Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Samsung Galaxy S21 Ultra

Препоръка за афтърмаркет писалка за с21у ?

Ще се ползва от дъжд на вятър и няма смисъл от оригинална.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги, някой да знае магазин или сервиз в Стара Загора където да поставят протектори на samsung galaxy s21 ultra. Търся нещо подобно на оригиналния.

Lg g3 32gb-перфектен.Вече със Samsung Galaxy S8+.Samsung  Galaxy s10+.Samsung Galaxy s21 ultra. 
Цитирай

След 2 изтървания по екран, мисля че е време за стъкло.

Нещо от бг да препоръчате ?
UV предполагам.
Цитирай

Аз лично съм с УВ стъклен протектор от Алито.
Пробвах с няколко различни докато намеря подходящ.Взех си едни 5 броя да има и за сега съм много доволен.
Не го изтървам, но съм бил с хидрогел и чесно казано разликата е огромна. Просто като се лепи има 1-2 тънкости за да работи пръстовия и да не се надига след това по краищата.
Хидрогела се драска лесно и оставя един отблясък на директна слънчева светлина който мен лично много ме дразни.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxM_Shadowfury за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Дали пазиш линка, от който си ги поръчал от Алито ?
Цитирай

Ето колега - Цък

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxM_Shadowfury за това мнение:
  • emzo
Цитирай

https://a.aliexpress.com/_mtW0uhu

Мерсаж, поръчах 2-3-4, да има Smile
Цитирай

Докато чакам ония от алито, лепнах един такъв:
   

Взех, че го залепих перфектно, ноооо телефона не може да регистрира пръстов отпечатък.
Под регистрира разбирай, да добавиш нов.
Цитирай

Когато се лепи с УВ лепило трябва да се концентрираш върху горния ръб докато не захване лепилото и след това леко в зоната на пръстовия отпечатък да натиснеш, да задържиш и да грееш там с лампата докато не захване и там.
След това изпичаш хубаво навсякъде (около 10на мин) докато не се втвърди лепилото което е излязло отвън. Махаш го и си готов.
Препоръчително е да покриеш бутони,говорители и букси с тиксо за да не влезе там лепило.
Това лепило съхне за 24 часа така че не се препоръчва да натискаш силно или търкаш стъклото през това време.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Знам как се лепи.
Лепил съм мнооого пъти, но стъклото по-горе изобщо не разпознава фингър-а.
Цитирай

Минавай на варианта с Алито. Изпробвано и работи Smile
То и това твоето е от там ама явно има значение каква дебелина е или самото лепило какво е.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxM_Shadowfury за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Да, точно.
Smile
Цитирай

(2022-06-10, 10:46:40)DxM_Shadowfury написа:  Ето колега - Цък

Пристигнаха.
Лепнах единия, залепи се приемливо добре. Пръстовия иска много натискане, за да отчете, че има пръст на мястото.

Разлепих го и сложих втория, като този път сложих тежест върху стъклото, в региона на пръстовия. Разбираемо се разтече лепилото навсякъде, но пръстовия работи.

Сега ще изчакам няколко дни и ако е ок ще си поръчам 3-4, да си имам Smile

п.с. лепих го с калъфа и в случая постъпих правилно
Цитирай

@emzo имай в предвид че трябва много да го нагряваш това лепило за да захване както трябва. Ако някъде е под напрежение по краищата ще станат балони след време. Аз като го лепих беше с минимално напрежение по ъглите и само в зоната на пръстовия натисках и то не много здраво за да не излиза цялото лепило.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Засега е ок.
Ще изчакам няколко дни преди да си поръчам още бройки
Цитирай

Да ъп-на, протектора е безупречен - почти 2 месеца.
https://a.aliexpress.com/_mtW0uhu

Не се е разлепил, пръстовия работи отлично.
Цитирай

https://dice.bg/aksesoari-za-samsung-mob...accf:1382/ Виж тези на Spigen.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Колеги, някой спешно да ми даде линк към КАЧЕСТВЕН калъф с издърпване ( тип джоб ) от естествена кожа за S21 ULTRA. Търся си и протектор за дисплея ( по възможност ДА НЕ Е стъклен ), защото разбрах че лесно се отлепяли. Някой ако има тези неща и е доволен от качеството им, моля да ме посъветва от къде да ги търся ( по възможност да е в БГ ). Благодаря предварително Smile

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай

Стана ми интересно и потърсих калъфи с издърпване - никъде няма за никой нов модел телефон от последните 6-7 години на практика.
Любопитно ми е какво му е предимството, след като нямаш достъп до нищо - нито виждаш кой звъни, нито камерата бърз достъп (само питам).
Може би поръчка при кожар или обущар? Хем ще е наистина оригинален.

