA3/

И е силно препоръчително да спрете автоматичното обновяване на системата:
Settings >> System >> Advanced >> Developer options >> Спирате Auto-update system
[-] 1 потребител изказва благодарност на c4e за това мнение:
  • Angel
Цитирай
#3

Emi az veche go napravih. Nqma li nachin da se opravi?
Цитирай
#4

@Angel Във форума писането на кирилица е задължително.
Цитирай
#5

^ засега няма някой, който да е успял да върне стоковия андроид 10. Просто защото не могат да влязат във Fastboot менюто...
Ето начина как се връща към изцяло стоков вид, но само ако успееш да влезеш във Fastboot (Volume Down + Power) --> Download and Install Xiaomi Mi A3 Stock Firmware
Цитирай
#6

(2020-12-31, 12:39:40)c4e написа:  ^ засега няма някой, който да е успял да върне стоковия андроид 10. Просто защото не могат да влязат във Fastboot менюто...
Ето начина как се връща към изцяло стоков вид, но само ако успееш да влезеш във Fastboot (Volume Down + Power) --> Download and Install Xiaomi Mi A3 Stock Firmware

Пробвах, не става. Екрана ми стана черен.
Цитирай
#7

Нещо четох за EDL Кабел и флашване през компютъра.
Цитирай
#8

(2020-12-31, 18:36:43)suffer написа:  Нещо четох за EDL Кабел и флашване през компютъра.

Какъв кабел? Иначе искам да го флашна, но той въобще не тръгва
Цитирай
#9

В края на годината Xiaomi поднесе изненада на притежателите на Mi A3 като започна разпространението на ъпдейта до Android 11. Това стана без предварителен етап на бета, но се оказва, че такъв все пак е бил нужен защото софтуера може да направи телефона ви неизползваем. Скоро след като първите инсталирали софтуера започнаха да се оплакват от проблемите, Xiaomi публикува предупреждение, в което призова потребителите да не инсталират обновяването, когато то пристигне в устройствата.

https://mobilebulgaria.com/news/ne-obnov...android-11

 
Цитирай
#10

И кво прайм сега,след като се прецакахме
Цитирай
#11

Aми или тестпойнт (сваля се капака и се дават две точки по платката на късо) или някакъв друг начин за влизане в ЕДЛ режим и флашване на рома през ми флаш


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#12

Няма такава излагация.. андроид уан телефон получава ъпдейт почти половин година след излизането на 11 и на всичкото отгоре ти бриква телефона.
Китайска простотия на макс
Цитирай
#13

Здравейте, ЧНГ на всички
и аз съм от потърпевшите, така ни зарадваха на празника, че нямам думи да го опиша.
Много отвратително се получи. Жалко.
Ще ходя в понеделник във виваком да видим какво може да се направи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ludfen за това мнение:
  • Angel
Цитирай
#14

(2021-01-01, 05:38:22)gstavrev написа:  Няма такава излагация.. андроид уан телефон получава ъпдейт почти половин година след излизането на 11 и на всичкото отгоре ти бриква телефона.
Китайска простотия на макс
Това при тази серия е редовен номер още от Ми А2 . Жена ми имаше такъв и умря пак след такъв ъпдейт и ходи на сервиз . Пак ,че беше в гаранция. Не всеки знае какво трябва да се прави и е запознат с флашове .

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

(2021-01-01, 11:16:51)ludfen написа:  Здравейте, ЧНГ на всички
и аз съм от потърпевшите, така ни зарадваха на празника, че нямам думи да го опиша.
Много отвратително се получи. Жалко.
Ще ходя в понеделник във виваком да видим какво може да се направи.

И аз съм така. В понеделник ще го заведа във Vivacom. Поне има гаранция.
Цитирай
#16

Все повече се разочаровам от "update" политиката на Xiaomi, било то на MIUI или на Android One телефоните.
Недопустимо е да се случва такова нещо...
Цитирай
#17

И аз изгорях. Xiaomi Mi a3 + update = brick ...Не само Android 11. И на десятката имаше глич ма не умря поне. Писах гневно писмо на съпорта им и ми казаха общо взето - ми сори:

We at Xiaomi value your trust and we apologize for the inconvenience. Rest assured that well assist you on this.
It has come to our notice that after updating to Android 11 the phone may be stuck at fast,boot logo interface or unable to power on We have forwarded this issue to our concerned team and our engineers has already started working on this matter.
As of now please perform the following troubleshooting steps to resolve the issue:

1.If you accept to abandoned data, try to enter the Recovery mode by holding down the volume + power button during startup or cycle restart;

2.If you can enter the Recovery mode successfully, select ‘clear data’ through the volume button and press the power button to confirm; Then select ‘empty all data’ and press the power button again to confirm.

