Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Messenger
#1

Здравейте. Когато някой ми изпрати нещо по messenger не го получавам. Случвало се е да получа нещо след 2 часа. Това се случва след като оставя телефона известно време без да го пипам. В настройките съм задал да не се оптимизира батерията за messenger и няма промяна. При Вайбър email, Tapatalk няма такива проблеми. Някой да знае как да реша проблема ? Сестра ми също ползва Poco F2 pro и при нея е същото.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-12, 12:56:57)rosenirs написа:  Здравейте. Когато някой ми изпрати нещо по messenger не го получавам. Случвало се е да получа нещо след 2 часа. Това се случва след като оставя телефона известно време без да го пипам. В настройките съм задал да не се оптимизира батерията за messenger и няма промяна. При Вайбър email, Tapatalk няма такива проблеми. Някой да знае как да реша проблема ? Сестра ми също ползва Poco F2 pro и при нея е същото.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Вижте да не ви е вкл.тази настройка[Изображение: 1a2926927429ed539e5a152936621ec5.jpg]

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
#3

@petar37 Това къде се намира?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2021-01-12, 13:59:25)rosenirs написа:  @petar37 Това къде се намира?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Настройки-> батерия и производителност->горе в десния ъгъл символа гайка скролваш най-долу ->варианти и там e.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
#5

(2021-01-12, 12:56:57)rosenirs написа:  Здравейте. Когато някой ми изпрати нещо по messenger не го получавам. Случвало се е да получа нещо след 2 часа. Това се случва след като оставя телефона известно време без да го пипам. В настройките съм задал да не се оптимизира батерията за messenger и няма промяна. При Вайбър email, Tapatalk няма такива проблеми. Някой да знае как да реша проблема ? 
Също така може да включиш ,,автостартиране" на приложението. Задържаш на иконката- информация за приложението -автостартиране.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
#6

Също виж дали е в Autostart И дали случайно при заключен екран не се чисти кеша
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
#7

(2021-01-12, 14:03:42)petar37 написа:  Настройки-> батерия и производителност->горе в десния ъгъл символа гайка скролваш най-долу ->варианти и там e.

Изпратено от Redmi Note 9S
При Poco не виждам такава настройка.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

(2021-01-12, 14:14:11)suffer написа:  Също виж дали е в Autostart И дали случайно при заключен екран не се чисти кеша
Чистеше се на 10 Мин. Сега го спрях и ще видия дали работи. Интересно на Вайбър защо не го прави .


Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Нямам проблеми с месинджъра. Задължително на чат програмите за да работят нормално, се задават 3-те неща- автостарт, заключване с катинарче в РАМ паметта и в Батерия- да не се прилагат никакви рестрикции.

Някои от програмите сами си включват тези неща, зависи какво са им написали в кода програмистите. Примерно за WhatsApp и Вайбър никога не задавам нищо- те си работят.


Цитирай
#9

@milenvn може ли по подробно за това с катинарчето? Къде се намира тази настройка? След като спрях да чисти кеша след като се заключи и пуснах автостарт нещата май се получиха, но когато се активира режима пестене на енергия под 20% пак няма никой.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2021-01-12, 19:42:50)rosenirs написа:  @milenvn може ли по подробно за това с катинарчето? Къде се намира тази настройка? След като спрях да чисти кеша след като се заключи и пуснах автостарт нещата май се получиха, но когато се активира режима пестене на енергия под 20% пак няма никой.

Е той режима за пестене на енергия това му е идеята- да пести батерия, като изключва разни неща, предимно връзките с интернет. Никога не го използвам. Ако падне до 5 % батерия- минавам на самолетен режим докато стигна до зарядното Smile

За катинарчето- задържаш да ти излезнат всички приложения в РАМ паметта, натискаш и задържаш върху това, което искаш- появяват се 4 опции, натискаш катинарчето и така го заключваш в РАМ паметта. За да работи коректно, трябва да се изпълнят и другите две неща.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
#11

Всичко вече е както сте ми казали. Надявам се да нямам повече проблем. Благодаря на всички ви за помощта!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на rosenirs за това мнение:
  • Be6i4, milenvn
Цитирай
#12

Днес след обновяване на Покото до Андроид 11 се появи друг дразнещ проблем който не мога да оправя . Когато някой ми пише изкача плаващо известие. Натискам върху него за да отговоря и при появяване на клавиатурата скрива всичко което пишеш. Някой да знае дали може да се оправи ?[Изображение: bdceb55d3792fd9c9e8a3e449725a5f6.jpg][Изображение: 75c56eab2b9c7a3af9ca48440ec1d866.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Клавиатурата не изчезва ли след натискане на бутон или жест "назад"? Пробвайте временно с друга клавиатура, вижте дали няма ъпдейт за текущата.


Цитирай
#14

@milenvn когато дам назад изчезва и мога да изпратя написаното. Проблема е , че не виждаш какво пишеш. Клавиатурата няма ъпдейт и не съм пробвал с друга. Зачетох се след като пуснах поста, че след ъпдейта до Андроид 11 много потребители се оплакват от това независимо от модела на телефона. Няма проблем с месинджъра доколкото открих информация. Проблема пишат, че е в xiaomi и бил докладван. Засега съм спрял балоните ще видим дали ще го оправят.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)