Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари

Ако някъде при оператор ви направят тоя номер с гаранцията просто сменете офиса или направо в "сръчко", които са официалните за Samsung, не питат на кой е, проверяват си директно по IMEI кога е активиран и до кога му е гаранцията. След като е в гаранция и няма външни намеси от друг сервиз - ремонтират, при това (би следвало) водоустойчивостта да се запази (аз не бих пробвал).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • esko148
Цитирай
Аксесоари

(2022-09-16, 08:49:30)emzo написа:  До първото изтърване по екран !

+1
от 2010 за първи път чупя екран
600 лв
вече СТЪКЛО задължително
Препоръка е Smile

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай

(2022-09-16, 09:08:19)desielenkova написа:  +1
от 2010 за първи път чупя екран
600 лв
вече СТЪКЛО задължително
Препоръка е Smile

И аз искам да му сложа стъкло, че на моя S22+ няма даже фабричен, ама всичките до един са с тоя гаден кръг за пръстовия, направо ми вади очите тая грозотия...
Хидрото пък с едни странни ръбчета, мой колега има....

Абе карам го без протектор, по гол Victus Big Grin
Цитирай

Купи си Whitestone dome и няма да имаш кръг на пръстовия.
И си хваща чудесно.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

За петдесети път - и тук и в темата за аксесоари съм дал линк за протектори, които са отлични.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • esko148
Цитирай

От известно време забелязвам странен дефект в телефона. Както си го ползвам дали, ще е в игра или просто ей така, телефона се рестартира сам ?! Нито е прегрял нито нищо, идеи от какво може да е ?
Цитирай

(2022-09-27, 16:15:27)hristiyand написа:  От известно време забелязвам странен дефект в телефона. Както си го ползвам дали, ще е в игра или просто ей така, телефона се рестартира сам ?! Нито е прегрял нито нищо, идеи от какво може да е ?

Като за начало направи ресет. Ако на чист андроид го прави същото значи е нещо хардуерно.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Camera assistant вече работи на 21 ултра
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • DxM_Shadowfury
Цитирай

Нов ъпдейт от днес, има нови опции, но са махнали auto lens switch
Цитирай

Здравейте, искам да споделя какво се случва последната седмица с телефона ми. Имам с21у с позледния официален ъпдейт 5.1, няма рутове. Единствено ползвам THL CSC, заради записа на разговори, но това е от около 6 месеца. От няколни дни обаче забелязвам проблем, като отворя google wallet и ми казва че у-вото не отговаря на изискванията за сигурност и съответно не мога да го ползвам. Днес ми отказа плащане. На какво може да се дължи. Някой имал ли е подобен проблем?

[Изображение: ad105005e5469803cb544ebaf16d8cf4.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Работи нормално при мен
Цитирай

(2023-03-09, 12:58:39)PROXIMO написа:  Здравейте, искам да споделя какво се случва последната седмица с телефона ми. Имам с21у с позледния официален ъпдейт 5.1, няма рутове. Единствено ползвам THL CSC, заради записа на разговори, но това е от около 6 месеца. От няколни дни обаче забелязвам проблем, като отворя google wallet и ми казва че у-вото не отговаря на изискванията за сигурност и съответно не мога да го ползвам. Днес ми отказа плащане. На какво може да се дължи. Някой имал ли е подобен проблем?

[Изображение: ad105005e5469803cb544ebaf16d8cf4.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Да случвало ми се е, лично на мен при Note 10.
Нещо не е подписана правилно firmware версията при Google с Play Protect решава, че версията е "компрометирана", сътветно забранява услугите, част от които е и GPay.

Тогава, когато ми се случи (преди няколко години си говорих със Samsung, Google и кого ли не), но в крайна сметка проблема се реши като излезе следващата firmware версия.

Няколко пъти се е случвало и на познати с други телефони Flip4, Note9, няколко S разлинчи модели.

Евентуални решения:

1. Чакаш да дойде следващата версия, до тогара нямаш GPay. (Други приложениета със собствено плащане Bulbank, Phyre, iCard, Samsung Pay си работят.)

2. Връшаш предната версия, стига bootloader-a да не по-висок. (Само веднъж се случи, предната версия да има проблем и се наложи да върна пак актуалната неработеща и да чакама следващата.)

3. Вариант, което НЕ съм пробвал, но открих скоро в интернет:

Сваля се "Device ID" приложението от
https://play.google.com/store/apps/detai...i.deviceid

Копира се Google Service Framework (GSF)
(второто)

Отваря се през browser тази страница на Google, в която ако е необходимо се отвори с акаунта на Google, към който са картите в GPay.

https://www.google.com/android/uncertified/?pli=1
Поставя се копираното GSF.

Има анти робот защита и се изпраща.

Изчаква се 10на минути и се рестартира телефона.


* * *

4. Ако пак не се получава - още едина разновидност на 3 открих - повтарят се горните стъпки, но преди рестартирането се изтриват данните на Google услугите.

Настройки > Приложения > Услуги за Google Play > Съхранение >  Упр. на паметта > Изчистване на всички данни

Това ще наложи, влизане навсякъде, където се ползват Google на устройството, както и дигитализиране отново на всички карти в GPay.

* * *

Ще се раздвам да споделите резултата, ако се решите да пробвате варианти 3 или 4.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milss, vlaf
Цитирай

Благодаря,

т.3 апа е за по-стара версия на андроид и не се поддържа. Предполагам може да пробвам с адв комамдата.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2023-03-09, 15:56:31)PROXIMO написа:  Благодаря, т.3 апа е за по-стара версия на андроид и не се поддържа.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Приложението е от 2015, на работи и на Andorid 13 (S22U и S23U).

Може и други приложения като Идентификатор на устройството - последното "Google Services Framework ID"

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Значи за сега е наред, но ще го следя няколко дни, защото и онази грешка не я даваше на всяко отваряне. Интересно в страницата дето трябва да вкарам идто като го направих светна в червено и помислих че не е станало и понеже горе пишеше в адб командата android_id, вкарах и android device id. Сега регистеираните идентификатори станаха 2 в сайта, не знам дали е проблем и как се махат. Но изчаках направих рестарт и сега го наблюдавам. Ще пробвам и плащане утре и ще кажа дали е добре.

Edit: След няколко часа отново излезе съобщението че у-вото не отговаря на изискванията Sad

Благодаря за помощта.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Ако случайно не си си ъпдейтнал "системна актуализация на Google play", пробвай и това, в хда пише, че имало някакви поправки и добавяния към wallet.
Поне на мен ми излезе ъпдейт одеве и странно, след всяко ъпдейтване искаше рестарт и когато проверявах отново, пак показваше, че има ъпдейт и така 3 рестарта един след друг....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • emzo, enkov
Цитирай

Мерсаж, ъпдейтнах веднъж и от Януари стана Февруари, нямаше да се сетя да проверя пак.
Цитирай

Дали със смяна на CSC би се оправило това

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Не. Чакаш ъпдейт, това проработи при мен.
Цитирай

То може да минат 2-3 месеца Sad

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Лошо, днес ми излезе ъпдейт за сигурност и след като го сложих проблемът с протфейла продължава Sad

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

A гугъл плей ъпдейтите минаха ли при теб ? 3 или 4 са.
Цитирай

Всеки ден правя ъпдейти на Гоогле плей, за кое по-точно да гледам Wallet или Google

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2023-03-15, 12:43:00)PROXIMO написа:  Всеки ден правя ъпдейти на Гоогле плей, за кое по-точно да гледам Wallet или Google

Ей тука виж дали си актуален:
   

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

С това е от 1.02.23

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)