Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 773251.jpg]

Samsung Galaxy S21 е най-достъпният, а и най-компактният от трите модела. Апаратът използва 6.2" плосък дисплей с по-ниска от миналата година Full HD+ резолюция (2400х1080 пиксела, 421 ppi), Dynamic AMOLED 2X панел и до 120 Hz опреснителна честота. S21 използва адаптивен режим за опресняването на дисплея, който варира между 48 и 120 Hz според съдържанието, така че, ако няма нужда от максимума, по-ниската честота влиза в действие и помага за пестене на батерията. Освен това екранът предлага новата функция Eye Comfort Shield, която регулира синята светлина спрямо часа от денонощието, съдържанието и времето, в което си лягате и ставате. Целта е да се намали умората на очите.
[Изображение: samsung-galaxy-s21-image-voice-evan-blas...65662.webp]
Galaxy S21+ има абсолютно същите характеристики на екрана, но диагоналът му е доста по-сериозните 6.7", което води до една идея по-ниска гъстота на пикселите от 394 ppi. Покривното стъкло и тук е плоско. Корпусът на Galaxy S21 е с дебелина 7.9 мм и тегло 172 грама. Смартфонът има метална рамка и защита на дисплея с най-новото стъкло Gorilla Glass Victus на Corning, което видяхме през 2020 г. за първи път при Galaxy Note 20 Ultra.

[Изображение: 01-galaxys21-plus-lifestyle-cut-201231014817.jpg]

Дизайнът, както обикновено, е сходен за серията Galaxy S21, като при всички плочката с камерите прелива към страничната рамка и това със сигурност е доста смел и доста различен подход от всички досегашни смартфони на Samsung, а и изобщо за пазара. За този дизайн корейците казват, че ще бъде новият стандарт при мобилните им устройства, така че изглежда ще го виждаме и при други продукти.

[Изображение: galaxy-s21-leak.jpg]

Камерата на Galaxy S21 и на Galaxy S21+ е тройна и включва 12 МР основен сензор с бленда f/1.8 и оптична стабилизация, 12 МР с ултраширок обхват от 120 градуса и 64 МР с телеобектив и оптична стабилизация. Селфи камерата е изрязан в дисплея кръг и използва 10 МР сензор с Dual Pixel AF, обхват от 80°, бленда f/2.2 и размер на пикселите 1.22 µm. Като цяло подобренията са по-скоро по отношение на софтуера и новите възможности. Въвежда се например функцията Vlogger View, с която записвате видео едновременно с основната и с предната камера, както и Director's View, която позволява при видеозапис да следите гледната точка от трите камери и да преминавате между различните. Портретният режим и Single Take също получава някои обновления, включително т.нар. Dynamic Slow-motion видео. Колкото до зуума - при S21 и S21+ той е 3 пъти хибриден оптичен и до 30 пъти Space Zoom. Когато приближавате 30 пъти, има опция да заключите кадъра със Zoom Lock, така че лекото треперене да не развали снимката.

[Изображение: 10-galaxys21-plus-violet-silver-black-201230080030.jpg]

Конфигурацията и при трите модела се базира на чисто новия чипсет Exynos 2100, който беше представен с доста обнадеждаващи показатели и заявка, че с него Samsung най-после са си взели поука и са намалили или изцяло премахнали разминаванията в представянето спрямо алтернативата на Qualcomm. Припомням ви, че в САЩ например Samsung пуска смартфоните си със Snapdragon, а в Европа - с Exynos. Въпросният Exynos 2100 има процесор с 30% и графичен чип с 40% по-висока прозводителност. Към него версиите на Galaxy S21 и Galaxy S21+ в България ще предлагат 8 GB RAM и 256 GB вградена памет, което е два пъти повече спрямо серията S20. При Galaxy S21 Ultra вградена памет ще бъде 256 или 512 GB с 12 и 16 GB съответно.
[Изображение: prosochilis-czeny-na-samsung-galaxy-s21-...b89a63.jpg]
И трите апарата имат висока защита от прах и вода IP68, стерео високоговорители и нов ултразвуков скенер за пръстови отпечатъци, който вероятно е току-що представеният от Qualcomm - 3D Sonic Sensor Gen 2. Най-важното за него е, че има 77% по-голяма площ, събира 1.7х повече биометрични данни с едно докосване и е 50% по-бърз спрямо предишните топмодели на Samsung. Това лично за мен е една от най-належащите и ценни промени.
Другата новост, при Galaxy S21+ и S21 Ultra, е поддръжката на свръхшироколентова технология (UWB). Приложенията й могат да бъдат различни, но започват например с възможността за връзка с представените също днес тракери Samsung Galaxy SmartTag, а скоро корейците ще обявят и партньорство с автомобилни производители, които ще позволяват новите им модели коли да се отключват със смартфона.

