Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra

От няколко дена съм собственик на S21 Ultra, след като се чудих от както е излязъл модела дали си струва да го купя се реших най после. Спираше ме дупката на дисплея с предната камера. Доволен съм. Макар и 2 годишният ми OnePlus 7 pro да има по хубави цветове на дисплея. 

Относно батеривта, това е което успях да постигна на втори цикъл зареждане. Когато телефона все още не се е обучил как да изразходва батерията. Лично аз съм доволен от батерията. Толкова исках от нея и толкова получих. Не разбирам хора, които мрънкат, че 2 дена не могат да изкарат с батерията. Всичко тук яде батерия. Като да си купиш Ферари и да искаш да ти гори, като Опел корса.

След всички настройки 2 дена игра с телефона. Това е максимума за мен. Но все пак не посегнах на дисплея. Това е със 120 HZ рейт и WQHD+ най високата резолюция. Като 24/7 при мен са включени Локация и Мобилни Данни. Както и 16 часа в денонощие Wi Fi. Оставих включена адаптивната батерия и Enhanced Processing също са включени. Без power save mode и разни такива. Просто настройки. Имах и още към 9 % можех да се напъна за 9 часа, но нямаше смисъл. Потреблението ми е средно 5-6 часа на ден. За мен е важно телефона да издържи 1 ден без зареждане, но не и 2 дни. Когато легна да спя да го оставя.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 7 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • divna
Цитирай
Аксесоари

Отлично постижение
Цитирай

Изкарва ми деня без проблем, но идея си нямам как ги постигате тия резултатиSmile

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Ако някой се интересува от това как съм го постигнал ... Винаги съм готов да помогна и да обсъдим това, което съм направил ... Дори това беше с автоматична синхронизация. От всичко .. най ми е скъпо на ток локацията.

Oneplus 7 pro
Цитирай

Реално нищо не си постигнал. Ако действително това ти е потреблението: браузване и фейсбук с 20 мин. ютуб, потреблението си е в норма. Останалото ти е разцъкване в настройките на телефона, което пак влиза в статистиката за включен екран.
Сама по себе си синхронизацията не хаби батерия, а зависи от това какво синхронизира.
При локацията е същата история. Ако не се използва от дадено приложение не харчи нищо, като дори според мен трябва винаги да е пусната за да не кара услугите на гугъл да я търсят, което вече води до дрейн(това са мой наблюдения от много тестове).

Дай ми го за един ден на работа(12 часа), и ще ти го върна с не повече от 2 часа екран и 15% батерия. Ще ползвам мапса, служенбо приложение с локация, ексел, калкулатор и браузър + 30-40 разговора.

Не ме разбирай погрешно, но при различни хора има различно представяне.
Моят S21 го бях нагласил до степен да ми изкара 2 дена с потребление подобно на твоето с 6 часа екран, но като съм на работа се прибирам с 3% и час и половина два екран.
Тия телефони ги правят все по функционални, но откъм автономност развитието е нула.
Цитирай

Да, разбирам те. Просто на мен това ми е потреблението. 2 дена разцъкване на настройките не са съвсем нищо да ти кажа. Смятам, че все пак успях да подобря работата поне малко. Но когато това ми е потреблението ... Тук във Великобритания където живея реално хората мислят, че трябва да си заклет геймър за да си вземеш толкова мощен телефон. Но аз и такъв не съм. Някак си просто при мен е комплексно аз имам нужда от телефон, на който мога да разчитам когато го извадя от джоба си за всичко. Това ми беше потреблението когато почивам. Когато работя е друго ... За локацията там е друга бира .. Google play services си я търсят постоянно ... Когато пътувам яде повече батерия макар и да съм орязал колкото мога приложенията, които я изискват. Но си прав че е по добре да е включена от колкото изключена. Телефоните са ми хоби и страст от Сименс ц45 и Алкател 310 насам .. преди това бях просто юзер ..

Oneplus 7 pro
Цитирай

Затова написах да не ме разбираш погрешно - при всеки е различно, и най важното е спрямо твоето потребление да си задоволен.

