Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари

(2021-09-15, 14:01:22)topalov212 написа:  Дали с Андроид 12 и новия си one ol 4 ще се оправи това греене.  Направо ми изпържи пръстите.. Няма думи как може телефон от висок клас за толкова пари да грее като печка..

Новия софтуер няма да го оправи ,бъди сигурен!
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-15, 21:08:25)emo_841 написа:  Новия софтуер няма да го оправи ,бъди сигурен!

За съжаление и аз така мисля, супер рядко съм намирал подобрение с определени ъпдейти. За нещастие много по-често се влошават нещата...
Като се замслиш излиза модела, който е флагман за компанията, има определен технически потенциал и ние очакваме 15 ъпдейта по-късно да се случат чудеса. Възниква въпроса как и защо изобщо тоя телефон е пуснат на пазара ако софтуера му е бил крайно зле?
Ъпдейтите имат повече смисъл когато добавят някоя ексрта като примерно double tap функцията, но като показатели аз си знам че каквото купиш горе долу това е. Докато минат 2 години и стане зле независимо от всичките ъпдейти, все едно някакъв таймер върви на заден фон. 
Примерно вече имаме 15 ъпдейта и телефона не става за гейминг, само за някакви леки игри. Не ме интересува това, защото планирам да играя, но не ми я приятно да съм броил 1000$ за телефон, които не ти дава опцията да играеш ако решиш. И далеч не е добре друг телефон на тройно по-ниска да е много по-добър. Никога ъпдейт няма да оправи нещата....
Цитирай

(2021-09-16, 13:44:56)100 написа:  За съжаление и аз така мисля, супер рядко съм намирал подобрение с определени ъпдейти. За нещастие много по-често се влошават нещата...
Като се замслиш излиза модела, който е флагман за компанията, има определен технически потенциал и ние очакваме 15 ъпдейта по-късно да се случат чудеса. Възниква въпроса как и защо изобщо тоя телефон е пуснат на пазара ако софтуера му е бил крайно зле?
Ъпдейтите имат повече смисъл когато добавят някоя ексрта като примерно double tap функцията, но като показатели аз си знам че каквото купиш горе долу това е. Докато минат 2 години и стане зле независимо от всичките ъпдейти, все едно някакъв таймер върви на заден фон. 
Примерно вече имаме 15 ъпдейта и телефона не става за гейминг, само за някакви леки игри. Не ме интересува това, защото планирам да играя, но не ми я приятно да съм броил 1000$ за телефон, които не ти дава опцията да играеш ако решиш. И далеч не е добре друг телефон на тройно по-ниска да е много по-добър. Никога ъпдейт няма да оправи нещата....
Защо всички се заблуждават,че всеки следващ Андроид/Ъпдеит, ще оправи нещата.Разберете,че просто не е проблема във ъпдейта а във хардуера на апарата или по точно казано във охлаждането на компонентите вътре .Вече телефоните не са това което бяха едно време ,сега са мини компютри на които им трябва добро охлаждане !!
Цитирай

Тази година 2100/888 са си просто почти провал. Аз лично планирам да купя S22 Ultra или Note 22 Ultra (второто за предпочитане), но този път изобщо няма да купувам още първия месец докато не видя някакви тестове, че си струва. Сега има 2100 и 870 процесор, който е реално по-стар, но по мое скромно мнение си заслужава повече. Ако знаеш че модерните 2100/888 тая година ще правят такива номера нямаше да купя нищо.
В момента ми се вижда смешно 870 да прави с 50% повече кадри при гейминг от новите ни S21 серия телефони. Отделно, че при самсунг са още повече скопени и двата чипа, не съм сигурен дали заради температурна устойчивост, батерия или просто нямат читаво хардуерно охлаждане
И да ъпдейтваме...
Цитирай

Чак провал - не бих казала, но т.нар. "война на сепсификациите" - да се повшават постояно и без особен резон ... си казва думата. И Snapdragon 888 и Exynos 2100 са с 26 TOPS (милиарда операции в секунда). Ето едно сравнение с колко TOPS са били водещите чипсети в изминалите години:

[Изображение: Screenshot_20210112-202829_YouTube-1.jpg]

Ако бъде натоварен и се изпълняват много "процеси" - нормално е да се отделя топлина. Тя къде да отиде? Ако няма добро топлоотдаване - ще се задържа в корпуса и ще е още по-зле. По-добре да Ви пари в ръцете - поне ще знаете, че топлоотдава...

Когато е създават такива мощни чипсети - добре е да се мисли и за охлаждането. Едва сега се чу за варианти за охлаждне директно в чипсета. TSMC работят по такъв проект. Планират да има микроканали в чип слоя с дълбочина 400 µm и ширина 200-210 µm (повече инфо в линка).