3.After the successful data clearing operation, the phone will be restored to the factory state.

4.If the you cannot enter the Recovery, or the data cleaning operation after entering the Recovery is not successful, or the data cleaning is still invalid, I would request you to go to the service centre along with the invoice. If there is no service center in your region, please kindly coordinate with the point of purchase for assistance. You can find the address of the service centre by referring to the link https://www.mi.com/global/service/warranty/. This warranty will not cover any human damage (physical or liquid damage) encountered on it.

Hope this information can help you. Sorry again for the inconvenience. We would appreciate your patience and understanding.

Smile

ем сори Smile.....вместо да направят мащабна кампания. Излагацията е толкова голяма, че трябва да ни дадат по един нов телефон, ако искат да си запазят реномето. Понеделник ще питам CityTel кфо правим. Имам над година гаранция. Ама и да го оправят вече няма да е нов телефон. Ще е разлепян, отварян и човъркан телефон. НИКОГА не бих си купил повече Xiaomi.
Цитирай
#18

Голяма брадва, май не им е за пръв път? Чисто и просто трябва да ги осъдят за нанесени вреди, ама едва ли някой ще се занимава. Тук гаранцията малко или много може да помогне, но тия, които са поръчали от Али ще пият по една студена вода общо взето...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#19

Ако някой е много на зор може да пише в телеграм на @erdilS.
Плаща се
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, ludfen
Цитирай
#20

Плаща се значи. За телефон с близо година и половина гаранция пари няма как да дам. Не съм малоумен. Имам стари работещи леново и хуйвей за такива случаи. Има петиция срещу тия олигофрени: https://www.change.org/p/xiaomi-global-w...rect=false
Пратих го на Ситител. Ако са коректни ще го оправят. Доколкото разбрах има вече фикс без да се сменя дъното. Ама никой не говори за загубените данни. Или за това, че вече не е нов телефона а отварян и човъркан. Ако не беше в гаранция бих си го отворил сам..Ма тфа е телефон на няма и година. И на тия олигофрени не им пука че губят поне 40% от клиентите си след тоя гаф..Бахти тъпите олигофрени. Съвсем читав хардуеър погребан от шибана олигофренска софтуеърна подръжка. Бахти тъпите жълтури. Шибани хлебарки. Проблема както разбрах е бил известен 2 седмици преди аз да изгоря. И тия хлебарки жълти 2 седмици не са направили нищо по въпроса. И въпросния ъпдейт бриква 100% от mia3-тата..Без изключение. Значи жълтата маймуна дето има ..колко..10-15 модела телефони? не си е направила труда да тества ъпдейта на 15 телефона които произвежда? Бахти малоумните жълти хлебарки. Жалко. Много жалко. Щото не е лош телефон. Без интернет държи по 2 седмици. Веднъж Xiaomi- никога повече Xiaomi. Ще се придържам към lenovo и huawei.
[-] 2 потребители изказват благодарност на drdos за това мнение:
  • DoryanY, ganchev
Цитирай
#21

Попринцип са виновни, но и на всички е ясно, че такъв бюджетен телефон няма да се поддържа много и като цяло не си прави извод на Xiaomi от най-евтините им модели. Има доста доволни хора. Едно Redmi Note 9 Pro, POCO X3 NFC, Xiaomi Mi Note 10T Lite са номер едно в класа си, предлагащи много повече от телефоните на Samsung.
И се придържаш към Lenovo, те нямат почти никакви модели и не се славят с добри телефони или добрите са им много малко, а Huawei без Google, ще трябва да правиш какви ли не гимнастики, за да имаш Google, но никога няма да имаш сигурност докога ще работят приложенията и дали ще работят както трябва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • android_97
Цитирай
#22

На Huawei може да се налее друг os. Мога да мина и без гугъл. Няма извинение за такъв огромен гаф. Никакво. Излагацията е огромна. Те убиха 90% от продадените mia3-та ...Ако това ти се струва ок няма какво да говорим
повече.
[-] 2 потребители изказват благодарност на drdos за това мнение:
  • ganchev, ludfen
Цитирай
#23

Mi A3 не е от най евтините телефони,като гледам първоначално е бил около 550 лева,което не е малко,сега е 390лева.
Нали е с  Android One,чист андроид,трябва ъпдейтите му да са стабилни,а Xiaomi даже не са пускали бета версия за тестове,на какво разчитат!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • ludfen
Цитирай
#24

именно, за това говоря..... Жълтите хлебарки са пуснали ъпдейт без да го тестват на 10-15 модела телефони които произвеждат. Щото яко го бяха пуснали щяха да разберат че ъпдейта убива 100% от mi a3-тата
Цитирай
#25

Те света разсипаха с COVID19, та със телефоните същата история. Ми да имаме късмет да ни съживят устройствата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)