Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Signal и Telegram изгряват за сметка на WhatsApp
#1

Наскоро WhatsApp въведе нови условия за използване на услугата си, които дават повече достъп до потребителски данни на Facebook, чийто филиал е тя. Промените не засягат потребителите в ЕС, но в други региони се надигна сериозно недоволство от едностранното решение на компанията.В резултат на това чат платформа Signal набира сериозна популярност и при двете основни мобилни платформи, Android и iOS. Дори Илон Мъск препоръча преминаването към приложението. Платформата се използва още от личности като Едуард Сноудън и Джак Дорси.Signal е на челото по изтегляния в Play Store в редица страни, включително САЩ, Обединеното кралство, Германия и Франция. Приложението предлага криптирана връзка от край до край, а съответният софтуер е с отворен код.

За разлика от други услуги тук не се събират метаданни, които могат да бъдат свързани с потребителите. Потребителският интерес към Signal е толкова голям, че в предходните дни беше отчетено забавяне на изпращаните кодове за верификация. https://mobilebulgaria.com/news/signal-i...a-whatsapp
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Има и голям наплив от нови хора в телеграм. Всички платформи печелят. 
Иначе е абсурднo каква информация събира и предоставя Whatsapp на Facebook като IMEI например:


Цитат:Some of the info WhatsApp is collecting and will be sharing includes location data, IP addresses, phone model, OS, battery level, signal strength, browser, mobile network, ISP, language, time zone, and even IMEI. There’s also the information about how you are messaging, calling, what groups you are attending, the Status, the profile photo, last time the you were online, etc.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 5 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • DoryanY, master89q, milenvn, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#3

+1 за Signal. Напливът на хора ще доведе до по-бързо развитие на месинджъра. Дано прокара път и за други платформи с отворен код, като социални мрежи, примерно...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • DoryanY, oxuboxu
Цитирай
#4

И аз съм основно на телеграм и сигнал. Вайбъра е много бъгъв като се ползва секретния чат. What's app ползвам с двама трима само.
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • intolerable, oxuboxu
Цитирай
#5

Аз също ползвам Сигнал и Вайбър  доста от отдавна ,Whats app не го използвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Току що го свалих да го пробвам. Трудно ще ми е да
го наложа сред моите познати..................................

За секретен чат ползвам приложението Delta Chat и то
само с един човек а секретните ми разговори минават
през WhatsApp и то отново само с един човек Smile

Спокойствието е голяма работа, добре е че почти
няма какво да крия!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#7

Вече Сигнал оглави класацията за най-изтегляно приложение в App Store. https://www.digital.bg/signal-oglavi-kla...71673.html. Последните данни на AppTopia разкриват, че през последните два дни се забелязва сериозно увеличение на дневните инсталации на Signal, които се увеличават от 45 хил. до над 63 хил. за двете мобилни платформи. Настоящият рекорд от 90 хил. дневни изтегляния вероятно ще бъде подобрен скоро, ако интереса към Signal продължи да бъде толкова голям.Скоро влизат в сила нови правила на Waths App https://www.digital.bg/whatsapp-veche-sh...69771.html, които ще започнат да споделят данни за активността на потребителите с Facebook, независимо дали имат профил в социалната мрежа или не.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Той само Илън Мъск колко допринесе за това приложение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Аз така или иначе не бях голям фен на WhatsApp. До някъде е разбираема ситуацията, след като приложението е собственост на Facebook. Все пак обаче си изтрих акаунта, така или иначе използвам Телеграм от години.
Ето и едно сравнение на двата месинджъра - Signal и Telegram.
Telegram и Signal спечелиха от промените в политиката за поверителност на WhatsApp. Кой е най-добрият месинджър?

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 2 потребители изказват благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#10

Не, че нещо, ама гледам всички имате някакви "секретни чатове" и започвам да си мисля, че форума е пълен с тайни агенти Big Grin
[-] 5 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • dessexc, doktorra, Dowper, eksoldier, Victormihov
Цитирай
#11

С удоволствие ще мина на друга плагформа, но трябва и контактите ми да са на нея!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Аз все още нямам тайни чатове (никакъв шмекер не съм Lol ). Телеграм ми е удобен и с това, че има web версия. A линковете в каналите се индексират от Гугъл Smile

Сигнал не съм ползвала, един месинджър ми стига Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

ОФФ: добре обясняваш във видеото Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#14

Телеграм е пълен с много полезни групи за всякакви области на живота Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • Be6i4, doktorra, milenvn
Цитирай
#15

+ 1 за Телеграм. Използвам Вайбър за основен месинджър, но както казахте е доста бъгав. Ако Сигнал въведат аудио и видео обаждания ще се присъединя с удоволствие. Иначе имам инсталиран Waths App, но " събира прах"

LG V30
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaliyord за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

Добре се развива Signal, но всъщност големият наплив е в Telegram. За последните 72 часа имат над 25 милиона нови потребители. Аз самият използвам Telegram от години и там наистина има уникални групи и неща, които не могат да се намерят на друго място Smile Също така екипа на приложението има голям интерес към света на крипто валутите, което е достойно за уважение!

https://decrypt.co/53847/telegram-sees-2...n-72-hours


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#17

@kaliyord Сигнал има аудио и видео чат в мобилната версия,само в десктоп версията няма(нямаше).
Цитирай
#18

(2021-01-12, 18:25:52)Boby13 написа:  Телеграм е пълен с много полезни групи за всякакви области на живота  Smile

Абе Телеграм, за теми/групи, не е ли реддит - не ми го хвали. Big Grin
Цитирай
#19

(2021-01-12, 17:50:06)nowhere написа:  Не, че нещо, ама гледам всички имате някакви "секретни чатове" и започвам да си мисля, че форума е пълен с тайни агенти Big Grin
Не бе, всички са с либовници.
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • dessexc, nowhere, sapiora
Цитирай
#20

(2021-01-12, 20:00:40)nowhere написа:  Абе Телеграм, за теми/групи, не е ли реддит - не ми го хвали. Big Grin

  Напротив, но всеки да ползва това, което харесва ! Реддит, ама въобще не ми харесва  Smile
Цитирай
#21

Някой ще ми обясни ли кво е тва "телеграм"?
Един-два пъти сайтовете ме пренасочват към тва и нищо не чаткам кво трябва да правя. Тва е като Фейсбук, така ли, соц. мрежа с групи ,страници и тн? И тва Сигнал е същото, така ли?
Цитирай
#22

(2021-01-12, 20:21:36)eksoldier написа:  Не бе, всички са с либовници.

Може и така да е, горе някой беше написал, че ползва секретен чат САМО с 1 човек. Някой неверник ще да е Big Grin Big Grin
Цитирай
#23

(2021-01-12, 20:32:34)greensmoke7777 написа:  И тва Сигнал е същото, така ли?
Не,говориш,видео разговор,изпращаш снимки примерно,на който си избереш от контактите,стига той да го има инсталиран.
Цитирай
#24

Ами нали има вайбър за тая работа?
Цитирай
#25

(2021-01-12, 20:37:21)nowhere написа:  Може и така да е, горе някой беше написал, че ползва секретен чат САМО с 1 човек. Някой неверник ще да е Big Grin Big Grin
Аз съм човека но не съм неверник................ -........православен съм...........Smile Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin 
Това в кръга на шегата, по принцип съм атеист............ Rofl_mini  
Веднага гузните хора се хванаха за любовните изневери........ Lol Lol Lol 
Повярвайте има по-опасни неща от това за криене.... Wink 
Пожелавам на всички колеги да не ги подгонва параноята, че филма става голям Storstark

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)