Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Signal и Telegram изгряват за сметка на WhatsApp
#51

Поредното безумие лишено от всякаква логика, поне за мен. Бягаме от Whatsapp щото събират информация за нас, но пък услугата е end-to-end криптирана, за да идем в Телеграм, дето хем събира информацията за нас, хем услугата не е криптирана.  Facepalm1
Ако ще се мигрира към нещо, то Signal е алтернативата. Ако търсим privacy де.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
Аксесоари
#52

Относно Сигнал и другите


Прикачени файлове Миниатюри
   

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
[-] 3 потребители изказват благодарност на desielenkova за това мнение:
  • Be6i4, master89q, oxuboxu
Цитирай
#53

(2021-01-20, 14:08:31)Константинов написа:  Поредното безумие лишено от всякаква логика, поне за мен. Бягаме от Whatsapp щото събират информация за нас, но пък услугата е end-to-end криптирана, за да идем в Телеграм, дето хем събира информацията за нас, хем услугата не е криптирана.  Facepalm1
Ако ще се мигрира към нещо, то Signal е алтернативата. Ако търсим privacy де.

В голяма заблуда си. Telegram поддържа криптирана връзка, но не е зададена по подразбиране и трябва да бъде включено ръчно.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • eksoldier, milenvn, oxuboxu
Цитирай
#54

Браво, написал/а си си домашното. Само че криптацията работи само за секрените чатове. Сети се сега колко от потребителите знаят какво е криптиране, колко от тях знаят, че не е включено по подразбиране, колко от тях ще го включат и колко от тях ще ползват секретните чатове.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#55

На Viber на всеки чат в началото се изписва, че е частен и защитен в целия си размер с криптиране.
Чудно ми е, толкова удобна и разработена програма, а никъде не се споменава?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#56

(2021-01-20, 18:59:00)Константинов написа:  Браво, написал/а си си домашното. Само че криптацията работи само за секрените чатове. Сети се сега колко от потребителите знаят какво е криптиране, колко от тях знаят, че не е включено по подразбиране, колко от тях ще го включат и колко от тях ще ползват секретните чатове.

Ако си пишеше и ти домашното, грешка нямаше да имаш. Сега ти се сети на колко потребители им трябва това криптиране. На който му е нужно ще е запознат кое приложение го поддържа и при кое е по подразбиране. 
На мен лично не ми дреме дали има криптиране или не. Гледам да ми харесва и да има повече хора ползващи въпросното приложение. Все още съм с акъла си и не ме тресе параноя, дали някой ме следи, подслушва или ми чете чатовете.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • eksoldier, milenvn, oxuboxu
Цитирай
#57

Няма социален чат който да не се следи - няма криптиране мриптиране.
Тези които има какво да крият, си пишат на съвсем различни места със 100% сигурност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#58

Абсолютно сигурно е, че всички масови програми, които се използват могат да се подслушват от "службите". В противен случай няма да ги има публично. Спомням си навремето Скайп бяха отказали на БНД (немските служби за следене и подслушване) да дадът кодовете си за достъп и бяха получили ултиматум в рамките на месец да ги дадът, в противен случай щяха да получат бан за ползване в Германия. Еми работи си скайпа.
Също така никъде не се споменава и Threema - швейцарска прпграма, за която се плаща еднократно и се кълнат, че кодовете за досъп не се разпространяват по никакъв начин. Аз я бях купил навремето и имам дори повече контакти в нея отколкото в Сигнал.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#59

(2021-01-20, 20:11:06)milss написа:  Ако си пишеше и ти домашното, грешка нямаше да имаш. Сега ти се сети на колко потребители им трябва това криптиране. На който му е нужно ще е запознат кое приложение го поддържа и при кое е по подразбиране. 
На мен лично не ми дреме дали има криптиране или не. Гледам да ми харесва и да има повече хора ползващи въпросното приложение. Все още съм с акъла си и не ме тресе параноя, дали някой ме следи, подслушва или ми чете чатовете.

Макар да съм го написал (домашното) без претенции за отличен, тази тема не беше ли за "избягалите" от Whatsapp с цел privacy? Виж, в никакъв случай целта ми не е да налагам мнение или да давам наклон на който и да било, но ако ще поставяме поверителността на първо място, то е абсолютно безпочвено и неадекватно да агитираме приятели и познати да мигрират от Whatsapp към Телеграм.
Теб щом не те интересува, мен пък ме интересува, дали някой би могъл да има достъп до кореспонденцията ми, колкото и глупава да е тя и да няма нищо за криене в нея.
Колкото до критериите ти за избор на комуникационен канал - не мисля, че има смисъл да ги коментираме, всеки си има глава на раменете.
А щом не те "тресе" параноята предполагам вкъщи държиш отключено, без пердета/щори на прозорците и публично оповестяваш графика си за всеки ден, кога, къде и какво ще правиш. Не че някой се интересува от тази информация де.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#60

Точно,темата е за отлива на потребителите от  Waths App,и преминаването към Сигнал заради новите правила за споделяне на данни за активността на потребителите с Facebook, независимо дали имат профил в социалната мрежа или не.Нека потребителите да са наясно,и сами да си направят своя избор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#61

