Анкета: Бихте ли купили някой от Samsung Galaxy S21/S21+/S21 Ultra? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, Samsung Galaxy S21
4.55%
4
4.55%
Да, Samsung Galaxy S21+
4.55%
4
4.55%
Да, Samsung Galaxy S21 Ultra
20.45%
18
20.45%
Не, защото нито един не удоволетворява очакванията ми
7.95%
7
7.95%
Не, защото нямам нужда от нов телефон
19.32%
17
19.32%
Не, защото са много скъпи, иначе бих
18.18%
16
18.18%
Не, не бих си купил телефон на Samsung
25.00%
22
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли купили някой от Samsung Galaxy S21/S21+/S21 Ultra?
#26

Сонито е 1600, а Айфоне не е дори 3000!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

Иска да каже, че всички са скъпи вече.
От Самсунг серията си заслужава само ултрата, аз не виждам да е по-скъп от миналата година.

Дали ще го купя, не знам как ще се представи Ексинос, уж казват, че този път който е с Ексинос е "ударил кьоравото", но дали е така ще видим.
И все пак скоро си поръчах нов скъп телефон, но, ако не бях, може би черна ултра, и то само, ако няма оплаквания, макар, че в друго мнение казах, че най-доброто ревю е собственото, така, че да, БИХ го взел.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#28

(2021-01-16, 20:46:25)pepy1 написа:  Сонито е 1600, а Айфоне не е дори 3000!

Точно 17 секунди щеше да ти отнеме да погледнеш цените в технополис, вместо да се излагаш с удивителния знак в края на спам изречението ти!
Цитирай
#29

(2021-01-16, 20:46:25)pepy1 написа:  Сонито е 1600, а Айфоне не е дори 3000!

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...E/p/576759 преди да се излагаш е добре да проверяваш, даже ги е минал 3000лв

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#30

Не, не бих. Цените на телефоните нарастват с пъти спрямо инфлацията за годините от появата на смартфоните.
Принципът е, че всеки продукт струва толкова, колкото купувача би дал за него. Но тук е изкривен, тъй като отдавна в ценообразуването се включиха маркетинговите отдели с много "амейзинг" зомбиране.

Вместо с времето технологията да поевтинее, компаниите успяха да убедят масовия потребител, че купувайки поредния нов модел, кокто е минимални разлики спрямо миналогодишния, го превръщат в по-готин и т. н. Това си е върхут на "пропагандата" (Маркетингът, рекламата и PR-ът са обособени след ПСВ, когато американците осъзнават каква сила има пропагандата и искат да я приложат и в търговията. Дотогава хората са спестовни и подменят нещо в домакинството само ако не може да се поправи т. е. в краен случай. Години по-късно Кисинджър, в своята книга "Дипломацията" пише, че основна задача на САЩ е да донесе демокрацията и консуматорското общество във всяка една държава, тъй като политиката е предния фронт на търговията)

Факт е, че днес потребителите се карат между си и защитават компаниите, които ги тънко ги манипулират и майсторски подменят ценности. Притежанието на предмет, който ще се ползва 1-2 години ти дава мними качества и ти внушават, че си повече от другите потребители.

По този безмилостен начин, компаниите превръщат потребителите в армии от фенове, които забравят, че са от другата страна на сделката. Не само това, а масово потребителите сами се отричат от правата си и не ги преследват: нормално е в една сделка купувачът да изисква минимална цена за максимум блага, които получава.



Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu, valkov2, whitehart
Цитирай
#31

(2021-01-16, 21:31:36)Vi70 написа:  Точно 17 секунди щеше да ти отнеме да погледнеш цените в технополис, вместо да се излагаш с удивителния знак в края на спам изречението ти!


