Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2021-02-16, 00:54:48)nmnikolov написа:  Хм тея от Виваком доста атрактивни цени са изкарали за S21 серията с новите им планове Unlimited 150 и 50. Ако не си бях подновил договора с Теленор преди месец и взел тогава S21 определено щяха да ме прилапат с тези цени.

Незнам къде виждате атрактивнос в цените на Виваком заедно с другите оператори , примерно S21+ цена 1490лв плюс още 300лв с плана за 35лв това по 15лв повече от сегашният план с който съм (които ми не трябват ).Къде е субсидията за телефона , поне за мен не ми се връзва сметката последните години да взимам телефон от българските оператори.Същият този S21+ на 13 февруари беше 880 евро в амазон , след три месеца ще се намира под 600 евро в Амазон свободна цена.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари

За някои има по изгодни планове.
На мен ми наближаваше преподписването към Теленор и ми пуснаха скрита оферта. Същият план, неограничени минути/8000мб за Бг/8000мб за Ев.съюз, но добавиха +10000мб общ +10000 за чат+ 10000 за фб + 10000 за видео ли да беше, за целият срок на договора + 2 дигитални услуги и още нещо за една година). Това за 24лв. Ултрата ми излезна 2040 или 2050лв.
Относно размера с21у го усещам по компактен от с20у, но и с двата размера не ми е проблем, м-би тежеста е нещото с което не свикнах...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

За 26лв. имах скрита оферта като дългогодишен абонат 12 000 МБ/ Неограничени минути, 200 минути към ЕС, 20 000 МБ към социални мрежи.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Явно не си ценят дългогодишните абонати
Тази карта ми е от 2001-ва или 2-ра...
Вече го няма това нещо като лоялен клиент...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е то до към средата на миналия месец още важаха коледните промоции при Теленор за плановете им. Аз си взех телефона S21 с преподписване на план 26лв. и 24GB за целия срок + допълнителните 2 трафик пакета и 2 позиции за допълнителни услуги за първата година.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Това не е било коледна промоция, а най-вероятно специална оферта.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Е да де аз съм написал в предния пост "преподписване", така че е ясно, че е от офертите за лоялни клиенти. Но двойните мегабайти си бяха точно от коледната промоция, като двойни мегабайти имаше и за обикновените планове. В момента същият план е с 12Gb, а не както при мен 24Gb.

Но е факт, че в момента S21 при Виваком с този план Unlimited 50 е с 190 лв. по-малко отколкото аз дадох при Теленор с преподписването. И ако го бяха изкарали Виваком по-рано щях да си взема телефона от тях. Тези 190 лв. намаление на телефона компенсират идеално по-високата такса от 8лв. на месец, която щях да давам за абонаментен план, но щях и да имам неограничение минути на бърза скорост.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Добре де, това пусто загряване се коментира сега, когато навън е студено. А лятото какво ще е положението, някой мислил ли е? Още ми е в главата лятото, когато пуснах Google maps на моя S20+, за 15мин телефона толкова загря, че едвам го хванах в ръка... А тогава не се коментираше загряването да е чак толкова зле. Как мислите, че ще е при S21 лятото?
Цитирай

Кой може да каже, ако има колеги по топлите страни да споделят, ако ли не, ще поживеем и ще видим. Факт е обаче, че аз още не съм се сблъсквал с това загряване, но това е с моето ползване, което не включва безмислени бенч тестове и т.н.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • any9, martoo
Цитирай

10 НЕЩА за камерата на Samsung Galaxy S21 Ultra.

 
Цитирай

След около 20тина дни ползване мога и аз да споделя натрупаните впечатления.
Чета тук постоянни сравнения, дали с Дракона, дали с други модели, дали някакви бенчмаркове, това е нормално, но не е важно за мен. Аз сменям Ноут 8, който за мен и моето ползване е най-желизният телефон, който съм имал, до сега.
Та да се върна на С21 Ултра, като цяло впечатленията са ми положителни:
+ много добра батерия (с моето ползване около 5 - 6 часа дисплей изкарвам 2 работни дни или 1 ден и 15 - 17 часа);
+ дисплея е уникален;
+ аз идвам от Ноут серията и за мен размера и тежестта са ок, все пак трябва да усетя, че държа телефон, а не играчка;
+ възможността за работа с писалка;
- очаквах повече от камерата, след толкова рекламни клипове и прочее, наистина очаквах повече. Впечатленията ми са от стандартните настройки на камерите;
- този телефон без калъф не може, супер хлъзгав, слагам го като "-", защото тази година, за калъф трябва да чакам 1 месец и повече след премиерата;
-+ относно загряването, телефончето грее, но при моето ползване не е осезаемо и не смятам, че е драма. Направих си опит, махнах калъфа на Ноут 8цата ми и почнах да усещам греене. За мен е нормално като искаш да вкараш компютър в 5-10 мм дебелина, да ти грее. Като си взема калъф, сигурно няма и да го усещам (отново отбелязвам, че това се отнася до моето ползване на телефона);
+ отключването с пръстов отпечатък работи перфектно;
- махнали са споделянето чрез WiFi Direct, което аз много ползвах;
- поне при мен дава доста проблеми при свързването на Smart View със Сони телевизора ми (не всеки път се свързва, но това може и да е от ТВ-то ми);
+ звука при разговор и при музика е уникален;
- цената, но този минус ще го дам за всеки флагман, защото смятам, че са изкуствено завишени;
Като цяло отново ще кажа, че аз съм доволен от телефона. За моето ползване (бизнес, служебно), телефона се справя перфектно. Прилагам и снимка на представянето на батерията, което е супер за мен.
Пак подчертавам, че това са личните ми впечатления и не искам да ангажирам никой с тях. Дано съм бил полезен. [Изображение: b30bde350e931a9f60f7172c27dd7447.jpg]

