Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Евтин таблет или бюджетен смартфон
#1

Здравейте,майка ми е около пенсионна възраст и ползва таблет Lenovo Tab7,който след две години не става вече за сърфиране в интернет(това и бяха първи стъпки в интернет пространството).Сега искаше нов(за без пари),имаме мобилен нет 8.5 гига,който трудно и стига,няма wi fi и мислехме да вдигнем малко таксата и да вземем.Разгледах всички евтини таблети в А1 са ,,пръчки'',единствено Lenovo Tab M8 има 2/16 памет(някакви мнения за него?),ако качим с 6 лв такса,ще излезе със 70лв доплащане,с 3лв ако качим 160лв трябва да доплатим(т.е излиза около 200лв с таксите).Иначе ползва обикновен телефон с прима.И така се замислих за смартфон(ще и е трудно в началото).Отхвърлих най-евтините(като Redmi 9A) и фаворит ми е Redmi 9(270 лв в Емаг 4/64),това е и максималния бюджет.Note 9 е близък по цена,но е 3/64,по-добрата камера не е важна(той как е в сравнение с Redmi 9,има ли някакво голямо предимство).Търси се телефон или таблет около 250лв,който да издържи максимално дълго във времето поне 3 години,това е най-важното,ще се ползва за разговори и интернет(и възможно по-евтин да е). Note 8T засега върви над 300 и отпада.Мобилният интернет и прима картата предполагам няма проблем да се прехвърлят на новия телефон?Има и Poco M3,но е твърде нов и няма отзиви все още(рисковано е).Големият дисплей мисля че е плюс(ще е по-удобен за ползване от възрастен и близък до таблета).За смартфон съм твърдо за Xiaomi.Благодаря предварително,извинявам се за дългия пост.
Цитирай
Аксесоари
#2

Redmi 9 е добре,и е с голяма батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • osil
Цитирай
#3

А това Леново Таб М 8(2/16)дали ще изкара 2 години,защото вместо да се чуди само как да изкара с 8.5гига,може да качим с 6 лв и да вземе повече интернет(което ще е от полза) и да излезе 70 лв доплащане за таблет(имаме договор от август за мобилен нет ,но не е вземано устройство),а след 2 години да мислим за смартфон.
https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/lenovo/tab-m8.4340
https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/alc...-2020.4902
Или Алкател 3T 8 2020 за 50лв 2/32
Цитирай
#4

Да, Redmi 9 е добър вариант, който няма да зарежда постоянно. Всички гореизброени модели смартфони са по-добре от евтините таблети, най-вече откъм чипсет и камера. Правилно си се насочил към Xiaomi. В ниския клас те дават най-много за парите си.

(2021-01-05, 23:56:50)osil написа:  А това Леново Таб М 8(2/16)дали ще изкара 2 години,защото вместо да се чуди само как да изкара с 8.5гига,може да качим с 6 лв и да вземе повече интернет(което ще е от полза) и да излезе 70 лв доплащане за таблет(имаме договор от август за мобилен нет ,но не е вземано устройство),а след 2 години да мислим за смартфон.

Според мен е по-добре да се насочиш направо към смартфон.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай
#5

Отиди при оператора и ги питай, дали ще има проблем да се прехвъли интернета от таблета на телефона, да не е да купиш телефон и да се окаже интернета е само за таблета.
Също така преценете този малък екран да не е много малък на телефона и дали иска да премине на такъв телефон.
Иначе Xiaomi Redmi 9 е идеален.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • osil
Цитирай
#6

Няма такова нещо интернет да е само за таблет. Сим картата не я интересува в какво устройство влиза, винаги си работи, стига да е с подходящия размер за слота. И да не е, от оператора веднага ти дават нова. @osil , не забравяй да погледнаеш дали смартфоните, които обмисляш са двусимови, щом искаш да сложиш прима карта+карта за мобилен интернет.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#7

А за какво ти е сим карта в таблета, точно, че има такива планове, където ти дават таблет с интернет, но интернета е само на таблета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Не е вярно. Откъде ще се вземе тоя интернет в таблета без сим карта?! По магичен начин? Дават ти таблета, дават ти и сим картата и оттам нататък не ги интересува какво правиш с тази сим карта и в какво устройство я слагаш...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#9

