Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с Xiaomi redmi note 9S
#1

Здравейте колеги, първо искам да кажа , че проблема за който ще пиша, е на апарат който не мой , но ме помолиха за съвет. Телефона е Redmi Note 9S и е закупен от онлайн магазин във Франция и предполагам че е с глобален Ром. На една приятелка е и лошото е че няма как да го разцъкам. Проблема е следния: тя е с френска СИМ карта и като звъни на български номер, след малко над 2 минути, около 2 минути и 10-15 секунди разговора прекъсва и апарата и пуска записа на целия разговор. Пробвахме снощи 4-5 пъти и все едно и също. Телефона е от няколко дни в нея и още не го е разучила. Не знам като звъни на френски номера , дали го прави номера. Хайде дайте идеи, това някаква настройка ли е или някаква програма. Направо съм изумен, все съм имал странни случки с телефони , ама такова нещо не!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-12, 10:53:56)vi4444o написа:  Здравейте колеги, първо искам да кажа , че проблема за който ще пиша, е на апарат който не мой , но ме помолиха за съвет. Телефона е Redmi Note 9S и е закупен от онлайн магазин във Франция и предполагам че е с глобален Ром. На една приятелка е и лошото е че няма как да го разцъкам. Проблема е следния: тя е с френска СИМ карта и като звъни на български номер, след малко над 2 минути, около 2 минути и 10-15 секунди разговора прекъсва и апарата и пуска записа на целия разговор. Пробвахме снощи 4-5 пъти и все едно и също. Телефона е от няколко дни в нея и още не го е разучила. Не знам като звъни на френски номера , дали го прави номера. Хайде дайте идеи, това някаква настройка ли е или някаква програма. Направо съм изумен, все съм имал странни случки с телефони , ама такова нещо не!
Здравей , вижте в настройките да не е активиран автоматичния запис на разговори , и нещо което лично мен ме учудва , ако е с глобален ром не би трябвало да има запис на разговори , защото поне на Редми ноут 9 про , с глобалния ром дайлъра е на Гугъл и няма запис на разговори , но погледнете в настройките на обажданията , дали не е активирана тази функция за автоматичен запис на разговора !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Малко е оскъдна информацията, но съм почти убеден, че става въпрос за телекомуникационна измама, на която е попаднала познатата ви.
Все пак, за да се потвърдят думите ми е необходимо да се пробва обаждане вътре в държавата (най-вероятно няма да има този проблем) и освен това да се пробва обаждане към българските номера със същата sim карта, но от друг апарат (ако отново резултатът е същия освен, че ще се изключи вариантът проблема да е в апарата ще се затвърди и факта на казаното по-горе).
Ако съм прав, едно оплакване след това към оператора ,чийто клиент е човека с повече информация би спомогнало за решаване на проблема.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#4

Проблема се оказа от оператора. Благодаря на всички които се отзоваха! Приятен ден!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)