Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сензора за близост.
#1

Здравейте колеги вече близо месец ползвам телефона Xiaomi Mi 10T Pro и така и така не успях да си реша проблема с пустия сензор за близост. Така пробвах да флашна къстам ром Lineage OS там проблема с сензора го няма и всичко е наред но пък там камерата не е в ред и вече нямам идея какво да правя ако някой може да помогне ще е супер понеже вече обмислям да отивам на ябълката.  Grater Bu

За всичко си има решение Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е всеобщ проблем на Шаоми, които за толкова години така и не успяха да го решат. Всички мои познати, ползватели на марката, се оплакват от това. Просто им е калпав софтуерът.

Sent from my OnePlus 7T
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#3

Толкова ли е зле положението ? Тъкмо си го бях харесал и започнах да събирам инфо Sad

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2021-01-04, 23:04:34)whitehart написа:  Това е всеобщ проблем на Шаоми, които за толкова години така и не успяха да го решат. Всички мои познати, ползватели на марката, се оплакват от това. Просто им е калпав софтуерът.

Sent from my OnePlus 7T

Интересно как стигна до този извод... Angel
Имал съм Mi2, MI2S, MI3, MI4, MI6, MI8, MI9 и нито един няма проблем със сензор за близост.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#5

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1651122
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1651127

Руснаците дават някакво решение.
Цитирай
#6

[quote="Sstoyanov" pid="1658496" dateline="1609830471"]
Толкова ли е зле положението ? Тъкмо си го бях харесал и започнах да събирам инфо Sad

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk
[/quote

Ами моя вече се продава няма и 1 месец телефона но това не го издържам.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#7

Възможно е проблемът да е по-масов при бюджетните им устройства. Виждам, че си имал от високия им клас и там да са по-добре оптимизирани. Мои познати са предимно с редмита и почти всички имат този проблем.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#8

(2021-01-05, 10:25:23)whitehart написа:  Възможно е проблемът да е по-масов при бюджетните им устройства. Виждам, че си имал от високия им клас и там да са по-добре оптимизирани. Мои познати са предимно с редмита и почти всички имат този проблем.

Sent from my OnePlus 7T


Mi10T Pro не е бюджетно устройство.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#9

(2021-01-05, 10:25:23)whitehart написа:  Възможно е проблемът да е по-масов при бюджетните им устройства. Виждам, че си имал от високия им клас и там да са по-добре оптимизирани. Мои познати са предимно с редмита и почти всички имат този проблем.

Sent from my OnePlus 7T

Проблема със сензора е обсъждан хиляди пъти в много теми тук във форума,както и в международни форуми. Това поне е черно на бяло. Аз лично съм имал проблем с 2 редмита и един поко f1.
Цитирай
#10

Имах Mi9T и няма никакъв проблем а от този боклук съм крайно разочарован.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#11

В 4pda пишат, че в Xiaomi.eu ромът е оправен проблемът със сензора за близост.

Mi 10 Lite 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на TopGun за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#12

Оправен е но при него пък камерата не работи  Big Grin

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#13

Всъщност и в EU рома проблема съществува , но положението е много по добре отколкото в официалния ром. Аз съм с xiaomi.eu_multi_MI10TPro_V12.0.7.0.QJDMIXM_v12-10 от близо 2 седмици. Телефона работи изключително добре, няма никакви проблеми с камерата

xiaomi 13
Цитирай
#14

(2021-01-05, 12:48:16)kalinaki написа:  Всъщност и в EU рома проблема съществува , но положението е много по добре отколкото в официалния ром. Аз съм с xiaomi.eu_multi_MI10TPro_V12.0.7.0.QJDMIXM_v12-10 от близо 2 седмици. Телефона работи изключително добре, няма никакви проблеми с камерата




Може ли линк да дръпна точно твоя колега да го пробвам и аз.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#15

Хахаха пичове, на Про-то като чукаш с пръст по дисплея бие ли на кухо както на други модели на xiaomi. Сори ама телефон за 1к ако тропа на пластмаса като чукам по дисплея забрави Smile

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Досега не съм имал по лош телефон

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#17

Имам MI 10t 8/128 от около месец от Теленор. Един или два пъти ми е просветнал екрана докато говоря, нищо особено. И другите му функции работят напълно коректно. Няма начин при почукване да звучи на пластмаса, защото обвивката му не е от пластмаса. Телефонът ми харесва.
[-] 3 потребители изказват благодарност на andro9060777 за това мнение:
  • Be6i4, karas, Sstoyanov
Цитирай
#18

Излезе Miui 12.5 Android 11 от xiaomi.eu сега ще рискувам да го флашна и ще видим как ще е положението там.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#19

(2021-01-05, 23:54:46)ji4ko0 написа:  Излезе Miui 12.5 Android 11 от xiaomi.eu сега ще рискувам да го флашна и ще видим как ще е положението там.

При MI9 нямаше драми. Изчакай малко повече като буутне без да правиш каквото и да е. И ако ти се бави телефона, го рестартирай. Вече на второто зареждане си работи нормално.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

Засега телефона работи много добре и много по-бързо от стоковия ром на андроид 10. Също така си е с MIUI Dialer-а което много ме радва и сензора за близост работи много добре.Засега не ми е забил и не ми е правил никакви парчета но ще видим.

малко едит

Камерата не е много наред...

За всичко си има решение Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на ji4ko0 за това мнение:
  • dani_z25
Цитирай
#21

След последния ъпдейт официален от онзи ден .Сензора за близост работи всякаш по добре ..

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#22

(2021-01-05, 10:06:38)Be6i4 написа:  Интересно как стигна до този извод... Angel
Имал съм Mi2, MI2S, MI3, MI4, MI6, MI8, MI9 и нито един няма проблем със сензор за близост.


проблемът е предимно при Redmi...
Нищо, че за европа и света са го кръстили Ми ..Т
Цитирай
#23

Мисля че проблема го има само с Google Dialer

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#24

То с последния ъпдейт Google Dialer е направо отвратителен. Препоръчайте добър dialer.

Аз сега използвам стоковия но с премахнат последния ъпдейт.
Цитирай
#25

(2021-01-06, 13:27:45)vinety написа:  След последния ъпдейт официален от онзи ден .Сензора за близост работи всякаш по добре ..

Не.
Най-вероятно ти се иска да е така, и оттам и усещането, че "сякаш".
А за обсъжданите тук mi 9 модели - те, предполагам, имат сензор за близост и затова нямат проблеми. Mi 10/Т нямат, и имат проблем. Катастрофален си е, поне за мен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)