Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари

(2021-06-16, 08:56:19)Sokolchev написа:  Тези двата които ти пуснах ще станат,самсунг е много претенциозен и трудно сработва с друга марка или не оригинално
Това не е вярно! В къщи имам зарядни с кабел на Сони, Самсунг, ХТЦ и Хуавей. Самсунга си ги харесва всичките. Особено често ползвам Хуавей щото е 40W и тъпче яко. В колата имам Анкер и пак си зарежда и то бързо. Сони и Пиксел са много по капризни от към кабели и зарядни. И нещо много важно - кабела също е от значение. С кабели от по 10лв бързо зареждане не става.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари

(2021-07-13, 21:15:16)Bavarche написа:  Това не е вярно! В къщи имам зарядни с кабел на Сони, Самсунг, ХТЦ и Хуавей. Самсунга си ги харесва всичките. Особено често ползвам Хуавей щото е 40W и тъпче яко. В колата имам Анкер и пак си зарежда и то  бързо. Сони и Пиксел са много по капризни от към кабели и зарядни. И нещо много важно - кабела също е от значение. С кабели от по 10лв бързо зареждане не става.

С кабели и зарядни само оригинални съм от по 60+ лева Wink  искам да ми покажеш как с 40 ватово зареждаш самсунга за 30 мин Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Имам следният проблем като сложа телефона в джоба и много често ми се включва музика или слушалката и започва да си набира произволни числа някой има идея от какво може да е това. Нещо все едно датчикът за близост не работи се включва екрана

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2021-07-14, 07:29:59)Sokolchev написа:  С кабели и зарядни само оригинални съм от по 60+ лева Wink  искам да ми покажеш как с 40 ватово зареждаш самсунга за 30 мин Smile

Самсунг S21 са до 25 вата, няма как да го заредиш за под час, дори и с твойте супер - дупер кабели. И тия максимални ватове на зареждане са ограничени само до определен диапазон, не са постоянно и до края. Казах че с 40 вата на Хуавей се зарежда бързо, не съм споменавал за полвин час или нещо подобно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-07-15, 18:27:08)Bavarche написа:  Самсунг S21 са до 25 вата, няма как да го заредиш за под час, дори и с твойте супер - дупер кабели. И тия максимални ватове на зареждане са ограничени само до определен диапазон, не са постоянно и до края. Казах че с 40 вата на Хуавей се зарежда бързо, не съм споменавал за полвин час или нещо подобно.
Е това за мен е бавно,за хуавей няма ограничения,от начало до край зарежда с максимални ватове,затова и за колата си бях взел 40 ватово ,за да знам че за 30 мин имам батерия

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2021-07-15, 20:00:45)Sokolchev написа:  Е това за мен е бавно,за хуавей няма ограничения,от начало до край зарежда с максимални ватове,затова и за колата си бях взел 40 ватово ,за да знам че за 30 мин имам батерия
Ти май си в грешка , объркал си рейса! Темата е за s21, за Ултра (вероятно твоят) си имате друга тема. Само объркваш хората тук.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-07-16, 18:43:02)Bavarche написа:  Ти май си в грешка , объркал си рейса! Темата е за s21, за Ултра (вероятно твоят) си имате друга тема. Само объркваш хората тук.

С ултра съм,ама зарядните са еднакви Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2021-07-15, 20:00:45)Sokolchev написа:  Е това за мен е бавно,за хуавей няма ограничения,от начало до край зарежда с максимални ватове,затова и за колата си бях взел 40 ватово ,за да знам че за 30 мин имам батерия

П40 Про се зарежда за 55мин. от 0-100% с 40W зарядно,Самсунгите за 65-70мин. с 25W.
Не мисля 10-15мин че са голям проблем  Unknw_mini

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
[-] 2 потребители изказват благодарност на dan_palma за това мнение:
  • Bavarche, dessexc
Цитирай

Аз не бих си пържил батерията с повече от 25-30W. Е, ако ще продавате телефоните на 1 година може и със 100W да ги зареждате.
А пичагата дето си мисли, че съществува батерия, което се зарежда докрай с пълната мощност на зарядното да слезе на земята.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2021-07-17, 11:37:09)ole написа:  Аз не бих си пържил батерията с повече от 25-30W. Е, ако ще продавате телефоните на 1 година може и със 100W да ги зареждате.
А пичагата дето си мисли, че съществува батерия, което се зарежда докрай с пълната мощност на зарядното да слезе на земята.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Няма защо да слизам,купи си хуавей и ще разбереш как зарежда,показва ти го самия заряд как се покачва цифрово от до ,демек започва примерно  9,01% и виждаш всяко мили процентче като секундарник ? и да,даже година е много,а батерията е изчислена достатъчно добре за този вид зареждане.За скромните ми 15-тина топ флагмана от различни марки,за 10г не се е скапала нито една батерия ?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Пак казвам, няма батерия, която да се зарежда с максималния заряд до 100%. Прочети малко за литиево йонните / полимерните батерии. Аз не споря, че хуявея се зарежда бързо.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Не разбирам защо се вдига пушилка за 2-3-5 минути по-бързо или бавно зареждане...? Дори 25W на Ultra-та са достатъчно бързи, да не говорим за повече...

Дали се зареждане за 34 или 37 минути каква чак толкова голяма е разлика...