[Изображение: maxresdefault-2.jpg]

При батериите капацитетът е 4000 mAh за S21, 4800 mAh за S21+ и 5000 mAh за S21 Ultra. Това означава, че промяна има само при S21+ и то с 300 mAh повече спрямо S20+. Поддържа се 25 W бързо зареждане и при трите устройства, а безжичното зареждане е максимум 15 W. Все така се поддържа и функцията PowerShare за зареждане на други устройства от телефона. В комплекта обаче липсва зарядно, като смартфоните идват само с USB C кабел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Имах големи надежди за ексиноса тая година, ама като батерия пак ще е леща.... Като перформанс го докарва, уж, ама батерията ще в зле пак. S21 Ultra с новия ексинос и 5000mah батерия издържа колкото Note 20 Ultra със SD865 и 4500 батерия, добре ли е?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#4

(2021-01-25, 23:01:37)ole написа:  Имах големи надежди за ексиноса тая година, ама като батерия пак ще е леща.... Като перформанс го докарва, уж, ама батерията ще в зле пак. S21 Ultra с новия ексинос и 5000mah батерия издържа колкото Note 20 Ultra със SD865 и 4500 батерия, добре ли е?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Точно за ултрата 2-3 различни теста за батетията изгледах и резултатите бяха много добри (даже май са постнати в другата тема). На единия отстъпи само на 12 про макс със някакви минути, на другия даде по добър резултат и от него. Разбира се в петък и следващите няколко дни ще видим Wink Не бива да спорим сега. Иначе смяната на сакатото къстъм ядро (монгус или каквото беше там) с АРМ ядрата е огромна стъпка в правилната посока. Новото мали ще издиша пред новото Адрено, но разликата не е много голяма. Надеждата ми е за седващата година за нещо много много силно с AMD графика Wink
Цитирай
#5

(2021-01-25, 23:01:37)ole написа:  Имах големи надежди за ексиноса тая година, ама като батерия пак ще е леща.... Като перформанс го докарва, уж, ама батерията ще в зле пак. S21 Ultra с новия ексинос и 5000mah батерия издържа колкото Note 20 Ultra със SD865 и 4500 батерия, добре ли е?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Според гсмарена S21U издържа 27 часа повече от S20U откъм батерия
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...2219p3.php

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#6

Тия тестове са по скоро да се добие някаква представа, но зависи кой как си ползва телефона.
За пример ще дам предишния ми телефон HTC U12+ с рейтинг 64h в GSMArena, но в моите ръце е изкарвал по 2 дена с 5+ часа СОТ.
Цитирай
#7

Току - що получих смс от европът, че днес ще ми го доставят

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#8

Благородно завиждам, а моята поръчка още е със статус "Приета за обработка".

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100819 Вие сте за тука.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

(2021-01-26, 08:12:55)TNTKZ написа:  Според гсмарена S21U издържа 27 часа повече от S20U откъм батерия
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...2219p3.php
Моето сравнение беше с Note 20U. Теста е на mrwhosetheboss в Youtube.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#11

Вчера поръчах две неща. Един С21 ултра от А1 и едни чарколяци от Полша. А1 нищо не са придвижили по пратката, докато поляците са я качили на DHL авион. Така се работи Smile

П.п. Преди малко дойде мейл от А1. Цената от 1999 лв са я вдигнали на 2129. Опитват се да цакат с топла бира и им отказах поръчката. Като гледам и цените бързо падат по разните места Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

Ето ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#13

От 29 януари 2021 г. в търговската мрежа на всички официални партньори на Samsung са налични:

Galaxy S21 Ultra в цветовете "Загадъчно сребърно" и "Загадъчно черно" на цена от 2549 лв.

Galaxy S21+ в цветовете "Загадъчно черно", "Загадъчно сребърно", "Загадъчно лилаво" на цена от 2149 лв.

