Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари
#51

(2021-04-15, 09:49:49)Bavarche написа:  .... Пуснах го, активирах го, настроих го. Не съм ползвал бекъп, всичко си се тегли на чисто. Телефонът за тия няма и 2 часа загря зверски и изяде ок. 30 % от батерията. 
...

И аз го правих това упражнение. Нямаше загряване и батерията не падна с повече от 9-10%. 
Ясно ти го казаха в пост над моя - никой не ти вярва.
(2021-04-15, 10:32:27)Legend написа:  Това адаптира се ми звучи като кварталния майстор дето вика 'частите трябва да улегнат'. С една дума пълни глупости.

Така ще ти звучи като не правиш разлика между софтуер и хардуер. Изобщо не е глупост, а реалност.

1916 
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-04-15, 11:24:16)Константинов написа:  Предлагам 100% печалба или иначе казано € 200 и ще го взема, аз да се мъча.

Аз давам 300 и аз нека да се мъча!
Цитирай
#53

(2021-04-15, 09:56:29)vovalinder написа:  Коя е играта колега, искам да пробвам и аз.

Assoluto racing. В настройките на самата игра имаш опции за графика , бутваш ги на Max.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#54

Нищо чудно няма в това тази игра да насича именно на този телефон. Последната и актуализация е от миналата година и просто не е оптимизирана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#55

(2021-04-15, 19:20:13)Maxpainus написа:  Нищо чудно няма в това тази игра да насича именно на този телефон. Последната и актуализация е от миналата година и просто не е оптимизирана.
Насича на всички Ексинуси от S10 насам, вкл.
Ноут 10 и 20. Без Ултра моделите - не съм имал, не съм пробвал. Върви си перфектно на Снапдрагон - s20 Fe 5g и Zfold2 даже и на по старите Снапове на други марки. Също и на Kirin 2 поколения назад.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#56

При Ултрата върви без проблем, тествах няколко минути, не съм фен на игри с автомобили.
Цитирай
#57

Аз не съм тествал, но преди години минаха 2-3 актуализации на една игра докато я нагласят да не насича и да е на пълен екран за айфон х (насичането оправиха след първата актуализация, но фулскрина чак след наколко месеца). Същото наблюдавах и миналата година на с20у. Игра която сина ми си играе, насичаше до след първата и актуализация. Тоест не по малко важен е и софтуера.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#58

Всъщност май играта наистина играе номера. Вчера реших да му дам шанс и го пуснах в действие. Цял ден пътувах, снимах, но почти не съм говорил. Представи се много добре. За сравнение в другия джоб имам Zfold2 който е Снапдрагон. Снимките с до 5х зуум са малко по добри от Фолд и като цяло снима на топ ниво. Обхвата и поведението на батерията са много подобрени спрямо s20/Note20 серията. Мисля че прибързах с първото мнение преди 2 дни. Новият Ексинус е сериозна стъпка в правилната посока.
И накрая нещо любопитно. Стрес теста на 3d Mark. Почва от над 6хил точки и накрая пада до ок. 3500.
В същият тест Xperia 5II със Снапдрагон 865 прави 3800 на входа и и 3600 на изхода на теста. Zfold 2 пък със същия Снапдрагон и повече рам почва теста с над 4000 и приключва малко под 3000. Да, бенчмарковете не са всичко, но показват интересни тенденции при поведението на телефоните.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#59

S21 може ли да работи с 2 физически нано сим карти или едната трябва да е е-сим?
Цитирай
#60

Може.
2 физически или 1 физическа + есим са конфигурациите.
Цитирай
#61

Благодаря, хич не ми се искаше да взимам е-сим и ако се наложи да сменя телефона да съм зависим от оператора.
Цитирай
#62

Ех тия Ексинуси...
Таман да се зарадваш и пак си показват рогата. Днес бях с S21 и Mate30 pro. С еднакви СИМ на о2 Германия. И аз съм в Германия де. Още сутринта в къщи забелязах огромна разлика в обхвата на двамата... претенденти. Публикувам снимка, че като плюя тоя Ексинус все ме обвиняват в лъжи и пристрастия и прочее. Цял ден бях в движение и картинката с обхвата беше подобна. Просто навън нямам 3ти телефон че да направя още снимки като тази от сутринта в къщи. Оставям коментарите и изводите сами да си ги направите.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#63

Колега провери с някой приложение като например Network Cell Info.Графиката която показват различните фирми не отразява еднаква сила на сигнала.
Цитирай
#64

(2021-05-02, 07:44:29)alexkara написа:  Колега провери с някой приложение като например Network Cell Info.Графиката която показват различните фирми не отразява еднаква сила на сигнала.
Е най ясно става, когато извадя и 2та и Хуавея си е ок с връзката, Самсунг е "out of space". Това ставаше и с P30 pro и S20/ Note 20. Става дума за места със слаб обхват, който тук в Германия са много. И съм го писал това. Просто сега имах идея и възможност да го покажа нагледно. В Бг мрежите покриват 99% от територията и не е така осезаемо. Но слабият обхват мъчи батерията в стенд бай. Което си е проблем за Ексинус и ето го вероятният виновник.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#65

Може и от настройки на телефона да се сравни,отиваш на настройки-за телефона-състояние-мрежа,там се вижда колко е силата на сигнала.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#66

Днес снимах доста.
Беше жега на слънце, обаче и телефона как грееше ....
Пост обработката на многото снимки му взе акъла на процесора.

Чакам майския ъпдейт, уж са оправели греенето от камерата.
Цитирай
#67

Аз учудващо нямам проблеми със снимане и греене. Имах единствено проблем със уазъп видео разговори. Тогава след 30тата минута започваше да грее и изключваше мултитаскинга. Но този проблем отдавна го няма вече.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#68

Днес навън моя (S21) го извадих да снимам и на втората снимка вече беше топъл, но не загря много повече след това.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#69

Друго, което чак сега октрих.

В 4k60 видео режим не може да се ползва телефото сензора, същия работи само в 4к30. Нещо не схващам логиката, ама ..... Самсунг .....

По разбираеми причини 8к е само на телефото сензора и задължително иска отлична светлина.
Цитирай
#70

(2021-05-07, 10:52:41)emzo написа:  Друго, което чак сега октрих.

В 4k60 видео режим не може да се ползва телефото сензора, същия работи само в 4к30. Нещо не схващам логиката, ама ..... Самсунг .....

По разбираеми причини 8к е само на телефото сензора и задължително иска отлична светлина.

Аз затова си снимам видео на 1080p 60fps качеството си е супер и имам възможност да послзвам всички камери докато записвам видеото.
Цитирай
#71

Някой има ли следния проблем? Направих няколко slow mo клипчета, първите 2 насочат зверски докато ги гледам, явно така са се записали.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#72

Да ви питам, как е чуваемостта на S21+ при нормален разговор? На мен ми е някакси глухо. Това ме дразни. Преди бях с S7, звука му беше отличен.

Samsung S8500, S4, S7, S21+
Цитирай
#73

Като си сложа пръста над една от антените от лявата страна на телефона (тънките ленти) и ми спира аудиото през блутут

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

https://www.sammobile.com/opinion/camera...gly-laggy/
В потвърждение на оплакването ми тук. Лагва при снимане, смяна на режими, зуум въобще почти всичко в камерата. И поне при мен, чистене на кеш и какво ли не, не помага особено.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#74

Здравейте, може ли са ми кажете как да скрия бутоните от долу дето са?
Намерих го!

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#75

Настройки->дисплей->лента за навигация и там избираш жестове или друго.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)