@Константинов, темата е наистина за "избягалите" от Whatsapp с цел privacy. Отговора ми беше за твоите неверни твърдения спрямо Telegram. Значи намери време да напишеш 2-3 безсмислени поста, но не можеш да отделиш 30 секунди да си криптираш връзката в Telegram. Не съм налагал мнение кое приложение да се ползва, а просто казвам, че твърдението ти не отговаря на истината.
Щом те интересува криптирането на връзката си ползвай каквото си искаш, но с някои приложения е все едно да си в празна стая и да си говориш сам. За мен на този етап Signal е такова приложение и нямам намерение да агитирам никой да го ползва, защото на мен евентуално ми било важно.
Да "всеки си има глава на раменете", но за съжаление много малко хора я ползват за основната й цел, а именно да мислят с нея. Това се вижда от напълно неадекватния пример за пердета, щори и заключени врати. Какво общо има едното с другото? Ами нищо. Поредно глупаво сравнение. Всеки човек си има приоритети в живота и не всичко е под общ знаменател, като например сигурността на една глупава кореспонденция, както казваш и сигурността на жилището и семейството. Глупаво сравнение, а?

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • extremee13, oxuboxu
Цитирай
#62

Нова универсална услуга за чат дава достъп до iMessage в Android и Windows.

https://mobilebulgaria.com/news/nova-uni...-i-windows

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#63

В крайна сметка стана ясно, че трябва да имаш айфон за да ползваш аймесидж. А ползваш ли ай месидж , няма да ти трябва за линукс уиндоус и андроид. Навремето, когато скайпа започна да измества ай си кю-то имаше някакъв универсален чат/не му помня името/, който имаше достъп до 3-4 чата. Всичко обаче беше безплатно, и беше само за уиндоус и линукс. Ползваше се от ентусиасти като нас. А този нов универсален чат, едва ли ще се ползва масово. 10 долара на месец, при тази цена пак ще се ползва от ентусиасти - обаче с пари. Едва ли бедните балканци и азиатци ще му се радват. Остават богатите европейци и американците. При това море от безплатни чатове, едва ли ще се задържи дълго! Ще видим, времето ще покаже.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#64

При положение, че търсим минимално уважение на личното пространство в чатовете, не бих ползвал "универсален чат" - кой гарантира, че няма да послушва всички услуги заедно? Че и да си плащаш за това...

За момента Telegram ми харесва заради функционалностите, а Signal - заради отворения код и заявеното прайвъси. Вайбър беше добре, но взеха да го правят пенкилер, а и с тия реклами...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#65

Дивна много добре е обяснила що не са криптирани чатовете по подразбиране в Телеграм. Аз имам история от години в приложението... Секретните чатове които отварям няма как да се запазят при смяна на телефона.    
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • divna, oxuboxu
Цитирай
#66

Има много голями търсене по Телеграм на български в момента, а преди време бях писала за това - има двама ентусиасти - Мирослав Тодоров и Тодор Младенов (не зная имат ли акаунти тук, за да ги тагна), които на добра воля са направили превод на интерфейса за мобилното приложение и десктоп версията и поддържат канал с група за взаимопомощ. Сега разширих публикацията с повече информация - за когото е интересно - да прочете в линка (горе в началото на поста).

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#67

Аз съм с telegram x и като прочетох, че са направили интерфейс на български инсталирах стандартния, но нямаше родния език, десктоп версията също. Не, че ми е проблем, но реших да уважа труда на хората и да ползвам на български.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#68

Той се инсталира допълнително с apk файл. На декстоп не съм го слагала, но виж в канала или групата за актуалните файлове. Може би трябва да добая повече информация за това. По-късно ще обновя публиакцията.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#69

То се оказва и че telegram x няма видео обаждане... Май ще си мина на официалния...
Цитирай
#70

Ще ти изпратя файловете за инсталиране на български, ако решиш.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#71

Давай, тука квото ми отваря ми казва, че има 41% превод, и групата е заминала на кино...
https://translations.telegram.org/bg/?start=1
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#72

Канала - https://t.me/chatbg_info
Групата - https://t.me/chatbg

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#73

Мерси, стана.
Цитирай
#74

Телеграм ползвам от години и виждам, че доста хора се прехвърлят там. Аз обаче го ползвам с друга цел, има доста технологични групи и много програмисти се прехвърлиха там по една или друга причина от големите форуми. За личните контакти продължавам да си ползвам месинджър и вайбър. WhatsAppа не ми беше от любимите, за това го затрих без много драма Smile

Повече инфо за Телеграм на български, ако някой се интересува >>> Telegram с превод на български – сигурният месинджър за обмен на файлове до 2GB

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#75

(2021-01-22, 21:00:08)eksoldier написа:  Давай, тука квото ми отваря ми казва, че има 41% превод, и групата е заминала на кино...
https://translations.telegram.org/bg/?start=1
Тези групи са ги направили на ла### от спам.
https://www.transifex.com/telegram/public/
Тук го превеждаме официално, но върви бавно, защото сме малко хора.

Zenfone 9 | GTR Mini
[-] 1 потребител изказва благодарност на VikeZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)