Мога да ти препоръчам за дрейн в движение да спреш опцията "намиране на устройството", "споделяне наблизо" и хронологията на мапса, ако не ги използваш разбира се.
Аз същото в работно време съм в голямо движение и ми трябваха 2-3 дена да огранича този дрейн.
Тъй като правя адски много настройки и не ги помня а и вече не го ползвам този телефон за да ги цитирам, ми е трудно да споделя подробни настройки.
Цитирай

Да, при мен е на английски менюто, но общо взето хронология на мапса обмислям да я спра, макар да я ползвам, но не често. Иначе  "намиране на устройството" съм го спрял. Благодаря все пак колега, ще видя и аз да се преборя с него. Най големият ми трън е " биксби войс " което има достъп до локацията, но не може да се спре лесно. Трябва през компютър и макар да знам как нямам време и желание да се занимавам с него.

Oneplus 7 pro
Цитирай

Да, това е най големия проблем в софта - има страшно много системни процеси с разрешения над които нямаш достъп.
Аз също не съм се занимавал задълбочен през ПЦ, а на всички биксби процеси им изтрих кеша и данните и принудително спиране - повече не са се мяркали.
Цитирай

Препоръчвам изключване на бързото зареждане. При мен работи .. имам 20 % повече батерия при еднакво потребление и време. Телефона се зарежда за 2 часа а не за 1 но се избиват

Oneplus 7 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • DxM_Shadowfury
Цитирай

Ей така, като стане ....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 7 pro
Цитирай

Ей така като стане, чистиш кеш на Гугъл Сървис. Тоя Сървис редовно има ъпдейти и все нещо прецакват по него. Ако не помага и на телефончето кеша през рекавъри.
Аз лично си влязох в менюто на батерията и от Background usage limits подменюто сложих почти всичко на deep sleep като оставих няколко изключения (чат програми, банкиране и мейлите). Всичко друго което се ползва веднъж в месеца спи дълбоко.
Не мога да се оплача от батерията изобщо.
И не, не ми е включено всичко да бръмчи просто защото го има като опция и трябва да работи. Като трябва се пуска. Като не - не.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Да, направил съм всичко. Но трябваше да деинсталирам ъпдейтите на плей стора и на гуугъл сървиз. После ги инсталирах отново. Това с кеша не помогна изобщо ... Но това с ъпдейтите да. Спират се от гуугъл рутините както е за биксби. Аз също не се оплаквам от батерията .. след като ползвам всичко на най високите опции за резолюция и рефреш рейт ..

Oneplus 7 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • DxM_Shadowfury
Цитирай

При мен положението е плачевно.
Имам не повече от 3 часа екран на 60 hz и със power saver и падам на под 15%
През работни дни е така - винаги се чудя как ги правите тези часове на екрана..
Аз говоря доста през блутуут слушалки, мейли пращам, вайбър ползвам и това я убива за ден батерията...
Цитирай

(2021-08-29, 11:47:43)Gothic_madness написа:  Да, направил съм всичко. Но трябваше да деинсталирам ъпдейтите на плей стора и на гуугъл сървиз. После ги инсталирах отново. Това с кеша не помогна изобщо ... Но това с ъпдейтите да. Спират се от гуугъл рутините както е за биксби. Аз също не се оплаквам от батерията .. след като ползвам всичко на най високите опции за резолюция и рефреш рейт ..

Може ли малко по подробно да обясните за тия гугъл рутини... Имам същия проблем и така и не мога да намеря решение. Чистих всякакъв вид кеш, данни, акаунти и т.н.т. Деинсталирах ъпдейтите на гугъл сървис и пак нямаше ефект. Но не съм на плей стора... и идея нямам какво ще рече да ги спра от гугъл рутините...
Цитирай

(2021-10-09, 22:15:54)ДПенчев написа:  При мен положението е плачевно.
Имам не повече от 3 часа екран на 60 hz и със power saver и падам на под 15%
През работни дни е така - винаги се чудя как ги правите тези часове на екрана..
Аз говоря доста през блутуут слушалки, мейли пращам, вайбър ползвам и това я убива за ден  батерията...

