Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Signal и Telegram изгряват за сметка на WhatsApp
#26

(2021-01-12, 20:46:46)greensmoke7777 написа:  Ами нали има вайбър за тая работа?

По принцип,много зависи от контактите ти,Viber е разпространен главно в Източна Европа,WhatsApp в Централна Европа,Британия,Америка и др,Telegram е много популярен в Русия,но започва да става популярен почти на всякъде.Точно затова ги имам всичките,малко тъпо става,но за съжаление е така.Например,някои хора в Чехия и Германия,не са и чували за Viber.Точно днеска един приятел ме покани да инсталирам Signal,дори не бях го чувал,но гледам има 10+ милиона тегления и го инсталирах от любопитство.Дори вече не им знам бройката на тия приложения,напълниха ми телефона .

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
[-] 1 потребител изказва благодарност на mastodon за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-01-12, 20:32:34)greensmoke7777 написа:  Някой ще ми обясни ли кво е тва "телеграм"?
Телеграм е безплатен междуплатформен месинджър за смартфони и други устройства, позволяващ да се разменят текстови съобщения и медиафайлове с различни формати, създаден е от руски предприемач Павел Дуров, който става известен най-вече с основаването на социалната мрежа ВКонтакте и на месинджъра Телеграм. През 2018 г. под давлението на руските спецслужби приложението бе блокирано на територията на Русия поради отказа на ръководството и в частност на П. Дуров да предаде ключовете за декриптиране на съобщенията на 6-ма души, обвинени в извършване на терористичния акт в Санкт Петербург през 2017 г., но в средата на миналата година ограниченията бяха премахнати и Телеграм получи свободен достъп за ползване и в Русия.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

Цитат:Telegram surpassed 500 (https://t.me/durov/147) million active users.

In the past 72 hours alone, more than 25 million new users from around the world joined Telegram.

Thank you! These milestones were made possible by users like you who invite their friends to Telegram.
Телеграм минаха днес 500 милиона активни потребители.

Само за последните 72 часа има над 25 милиона нови потребители.
Благодарим ви! Тези забележителни резултати са най-вече благодарение на вас, които поканихте приятелите си в Телеграм.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu, ronnie72
Цитирай
#29

Всъщност приложението Телеграм никога не е спирало да работи в Русия... Някви смешки са с това блокиране.
Цитирай
#30

Кое е най-сигурното приложение за комуникация?

https://mobilebulgaria.com/news/koe-e-na...unikatsiya

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31

Всички сте се притеснили от WhatsApp (не че текущите промени засягат ЕС), но замислихте ли се, че е това най-малкия проблем? Big Grin
Голяма част от вас/нас ползват Facebook и е абсолютно без значение дали ползвате Whatsapp или не, FB така или иначе вече има тази информация за вас.
Да не говорим колко и каква информация събират всички останали приложения в телефоните ви.
Надали някой е чел T&C на Google, и аз не съм, иначе никой нямаше да ползва Android в момента.
Не ме разбирайте погрешно, против съм тези промени и обмислям сбогуване с FB и всички техни услуги като Whatsapp, Instagram и т.н.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

Android е с отворен код и не събира инфо за потребителите. Виж, услугите на Google са друго нещо.

Хубавото на ситуацията е, че много хора разбират, пе има алтернатива като Signal - с отворвн код и финансирана от потребителите. Току виж бякоя от социалноте мрежи, базирани на блокчейн получат нужното внимание...

Иначе FB е едно голямо л@йно, покрито със захаросана глазура. Но всичко е до време. И с Google е така. Много компании изгряха, много залязоха. Нищо не е вечно.

Аз преместих хората, с които говоря от WatsApp. Първа стъпка. Повечето ми приятели нямат акаунт във FB или не го ползват активно. Макар че с Pixel дори и без акаунт се прихваща поведението на потребителите, но това е друга тема.

Една по една паразитните социалки ще зачезнат и ше дойде друга форма на контрол.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • batchdroid, oxuboxu
Цитирай
#33

Колеги да не пускам нова тема ще питам тук. При signal при избиране на мелодия за звънене си я помни и звъни с нея, но при задаване на чат тон така да се каже при получаване на съобщение само вибрира когато е заключен телефона, когато примерно пиша в signal и получа съобщение само тогава чувам сигнала за получено съобщение . Не мога да разбера от къде идва, че при заклюен телефон само вибрира. Става въпрос за два модела теелфони на xiaomi с MIUI. ( единя е Poco F1 другия е MI 10T pro) за да няма въпроси за какъв телефон става въпрос и т.н.

Оправих го беше от разрешенията на app .
https://support.signal.org/hc/en-us/arti...ifications

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
#34

(2021-01-13, 11:57:02)eksoldier написа:  Всъщност приложението Телеграм никога не е спирало да работи в Русия... Някви смешки са с това блокиране.