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
[-] 9 потребители изказват благодарност на RuShY за това мнение:
  • any9, bobytsekov, Dodcha, Dowper, ilisp, NaniG, naskox, scorceni, Victormihov
Цитирай

Не съм много доволен от батерията....в смисъл че не е някакъв рекордьор за мен. Имам синхронизирани часовник и тагче,слушалки. Явно софтуерно има какво да доработват още. И аз още чакам да "благоволят" да ми изпратят писалката.
Цитирай

(2021-02-09, 18:04:13)milss написа:  Виж сега, теб специално повече нищо няма да те питам, че явно си много тънкообиден. И за каква "тоталка" да те питам, като в българския език такава дума не съществува.
Всеки си има мнение и виждания. Ти не си доволен от видеото което заснема телефона и аз нямам никакво намерение да те убеждавам в обратното, още повече, че нямам телефона за да изкажа реални мнения. Затова питам тук във форума. В предния ти пост имаше само негативизъм без конкретни причини. В следващия си пост си написал причините за недоволството си, но поне да беше качил едно клипче от десетина секунди за да видим за какво става въпрос.

От време на време се чудя защо ли се занимавам с такива псевдо потребители. Гледай ревюта, вярвай им. В момента в който осъзнаеш че телефона се представя като че и по зле от телефон на две години ще е късно.
А, и още нещо, при заснемане на видео без супер стабилизацията а само с оптичната (която явно я има) и ако човек движи камерата плавно се получават насичания. И то сериозни прескачания.
И да, телефона не е ОК. Стъпка напред хардуерно и като усещане и бързина, но и една назад от към камера.
Цитирай

От днес до 28-ми 02 започна играта за слушалките и другото нещо в Samsung Members
Телефонът е супер, всичко в него е на топ ниво

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Galaxy S21 Ultra - Ревю.

 
Цитирай


Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай

Дисплеят на Galaxy S21 Ultra с Exynos получава най-висока оценка след тестове на DxOMark.

[Изображение: b56b52091ac0.png]

 
Цитирай

Според тестовете на DxOMark камерата на Galaxy S21 Ultra събраха по-малко точки Galaxy S20 Ultra, която в същия тест събра 126 т.

[Изображение: 93b02b478c58.png]

 
Цитирай

Цял ден имам вече Ултра и камерата му е доста посредствена. Държа в ръцете ми Xiaomi Mi Note 10 и правя снмки на едни и същи неща и камерата на Xiaomi-то е много по добра и в острота на снимките и детайли. Самсунга е с най новия фирмуер, но камерата е като телефон за 500лв не за 2500лв. Вчера не повярвах на Dx0mark сайта където S21 Ultra се сдоби със скромните 121 точки далеч от върха. Ето и пример. Направо се замислям за продажба 24 мес към Теленор  ако има мараклий само лично за София. Споделям мнението на колегата "glamav" за видеото - зле е!


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на beby78 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

На мен пък ми харесват повече тези от S21. По-контрастни са. Note-та просто ги прави прекалено светли. Нищо, което да не може да направиш с корекция в ISO и после обратно контраст в редактора.
Цитирай

въпрос към имащите S21 ultra във Viber има възможност да говоря на Български и то да се преобразува в писмен вид, сега ми казва че не поддържа БГ език, малко помощ
Цитирай

(2021-03-03, 21:33:50)beby78 написа:  Цял ден имам вече Ултра и камерата му е доста посредствена. Държа в ръцете ми Xiaomi Mi Note 10 и правя снмки на едни и същи неща и камерата на Xiaomi-то е много по добра и в острота на снимките и детайли. Самсунга е с най новия фирмуер, но камерата е като телефон за 500лв не за 2500лв. Вчера не повярвах на Dx0mark сайта където S21 Ultra се сдоби със скромните 121 точки далеч от върха. Ето и пример. Направо се замислям за продажба 24 мес към Теленор  ако има мараклий само лично за София. Споделям мнението на колегата "glamav" за видеото - зле е!
Определено нещо куца в детайла. На какви настройки са правени снимките?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

@beby 78 - инсталирай си GBoard клавиатура от маркета и ще диктуваш на Български.
Цитирай

(2021-03-03, 23:17:06)beby78 написа:  въпрос към имащите S21 ultra във Viber има възможност да говоря на Български и то да се преобразува в писмен вид, сега ми казва че не поддържа БГ език, малко помощ
В самата клавиатура има опция за гласовото въвеждане с Google. Аз ползвам него, когато се налага.
Натискаш долу в дясно многото точки и си го настройваш.[Изображение: 5ebd4994da442a7af8e47b0d56a1e6e4.jpg]
Цитирай

Как да подобрим скоростта на отключване чрез пръстов отпечатък - тествах го, работи доста по - добре
https://www.youtube.com/watch?v=of2Zxaypuf4

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)