И да, след 80% софтуера много добре знае какво да прави и батерията се зарежда по-бавно, което е нормално...
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche, dessexc, gazibarev
Цитирай

(2021-07-18, 10:31:50)Ivanov_1994 написа:  Не разбирам защо се вдига пушилка за 2-3-5 минути по-бързо или бавно зареждане...? Дори 25W на Ultra-та са достатъчно бързи, да не говорим за повече...

Дали се зареждане за 34 или 37 минути каква чак толкова голяма е разлика...

И да, след 80% софтуера много добре знае какво да прави и батерията се зарежда по-бавно, което е нормално...

Между 25 и 40w разликата е огромна ,а лично многократно съм наблмдавал заряда при хуавея и няма 20 няма 90,зарвжда с една скорост

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Огромна...колко да е огромна, като го измериш в реално време са една цигара време...нищо фрапантно чак толкова...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • dan_palma
Цитирай

(2021-07-18, 19:41:03)Ivanov_1994 написа:  Огромна...колко да е огромна, като го измериш в реално време са една цигара време...нищо фрапантно чак толкова...

За не пушач са много Wink и пак съм убеден че не е цигара,а половин кутия цигари,аз говора от опит,не от слух и научна енциклопедия Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Имайте впредвин че телефон с по малко батерия и по малко ватове ще се зареди горе долу идентично с телефон където има по голяма батерия и по бързо зарядно.

Мисля че телефоните в днешно време, без значение марка се зареждат достатъчно бързо, лично аз разлика в бързината на зареждане между Note 20 Ultra и P40 Pro не видях.

Може и да има някаква но ако са едно до друго и ги следиш...

(2021-07-15, 16:00:35)kali_74 написа:  Имам следният проблем като сложа телефона в джоба и много често ми се включва музика или слушалката и започва да си набира произволни числа някой има идея от какво може да е това. Нещо все едно датчикът за близост не работи се включва екрана

Ако имаш опцията за двойно почукване за събуждане, изключи я.

При мен от големите жеги (Не знам какво общо има това), като ходя и ми е в джоба сам се включва защото отчита докосване.

П.С. Забелязал съм че с дънки става по често.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • kali_74, Sokolchev
Цитирай

Само на мен ли се пада честта, да не ми допада силата на говор на отсрещния? Усилих докрай, но ако съм на открито с шум, надали ще чувам. Ясно ми е, че всичко е отдолу и няма отвор, но определено не ми допада качеството и силата на звук.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2021-07-21, 09:29:44)petio_venkov написа:  Само на мен ли се пада честта, да не ми допада силата на говор на отсрещния? Усилих докрай, но ако съм на открито с шум, надали ще чувам. Ясно ми е, че всичко е отдолу и няма отвор, но определено не ми допада качеството и силата на звук.

Има отвор - тънка цепка между дисплея и рамката. Моят S21 го държах на пред предпоследното ниво и чувах перфектно, а предимно говоря навън.
С коя ръка държиш телефона когато говориш? Аз когато го държа с лявата чувам много глухо. Оказа се, че трябва да е малко по високо на ухото - явно говорителя не е централно поставен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • petio_venkov
Цитирай

Определено на лявото ухо не ок и при мен Smile
Цитирай

(2021-07-19, 03:07:11)Sokolchev написа:  За не пушач са много Wink и пак съм убеден че не е цигара,а половин кутия цигари,аз говора от опит,не от слух и научна енциклопедия Wink
Да 40те вата на Хуавей тъпчат много по бързо от 25те на Самсунг. Това и математиката и опита го показват. При положение че капацитета на батериите е равен, говорим за ... 40:25 прави 1,6 пъти по бързо. Или още 60:1,6 е 37,5. Тоест квото Самсунг пълни за час, на Хуавей му трябват 38 минути. Таман време за един душ или кафенце с няколко цигари. А това са важни неща. И аз съм имал и P30 и P40 pro и мога да потвърдя това. Но все пак към 80% заряд, скороста на зареждане пада при всички. И това и теорията и практиката го показват. Но душа и/или кафенцето са ти бонус само при Хуавей - ФАКТ!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Или не съм изровил цялото меню, или по никакъв начин не мога да накарам на заключен екран да показва нотификации (за пропуснато обаждане, СМС и т.н.) Не ползвам AOD

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2021-07-22, 21:28:53)petio_venkov написа:  Или не съм изровил цялото меню, или по никакъв начин не мога да накарам на заключен екран да показва нотификации (за пропуснато обаждане, СМС и т.н.) Не ползвам AOD

Няма и да намериш - АОД е единствения начин. Има разни приложения в стора, които светят около предната камера. Мисля че се казваше aodNotify - Не съм го ползвал, но колега (@vovalinder )казва, че е удобно и върши работа.
Цитирай

Благодаря. Ще карам така, докато не ми писне и не включа AOD. Толкова ли не можеха да добавят LED индикатор до селфи камерата, тия хорица...

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2021-07-22, 21:47:22)Vi70 написа:  Няма и да намериш - АОД е единствения начин. Има разни приложения в стора, които светят около предната камера. Мисля че се казваше aodNotify - Не съм го ползвал, но колега (@vovalinder )казва, че е удобно и върши работа.
Продължавам да го препоръчвам, задейства се AOD само при известие.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

На заключен или на изключен?
Щото на заключен може доста неща да показва.

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)