Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сензора за близост.
#26

(2021-01-07, 22:35:46)pepone написа:  То с последния ъпдейт Google Dialer е направо отвратителен. Препоръчайте добър dialer.

Аз сега използвам стоковия но с премахнат последния ъпдейт.

Ето с този съм направо се родих:
https://play.google.com/store/apps/detai...ialer.free
има опция за запис на разговори, но май не работи.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 3 потребители изказват благодарност на skysoft за това мнение:
  • Be6i4, hrisi1303, karas
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз не си допирам телефона до лицето, докато провеждам тел. разговори, много отдавна. За облъчване не сте ли чували?

П.С. И по тази проста причина, сензорът, който е софтуерен, не ми е и нужен даже.
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#28

този виртуален сензор е пълна мъка
телефонът е неизползваем за основното си предназначение - телефонни разговори
ако в Андроид 11 не е оправен ще го върна на търговеца
Цитирай
#29

(2021-02-15, 12:19:45)Sev написа:  този виртуален сензор е пълна мъка
телефонът е неизползваем за основното си предназначение - телефонни разговори
ако в Андроид 11 не е оправен ще го върна на търговеца

Аз нямам този проблем. Вероятно е до партида или софтуер. Аз съм 2020.11 партида и 12.0.18 миуи.

Също така, като покриеш горната част на телефона, осветлението се намалява адекватно, а като я откриеш се увеличава. Т.е. работят си нещата при мен.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#30

Това е втори такъв телефон с който разполагам
От различни партиди са
Няма как да е хардуер , след като няма сензор, а всичко е софтуер
С 12.0.18 съм
Цитирай
#31

Инсталираш xiaomi.eu и си решаваш всички проблеми с дайлери, сензори и други.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • dani_z25
Цитирай
#32

(2021-02-15, 14:39:00)joring написа:  Инсталираш xiaomi.eu и си решаваш всички проблеми с дайлери, сензори и други.
Подкрепям.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#33

Значи група ентусиасти евентуално са свършили работата на тези на които съм платил ?
И трябва аз да се занимавам , щото китайците ги мързи ?
Цитирай
#34

Те по-скоро китайците са си свършили работата, понеже ЕУ е на база точно китайските ромове. Винаги всичко ново, като функции, версия на Андроид и т.н. идва там. Версиите за нашите ширини не съм сигурен от къде идват, но са толкова окастрени, че ми е все тая и без това...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#35

не мисля, че ще има някаква разлика с този прословут xiaomi.eu РОМ
това, което наблюдавах при телефона на жена ми е следното:
- при позвъняване, ако се отговори на повикването и веднага телефона се опре на ухото - екрана не загасва; ако се изчака секунда - всичко е ОК;
- ако по време на разговор се получи нотификация - екрана светва и отново започват драмите; спрях светването на екрана при известие, но явно не работи за всички приложения;
- ако се загаси ръчно - при нотификация или повикване на втора линия - отвово светва и ефекта е същия - задържане на разговор, заглушаване и.т.н

според мен всички Mi10T страдат от този проблем, заради виртуалния сензор, чиято логика на работа не е изчистена...ако изобщо е възможно да бъде;
някои хора нямат проблем, защото не слажат тголкова бързо телефона на ухото си, или не получават често други известия

...преди две години като излезе на пазара имах проблеми с Galaxy S10, проблемите не бяха от напълно същото естество
но корейците с един или два ъпдейта оправиха нещата
Цитирай
#36

Не знам какво толкова виждате в този сензор, ползвам флип кейс от крокодилска кожа за 22-23лв от Алито и проблеми с разговорите нямам.
Цитирай
#37

Сигурно, защото е от крокодилска кожа
Цитирай
#38

Освен че не работи , аз друг проблем не виждам
Цитирай
#39

Здравейте, някой пребори ли се с проблема, и има ли шанс изобщо? Много рядко говоря със слушалка на ухото, но днес ме побърква направо този телефон.
Имах надежда със софтуерни ъпдейти да го изчистят, но не вярвам да стане.

Другата му неизползваема функция за разговори е високоговорителя, през който ме чуват зле докато говоря.

Изобщо не става за телефония. Много е зле.


Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#40

Най-бързия начин е просто да гасиш екрана при начало на разговор.
Специално със сензора е малко сива материя, защото голям % от оплакващите се просто не държат правилно телефона.
В никакъв случай не извинявам прозиводителите, които пускат бъгав софтуер, но трябва да се гледа на проблема от всичките възможни ъгли
Цитирай
#41

(2021-04-13, 13:31:00)suffer написа:  Най-бързия начин е просто да гасиш екрана при начало на разговор.
Специално със сензора е малко сива материя, защото голям % от оплакващите се просто не държат правилно телефона.
В никакъв случай не извинявам прозиводителите, които пускат бъгав софтуер, но трябва да се гледа на проблема от всичките възможни ъгли
Гася екрана, но това не помага. Държа телефона нормално, но той ме държи под напрежение с неадекватното си поведение.
Заради този телефон се принуждавам да ползвам и стария си P10, за да мога да провеждам нормален разговор.

Замислям се да го върна на А1, но знам, че нищо няма да направят и ще седи 1 месец при тях.


Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#42

Все още ли има такива проблеми? Аз направих грешката да поръчам телефона преди да разгледам ревютата и мненията тук и взех да се отчайвам. Видях и някакви фиксове. Някой пробвал ли е това?
https://www.google.com/amp/s/itigic.com/...i-fix/amp/
Цитирай
#43

Аз след последният ъпдейт 12.1.5.0 ги нямам тези проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • groti
Цитирай
#44

А къде точно се намира сензора на mi10t pro?

Poco F3
Цитирай
#45

Няма такъв , виртуален е
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • trifon81
Цитирай
#46

Така както гледам и други марки са с виртуални сензори явно това е тенденцията. Лошото че при нас е трагедия с този сензор или по скоро от липсата му.

Samsung S23+
Цитирай
#47

Мисля, че намерих workaround.
1. Теглите Touch Protector приложението от Play Store-a.
2. Отивате на Safety и спирате Unlocking on phone calls.
3. Избирате си начин за заключване и отключване на touch-a - аз съм избрал Shake.
Така като ми звънне някой или аз като звънна, разклащам телефона да се заключи и в края на разговора го разклащам да се отключи.
Цитирай
#48

https://ucreate.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0...%B8%D1%8F/
Цитирай
#49

Засега работещо решение за датчика от 4pda форума  Кстати, нашел в какой-то ветке как откалибровать датчик, чуть скоррективал под наш аппарат:
*#*#6484#*#* > Три точки>Additional test > Callibrate Speaker PA > положить телефон на стол > Нажать синюю кнопку Callibrate Speaker PA > подождать завершения теста > перезагрузить телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на geleto74 за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
#50

Благодаря,пробвах и успешно работи Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)