Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi A3 Android 11 ъпдейт - Бриква телефона
#26

(2021-01-04, 17:15:57)ludfen написа:  Те света разсипаха с COVID19, та със телефоните същата история. Ми да имаме късмет да ни съживят устройствата.

Аз мога да ви възтановя телефона до състоянието от преди актуализацията без разглобяване на на устройството, вече тествах на моя Mi A3.

На този адрес се намира всичко необходимо https://drive.google.com/drive/folders/1...I_Uyk69_Bn
във файла "Инструкция как оживить кирпич после А11..." е описано как се процедира
Как да влезете в EDL режим без разглобяване "задържате power бутона за 20 секунди, после го пущате и много бързо поставяте кабела в USB конектора", така може да се влезе в EDL само ако телефона е брикнат!!!

пп. Възможно е запазване на данните ако флашнете без форматиране на DATA дяла!

пп2 аз ползвах този кабел https://www.aliexpress.com/item/32847542...web201603_

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
[-] 4 потребители изказват благодарност на naskoagag за това мнение:
  • Be6i4, drdos, ludfen, suffer
Цитирай
Аксесоари
#27

На 4PDA вече има инструкция, как може да се оправи Mi A3 след тази актуализация:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...y103085000

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, milstan
Цитирай
#28

(2021-01-04, 18:49:16)naskoagag написа:  Аз мога да ви възтановя телефона до състоянието от преди актуализацията без разглобяване на на устройството, вече тествах на моя Mi A3.

На този адрес се намира всичко необходимо https://drive.google.com/drive/folders/1...I_Uyk69_Bn
във файла "Инструкция как оживить кирпич после А11..." е описано как се процедира
Как да влезете в EDL режим без разглобяване "задържате power бутона за 20 секунди, после го пущате и много бързо поставяте кабела в USB конектора", така може да се влезе в EDL само ако телефона е брикнат!!!

пп. Възможно е запазване на данните ако флашнете без форматиране на DATA дяла!

пп2 аз ползвах този кабел https://www.aliexpress.com/item/32847542...web201603_
Задържаx 20 секунди. Нищо не стана.
Цитирай
#29

(2021-01-04, 20:54:18)Angel написа:  Задържаx 20 секунди. Нищо не стана.

Писал съм че трябва специален кабел

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
[-] 2 потребители изказват благодарност на naskoagag за това мнение:
  • aladin, Angel
Цитирай
#30

Имам специалния кабел. Ако някой няма гаранция или му откажат такава, да се обажда да оправим телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 5 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • drdos, ludfen, peev123, ronnie72, suffer
Цитирай
#31

Здравейте как ще оправим телефона аз нямам кабел.

bebi4 какво предлагаш

(2021-01-05, 10:13:58)Be6i4 написа:  Имам специалния кабел. Ако някой няма гаранция или му откажат такава, да се обажда да оправим телефона.

как да стане аз имам този проблем :@
Цитирай
#32

Пишеш лично, уговаряте условията и ако не си от София си пращаш телефона по куриера
Цитирай
#33

Има клипове за едл кабели и как се правят не е особено трудно. Но не е гаранция че ще помогне. Моя ми 10 така умря че и в сервиза не можаха да го оправят та ми дадоха нов.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#34

значи за Ми серията с MIUI са малко по-различни нещата с достъп до ЕДЛ режим, отколкото при устройствата с чист андроид.
Да не говорим, че при ми 10, на заключен буутлоудър трябва и оторизиран акаунт за флашване през едл, така че там нещата са почти невъзможни за възстановяване в домашни условия (освен ако не си платиш на някой за такъв акаунт и ако знаеш какво правиш(което изисква и отваряне на устройството, за да се дадат на късо пиновете за тестпойнт))
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#35

Буутлоудера ми беше заключен и на двата точно по една седмица.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#36

https://youtu.be/SpQCgyINZE0
Пак пуснаха update. Tози път няма бъгове уж.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Angel за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#37

