Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra
#26

Понеже мисля, че говориш малко наизуст, ще си направя труда специално да взема апарата на жена ми (С21), ще изчакам да стане на 15% батерия, и ще щтракам снимки да видя дали ще угасне.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-05-25, 08:50:59)Friz написа:  При мен специално разлика няма, никаква. Вярно нямам ултра, но с20 и с21 са много зле от към батерия, ама много. И да снапдрагона държи повече. Много реклама и маркетинг, и хората наистина много повярваха в новия ексинос, за съжаление си е скапан. Щях да забравя и модема продължава да е скапан, там където версията със снап има обхват пълен ексиноса е с 1-2 черти. За греенето няма да говоря, че тук сте много тънкообидни. Мисля го бях споменавал и преди, но пак ще кажа, имам 15% батерия излизам правя 10-12 снимки на детето и телефона угасва....

Само ще споделя, че въпреки всичко си ползвам телефона. Просто софтуера на самсунг е много по-напред(вече) от всички останали и камерата е най-добрата в андроид света. Както се казва пълно щастие няма...
Айде не.  Big Grin

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#28

(2021-05-25, 08:59:09)vovalinder написа:  Понеже мисля, че говориш малко наизуст, ще си направя труда специално да взема апарата на жена ми (С21), ще изчакам да стане на 15% батерия, и ще щтракам снимки да видя дали ще угасне.

Възможно е. И това според мен се дължи на фабричен, дефект. Преди няколко години имах един таблет Galaxy Tab S2, той правеше подобни номера, така и не го занесох да го оправят, но стигне ли на 13-15% започваше в един момент все едно прекъсва картината и гасне ако го ползваш. С друг апарат/таблет на Самсунг съм нямал такъв проблем. Но това определено не е софтуерно, а е хардуерно батерия, дъно, gpu нещо се дъни като остане на нисък заряд. Тъй като съм с 21 Ултра в момента няма такива неща при мен работил съм с тела до 3-4% заряд.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#29

(2021-05-25, 08:50:59)Friz написа:  При мен специално разлика няма, никаква. Вярно нямам ултра, но с20 и с21 са много зле от към батерия, ама много. И да снапдрагона държи повече. Много реклама и маркетинг, и хората наистина много повярваха в новия ексинос, за съжаление си е скапан. Щях да забравя и модема продължава да е скапан, там където версията със снап има обхват пълен ексиноса е с 1-2 черти. За греенето няма да говоря, че тук сте много тънкообидни. Мисля го бях споменавал и преди, но пак ще кажа, имам 15% батерия излизам правя 10-12 снимки на детето и телефона угасва....

Само ще споделя, че въпреки всичко си ползвам телефона. Просто софтуера на самсунг е много по-напред(вече) от всички останали и камерата е най-добрата в андроид света. Както се казва пълно щастие няма...

Нямам никаква идея как са батериите , на s20 и s21, не съм ги хващал в ръце даже... имам s21 ultra и батерията не просто не е зле , направо си е супер! Затова и следя тази тема, защото е за батерията на ултрата, не на s20 или s21.... И не, снапа не държи повече при тези телефони, не е просто маркетинг а факт!
Цитирай
#30

За модема е прав.
Иначе батерията на с21+ и ултрата са трепач.
Цитирай
#31

След майският ъпдейт, ексинос 2100 се държи малко по - добре от 888



SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#32

(2021-05-25, 08:59:09)vovalinder написа:  Понеже мисля, че говориш малко наизуст, ще си направя труда специално да взема апарата на жена ми (С21), ще изчакам да стане на 15% батерия, и ще щтракам снимки да видя дали ще угасне.

Прави каквото искаш, времето си е твое. Мислите ти също и може да не ни информираш за тях, благодаря предварително  Tummenupp

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#33

(2021-05-28, 12:37:54)Friz написа:  Прави каквото искаш, времето си е твое. Мислите ти също и може да не ни информираш за тях, благодаря предварително  Tummenupp

Гледам, че ти ни информираш с твоите мисли, защо аз да не мога?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • 4ere6a
Цитирай
#34

(2021-05-28, 12:49:38)vovalinder написа:  Гледам, че ти ни информираш с твоите мисли, защо аз да не мога?