Galaxy S21 в цветовете "Загадъчно лилаво", "Загадъчно розово", "Загадъчно бяло", "Загадъчно сиво" на цена от 1749 лв.

Слушалките Galaxy Buds Pro се предлагат в цветовете "Загадъчно черно", "Загадъчно сребърно" и "Загадъчно лилаво" на цена от 449 лв.

http://nixanbal.com/startirat-prodazhbit...-balgariya

 
Цитирай
#14

Моите впечатления са доста добри за сега от модела, но моята база за сравнение е S8, който го купих година след излизането и го ползвах цели 3 години. Предполагам няма да има голяма разлика между S21 и S20, така че който има S20 няма да има никакъв смисъл да го сменя. За S21 батерията ми харесва как се държи засега, но съм му напарвил само 1 зареждане. От камерата засега имам само впечатления само от предната и ми харесва доста качеството на снимките и детеайлите. Но това пак е спрямо S8 (и S9+) на жена ми. Телефона е доста бърз. За загряване на мога да кажа нищо, защото го ползвам с flip какъф. Пръстовия отпечатък е супер, особено като досега на S8 беше отзад на гърба. Доста е голям сензора и работи бързо, но иска малко свикване къде точно да го целиш и колко да натискаш. Първия ден тествах в колата Android Auto и имах проблем. Постоянно ми изписваще, че връзката е прекъсната, но в един момент след рестарт взе че тръгна и работи сега без проблем. Звука е доста силен, но отново сравнявайки го с S8. Като размери е съвсем малко по-голям от S8, докато екрана е доста по-голям заради това, че няма почти никакво пространство между дисплея и рамката. Сравнявах го и по размери със S9+ на жената. Ами мога да кажа, че като размери S9+ е доста по-голям от S21, но като екран разликата е доста малка. Така че като сменям на жената телефона след няколко месеца май няма да има смисъл от S21+ за нея, а ще и взема S21.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

[-] 1 потребител изказва благодарност на nmnikolov за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#15

На живо: Samsung Galaxy S21 работи под водата вече 11 дни.

 
Цитирай
#16

Мой колега си взе малкия S21, тъй като не обича "лопати" а искаше нещо актуално и беше фен на Huawei но и без Google не му се живее. И в крайна сметка му препоръчах Samsung - като доволен от S20+ мисля, че S21 щеше да му хареса.

Разцъках го по-детайлно заедно с него, показах му някои елементи и "скрити" неща от интерфейса предвид, че с години беше само на телефони с EMUI. Първото му впечатление беше, че не държи колкото предния му Mate 20 Pro, но китайците са известни с агресивния си app background management и батериите им държат. Все пак батерията не е лоша но категорично не и на нивото на Huawei според него.

Аз пък с Exynos 990 и S20+ не мисля така - колкото ми изкарваше P30 Pro толкова ми изкарва и текущия апарат но в крайна сметка всеки си има подбора приложения, начин на ползване и лично негово мнение и чувство за "издръжливост".

UI кой знае какви разлики няма - и при нас дойде 3.1, има един Director's View в повече и то май до там опира. По-дебел от миналогишните модели и определено липсата на стъкло я усещам. Усещам го като FE, не като S. Това ми е мнението просто.
А защо е и по-дебел също нямам обяснение - за да си купиш S21 Ultra, който също не е фиданка ли? Щото S20+ го купих точно защото S20U за който се бях запътил се оказа дебела лопата (колкото и да се кефех на плочката с камерите).

Както и да е де. Пъргав и приятен телефон но определено не е моето. Затвъдих си мнението - липса на извивки (плосък екран), пластмаса, по-дебел и цялостно чувство на Lite от S серия или висок клас A, но не и флагмански S. Плюс давам за дизайна на гърба обаче - начина по който сляха плочката с камерите в рамката и в самия гръб наистина е красиво.

S21U обаче си остава истинския флагман - стъкло, което обира много по-малко пръсти отпреди, извивки, големия екран и наистина зверски камери.