Руска рулетка е да ъпдейтваш Xiaomi. Това разбрах. На android 10 ъпдейта загуби образ и картина и почна да си натиска сам незнайно какво и да издава звуци като от натискане на копчета, но поне след рестарт се оправи. Вече след голямата брадва А11 стана тухличка. Пратих го на CityTel. Все пак е гаранционен на няма и 8 месеца нов телефон е. Дано да не го осерат повече. Ако не бях избързал да им го пратя щях да предпочета с помощта на  точните пичове по-горе да си го оправя сам. Щото нямам кабел и не мога да чакам 2 месеца от китай... Но аз не бих си купил повече техен продукт евър. Няма такава мърлящина. Да го бяха тествали тоз ъпдейт на една единствена бройка МiA3 щяха да разберат..Жалко. Хубав хардуеър с мърляв софт съпорт.И няма още официално извинение и обръщение към стотиците хиляди получили за нова година тухличка....Все едно нищо не е станало. Сега съм със много дърто леново със счупен тъч. Ама работи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на drdos за това мнение:
  • Angel, ganchev
Цитирай
#38

Едно телефонче на колега от Форума е оправено. Трябваше все пак да го отворя, но уверявам ви, че няма да си личи че е отварян после.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 7 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • dbfl, emil11, ganchev, ludfen, milstan, ronnie72, suffer
Цитирай
#39

(2021-01-07, 15:26:13)Be6i4 написа:  Едно телефонче на колега от Форума е оправено. Трябваше все пак да го отворя, но уверявам ви, че няма да си личи че е отварян после.

По някога се налага отваряне, при мен сработи с диип флаш кабела, телефона премина в EDL режим, но на други телефон трябваше и аз да го отварям и през тест пойнт да го вкарвам в EDL режим.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#40

Още едно телефонче на колега от Форума дойде днес, оправено е и утре му го пращам по Еконт. 
Флашнат е с Андроид 11 вече. И данните се запазват.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 7 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ganchev, ludfen, Monipeev, ronnie72, ss_23, suffer, valentyno
Цитирай
#41

Още един телефон на колега от Форума дойдe днес, оправен и пратен обратно още днес, че бързаше. 
Ще остана темата закачена за още десетина дни, ако някой друг се е опарил да знае, че има решение.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай
#42

Здравейте, току що получих нов ъпдейт до А11....
Като чета мненията... Не знам дали изобщо да инсталирам....
Още проучвам за това чудо -ако има възможност да изключа ъпдейт...или да рискувам...?
По принцип имам едно резервно работещо Леново и едно хуавейче.... За всеки случай... ?
Метнах коментар че сега бил пуснат оправен А11...но аз от кой съм получил не знам...
Каква ще е вероятността да изтегля късата клечка според вас..?
?
Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
Цитирай
#43

Новия ъпдейт не бриква телефона

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1658716
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#44

Именно. Злополучния ъпдейт беше спрян и подменен с читав такъв. 
Но май тук във форума никой не се е похвалил да го е сложил, нали?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#45

Малко по късно ще се включа, ако всичко е минало успешно и не рестартира постоянно или нещо от сорта...
Мисля да го пробвам , пък каквото стане
?

За сега всичко изглежда на ред. При проблеми или някакви особености ще пиша за инфо ...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на DiabloVT за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#46

^ Снощи ъпдейтнах три броя, няма проблем с инсталацията или след това... поне зесега няма никакви оплаквания
[-] 3 потребители изказват благодарност на c4e за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, suffer
Цитирай
#47

(2021-01-12, 11:14:36)DiabloVT написа:  Малко по късно ще се включа, ако всичко е минало успешно и не рестартира постоянно или нещо от сорта...
Мисля да го пробвам , пък каквото стане
?

За сега всичко изглежда на ред. При проблеми или някакви особености ще пиша за инфо ...

Как се държи телефона с Android 11?
Цитирай
#48
Smile 

За сега се държи добре- работи бързо (сякаш една идея по-бързо от преди), не е забивал или нещо необичайно.
Днес съм ползвал Вайбър, Гугъл хром , малко снимки, не съм забелязал нещо необичайно. Все още не съм разцъквал Browl Star  и Fortnight , по време на игри не мога да кажа все още как е.
Към момента ми се струва всичко е на ред.
Надявам се и за напред е така.
Smile Stolt

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на DiabloVT за това мнение:
  • Angel
Цитирай
#49

Вече си взех телефона от Виваком, който беше на сервиз. Телефона е с Андроид 11. Засега Андроид 11 не ме впечатлява. Де да знам, с 10 май беше по-добре.
Цитирай
#50

Май само аз не съм си го взел... от Citytel......Вече седмица. Звъннах им да ги питам и се държаха супер надменно. В договора пишело 1 месец. И през цялото време се правеха на ударени все едно не са засипани от брикнати MiA3 -та. При положение, че телефона е на 2/3 от гаранционния си срок.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)