Аз споделям лични впечатления, кое не разбираш? Ти пишеш "мисля", че говориш наизуст. Та така, да не влизаме в излишен офф топик ако няма какво да кажеш освен заяждане си го запази за себе си. Факт е, че самсунг с ексинос и батерия не пеят в един хор, който твърди обратното не е пробвал аналога със снап(за съжаление). И понеже се палите пак да кажа, това не прави телефона лош, прави телефона за американския пазар по-добър и това вече е жалкото....

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#35

(2021-06-01, 08:05:13)Friz написа:  Аз споделям лични впечатления, кое не разбираш? Ти пишеш "мисля", че говориш наизуст. Та така, да не влизаме в излишен офф топик ако няма какво да кажеш освен заяждане си го запази за себе си. Факт е, че самсунг с ексинос и батерия не пеят в един хор, който твърди обратното не е пробвал аналога със снап(за съжаление). И понеже се палите пак да кажа, това не прави телефона лош, прави телефона за американския пазар по-добър и това вече е жалкото....

Фактите са следните, всяка вечер телефона ми, който и да е той, е на заряд. За съжаление досега никога не ми е оставал на толкова малък процент батерията, че да направя теста за който ти спомена. Представи си, ползвал съм и умопомрачителния Снап в мои телефони, пак казвам, че говоря за моето ползване, пак грееше на моменти, пак всяка вечер беше на заряд.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • rbobev
Цитирай
#36

Тоз телефон ползвам,не ползвам ,повече от 9 часа е трудно да изкара Smile     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#37

Колеги имам питане,не съм от тия на които им дреме за батерията колко ще издържи и тем подобни,ама тоя телефон ме изумява,първо ако изкара повече от 8 часа то най вероятно не съм го ползвал Smile,второ при сваляне от зарядно 1% пада след не повече от минута,нощно време пада с 10/15% все съм ползвал марки и флагмани,ама тоя ми иде да го сложа на релсите,друг има ли такива проблеми с батерията

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#38

Това, че пада с процент веднага го има и при мен, не ми се е случвало често да не е на заряд нощем, но между 4 и 6% ми е падала батерията.
Цитирай
#39

(2021-06-23, 08:00:06)Sokolchev написа:  Колеги имам питане,не съм от тия на които им дреме за батерията колко ще издържи и тем подобни,ама тоя телефон ме изумява,първо ако изкара повече от 8 часа то най вероятно не съм го ползвал Smile,второ при сваляне от зарядно 1% пада след не повече от минута,нощно време пада с 10/15% все съм ползвал марки и флагмани,ама тоя ми иде да го сложа на релсите,друг има ли такива проблеми с батерията

10-15% не е ок, при мен с 4г + bluetooth и там синхронизации на нощен стендбай за около 8-9 часа пада с под 5%. Имаш може би някое приложение, което прави нещо, нз. Много е това според мене не е нормално. Освен ако нямаш включено AOD постоянно, него го забелязах, че харчи все още мега много батерия.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#40

(2021-06-23, 08:45:43)Pelikana написа:  10-15% не е ок, при мен с 4г + bluetooth и там синхронизации на нощен стендбай за около 8-9 часа пада с под 5%. Имаш може би някое приложение, което прави нещо, нз. Много е това според мене не е нормално. Освен ако нямаш включено AOD постоянно, него го забелязах, че харчи все още мега много батерия.

AOD ми е включен постоянно,нали това му е идеята,да си гледам часа и известията,аз не ограничавам нищо за през ноща,всичко си работи както през деня така и ноща с изключение на дисплея,имам и Huwei p40 pro и p30 pro,преди това и p20 pro и сони експериите когато още правеха телефони като Z сериите,такива проблеми нямаше,ама тая сапунерка яде батерията като невиждало,да не говорим че студен телефона е бил само в кутията преди да го купя.Имам два S21 Uktra с 256 и 512gb ,99% се държат еднакво и все кофти

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#41

@Sokolchev всичко е е до настройки - тъй като са много и вече не ги помня,( а моят S21 го върнах на виваком заради мрежата им - върнах договора), ще ти кажа няколко с които да пробваш.