Цитат:Sokolchev

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...E/p/576759 преди да се излагаш е добре да проверяваш, даже ги е минал 3000лв

https://smartfoni.bg/apple-iphone-12-pro-max-256gb

Ето това проверих аз, ама чак пък да съм се изложил... спора е излишен, но е факт, че/в случая технополис/ ги е минал. Не чух за Сонито обаче. Както и да е. Не бих си купил 21 ултра! Останете си със здраве.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#32

@kayovas Мен пък не ми харесва твоето разсъждение и пропаганда, която вменява у хората, че са преебани!
Как си представяш развитието, ако не сме бързи консуматори - по твоята логика щяхме да сме още с радио-точки. За всяко едно развитие са нужни средства, които идват от нас потребителите - бавни консуматори е равно на бавно развитие. В една друга тема ми направи впечатление, че си от хората, които смятат, че Самсунг печели цялата сума от цената на смартфона - никъде не видях да взимаш предвид маржовете на търговците, разходи по разработки, разходи по безброй магазини и сервизни центрове, транспорт и логистика, заплати на служители (както и ти сигурно искаш всяка година да ти расте заплата),маркетинг и реклама....
Какво грандиозно развитие очакваш всяка година от подобна джаджа като смарфона - добавят новости толкова, колкото е нужно да се поддържа пазара - същият балон като едно време с компютрите.
Това че тук в България сме скъсаняци и всичко ни скъпо, не означава, че трябва да обвиняваме развитието заради нашата несъстоятелност да си го позволим.
Предлагат се телефони за всеки джоб - пазарът е такъв - това че тук има концентрация на луди глави по техниката, не означава, че пред магазините се вият опашки за Ултра моделите, както няма опашки и пред магазините на Мерцедес и БМВ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Ivanov_1994
Цитирай
#33

Съгласен съм - все пак трябва развитие. Но за да не става анкетата клонинг на темата за S21 ще отговоря просто и ясно - избрах опция "Не, защото нямам нужда от нов телефон", тъй като S20+ си купих август и още ми е нов. Докато се нарадвам на One UI 2.5 (до 2.1 не съм имал и досег реално освен първоначалните настройки, вече имаше 2.5 като го купих и веднага ъпдейтнах) и вече пуснаха 3.0, а 3.1 скоро ще е факт и за нас. Не се оплаквам.

Догодина обаче ще има някакъв смисъл за ъпгрейд и се надявам S22+ да бъде по-добър от това, което виждам тази година и да не се тласка изкуствено купуването на Ultra-та. Макар, че против нямам, аз затова бях се запътил, но хващайки го в ръцете (телефона, не друго) ми се стори по-дебел и тежък отколкото очаквах (телефона, приятели, телефона....) и избрах плюсчето.
Цитирай
#34

@Vi70, Писах си мнението през тапаталка и явно има ограничения за дължина, защото ми прецака последната част.

Първо, моделът с борсите и публичното предлагане на компаниите е този, който изисква всяка година печалбата на компаниите да расте. При растящо население и налични ресурси, както е било в миналото, този модел е бил движещата сила на прогреса и икономиката. Както и един много важен факт - населението масово е било бедно, до степен гладът да е бил постоянна заплаха т. е. живеели са на ръба на оцеляването.

Първият систематизиран икономически труд, този на Адам Смит се фокусира върху Богатството и просперитета на народите. Целта на икономиката и свързаните с нея напредък nа науката и обществото е била да се създаде достаръчно богатство, така че "всеки човек да живее охолно и да желае да защитава начина си на живот" - това е пт военните доктрини по онова време. Примери има в много документи: Декларацията за правата на човека, примерно.

В момента ситуацията отдавна е променена. В Западните общества (но не само) умират повече хора от преяждане, отколкото от глад; Икономиките отдавна произвеждат повече блага, отколкото имаме нужда. Усещането, че нямаме толкова блага, колкото ни се иска се дължи на два факта: 1. Неравномерно разпределение - богатството е съсредоточено в ръцете на до 5%.; 2. Нуждите се формират от огромни екипи от хора, с помощта вече и на алгоритми и Big data

Изпратено от POCO F2 Pro

Продължавам от предходното мнение, че да не ми затрие всичко.

В момента технологичните гиганти като Google и Facebook, примерно, съставят много точен продил на всеки потребител: само след 2 часа браузване те знаят в детайл повече неща, отколкото нашите родители. Като се почне от пол, сексуална ориентация, предпочитания за музика, политически пристрастия, любими цветове, места  и т. н. И се стигне до това алгоритъма да предвижда какво би задържало вниманието ни, каква фейк новона би ни накарала да я приемем за истина, защото имаме предразсъдъци и емоции, които ще ни накарат да не се замислим и т. н.