Xiaomi се постараха да са оригнални с охлаждане (пълна фаза - трите агр. сътояния), но то не свърши никаква работа...

И Xiaomi и Samsung - уж с ъпдейт щяха да решат "проблема" .... И как точно  Lol Най-вероятно, като ограничат производителността на чипсетите Smile

Иначе при мен не загрява - и причините вероятно са две:
  • не го тормозя - не му поставям задачи, които а изискват висока производитеност
  • ползвам Clear View Case - дебел изглежда и не изглежда да топлоотдава. Вероятно затова не ми пари в ръцете. Макар, че приетел с такъв кейс  иNote 20 Ultra се оплаква от грене, та може и да не е от кейса, но н бързат да изключа и това Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • 100, bsgold, petio_venkov, TNTKZ, tynata2
Цитирай

При нормална употреба когато се изисва пикова мощност нещата са много добре, примерно при изпълнението на анимациите при браузване из телефона. При първоначално отваряне на апликация също. Откъм CPU страната нещата са приемливи, GPU-то обаче е тотал щета наистина...
При тест с тежка игра не може да закърти 30 кадъра при 45 от 870 на еднакви температури. Poco f3 с 870 поддържа повече кадри от Mi11 Ultra и още повече спрямо S21 Ultra. Не съм геймър, но това в моите очи е просто смешно.
Как се очаква крайния потребител да усети, че има "по-мощен" чип след като тая мощност може да се ползва само при ровене по менютата? И камерата....евентуално, не бих се обзаложил.
Отделно, че Самсунг май предлага най-лошия пърформънс с 888 на пазара, дори не е ексинос-а основния проблем. Дори и в батерията няма никаква полза от "модерния" чипсет...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

предпочитам да зарежда с една две секунди по-бавно, но да не грее като печка..
Цитирай

Истината е ,че Снап 865/870 са може би най-добрите процесори на Куалком произвеждани някога . Ползвам 865,990 и 2100 ,снапа ги отвява от всякъде . Просто тези процесори произведени по 5nм процес си греят доста и Самсунг не е виновен за това . Беше рано да се преминава на такова производство ,без да се помисли за нужното охлаждане.....
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Bavarche, divna
Цитирай

(2021-09-16, 18:29:36)100 написа:  При нормална употреба когато се изисва пикова мощност нещата са много добре, примерно при изпълнението на анимациите при браузване из телефона. При първоначално отваряне на апликация също. Откъм CPU страната нещата са приемливи, GPU-то обаче е тотал щета наистина...
При тест с тежка игра не може да закърти 30 кадъра при 45 от 870 на еднакви температури. Poco f3 с 870 поддържа повече кадри от Mi11 Ultra и още повече спрямо S21 Ultra. Не съм геймър, но това в моите очи е просто смешно.
Как се очаква крайния потребител да усети, че има "по-мощен" чип след като тая мощност може да се ползва само при ровене по менютата? И камерата....евентуално, не бих се обзаложил.
Отделно, че Самсунг май предлага най-лошия пърформънс с 888 на пазара, дори не е ексинос-а основния проблем. Дори и в батерията няма никаква полза от "модерния" чипсет...

POCO F3 мисля беше с MEMC технoлогията на видеата с ниска честота на кадрите им се добавят допълнителни кадри, за да се възпроизвеждат по-плавно. 

Ще видим новите Exynos-и с GPU на AMD как ще са.  Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2021-09-17, 06:21:53)divna написа:  POCO F3 мисля беше с MEMC технoлогията на видеата с ниска честота на кадрите им се добавят допълнителни кадри, за да се възпроизвеждат по-плавно. 

Ще видим новите Exynos-и с GPU на AMD как ще са.  Smile

На новия геймърси бенчмарк Genshin Impact Poco-то убива S21, не ти трбява дори да провевяваш кадрите за да усетиш колко зле е положението. А когато решиш да ги провериш стигаш до следващата част от пародията, а именно че вградения FPS брояч на S21 всъщност лъже и показва изкуствени кадри, което можеш да пеовериш лесно ако знаеш как трбява да изглеждат 50 кадъра. Просто Самсунг използват най-зле 888/2100 и в същото време самите чипове са си зле, което води то този краен резултат.
В момента припадаме отново по новите 2200/АМД а кой знае какво ще излезе реално на пазара...същата ситуация беше в началото на годината с 888, чакахме чудеса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • divna
Цитирай

Не може да се отрече, че правят опити да се справят с проблемите. Отказаха се от М ядрата! Проектът с AMD стартира през 2019 г. - достатъчно време се работи по новата графика, не е като да е нещо претупано, за да мине номера. Аз съм любопитна какво са постигнали, нямам свръх очаквания Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Ако върнат течното охлаждане на процесорът, може и да се оправи проблемът с прегряването

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2021-07-24, 14:54:48)BisVal написа:  Най-голямата тъпотия е AOD , защото не върши никаква работа. Защо ми е да святка , след като телефона си звъни и екрана показва информацията. Искам да ми показва пропуснати повиквания , съобщения и други , но не става.

