Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари
#26

Едно от приложенията на Samsung в Galaxy S21 Ultra значително вреди на живота на батерията.Cтaвa въпpoc зa пpилoжeниeтo ЅmаrtТhіngѕ, ĸoeтo e дocтa пoпyляpнo зa yпpaвлeниeтo нa paзлични yмни джaджи. To изглeждa нe ce paзбиpa мнoгo дoбpe c Оnе Uі 3.1 и Ѕ21 Ultrа, зaщoтo изтoщaвa бaтepиятa пpeĸaлeнo мнoгo. Ha cлeдвaщaтa ĸapтинĸa щe видитe eдин тaĸъв cмapтфoн, ĸoйтo e изпoлзвaн 10 чaca. B тeзи 10 чaca, ЅmаrtТhіngѕ e нaй-виcoĸo ĸoнcyмиpaщoтo пpилoжeниe, въпpeĸи чe paбoти caмo във фoнoв peжим.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...54204.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • any9
Цитирай
Аксесоари
#27

Приложението вече предлага много повече функции и... В един момент нещо подобно се очакваше. Няма как да го ползваш за всички смарт неща, за търсене на изгубени такива, като дистанционно също и да очакваш да не харчи много батерия. Не знам как ще стане това. Дано да успеят да го оптимизират.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#28


Ето едно сравнение, който вярва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

(2021-01-22, 16:06:03)hazART написа:  Ето едно сравнение, който вярва.

Ами на кой да вяваме, на няколко хетъра от форумът или на ютубърите които има телефонът

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#30

Ти вярвай на който искаш, всеки си има глава на раменете, аз ли трябва да ти казвам. Споделям го, на който му е интересно. Лично аз на такива тестове не вярвам, защото  хората не си ползват телефоните така, не им е пуснат постоянно екрана, включени им са AOD, Bluetooth, снимат и такива.
Ти нали ще го имаш, вярвай на себе си.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#31

Вече съм с Утрата, сега го настройвам. Има и ъпдейт към 1 гб

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Dodcha, tonus, Victormihov
Цитирай
#32

(2021-01-26, 12:28:22)TNTKZ написа:  Вече съм с Утрата, сега го настройвам. Има и ъпдейт към 1 гб

Трябваше да цъкнеш няколко снимки преди и след ъпдейта- щото уж подобрявал качеството на снимките и със зуум.
Цитирай
#33

Моя пристигна в 11:30, но още нямам време да мигрирам Smile
Пс. Ще цъкна няколко снимки преди и след ъпдейта.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Dodcha, TNTKZ
Цитирай
#34

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

50 трика  и съвета за работа с новата S21 серия

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Maxpainus
Цитирай
#36

Някой да му прави впечатление да загрява повече когато се ползва камерата, защото приятелката нещо се оплака, че при по-дълго ползване загрявал? До момента беше с Huawei Mate 20 Pro и загряването беше нулево.

В началото също като го нагласяше позагря и се усещаше основно отстрани горе на лайстната и около камерата. Дали ще пуснат някой ъпдейт, защото каза, че и в Reddit е намерила писано по този въпрос и то за двата чипсета..
Цитирай
#37

И при мен има заграване при работа с камерата, не знам дали е проблем. Вобще дали ги тестват тия камери, след миналогодишното фиаско с автофокус и процесор

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#38

:/  от един Spotify...

[Изображение: kgzbE.jpg]

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
[-] 1 потребител изказва благодарност на naskox за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#39

Какво му направи за да загрее толкова?!
Цитирай
#40

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Е не, ако пак греят като печки ще отпиша Самсунг вече. Добре че не избързах с преордер. Чакам още ревюта и ще го мисля.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

Има ли и други на които им греят, ползвах Нот 20, и това е първия Самсунг който не загра дори и минимално, та тоя процесор сега да не излезе по калпав от предишния.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#43