За протектор - аз ползвам от MegaDevices дето ги изрязват и лепят на място. Доволен съм засега, иначе ясно че не са "самовъзстановяващи се". Не знам за S21 ултра дали ще е с дупка за скенера за отпечатъци. На S21 FE е без и си работи (оптичен е скенера).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • esko148
Цитирай

Снощи писах на няколко фирми за изработка на кожени изделия по поръчка. За сега имам отговор само от едно място. Офертата им е 50лв, но искат размери и нещо за шаблон. Намерих размерите на S21 Ultra в Интернет и им ги изпратих. Дали да не им изпратя за шаблон някой елемент от оригиналната кутия ( леглото в което беше телефона например ) 🙂

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай

Хм, в офисите на операторите имат макети (фалшиви бройки). Ако ти дадат за временно 1 такъв, ще е 1:1, ама няма нужда - изрежи със скалпел едно картонче от кашон (по телефона с молив обиколи и изрежи) и прати на фирмата за кожени изделия (или залепи 2-3 картона да стане дебелината, ако 1 е тънък). Малко да си припомним часовете по трудово обучение в училище (те сега имат разни други имена).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • esko148
Цитирай

(2022-09-17, 12:55:31)esko148 написа:  Снощи писах на няколко фирми за изработка на кожени изделия по поръчка. За сега имам отговор само от едно място. Офертата им е 50лв, но искат размери и нещо за шаблон. Намерих размерите на S21 Ultra в Интернет и им ги изпратих. Дали да не им изпратя за шаблон някой елемент от оригиналната кутия ( леглото в което  беше телефона например ) 🙂
Не се занимавай с обущари и кожари, защото ще ти изпратят нещо, което няма да може после да ползваш. По -добре си поръчай такъв калъф от Алиекспрес.
[Изображение: HTB1i-B2q-Xg-YDK1-Jj-SZPiq6zc-HVXa-W.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • esko148
Цитирай

Никога не съм пазарувал от чужди сайтове. Един път пробвах, но след като ми поискаха данните на дебитната карта в която имам не малка сума ( друга карта с малко в нея нямам ) така и не завърших поръчката. Знам, че опасенията ми от неправомерно източване сигурно са напразни, но съм я играл тази игра вече и не беше никак приятно. За това си търся решението на болежката в рамките на БГ. До момента обаче удрям все на камък ☹️
Вижте какво ми предложиха като вариант днес от едната фирма за кожени изделия по поръчка:
Кожата се водила някаква "crazy horse". Не гарантирали обаче че ще пази от удари.
На мен това "змийско изпълнение" ми грознее много. Ще ви пратя и снимка на стария ми калъф от S7 Edge, който също беше изработен по поръчка преди години, но от мой близък човек работещ в голяма дизайнерска модна фирма изнасяща предимно за Италия. Вече обаче са затегнали нещата и такива частни поръчки крият риск от уволнение ☹️


Прикачени файлове Миниатюри
           
.jpg kaluf1.jpg Размер: 78.85 KB  Сваляния: 100
.jpg kaluf2.jpg Размер: 93.37 KB  Сваляния: 101

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай

(2022-09-17, 10:37:23)enkov написа:  Стана ми интересно и потърсих калъфи с издърпване - никъде няма за никой нов модел телефон от последните 6-7 години на практика.
Любопитно ми е какво му е предимството, след като нямаш достъп до нищо - нито виждаш кой звъни, нито камерата бърз достъп (само питам).
Може би поръчка при кожар или обущар? Хем ще е наистина оригинален.

За протектор - аз ползвам от MegaDevices дето ги изрязват и лепят на място. Доволен съм засега, иначе ясно че не са "самовъзстановяващи се". Не знам за S21 ултра дали ще е с дупка за скенера за отпечатъци. На S21 FE е без и си работи (оптичен е скенера).

Това според мен са изделия подходящи за очилата на дядо ми преди 1 век, не и за модерен телефон с AOD Може би това да е причината за тяхната липса по магазините. Но всеки си има вкус и предпочитания!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dmihajlow за това мнение:
  • enkov
Цитирай

(2022-09-18, 00:38:14)dmihajlow написа:  Това според мен са изделия подходящи за очилата на дядо ми преди 1 век, не и за модерен телефон с AOD Може би това да е причината за тяхната липса по магазините. Но всеки си има вкус и предпочитания!

Калъфа може и да е ретро обаче е факт че очилата на дядо ( лека му пръст ) още са в добро здраве 🙂
Все пак това са скъпи телефони за по 3К лв и никой не иска телефона му да се спука/счупи след първото изпускане ( не живеем в космоса, където няма гравитация ) 🙂
За мен след толкова дълги години на употреба, няма по-добър кейс, който едновременно да защитава от всякакви удари/падания и същевременно да позволява да се порадваш на качествената изработка на телефона всеки път когато го издърпаш навън 🙂

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)