В следващата версия на UI AOD ще има опция да се показва на екрана само когато имаш някакво известие.

Аз съм с S21+ и не ми работи Бързо зареждане. Супер бързото и нормалното работят, но Бързото не. С оригиналното 25W зарядно съм, кабелът също е оригиналния от комплекта. Някои има ли го този проблем?
Цитирай

Не знам дали сте ползвали Remaster функцията на галерията, но върши чудеса.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2021-09-20, 09:14:35)redchampions написа:  В следващата версия на UI AOD ще има опция да се показва на екрана само когато имаш някакво известие.

Аз съм с S21+ и не ми работи Бързо зареждане. Супер бързото и нормалното работят, но Бързото не. С оригиналното 25W зарядно съм, кабелът също е оригиналния от комплекта. Някои има ли го този проблем?
Не знам дали е проблем, но и при мен е така. Предполагам, че софтуера е бъгав.

пс сега проверих набързо и може да окаже, че fast charge или средно бързото зареждане се активира само ако зарядното е адаптивното 15w, а не 25w което се ползва типично с телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • redchampions
Цитирай

(2021-09-20, 16:02:09)100 написа:  Не знам дали е проблем, но и при мен е така. Предполагам, че софтуера е бъгав.

пс сега проверих набързо и може да окаже, че fast charge или средно бързото зареждане се активира само ако зарядното е адаптивното 15w, а не 25w което се ползва типично с телефона.
Да, и при мен се оказа така. С адаптивното от А8 2018 се активира Бързото зареждане. Така или иначе, ако бързам ще ползвам Супер бързото, ако имам време и искам да поглезя батерията - бавното. Средно положение няма много смисъл

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имаше ли бърз шорткът за безконтактното плащане да се избере с коя карта да се плати?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2021-09-22, 13:39:51)ole написа:  Имаше ли бърз шорткът за безконтактното плащане да се избере с коя карта да се плати?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


GPayCards или официалното Google Pay (със задържане върху иконката показва първите 5 карти)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bsgold
Цитирай

Мерси, явно няма някакъв шорткът като при iOS.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

На С21 в какво съотношение е най-добре да се снима.
3:4 или 9:16?
Цитирай

3:4 е "оригиналния" формат в който снимат камерите, 16:9 прави crop. Аз лично предпочитам 16:9, тия квадратните снимки какво да ги правя? Стават само за Инстаграм.
Лично мнение.
Аз имам друго питане, защо се преебава качеството като шерна снимката от галерията?
[Изображение: dbd4540d5924e796a1ed8f021b468842.jpg]

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2021-09-30, 10:54:44)ole написа:  3:4 е "оригиналния" формат в който снимат камерите, 16:9 прави crop. Аз лично предпочитам 16:9, тия квадратните снимки какво да ги правя? Стават само за Инстаграм.
Лично мнение.
Аз имам друго питане, защо се преебава качеството като шерна снимката от галерията?
[Изображение: dbd4540d5924e796a1ed8f021b468842.jpg]

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Автоматично намаля формата и качеството на снимката умишслено, поради голям формат на снимката, навсякъде е така.
Цитирай

(2021-09-30, 10:54:44)ole написа:  3:4 е "оригиналния" формат в който снимат камерите, 16:9 прави crop. Аз лично предпочитам 16:9, тия квадратните снимки какво да ги правя? Стават само за Инстаграм.
Лично мнение.
Аз имам друго питане, защо се преебава качеството като шерна снимката от галерията?
[Изображение: dbd4540d5924e796a1ed8f021b468842.jpg]

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Да това е компресия от Инстаграм, както и на почти всички други облаци, соц мрежи и т.н. Погледни в настройките на Инстаграма (понеже аз не ползвам такъв) може да има някъде опция за качеството на снимките които качваш към тях. Пак няма да е на 100%, но има вероятност компресията да е значително по малка и реално да не се усеща толкова чувствително, както в момента я виждаш.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Случайно и при Вас да е така?

Пробвам да включа бързото зареждане (в момент в който вече зарежда с кабел) и нищо не се случва. Зарежда си нормално. Пускам опцията за супер бързо зареждане и веднага тръгва. Да не би в зарядното ми да е проблема, защото гледам, че на него си пише Super Fast Charge?

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Със супер бързо не може да зареждаш бързо
Само нормално или супер бързо
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • petio_venkov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)