Виж какви процеси ти работят на заден фон. Например - социални мрежи, месинджъри, от които получаваш известия. Ако тези известия не са ти нужни - спри ги. Изобщо прегледай процесите на заден фон - със сигурност част от тях не са ти нужни. Добавям едно старо видео, което съм правила за Note 10+, но принципите са същите - идеята е да се ориентираш как да подходиш.


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • fu4ko, ДПенчев
Цитирай

Днес забелязах нов проблем с дрейн - Always on display се очертава да ми струва 20% батерия за 24ч... Това очевидно прави екстрата неизползваема и честно казано започвам да ме инервя марката с този трети вече Samsung, който използвам. Прекалено много неща станаха, които не са ок за цената от 2к лв...

пс имам и 20% дрейн след последния ъпдейт, който идва от Мy phone companion. Само където последния е изключен и не трябва да прави абсолютно нищо. Проблема беше решен точно до ъпдейта от преди няколко дни и сега пак някой трябва да губи време и да се чуди как да оправя нещата за да стане пак нормален телефон това...
Цитирай

0,83% на час не е дрейн за АОД. А простотията на Майкрософт наречена My Phone Companion съм на 99% сигурен, че пак е бъгната и ъпдейта на телефона няма нищо общо. Да не говорим, че DEX през WIFI е 100 пъти по-добро решение от на Майкрософт тъпизмите.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • divna
Цитирай

My Phone Companion още със стартирането имаше голям дрейн, след това разкачих устройството за да ползвам приложението само когато ми се наложи, дрейна спря. В момента след ъпдейта дрейна се върна и нищо не помага вече. Няма как да се спре по нормален начин.
Ще пробвам DEX освен или Quick Share.

A AOD на други телефони има много по-малък ефект, за сравнение на Xiaomi почти не мога да отразя дрейна докато Samsung-а всеки път като погледна са изчезнали 1-2%. Попаднах на някакво мнение, че имало голямо подобрение ако не се визуализира пръстовия отпечатък понеже бил активирал хардуера....уж.
Цитирай

Аз преди с С10 даже С8 под 1,5%-2% АОД не бях видял и приключих с него. Обичат да го омазват типично си е за Самсунг. Но има и друго, доста от конкурентните АОД имат или поне преди имаха значително по малко дейстиве/опции/функционалности. В смисъл бяха просто един часовник с няколко иконки за известие и без интеракция с АОД, а на Самсунг винаги е бил накачулен със 100 глупости, които до някъде е нормално да хапват батерия, но макс до 1% на час (което и според мен пак е много, но приемливо).

Това с другото приложение 1 път го пробвах и едвам го закачих на компа. Даже после много трудно го откачих все някакви известия и закачания без да съм искал, но нямах време да обърна внимание дали е имало дрейн. На скоро пробвах Dex през Wifi понеже имаше някакви проблеми преди време и не искаше да се закачи, но сега си работи коректно и останах доволен. Не ме разбирай погрешно по принцип адски рядко ми се налага да свързвам телефона с компютъра с такава цел. Quick Share също не е зле. Въпроса е за какво точно ти трябва да го ползваш.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Здравейте. Някой може ли да каже как да огранича зареждането на батерията да не надвишава определен %? Опцията я нямам в менюто... ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Очакваме опцията в следващия ъпдейт, в момента я няма все още.
Цитирай

В една група във фейса един беше пуснал скрийншот и я имаше. Ъпдейта ми е от 1-ви октомври, странно. ??
Цитирай

В бетата Андроид 12 е
Цитирай

Това приложение го ползвам от 4-5 години на старите си телефони, понеже съм си го купувал си го инсталирах и на ултрата и се изненадах от показанието за капацитета.

Предполагам не е вярно, но на S7 и S9 нямаше чак такова разминаване...
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)