Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на четец за книги до 250 лв
#26

@imthedevil Пробвай в контрол панела,устройства и принтери,+добавяне на устройство.Друга вероятност е да иска драйвер(пишеш помела на четеца и driver download и го инсталираш).
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-01-14, 10:22:29)DoryanY написа:  @imthedevil Пробвай в контрол панела,устройства и принтери,+добавяне на устройство.Друга вероятност е да иска драйвер(пишеш помела на четеца и driver download и го инсталираш).

Е, каква е логиката да иска сега, като преди това не искаше (при една и съща операционна система - windows 10). Пък аз за Киндъла до тук не съм виждал амазон да предлагат драйвер (поне на техния сайт и за този модел). Иначе ще пробвам това което казваш.
Цитирай
#28

Не съм сигурен точно какво иска,но при телефоните като ги свържеш с лаптопа им излиза горе в лентата разрешение за USB -само за зареждане-прехвърляне на файлове.Това за драйверите го казвам защото наскоро си купих USB bluetooth adapter(на лаптопа блутута нещо не работи) и докато не намерих драйвер не можеше да работи.
Цитирай
#29

Тъй, пробвах през добавяне на у-ва - никой не видя от там. Драйвери потърсих, но за този киндъл няма.
Цитирай
#30

(2021-01-14, 10:05:11)imthedevil написа:  Тъй, а да ви питам нещо - не е по темата, за което се извинявам, но така и така сте зачекнали въпроса. Та - аз Киндъл ползвам от 5-6 години и всичко е точно (базовия модел, мисля се води Киндъл 5). Понеже много чета, последната година го бях зарязал (върнах се към хартиените книги). Сега обаче, понеже мястото вкъщи съвсем се изчерпа, пак реших да се върна към него, заредих го, боднах го в компютъра (Win 10) и ... греда. Компютъра не го показва (сменях usb-та, сменях и кабели). Преди, пак на win 10 си излизаше като у-во. И се наложи да пратя книгата по имейл, което да кажем, че хич не ми е удобно. Та, някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как се разрешава?

Пробвай с друг кабел за който си сигурен, че е наред за връзка за данни. На мен ми се случва с по-скапани (и от времето) кабели да не иска да го "види" - само го зарежда.

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#31

(2021-01-14, 11:38:36)misho2 написа:  Пробвай с друг кабел за който си сигурен, че е наред за връзка за данни. На мен ми се случва с по-скапани (и от времето) кабели да не иска да го "види" - само го зарежда.

Както съм написал, пробвах с 3 различни кабела (2 от които ги ползвам ежедневно), та изглежда не в това проблема.
Цитирай
#32

(2021-01-14, 12:22:14)imthedevil написа:  Както съм написал, пробвах с 3 различни кабела (2 от които ги ползвам ежедневно), та изглежда не в това проблема.

Здравей,наскоро имах същият проблем с четец Nook Glowlight 3. Преди време го свързвах директно с компютъра и мятах книгите, обаче не бях го ползвал 1 година поне и наскоро се запалих да прочета една книга, та ръгам аз в компютъра и нищо. Изчетох сумати чужди форуми относно проблема и никой никъде не беше дал работещо решение. Късмет, че имам слот за SD карта памет, та си метнах книгите на една карта памет и после я ръгнах в четеца и за сега всичко е точно.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#33

Малко закъснял коментар, но аз имам Киндъл пеъпруайт2018 и го обичам. Получи се лек проблем и писах на съпорта на амазон, в последствие ми изпратиха нов за тяхна сметка и този го задържах, та той е при мама, а аз имам новичък от юли. Проблемът му всъщност беше, че изведнъж шрифтът се спря на размер 4 и не можеше да се смали, а аз чета на най-малкия размер. В крайна сметка от само себе се се оправи и мама сега има четец в идеално състояние,който просто не може да се свърже с амазон, но тя чете само на български и без това, та си сваля от читанка. Аз купувам, но мисля, че много хора в България така или иначе не купуват книги на амазон.

моят е от технополис на Цариградско, беше около 230 лв. Имах ваучер от фирмата, който можех да ползвам там, иначе щях от немския ямазон-покрай черни петъци има страшни намаления. Не се свързах с магазина обаче като възникна проблемът, а директно писах на амазон, оказа се закупуван от амазон.ком, нямаше опции за достака до България, но в крайна сметка след мрънкане, ми го изпратиха изцяло за тяхна сметка с най-бързата опция на диейчел и те поеха и таксите, аз само си го взех. Трябваше да върна моя, но пощите, ди ейч ел и федекс отказаха да вземат устройство с батерия, въпреки, че амазон ми пратиха стикери, които да залепя, на които е написана директива и т.н, но не. Казаха всички, че митници отказвали, чудно само как може да получим, но не и да пратим-... Не приеха, а като казах на съпорта, ми казаха да го задържа вместо да им го пращам и те просто го деаиктивираха, т.е не може да се свърже с амазон, но си работи.
Рекламите също ми махна съпорта, помолих ги в чата. Изобщо като се купува Киндъл, се плаща и за прекрасната услуга на Амазон, за тях клиентът винаги е на първо място. затова аз не бих взела друг. Водоустойчив е и постоянно ходя на басейн с него без проблеми, а за да не прегрява лятто, го носа в дебел калъф и си чета на слънце. Приятелки са с покетбук, но на мен дисплеят ми избожда очите.дразни ме, виодам пикселче или два на места, а и поддръжката не е на амазон, така че.. Надявам се, че ако сте взели вече нещо, Ви устройва напълно!