В миналото цели институти са се занимавали с психологически експерименти; днес цели отдели с програмисти се занимават да вкарват тези открития в алгоритмите, но и в AI и machine learning. Модерната невропсихология широко прокламира идеята, че човекът няма свободна воля, а е поредица от биологични алгоритми. Щом има нещо предифинирано, подобно на компютърен код, значи той може да се хакне.

В заключение, днес маркетингът все повече създава потребности, а не ги открива. Научният напредък не е функция на манипулацията на потребителя, той вече се подчинява на планираните нужди на мегакомпаниите. А икономическият модел с растяща печалба всяка година, всяко тримесечие, ни води към изчерпване на ресурсите, замърсяване и глобални катаклизми, предизвикани от човека.

Пример, че компаниите дирижират положението е батерията в смартфоните. Всички иновации се насочват към автомобилите. Само някои минимални иновации като бързото зареждане... 

Положението става все по-сложно за потребителя, който съзнава, че има все по-малко избор. Повечето хора, поради липса на цел в живота с охота прегръщат фалшивите "доктрини" на компаниите, чиито продукти купуват. Звучи обидно, може би нереалистично, но, дори не съм започнал да зачеквам темата какви методи се използват, за да се манипулират потребителите. Отвратителни са! Единственият начин да имаме шанс срещу цялата маркетингова машина се нарича възпитание, развитие на човешки ценности, предефиниране на консуматорския модел на потребление. 

Темата е много дълга и не касае само Самсунг. 

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

@kayovas Оценявам това което казваш, но това е живота, който сами си създадохме и ще става още по забързан - едното без другото не може. Само времето ще покаже дали същия няма да ни затрие.
Цитирай
#36

Не намерих подходящ отговор за мен. Нямам нужда от подобен тип устройство. Не правя нещо кой знае какво на телефона. Машинка среден клас ми върши идеална работа.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

@Vi70 Никой от нас не е бил роден по времето на ПСВ. Със сигурност не съм участвал и в множеството психологични институти, дали инструментариума за персонално манипулиране. Нито работя за тех. компания, която работи по посока на AI и Big data, чрез които да се съставят персонални досиета на всеки един човек.

Вижте социалният рейтинг в Китай! Оруел пасти да яде!

Но все още имам свободата да се информирам и да правя информиран избор.

Ще перифразирам на Джордж Оруел: Човек, който бездейства, знаейки действията на правителство, компании и маркетинг/реклама/PR способите, не е жертва, а съучастник.

Не ме разбирай неправилно, всеки има свободата да харчи парите си както намери за добре. Моята надежда е все повече хора да се информират и да знаят какви се случва около тях. Нищо повече.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#38

Браво @kayovas подобни неща съм чел в книгата 21 урока за 21 век, там имено такива неща се говорят, за алгоритъма, че вече няма нужда от проучвания, които да правят хората, те социалните мрежи го правят и при това доброволно. В книгата има доста неща, които са интересни, даже пишеше, че след време хората няма да работят, а ще им се плаща някаква заплата, за да купуват и да не правят нищо, защото всичко ще е заменено от роботи, такива компании като Amazon ще знаят всичко и хората ще бъдат ненужни, а ще са богати малцина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

@kayovas И с това съм съгласен - особено последно време покрай тези телефони, знаят всичко за нас: виждат ни, чуват ни, имат биометрични данни за половината население на земята и всичко останало което описа за да насочат потока данни с който да те манипулират.
А защо всичко това е успешно?! Защото в човека са заложени много пороци, а именно алчност и суета - едно време това се е контролирало от църквата с десетте божи заповеди, но днешно време е трудно. Как ще се пребориш с това?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#40

(2021-01-17, 02:14:10)kayovas написа:  Принципът е, че всеки продукт струва толкова, колкото купувача би дал за него. Но тук е изкривен, тъй като отдавна в ценообразуването се включиха маркетинговите отдели с много "амейзинг" зомбиране.

Това не е ли и така с апартаменти, коли, храни, дрехи, мода, епилиране и какво ли още не?
Има хора дават по 10 хил лв на година за въдици и глупости и те ли са "амейзинг" зомбиране.

Цените винаги ще растат, на всяко нещо.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#41

(2021-01-17, 16:26:42)Victormihov написа:  Цените винаги ще растат, на всяко нещо.