Преди да започнеш, спри всякакъв интернет!
Влез в меню "Google" в раздела "Намиране на устройството ми" и изключи опцията.
В същото меню влизаш в Настройки на Google приложенията и долу влизаш в Google асистент - после пак натискаш Гугъл асистен и търсиш меню "General" и спираш асистента.
После намери в специален достъп менюто "достъп до данни за използването"(помагай си с търсачката) и забрани достъпа на приложението "цифрово здраве" или нещото такова беше.
След това отиди в приложения и го намери това цифрово здраве и му изтрий кеша и данните, след което му дай принудително спиране - това приложение ти след цялата активност с телефона, и на база употребата ти, ти дава насоки кое как, защо и т.н., айде нЕма нужда и съответно е злоядо.
В приложения намираш "Услуги за Гугъл плей" и чистиш кеша и данните. Докато си там влизаш на в разрешенията и му забраняваш достъп до камера, микрофон и една от двете активности за дейност(може да ми пуснеш шот да ти покажа коя)
Отиваш в приложението на "Google" и от разрешенията му забраняваш местоположение и камера - и микрофон, но ако си лафиш с "Google maps" да ти намира адреси не го спирай.
Приложението "Duo" за видео разговори ако не го ползваш му изтрий кеша и данните, принудително спиране, забраняване на всички разрешения камера, микрофон и деактивиране.
В търсачката пишеш Samsung Location триеш кеша и данните - друго там може да правиш.

За момента за тези неща се сещам, които да ти препоръчам, тъй като начините ни на ползва не се разминават, но тези са универсални и не биха ти спънали употребата.

Моят S21 го докарах за 2 дена да ми прави 6 часа СОТ, изгася ли дисплея, графиката на батерията показваше права линия като на мъртвец.
Като цяло в телефоните на Samsung има още един Гугъл паразит наречен Самсунг - бях изумен колко ограничения са поставен по системните процеси, които не можеш да промениш и то предимно в тези на Самсунг.
Сега ще дебна по ОЛХ някоя запечатана S21-ца, защото телефона на мен ми хареса, с изключение на калпавата камера, ама аз и без това не голям фотограф.
Ако ти се занимава с тези настройки, пробвай и сподели Wink
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Pelikana, Sev, Sokolchev
Цитирай
#42

25% за по малко от 2:30 часа без осезаемо ползване     

(2021-06-23, 09:12:51)Vi70 написа:  @Sokolchev всичко е е до настройки - тъй като са много и вече не ги помня,( а моят S21 го върнах на виваком заради мрежата им - върнах договора), ще ти кажа няколко с които да пробваш.

Преди да започнеш, спри всякакъв интернет!
Влез в меню "Google" в раздела "Намиране на устройството ми" и изключи опцията.
В същото меню влизаш в Настройки на Google приложенията и долу влизаш в Google асистент - после пак натискаш Гугъл асистен и търсиш меню "General"  и спираш асистента.
После намери в специален достъп менюто "достъп до данни за използването"(помагай си с търсачката) и забрани достъпа на приложението "цифрово здраве" или нещото такова беше.
След това отиди в приложения и го намери това цифрово здраве и му изтрий кеша и данните, след което му дай принудително спиране - това приложение ти след цялата активност с телефона, и на база употребата ти, ти дава насоки кое как, защо и т.н., айде нЕма нужда и съответно е злоядо.
В приложения намираш "Услуги за Гугъл плей" и чистиш кеша и данните. Докато си там влизаш на в разрешенията и му забраняваш достъп до камера, микрофон и една от двете активности за дейност(може да ми пуснеш шот да ти покажа коя)
Отиваш в приложението на "Google" и от разрешенията му забраняваш местоположение и камера - и микрофон, но ако си лафиш с "Google maps" да ти намира адреси не го спирай.
Приложението "Duo" за видео разговори ако не го ползваш му изтрий кеша и данните, принудително спиране, забраняване на всички разрешения камера, микрофон и деактивиране.
В търсачката пишеш Samsung Location триеш кеша и данните - друго там може да правиш.

За момента за тези неща се сещам, които да ти препоръчам, тъй като начините ни на ползва не се разминават, но тези са универсални и не биха ти спънали употребата.