П.С аз имам проблем с очите и при мен има огромна разлика откакто взех четец. Не можех да чета последните месеци преди да го взема, защото очите много ми сълзяха от хартиените, аз и работя на компютър. Таблет не е същото, независимо какво Ви казват. А размерът е идеален. На български мисля липсват някои услуги тип речника с думи , но не съм наясно. За секунди си пращах и преди да имам лаптоп по имейла, а сега само с кабел. В либген примерно е пълно с книги моби и директно се праща, ако е друг формат, има онлайн конвертиране, което директно и ти праща на устройството. А мже и по имейл със заглавие convert, тогава се праща конвертирано до устройството
Цитирай
#34

(2021-03-01, 14:57:46)dessexc написа:  пощите, ди ейч ел и федекс отказаха да вземат устройство с батерия, въпреки, че амазон ми пратиха стикери, които да залепя, на които е написана директива и т.н

За коледа изпратих 2 кварцови часовника до Германия със Speedy
Нямаше проблем
Цитирай
#35

(2021-03-03, 09:35:12)solo5 написа:  За коледа изпратих 2 кварцови часовника до Германия със Speedy
Нямаше проблем

Става дума за литиевойонни батерии, не всички кварцови са на такива доколко знам, но и Спиди ми отказаха. Smile  Всички служители споделиха след като аз се издраних как така мога да получа, но не и да изпратя, че клиентите също се оплаквали от това, защото така не можели да върнат електроника, но митници отказват и това е. Това беше юли 2020. Не си измислям.
Цитирай
#36

Използвам Pocketbook Basic Lux и съм много доволен.
Ето и добра статия за него https://readingtrolls.com/revyu-pocketbook-basic-lux-2/
Цитирай
#37

Четецът е оптимизиран само за четене на книги и е много по-комфортен за очите от таблет или телефон, заради начина на осветяване на екрана и като цяло технологията на e-ink за възпроизвеждане на текст. 
Аз съм с pocketbook touch lux 4 от няколко години и нямам никакъв проблем с четеца. Няма проблем с четенето на книги с DRM защита. 
Единствено трябва да се вземе предвид, че закупуването на книги от някои издателства (като СофтПрес, например) става за четене само, чрез тяхното приложение, което е съвместимо с андроид и ios. Също така, при абонамент в storytel електронните книги, които предлагат могат да се четат само на устройства с андроид и ios. 
Не знам защо така в България се издават много малко електронни книги и има такива ограничения.
В тази връзка, ако сега трябва да си взимам четец, ще обмисля Onyx boox които са с андроид. Мисля, че вече се предлагат и в България, но не съм сигурна.
Цитирай
#38

Няма по-бърз начин да си прецакате зрението от четене на книги на таблет/телефон.
За бюджет под 200лв. Kobo Clara HD. Няма проблем с кирилицата.
Цитирай
#39

(2022-01-14, 20:03:42)pnnlv написа:  ...За бюджет под 200лв. Kobo Clara HD...
Не търсих старателно, но най-ниската намерена цена в момента е 275 лв., а зрението си можеш да развалиш с какво ли не.
Цитирай
#40

А съм с Paperwhite 2021 и съм доволен, верно като четеш 3-4 часа трябва да си вземеш почивка, но глава не ме е боляла.
Цитирай
#41

https://www.amazon.com/Kobo-Clara-HD-Tou...B07CXNMVKY
Цитирай
#42

след стотици прочетени книги и ежедневно някоколкочасво ползване през последните 10 години сподеялм мнение, на което можете да се доверите. Само човек, който не е ползвал е-book може да се изказва в полза на таблет. Предназначението на двете устройства е различно и няма как изобщо да има база за сравнение. Както електронната книга не е подходяща за браузване, така и таблета не е удобрен за четене..не че не може, но няма нищо общо. Та на темата - унищожил съм два киндъла - единия дисплея му се прецака след 5-6 години, другия работи, но wi-fi модула му явно сдаде багажа и вече не иска да се върже към нета. И двата бяха съвсем обикновени, без тъч и подсветка и особено за човек на години са си направо чудесни. Издържат на зверска експлоатация и са си направо дуракоустойчиви. Първия се ползваше през calibre - свалят се 30-40 книги от читанка, преформатират се и на четеца - не повече от 10-20 мин отнема. Втория го хакнах - има описано в нета подробно как става и директно си свалях книги от читанка, супер удобство. Толкова съм свикнал, че сега не ми се занимава пак с calibre и мисля да си купя нов четец, като най-вероятно отново ще е киндъл. И двата ми предишни съм ги купувал от БГ нови, чрез обяви в olx за 170-180 лв.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#43