Да, моя грешка, но ми се струваше, че Vivacom даваха преди интернет с таблет, но реално той се е включвал като подарък, а аз съм останал с впечатление, че интернета е само за таблета. https://www.vivacom.bg/bg/residential/za...rez-avgust.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Ще питам,интернета е мобилен  A1 surf L,за 11лв,8.5гига на промоция 2 години,подновен преди 5 месеца,има сим карта,мисля че няма проблем,само размера на картата ще се види(лошото е че сме в друг град и не мога да движа лично нещата,а и с този коронавирус...).Понеже и интернета не достига се замислям за някой от двата таблета(Алкател е с по-добри характеристики май,но засега съм за Леново,мнения?).Защото така таблета ще излезе евтин,а ще добавим интернет, със смартфон за 270лв пак ще пести да не свърши нета или трябва да даваме още пари за интернет(със стария таблет,който е голямо дърво с 1гига рам е изкарала 2години),а тези двата са по-добри.Има вариант да се прекара домашен интернет,аз съм на 6лв 50мб,но не знам дали предлагат сега такава оферта,а и да дадат таблет на промоционална цена.А и 8 инча е по-добре от 6.5 за домашно гледане,не е претенциозна като нас,които сме свикнали на прилични смартфони и несъвършенствата на евтиния таблет ще ни дразнят
Цитирай
#11

А ако няма проблем за сим картата и вече си преподписал, защо не вземеш такъв таблет https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...K/p/532953, той този на wifi е по-евтин https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...K/p/532949, но нали ще е с интернет и няма да стане, та също е вариант, защото при операторите няма голям избор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2021-01-06, 13:27:36)Lupita написа:  Няма такова нещо интернет да е само за таблет.

Има и още как, казва се data карта. Като SIM картата е, но има само нет и няма активирана телефония на нея
Като нищо може да се окаже с една SIM и една DATA карта. Особено с Виваком да внимава много, какво му говорят и какво разписва
Цитирай
#13

А точно това имам предвид, което каза solo, значи, не се бъркам и то точно с Vivacom.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Най добре ще е да се премине на домашен интернет,поне интернета няма да свършва,аз така направих. От 2 годи се прехвърлих на А1 троен пакет-75 МБ домашен интернет,телевизия и мобилен план с малко интернет 3 000 МБ но ми стига за 39 лева на месец..Трябва да се пита на място,ако няма да ползвате тяхна телевизия.
А иначе Леновото е по-бърз Quad-core 2.0 GHz Android 9.0 Li-Po 5000 mAh

alcatel 3T 8 Quad-core 1.28 GHz Android 8.1 Li-Po 4080 mAh
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • osil
Цитирай
#15

Разгледай и Poco M3 Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#16

(2021-01-06, 14:24:40)hazART написа:  А ако няма проблем за сим картата и вече си преподписал, защо не вземеш такъв таблет https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...K/p/532953, той този на wifi е по-евтин https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...K/p/532949, но нали ще е с интернет и няма да стане, та също е вариант, защото при операторите няма голям избор.

Мога да подпиша на по-висока такса по всяко време,да добавя интернет и да взема таблет за 50-70лв така пестя пари от устройство,това е идеята,затова таблет на цена на смартфон не ми върши работа(Самсунг).Домашен интернет е идеално,но с ново устройство на пълна цена стават повечко пари.Poco M3 съм го коментирал в първи пост(имам го предвид).А1е оператора,нета и примата ще е с две карти при смартфон.Гледах че паметта,едната камера и резолюцията са по-добри на Алкател,но за резолюцията може да са сгрешили на Леново(има ли такава 1080/800)?Камерата и вътрешната памет не са толкова важни обаче,ще се оправи и с 16гига
Цитирай
#17

(2021-01-06, 14:35:04)solo5 написа:  Има и още как, казва се data карта. Като SIM картата е, но има само нет и няма активирана телефония на нея
Като нищо може да се окаже с една SIM и една DATA карта. Особено с Виваком да внимава много, какво му говорят и какво разписва

Това Е сим карта. Да, много ясно, че няма телефония! Но абсолютно нищо не ти пречи да я сложиш в смартфон и да ползваш интернета. Лично съм го правила.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lupita за това мнение:
  • osil
Цитирай
#18

Имам Lenovo Tab M8 ползвам го за игри и четене на книги от време на време!Доволен съм като цяло, като изключа само това ,като играя на играта PUBG мобил и включа звука и от говоритела не се чува добре !Батерията е добра!Но като цяло съм доволен Smile

Ако те интересува нещо по специално питай .
Ето точно за кой таблет става въпрос https://www.amazon.de/Lenovo-Tablet-PC-M...B07WXD5VN1 да не стават разминавания!
Само да вметна че моята версия е Lenovo Tab M8 2/32