Моят S21 го докарах за 2 дена да ми прави 6 часа СОТ,  изгася ли дисплея, графиката на батерията показваше права линия като на мъртвец.
Като цяло в телефоните на Samsung има още един Гугъл паразит наречен Самсунг - бях изумен колко ограничения са поставен по системните процеси, които не можеш да промениш и то предимно в тези на Самсунг.
Сега ще дебна по ОЛХ някоя запечатана S21-ца, защото телефона на мен ми хареса, с изключение на калпавата камера, ама аз и без това не голям фотограф.
Ако ти се занимава с тези настройки, пробвай и сподели Wink

Мерси много,направих някой неща с изключение на гугъл мапс,щото го ползвам и не ми излезна самсунг локацията,че съм с бг меню и не го намирам,но да видим сега дали ще има няква промяна

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#43

@Sokolchev Като влезеш в настройки в търсачката напише на латиница Location и ще излезе. Всъщност май НЕ... Влизаш в приложения и трите чертички ги натискаш за сортирането на приложенията и горе пускаш отметката да ти покаже системните приложения и тогава ще го намери.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Sev, Sokolchev
Цитирай
#44

(2021-06-23, 09:11:43)Sokolchev написа:  AOD ми е включен постоянно,нали това му е идеята,да си гледам часа и известията,аз не ограничавам нищо за през ноща,всичко си работи както през деня така и ноща с изключение на дисплея,имам и Huwei p40 pro и p30 pro,преди това и p20 pro и сони експериите когато още правеха телефони като Z сериите,такива проблеми нямаше,ама тая сапунерка яде батерията като невиждало,да не говорим че студен телефона е бил само в кутията преди да го купя.Имам два S21 Uktra с 256 и 512gb ,99% се държат еднакво и все кофти

Да разбирам, те напълно, но AOD все още смучи много. Аз го бях пробвал преди месец два и тогава на стендбай без да изключвам нищо, падаше над 10% за вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#45

Здравейте.
Имам S21 Ultra, ползвам го с две сим карти, и откакто съм го взел повече от 3:30ч на дисплей не съм успявал.
Как успявате да направите 6-8 часа нямам идея.

HTC Wildfire >> HTC Desire HD >> LG Optimus 2X (P990) >> Motorola Milestone 2.3.3 CM7 >>  HTC Desire >> Samsung Galaxy S Plus >> Samsung Galaxy SII >> Samsung Galaxy Note >> Samsung Galaxy Note II >> Samsung Galaxy Note 3 >>  Samsung Galaxy S6 Edge >> Samsung Galaxy Note 3 >> Samsung Galaxy S8 >> Samsung Galaxy S8+ >> Samsung Galaxy S10+ and now Samsung Galaxy S21 Ultra
Цитирай
#46

7-8 часа са възможни с много ограничения
Аз в началото правех 4-5 часа
След последните 2-3 ъпдейта по около 3 часа
Освен всичко, загрява дори при слабо натоварване
Цитирай
#47

На wifi и 10 часа не са проблем.

Просто приспи приложенията, които не използваш.
Цитирай
#48

Последно време, успявам да докарам 4-5ч СОТ при по голямата част с 4Г не на Wifi и остатък на батерия между 20-30%. Вчера при ~16ч от свалянето от зарядно имах 4:20ч екран с 28% оставащ заряд. С последният ъпдейт съм. Предния забелязах, че имаше спад, но въпреки това смятам, че е супер батерията. Като почти всеки ден имам не по малко от 2-3ч разговори.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#49

(2021-06-25, 08:05:17)Pelikana написа:  Последно време, успявам да докарам 4-5ч СОТ при по голямата част с 4Г не на Wifi и остатък на батерия между 20-30%. Вчера при ~16ч от свалянето от зарядно имах 4:20ч екран с 28% оставащ заряд. С последният ъпдейт съм. Предния забелязах, че имаше спад, но въпреки това смятам, че е супер батерията. Като почти всеки ден имам не по малко от 2-3ч разговори.

Аз го сравнявам с Huawei p30 pro и p40 pro ,сравнен с тях е пълна трагедия при абсолютно идентично ползване,при хувей съм зареждал и 3 пъти в деня,но съм го ползвал и като навигация и гледане на тв онлайн и радио и всичко пуснато нон стоп,а самсунга пак се налага да го зареждам 2 до 3 пъти дневно без да съм ползвал гореспоменатото

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Pelikana
Цитирай
#50

@Sokolchev поне малко ефект нямаше ли от нещата които направи? Кога най много ти топи батерията - докато го ползваш или в покой?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)