Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S21 Ultra

Защо не опиташ първо да върнеш началните настройки? При мен всичко си работи, вкл Фибанк
Цитирай
Аксесоари

(2022-11-18, 23:21:34)spitfirebg написа:  Как да върна 12ката? Половината ми приложения не работят, най-вече My Fibank а то ми е мноооого важно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Проблемът не е във версията на Андроида, а вероятно омазан ъпгрейд. Аз ползвам My Fibank и DSK Direct, заедно с Paysera и Revolut.  Нито едно от тези или някое друго от приложенията ми няма проблеми със съвместимост.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

При мен всичко си работи. Вкл. ПИБ плащам с телефон, часовник никакъв проблем.
Цитирай

Правете reset. Възможно е омазване с банковите приложения след ъпдейт, все пак разчитат на някои защити и може би ако нещо им се види променено или и аз не мога да си го обясня... имал съм такъв проблем преди много време и не на Samsung а с Huawei след ъпдейт на EMUI. Reset и заспа.

Макар, че след ъпдейт може не само банковите но и всякакви приложения да се омажат. Дори при iPhone няма застраховка - докато имах iPhone 12 и дойде....iOS 14 ли беше ще излъжа... и после 14.1 нещо такова (кръгла към .1) и клавиатурата почна да glitch-ва. Всичко беше супер, само клавиатурата като се показваше първо излизаше едно черно петно с нейната форма за секунда и после се появяваше клавиатурата. При скриване беше ОК, само при изкарване на клавиатурата. След свеж reset и backup from iCloud също заспа.

Извод - ъпдейт ли е, reset. Ако имаш проблеми де.
Цитирай

(2022-11-20, 22:49:26)Ivanov_1994 написа:  Правете reset. 

..........

Извод - ъпдейт ли е, reset. Ако имаш проблеми де.

Да правя ли ресет или не след като нямам проблем с приложението на банката? Поста ти все едно започва да го пише доктор Джекил и го завършва мистър Хайд.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Аз пък досега никога не съм правил ресет при ъпдейт и съответно не съм имал и нито един проблем. А това да правиш 'ресет' при всеки ъпдейт си е жива мъка особено, ако си ползваш телефона по предназначение, а не за игрички само.

И по темата: Някой със SD версия получил ли е 13ката вече?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Човека е написал ресет ако има проблем не винаги.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Да попитам за последната актуализация до 13. Ползвам различен CSC THL заради записа на разговорите, но още не ми е дошъл ъпдейта. Дали да не върна кода за ъпдейта и пак да го сменя след това. Вие как процедирате, питам защото това ми е 1вия самсунг и нямам опит.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2022-11-22, 14:58:23)PROXIMO написа:  Здравейте,
Да попитам за последната актуализация до 13. Ползвам различен CSC THL заради записа на разговорите, но още не ми е дошъл ъпдейта. Дали да не върна кода за ъпдейта и пак да го сменя след това. Вие как процедирате, питам защото това ми е 1вия самсунг и нямам опит.


ще дойде 13-та 
НЕ Е нещо да има WOW ефект
споко

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай

След ъпдейт, ресет само когато има проблем, който не се оправя след рестарт или преинсталация на приложение.От когато имам Galaxy-то и Goodlock модула App booster, след ъпдейт минавам през него за оптимизиране на приложенията и всичко си върви гладко след това.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на SoulSurvivor за това мнение:
  • desielenkova
Цитирай

Как да се справя с инсталацията на Goodlock ? НЕ успявам никак
Цитирай

@hristiyand
Инсталирай си Fine Lock и всичко ще е ок.
Въпросът ти обаче няма общо с темата за актуализации на  модела.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2022-11-27, 00:16:01)hristiyand написа:  Как да се справя с инсталацията на Goodlock ? НЕ успявам никак

Аз ползвам NiceLock тъй като GoodLock за нашия регион все още не е достъпен,  но колегата по-горе е написал FineLock,  който вероятно работи по-същия начин. После се следват стъпките за изтегляне инсталация на модулите от apk mirror. Модулите получават и регулярен ъпдейт, който също се изтегля и инсталира ръчно.

Good Guardians е достъпен в Galaxy store и чрез него могат да бъдат изтеглени и инсталирани App booster,  Battery tracker,  Battery guardian,  Memory guardian, thermal guardian и Media file Guardian, които се грижат за оптимизиране на телефона, другите модули са за визуални оптимизации.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

Има ли хора с THL получили актуализацията на С21 ултра. При мен все още нищо. Миналата седмица върнах на BGL и още 2 кода тествах, но нищо не дойде и отново върнах на THL.
Дайте съвет с кой код да пробвам?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Има ъпдейт много отдавна
След това още един с ноемврийски пач за сигурност

Явно си омазал нещо
Цитирай

Ползвал съм само samfw да сменя csc. Какво мога да направя без ресет.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2022-12-04, 18:41:20)PROXIMO написа:  Ползвал съм само samfw да сменя csc. Какво мога да направя без ресет.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Свали последната THL
от https://samfw.com/firmware/SM-G998B/THL/G998BXXS5DVK1
или с Frija
или с от sammobile

и ползвай ODIN или SamFw ODIN секцията за да обновиш с файловете:
BL_..., AP_..., CP_... и HOME_CSC_... 
Друго нищо не слагаш/махаш.

няма да се reset-не, ако в [CSC] е HOME_CSC_... файла
(ако е този без HOME_ ще се reset-не)

Би трябавло да няма проблем при следващ OTA update.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Така стана, благодаря за съветите!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Пуснаха декемврийския ъпдейт
Този път не е само сигурност
Цитирай

Последната актуализация има бъг
Спира да синхронизира служебен профил (който има такъв)
Цитирай

В момента за AUT, скоро и за BGL Smile

   
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Sev, zodiac
Цитирай

И за BGL "кацна", без опция за даунгрейд ако не ви "хареса"
Цитирай

Най-после и XAA дойде при мен, сега го свалям да видим как е. Security patch е за Ноември...

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Security e Януари, гугъл плей е Ноември, но той и с предния ъпдейт си беше на Ноември.
Цитирай

(2022-12-25, 15:05:21)Sev написа:  Последната актуализация има бъг
Спира да синхронизира служебен профил (който има такъв)

Оправено с последния ъпдейт 
Въпреки, че е обявен като security, явно не е точно така
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)