Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари

Колеги, към днешна дата заслужава ли си телефона ? Ще ми се да пробвам Ултра серията, но 22 и 23 не ми харесват, защото са си направо Ноут, а този е по-компактен.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари

90% от възможностите на 22U и 80% от тези на 23U на цена почти наполовина. "Секи сам си прецесня" както се казва. Ако имаш излишни пари или ти пука за имидж - даваш ги. Е,има и вариант наистина тези 10-20% да са ти наистина необходими,но аз досега не съм срещнал такъв човек.
[-] 1 потребител изказва благодарност на etog за това мнение:
  • valkov2
Цитирай

Единствен потенциален проблем при покупка на 2+ годишен модел е батерията, защото не ми се вярва да е "пресен" (да е произведен наскоро). Аз така през януари 2020 си купих Galaxy Note9 запечатан, но седял 1.5+ години . Е, изкара си 2.5 години в мене, бях си много доволен и дори още си работи, но исках по-нов и по-компактен и си взех S21 FE. Както и по-бързо спират ъпдейтите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • valkov2
Цитирай

(2023-03-23, 14:51:26)valkov2 написа:  Колеги, към днешна дата заслужава ли си телефона ? Ще ми се да пробвам Ултра серията, но 22 и 23 не ми харесват, защото са си направо Ноут, а този е по-компактен.

Абсолютно си заслужава.
Само смени батерията.
Цитирай

(2023-03-23, 14:51:26)valkov2 написа:  Колеги, към днешна дата заслужава ли си телефона ? Ще ми се да пробвам Ултра серията, но 22 и 23 не ми харесват, защото са си направо Ноут, а този е по-компактен.

Заслужава си, но за размерите шегуваш ли се или си търсиш причина да вземеш по стария модел.
S21 Ultra: 165.1 x 75.6 x 8.9 mm
S22 Ultra: 163.3 x 77.9 x 8.9 mm
S23 Ultra: 163.4 x 78.1 x 8.9 mm

1916 
Цитирай

(2023-03-24, 20:34:03)milss написа:  Заслужава си, но за размерите шегуваш ли се или си търсиш причина да вземеш по стария модел.
S21 Ultra: 165.1 x 75.6 x 8.9 mm
S22 Ultra: 163.3 x 77.9 x 8.9 mm
S23 Ultra: 163.4 x 78.1 x 8.9 mm

С по-малка ширина е, ще ми е по-удобно за държане. Пробвал съм се на 22 и 23 с поставени калъфи и едвам изкарах по няколко минути. За по-продължителна употреба, въобще не си го представям + нямам нужда от стилус.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Става въпрос за 2мм., но ти си знаеш. Всеки сам си преценя какво му е нужно и какво излишно.
S21 Ultra ще е на добра цена, все пак е модел на 2 години.

1916 
Цитирай

Рекох вчера да дръпна 80гб с USB Tether.
Ауууууу, идеше ми да го трясна в земята.
Първо загря зверски, второ батерията се топеше с поглед, трето след като загря сам си изключи 5G-то и четвърто и последно дори с неговото си super fast зарядно, заради температурата не зареждаше Smile

[Изображение: 337505410-765846151511120-5231130915633199668-n.jpg] [Изображение: 337788222-199872356081989-5232474185083057450-n.jpg]


Aбсолютно неизползваем за тетер.
Цитирай

Ако не е тайна с какъв интернет си ? Иначе според мен не само този телефон ще загрее при такъв обмен на данни.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
Цитирай

Предпоследната ябълка не грее.
Неограничен откъм скорост и трафик план.
Цитирай

Така е тоя ексинос. Пробвай видеочат през whatsapp и мобилни данни. На 20тата минута ще ти спре камерата заради прегряване. Родих се със SD на новия тел. Не мога да си кривя душата.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Не е лош избор S21 Ultra но не сменяй батерия според мен - не се знае после какво ще е , няма да е водоустойчив със сигурност.
Цитирай

Здравейте! Не съм ползвал Samsung и бях решил, като за първи телефон, да взема S22 Ultra. В темата за него обаче, прочетох неща, които ме разколебаха, прегряване, забиване, рестартиране...
Въпроса ми е при S21 Ultra има ли подобни недостатъци, струва ли си покупката към днешна дата? Как се държи батерията на телефона след около година и половина употреба? Колко дълго Samsung поддържат софтуерно телефоните си?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Струва си, апарата е супер.

Батерията се сменя в сервиз на самсунг не струва много.
Аз лично правя без проблеми по 8 часа сот, но това се случва мнооооооооого рядко да кибича толкова време на телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

@Чо
Изчаках 2 ъпдейта не се оправи проблема с gpay и изчистих данните на гугъл услугите, както каза.

4. Ако пак не се получава - още едина разновидност на 3 открих - повтарят се горните стъпки, но преди рестартирането се изтриват данните на Google услугите.

Настройки > Приложения > Услуги за Google Play > Съхранение >  Упр. на паметта > Изчистване на всички данни

Сега изглежда добре, не ми дава грешката, само си вкарах картата на ново. До ден 2 ще тествам плащане и ще кажа, но мисля че ще стане.

Благодаря.

Едит:
Направих 1 плащане, всичко е наред.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Колеги, имам малък проблем с телефона. По-рано, при свързване с компютър през USB, изскачаше питане каква да бъде връзката, само зареждане или прехвърляне на данни. Днес обаче подобно нещо няма, телефона тръгва да се зарежда и нищо повече. Рестартирах го няколко пъти, лаптопа също, но без успех. Посъветвайте ме какво да направя.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

В панела с известията се появява и може да се промени от там. Аз така я променям при мен.
Цитирай

Там е проблема, преди излизаше в панела за известия, сега вече не...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Developer options - Default USB configuration.
Сменяш на transfer files и пробваш пак.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

И това пробвах, никакъв резултат. Впрочем със същият кабел други два телефона се свързват с компютъра без никакви проблеми...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

А със смяна на кабела?
Рестарт?
Зададено ли е компютъра да управлява устройството когато са свързани?
USB debugging включено ли е?

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

И аз често имам подобни проблеми, не е от кабела, нито от компютъра. Сведенията водят, че всичко е от телефона - провери за налични актуализации.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristiyand за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

То май това се получи точно след последната актуализация.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Излезе нов ъпдейт днес. Можеш да пробваш с него Smile

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxM_Shadowfury за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Аз да споделя как си оправих мъките с постоянното рестартиране на телефона, понеже и други хора съм чувал, че се оплакват от същото.
Занесох го дикретно в Samsung и ми го отремонтираха за 3 дни.
Сменено ми беше:
2 лентови кабела, нова дънна платка, нова батерия и нов заден капак.
От тогава телефона е коренно различен направо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)