Аз обаче очаквам S22 и искам да видя новата AMD графика. Ще прескоча това поколение (все още ми е нов де) и догодина скачам на Ultra, ако ще и дебел да е (липсата на извивки няма да я преживея и за мен е решаващ фактор телефона да не е с плосък екран).
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • alexhf, nati71
Цитирай
#17

Като му сложиш кейс както правят 99% от хората какво значение има гърба? Реално никакво.
Като дебелина S20 и S21 са еднакви, и двата са 7.9мм. По-дебел ти се струва защото дисплея е плосък предполагам. Аз лично както и като гледам по разни ревюта повечето хора предпочитат плосък дисплей.
Определено S20 в ръката се усеща по-"премиум" от S21 заради стъклото, но както казах повечето хора така или иначе слагат кейс така че това няма значение.
Аз също предпочетох S21 заради размера, и плюса и ултрата са големи лопати. Единствено мислех за плюса заряди батерията, но за сега съм доволен от нея.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • st76hi
Цитирай
#18

(2021-02-25, 23:14:00)Ivanov_1994 написа:  Мой колега си взе малкия S21.
Първото му впечатление беше, че не държи колкото предния му Mate 20 Pro, но китайците са известни с агресивния си app background management и батериите им държат. Все пак батерията не е лоша но категорично не и на нивото на Huawei според него.
Ехххх, тамън се навия на чистия с21 заради размерите и .... все нещо ме отказва.
Точно мейт ползвам и ако държи по-малко ще си е жив даунгрейд.
Цитирай
#19

(2021-02-26, 10:53:48)ole написа:  Като му сложиш кейс както правят 99% от хората какво значение има гърба? Реално никакво.
Като дебелина S20 и S21 са еднакви, и двата са 7.9мм. По-дебел ти се струва защото дисплея е плосък предполагам. Аз лично както и като гледам по разни ревюта повечето хора предпочитат плосък дисплей.
Определено S20 в ръката се усеща по-"премиум" от S21 заради стъклото, но както казах повечето хора така или иначе слагат кейс така че това няма значение.
Аз също предпочетох S21 заради размера, и плюса и ултрата са големи лопати. Единствено мислех за плюса заряди батерията, но за сега съм доволен от нея.

Аз съм със прозрачен силикон за да се кефя на гърба без да го драскам а и така или иначе става в пръсти. Иначе - да , факт - с един кейс и забравяш какво има отзад. В общия случай де. Аз затова казвам моите впечатления какви са - не ми харесва пластмасата и това е.
Иначе да - повечето хора не искат извивки и това го коментирахме не в една или две теми - аз обаче много държа на тях и не знам дали заради липсата им но го усещам по-дебел , пластмасов ...и по-евтин като цяло. Но това си е до мен.

(2021-02-26, 20:58:14)emzo написа:  Ехххх, тамън се навия на чистия с21 заради размерите и .... все нещо ме отказва.
Точно мейт ползвам и ако държи по-малко ще си е жив даунгрейд.

S21+ защо го има? На мен малки телефони (вече 6.2" си е в графа "малки") не ми харесват но това не означава, че няма да се харесат на друг. Компактния размер си има своите плюсове. Точно размера ако ти допада е плюс - малко тяло с мощен хардуер.
Батерията...не знам, аз пък точно на S20+ с Exynos 990 не откривам разлика от P30 Pro и не смятам батерията за по-зле, плюс това с това 25W зареждане за една цигара време имаш 10% нагоре, да не говорим за една баня време. 
Батерията е според ползването, какво имаш пуснато (свързано ли е например със гривна/часовник), обхват , приложения и кои от тях какво правят в background (тук вече е силата на Huawei с рязането им в заден план). При мен ядове няма. 

Според мен скачай смело на S20 или на Plus-а ако искаш по-голям размер.
Цитирай
#20

Te samsung също имат агресивно "рязане" и все пак с20 серията не може да се доближи до живота на батерията на п30п/м20про.

Сигурно ще си поръчам онлайн, за да мога да го върна ако е много зле батерията.
Цитирай
#21

Оф топик въпрос за телефона има ли значение дали гърба на кейса е твърд или от TPU - това с огледа ли се драска?

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#22

Е мейта не е ли доста по-голям телефон от чистата S21ца? По-скоро трябва да гледаш S21+ който казват, че е със страхотна батерия.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#23

Някой друг забелязва ли лаг в камерата? При смяна на режимите, при снимане, при цъкане на последната снимка от камерата все лагва...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#24

Как да заключа повече от 1 приложение в таск мениджъра ?
   
Цитирай
#25

(2021-03-02, 21:38:55)ole написа:  Някой друг забелязва ли лаг в камерата? При смяна на режимите, при снимане, при цъкане на последната снимка от камерата все лагва...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Пак да питам.....

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)