Аз продължавам да твърдя, че телефон с Ексинос не става за абсолютно нищо... Но все пак имах надежди, че ще ме опровергае Самсунг.... Добре, че и аз не избързах....
Оня ден гледам на една приятелка A71 със SD... Е освен показателите на камерата и едните 120хц, които така и така не използвам, заради батерията, не видях особена разлика с моя S20+
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • airbus, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#44

Ползвах и един 1+, дракона също грееше на моменти, много е относително всичко, ще видя утре дали ще загрее Самито.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#45

Почти при всяка вероятност нещо го тормози софтуерно. Или поне така ми се иска. На първи прочит Holey light нещо се мръщеше 12% беше дръпнал батерия за 1 час, въпреки че въобще не съм го ползвал на този телефон. Просто се е пренесъл с бекъпа. Махнах го, пък да видим. Последните 5 години съм бил само със самсунги, никога не са ми правили впечатление, за мен просто си е нормално да са топли, шото съм свикнал. Тази бройка на S21U изключая, ако нещо софтуерно я мъчи не смятам, че е по различна по напичане от S10+ или S8+, но виж съобщение за горещ телефон за пръв път въвеждам през живота си.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#46

Моя S20+ деформира безжичното зарядно, при зареждане, буквално. Но никога не ми е излизало такова съобщение... Ще се следят нещата, да видим на къде ще отидат
Цитирай
#47

Утре специално ще си поиграя да видя това греене. За близо два дни ползване без кейс, не ми е направило впечатление за някакво сериозно греене, даже напротив (в сравнение със старата ултра). Иначе айфон 10 ми се е изключвал заради висока температура (забравен няколко часа на директно слънце в горещ летен ден). В крайна сметка, ако пък чак толко грее, имаме десет дни за размисъл и който желае може да си го върне на Самсунг

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Писалката ме кефи, само да се появи някъде и я вземам

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#49

Аз също много я търся, пишете като я намерите. От днес според Samsung България трябва да е достъпна в магазинната мрежа.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#50

Такааа сега малко за греенето...
Има греене и при мен... Сутринта свалих кейса и включих на зарядно (телефона беше на 16%) когато зареди на 30% започна да се усеща леко затопляне, което постепенно се увеличи, но в рамките на нормалното (не повече старата ултра). Затоплянето се усеща най вече в зоната която съм намацал в лилаво (ес пръста ми е малко крив)
По време на зареждането на около 80% пуснах да записва видео FHD/30 за 5 минути. Затоплянето се увеличи, но незначително и спрях записа. След като се зареди свалих от зарядното и пуснах да записва 8к и за 4 и малко минути загря горе-долу толкова колкото на зарядното с FHD/30, веднага след това започнах да правя снимки с различните камери (за около 4-5 минути) и телефона вече загря доста. Освен в лилавата част започна да грее и рамката отстрани на лилавото и в горната част, като според мен най горещата точка е тази която съм замазал в червено, но вероятно това е защото алуминия по добре провежда топлината, но там е концентрирана. Не може да те опари, но при допир с устни е стряскащо.
Пуснах игра за около 20 минути (ace fishing) телефона изстина до първоначалното леко загряване. Веднага след това направих 10 минутен клип на UHD/60 кадъра съз зум, без зум абе въртях и суках всякак и телефона отново след 3-4 минута напече. Дисплея топъл, рамката от средата нагоре доста топла, гърба вече нагрява и по надолу до надписа ... Пуснах ютюб вансед (за около 20 минути) телефона започна да изстива до степен все едно е нагрят от телесната температура. За съжаление нямам уред за мерене, но според мен в най горещите точки достига до около 45- 50° (особено около червената точка)... След всичко това батерията беше паднала на 76%. Като се прибера ще опитам да повторя теста със старата ултра...
Пс
Пропуснах да кажа, че дисплея е на адаптивна яркост и плавност на движението (всичко е по подразбиране), а помещението в което експериментирах е с температура около 22 градуса.
[Изображение: 95f33f81f0248326fb0bbc5dabad3759.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • airbus, da3, Dodcha, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)