Оригиналния телеграм беше блокиран в Русия. Имаше много подобни които си работиха, като vidogram който предлагаше и видео online.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Boby13, oxuboxu
Цитирай
#35

Приложението Signal вече е инсталирано над 50 млн. пъти за Android.За последните 3 денонощия е инсталирано 25 милиона пъти. https://www.digital.bg/prilozhenieto-sig...73529.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#36

Тва е егати бъгавото приложение. От няколко дни съм го инсталирал, все ми седи отгоре една червена лента, че имали технически проблеми. Пробвах да си пиша с един приятел, с часове не си получаваме съобщенията.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#37

whitehart, интересно ми е, дали прочете последния коментар преди да пуснеш твоя? А дали се опита да вникнеш в написаното?
От чисто любопитство, нищо лично.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#38

Както вече бях писал, то много не зависи от моите предпочитания, кой чат клиент да използвам. В момента имам инсталирани whatsap, telegram i signal. Числата са следните:
Whatsap 48
Telegram 15
Signal 4
Като за последните дни никой допълнително не се е включил към телеграм или сигнал. Специално следя. Отделно, че имам служебна група за спешни съобщения в whatsap с колегите ми, която изобщо не е в тази бройка, там са още + 38 контакта. Та от тук се вижда, че аз специално нямам алтернатива, а също няма и промяна.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#39

(2021-01-16, 10:19:16)Константинов написа:  whitehart, интересно ми е, дали прочете последния коментар преди да пуснеш твоя? А дали се опита да вникнеш в написаното?
От чисто любопитство, нищо лично.
Коментара го прочетох, но не и статията. Впоследствие разбрах, че имали технически проблеми заради огромния брой мигриращи към тях потребители. Ето, вникнах. Wink

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#40

(2021-01-16, 10:40:56)jivkojj написа:  Както вече бях писал, то много не зависи от моите предпочитания, кой чат клиент да използвам. В момента имам инсталирани whatsap, telegram i signal. Числата са следните:
Whatsap 48
Telegram 15
Signal 4
Като за последните дни никой допълнително не се е включил към телеграм или сигнал. Специално следя. Отделно, че имам служебна група за спешни съобщения в whatsap с колегите ми, която изобщо не е в тази бройка, там са още + 38 контакта.  Та от тук се вижда, че аз специално нямам алтернатива, а също няма и промяна.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

А от кой зависи?
Цитирай
#41

От контакт листата! И аз съм така.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#42

(2021-01-16, 20:49:36)pepy1 написа:  От контакт листата! И аз съм така.

Как така зависи от контакт листата? Не го разбирам. Т.е. аз нямам нито един от по-горе изброените чат клиенти и контакт листата по никакъв начин не ме е подканвала да инсталирам, каквото и да било?
Цитирай
#43

Понякога намирам зелената точката в горният десен ъгъл на айпада включена както си е на масата, като го грабна и го отключа точката изгасва, за който не знае, тази зелена точка означава пусната предна камера при iOS.
За около 5 месеца съм го виждал това около 3-4 пъти, може и да е бъг, може и да е настройка не знам, но не изключвам и да е факт, че хакери следят всички ни.
Аз лично нямам какво да крия и ми е през оная рапта, но все пак си е странно.

Всичко вече се следи, как и със каква цел не знае, но искат ли да знаят за някой нещо, просто го знаят.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

Сигнал не ми харесва толкова колкото Телеграм, та алтернатива ще ми е последния. Нямам нови контакти в Телеграм, но доста от вече присъстващите са влизали наскоро, а и има развитие в проекта с превода на български. Раздвижиха се нещата.

Не вярвам, че ще има някакъв сериозен отлив от Уатсап, но определено е само в плюс да се знаят алтернативите.

Zenfone 9 | GTR Mini
[-] 1 потребител изказва благодарност на VikeZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#45

(2021-01-16, 21:14:37)nowhere написа:  Как така зависи от контакт листата? Не го разбирам. Т.е. аз нямам нито един от по-горе изброените чат клиенти и контакт листата по никакъв начин не ме е подканвала да инсталирам, каквото и да било?

По горе колегата го е обяснил с пример от себе си. Ако приемем, че имаш сигнал или телеграм апа, обаче твоите близки, приятели и колеги не го ползват/това ни е контакт листа/ какво се получава? И ти не го ползваш, т.е. ти се съобразяваш с мнозинството. Дори и да искаш да го ползваш, просто няма с кого.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#46

Ахааа, сега разбрах как зависи от контакт листата. Smile Ами не, не ползвам, защото някой, ако иска да се свърже с мен по някакъв повод ще ми се обади. Имам 1 месинджър (фейсбук) и толкова. Струва ми се безумно да си инсталирам N на брой месинджъра само и само за да можел всеки да ми пише.
Цитирай
#47

Попринцип за Европа не важи забраната.
nowhere така е, ползваш, каквото ти е приятно, е ако нещо ще ти върши работа и го ползват много твой познати е добре да го инсталираш, но иначе да теглиш всеки месинджър, няма смисъл, телефона служи и за разговори.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

При мен не можа да изгрее..............Smile
Дадох му 1 ден шанс и поради факта,
че не ме трогна с нищо залезе с 200 в
кошчето.
Приятна вечер!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#49

И Signal, и Telegram се напълниха с мои контакти, които ползват други месинджъри. Доволен съм, че успях да прехвърля всички познати от WatsApp към Telegram главно. Не харесвам Facebook каро цяло. Ако може и от Messenger да ги прехвърля...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#50

Аз също отчитам наплив към Телеграм, който е най-читавият месинджър в момента. Да не говорим какви страхотни групи има! Препоръчвам на всеки да го направи основен месинджър и да съдейства на приятелите си да се прехвърлят към него.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)