Aз съм от провинцията. Цените на много имоти особено в селата , както и на доста имоти в града не растат, а дори има и имоти чиито цени са доста по ниски в сравнение с преди. Изключение прави Софийския имотен пазар който е в застой, но там нещата са други и е дълго за коментиране.
Картофи, лук, зеленчуци, месо - надолу. Дрехи - надолу. Следя и цените на туроператори за някои дестинации - с по 20/30% има спад на някои позиции. Много строителни материали по борсите поевтиняха. Поевтиняха с 20/30% и цените на услугите в строителния бранш при нас, но това го отдавам на зимния сезон и е малко традиционно.
Така че има неща които поскъпват , но има и някои които поевтиняват.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

(2021-01-17, 16:26:42)Victormihov написа:  Това не е ли и така с апартаменти, коли, храни, дрехи, мода, епилиране и какво ли още не?
Има хора дават по 10 хил лв на година за въдици и глупости и те ли са "амейзинг" зомбиране.

Цените винаги ще растат, на всяко нещо.

Цени ще растат това е ясно, но гъдела по човешката суета е ключов - примера ти с въдиците е много точен!
Аз съм средно запален "рибар" по шаранджийски риболов и само едната ми въдица е 400лв, като единствено липсата на достатъчно средства са ме спряли да купя такава от 1000лв. Става въпрос за качествени маркови такъми. Излишно е да изброявам цени на куки, поводи, влакна и още купща неща - интересното тук е, че рибата не го изисква, като можеш да хванеш и с отчупен клон от съседното дърво, което обезмисля даването на толкова много пари за такъми и стръв. Щом са успяли да те настървят да си даваш парите за нещо, което може и без него, какво остава за останалите неща.
Човек си купува неща за да се чувства добре - суетата може да се появи на много нива и затова човек се манипулира толкова лесно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

Има хора със средства и телефоните доколкото знам, не ги произвеждат за Българският пазар, нито се произвеждат в България.
Щом се купуват навън, ще си растат цените, в развитите страни заплатите са високи, кое е правилно и кое е криво, ние тука 100 човека няма как да определим.

Суетата ръководи света, нарича се икономика, иначе всичко както казахте ще си е в застой.
Когато казвате "ние" ръководим светът на мобилните, и ако не "ние не купуваме", ще намалят цените, кой са тези "ние"? Защото за България никой не го еня, какво мисли и какво купува.
И цяла България да не си купи 5 години Самсунг, знаете с колко ще слезнат цените и колко ще помръдне лявата топка на директора на Самсунг. Кръгла нула.
Така, че нека малко по-сериозно.
Положението в Бг е зле, както и в много други страни, но тези страни не въртят света, винаги съм вярвал, че малките променят нещата, но не и в този случай, това е просто бизнес, хората имат пари-купуват, цените растат, нямат- не купуват, цените падат.

Но ние с нашите мизерни 5 милиона няма как да променим нещата в такъв мащаб.
А и освен това за цяла западна Европа и Сащ, цените са си нормални, една ултра 512 им е половин заплата, ако не и 30%, пука им, че се вдигнал с 50$ или пък няма зарядно 19$.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

Абе не е точно така. Пука им и на тях и то доста, може да вземат по восоки заплати но като платят наеми и режиини олекват доста. И стават много пресметливи.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#45

Като цяло за никой в една развита страна не е проблем да си смени телефона веднъж годишно и то флагман.
А това е пазарът който ръководи цената, а не ние от 5 милиона човека в България.
Това е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#46

Затова ли Samsung продават най-много от А серията и статистиките хващат, че западните потребители все по-рядко си сменят телефоните: между 2 и 3 години?

Изпратено от POCO F2 Pro

Корейското правосъдие в действие: Лидерът на Samsung отново влиза в затвора

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#47

Не бих купил нито един, защото нямам нужда от нов телефон, но ако трябваше да купувам някой от тях, щеше да е Ultra.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

За последно се набутах със с20 ултра, не мисля повече да се набутвам със самсунг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#49

Ами то за всеки влак си има пътници, ако не си ти, ще е някой друг. То на това и се разчита.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#50

Не бих го взел, защото за моите нужди s20 от миналата година ме удовлетворява напълно. Но като цяло мисля, че е настъпило времето да се движа около средната класа телефони, защото от година на година флагманите не си заслужават толкова.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)