Варианти за пращане на книги много - чрез мейл, през комп с усб.
Цитирай
#44

(2022-01-17, 09:29:15)mastersvara написа:  след стотици прочетени книги и ежедневно някоколкочасво ползване през последните 10 години сподеялм мнение, на което можете да се доверите. Само човек, който не е ползвал е-book може да се изказва в полза на таблет. Предназначението на двете устройства е различно и няма как изобщо да има база за сравнение. Както електронната книга не е подходяща за браузване, така и таблета не е удобрен за четене..не че не може, но няма нищо общо. Та на темата - унищожил съм два киндъла - единия дисплея му се прецака след 5-6 години, другия работи, но wi-fi  модула му явно сдаде багажа и вече не иска да се върже към нета. И двата бяха съвсем обикновени, без тъч и подсветка и особено за човек на години са си направо чудесни. Издържат на зверска експлоатация и са си направо дуракоустойчиви. Първия се ползваше през calibre - свалят се 30-40 книги от читанка, преформатират се и на четеца - не повече от 10-20 мин отнема. Втория го хакнах - има описано в нета подробно как става и директно си свалях книги от читанка, супер удобство. Толкова съм свикнал, че сега не ми се занимава пак с calibre и мисля да си купя нов четец, като най-вероятно отново ще е киндъл. И двата ми предишни съм ги купувал от БГ нови, чрез обяви в olx за 170-180 лв.

Точно така, Kindle Paperwhite е бест бай, дали от промото в Амазон за 150-160 лв или от ОЛХ за 190-200 лв - нищо друго няма дори близко до него за такива пари да предлага същото качество. Ползвах други четци, последните 7-8 години бях на Nook (те са по-добри) ама ги прецакаха и сега киндъла си остава най-добрата покупка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#45

За четене лично аз все още ползвам 7 инчов таблет - стар е и вече само за това става + браузване за метене на новини…. Като оперираха жена чи и тя го ползваше. С кул райдер приложението четях, пробвал съм и други, но това най ми допадна. С таблета по-лесно ще си теглиш книгите. За български език читанката е твоя сайт - там са безплатни. Преди години, имаше слух, че ще го затворят, и тогава им изтеглих всичко което имаха до момента. Вярно е, че киндъла е по-щадящ очите, но таблета има много повече възможности. Аз д моя 7 инчов таблет обиколих половин свят и освен книги, гледах телевизия на него. Даже съм свалял торенти в хотелите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#46

Нищо общо няма между таблет и четец, ако искаш да четеш, взимаш четец, за останалите неща - таблет. Но таблета по никакъв начин не може да замести в това което четеца е най-добър, за съжаление. Затова имам и таблет, и четец.
Цитирай
#47

Ако фона е черен, а буквите са бели, няма да правиш разлика между таблет и четец.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#48

Напротив, разликата е огромна, дисплея е съвсем различен. Четеца дисплея го прави четец.
Чувството ако си чел 3 часа на таблет/телефон и четец е съвсем различно. В единия случай очите са ми сухи и ме боли глава, а пък ако няма светлина, направо ми иде да го метна някъде. А, в другия случай ти няма нищо.
Цитирай
#49

При всеки е различно, мен никога не са ме боляли очите от таблета. Някои имат проблем с очите от амолед, други от лсд, а трети нямат проблем и с двете. Единствения недостатък който съм установил е при четене на плажа. Просто слънцето е твърде ярко за настройките на непрофесионален уред за четене на електронни книги.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#50

(2022-01-17, 23:08:22)pepy1 написа:  При всеки е различно, мен никога не са ме боляли очите от таблета. Някои имат проблем с очите от амолед, други от лсд, а трети нямат проблем и с двете. Единствения недостатък който съм установил е при четене на плажа. Просто слънцето е твърде ярко за настройките на непрофесионален уред за четене на електронни книги.

Възможно е, но опитай да идеш на море, без да си вземеш заряднотоSmile..всеки e-reader спокойно ще изкара 2 седмици непрекъснато ползване, без зареждане. А и да - с таблета на плажа си е направо мъка, докато с рийдъра няма разлика с хартиена книга.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)