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Има разлика в картите, за които говорите. Data карите са само за интернет. Но да, и те са SIM карти. В случая няма голямо значение, защото колегата вече е взел карта с абонаментен план и е подписал договор. Може да се тегли чертата на всички варианти и ако този с домашния интернет излиза изгодно с останалите планове, които имате, да се избере този. Но колкото и промоционална да му е цената, операторите нямат много избор и повечето таблети, които предлагат, са евтини пръчки, които иначе са непродаваеми. Някое по-висок клас Huawei-че или прилично Lenovo нямат ли?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

(2021-01-06, 18:19:49)Compare написа:  Имам Lenovo Tab M8 ползвам го за игри и четене на книги от време на време!Доволен съм като цяло, като изключа само това ,като играя на играта PUBG мобил и включа звука и от говоритела не се чува добре !Батерията е добра!Но като цяло съм доволен Smile

Ако те интересува нещо по специално питай .
Ето точно за кой таблет става въпрос https://www.amazon.de/Lenovo-Tablet-PC-M...B07WXD5VN1 да не стават разминавания!
Само да вметна че моята версия е Lenovo Tab M8 2/32
Трябва ми за сърфиране в интернет,социални мрежи,клипове,онлайн ТВ евентуално,да изкара 2години поне, за възрастен човек( Lenovo tab 7 essential,което е с 1гига рам е изкарало 2 години,това трябва да е по-добре).Дисплея как е?


В А1 Хуауей нямат има само едно Леново,по-скъпо с 80лв,само дето е 10инча,няма го и онлайн

https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/len...10-hd.4616
Цитирай
#21

(2021-01-06, 19:06:15)osil написа:  Трябва ми за сърфиране в интернет,социални мрежи,клипове,онлайн ТВ евентуално,да изкара 2години поне, за възрастен човек( Lenovo tab 7 essential,което е с 1гига рам е изкарало 2 години,това трябва да е по-добре).Дисплея как е?


В А1 Хуауей нямат има само едно Леново,по-скъпо с 80лв,само дето е 10инча,няма го и онлайн

https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/len...10-hd.4616

Дисплея е добър ,поне на мен ми харесва ,не мога да кажа нищо лошо !Би трябвало да и свърши добра работа тоя таблет ,мисля че ще остане доволна Smile !
Няма ли го някъде на живо да го разгледате?
Това според мен е най оптимално.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • osil
Цитирай
#22

(2021-01-06, 18:23:03)HERUS написа:  Има разлика в картите, за които говорите. Data карите са само за интернет. Но да, и те са SIM карти. В случая няма голямо значение, защото колегата вече е взел карта с абонаментен план и е подписал договор.

В случая ставаше дума за предупреждение да не му набутат и data карта освен SIM картата,
която вече има, защото това им е любим номер на телекомите
Цитирай
#23

(2021-01-06, 14:40:59)DoryanY написа:  Най добре ще е да се премине на домашен интернет,поне интернета няма да свършва,аз така направих. От 2 годи се прехвърлих на А1 троен пакет-75 МБ домашен интернет,телевизия и мобилен план с малко интернет 3 000 МБ но ми стига за 39 лева на месец..Трябва да се пита на място,ако няма да ползвате тяхна телевизия.
А иначе Леновото е по-бърз Quad-core 2.0 GHz Android 9.0 Li-Po 5000 mAh

alcatel 3T 8 Quad-core 1.28 GHz Android 8.1 Li-Po 4080 mAh
Всъщност това е друг Алкател-този който предлагат е от 2020 с Андроид 10 и 2.0GHz ,2/32,предна и задна по5 мпх; Леново-2/16; 5 и 2мпх камери,Андроид 9,само батерията е по-добра
https://www.alcatelmobile.com/ph/product...3t-8-2020/
Изглежда добре(само марката Алкател ме притеснява)
Цитирай
#24

(2021-01-06, 20:52:55)solo5 написа:  В случая ставаше дума за предупреждение да не му набутат и data карта освен SIM картата,
която вече има, защото това им е любим номер на телекомите
Тук явно има някаква много сериозна езикова бариера. Lol Човекът каза, че се ползва прима карта за разговори и data карта на договор за интернета на таблета. Ако реши да купува нов таблет от оператор, ще си преподпише договора за мобилен интернет. Ако реши да вземе смартфон, ще ползва примата и data-та в него. Никъде не се споменава взимане на нова карта за разговори, та да му набутат с нея и нова за интернет...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#25

@osilТози Alkatel е с по-добър процесор от на предния Алкател,и е нов модел,работата е на кантар с Леновото според мен.Алкател нямат репутация на качествана марка,ако някой е ползвал Алкатела да дава мнение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)