Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари
#26

Да, лагва.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ползвам телефона от снощи. Ще споделя първи кратки впечатления, които са по-скоро сравнение с S10, който ползвах до вчера.

1. Дисплей - Според мен при S21 си е чист downgrade. Разликата в резолюцията за мен е видима и определено S10 вади по-добра картина. Не знам от ppi ли е, от резолюцията ли е, но като се поставят един до друг няма база за сравнение. Но от друга страна тези 120 херца толкова блазнят душата, че вече буквално като хвана S10 и ми лагва... Веднъж мине ли се на 120, според мен няма връщане към 60. Реално се свиква с резолюцията, просто като разкарам S10-ката и нямам с какво да правя сравнение ще се свикне още повече.

2. Високоговорители - не знам защо, но според мен S10-ката ми вади един вид по-добър звук при слушане на музика от високоговорителите. Звучи ми по-изчистен някак си, може и да не е така, но през моите уши така го усещам.

3. Батерия - Тук S21 направо е на светлинни години според моето ползване (някои хора споделят 4-5 часа екран с S10e и S10, ама аз това докато не го видя на живо в ръцете ми не вярвам...). Та с моето ползване, което е доста слушане на музика (локално изтеглена на телефона) през блутут колонка или блутут слушалки и рядко на високоговорител. Основно 4G ползване, че Wi-Fi не става за нищо тук...(благодаря на ментел), гпс за кратко (максимум 30 мин или по-малко), Adaptive опресняване на екрана, автоматична яркост, тъмен режим без никакви пуснати настройки за пестене на батерията.
Със същото ползване зареждах S10 по минимум 2 пъти на ден, средно 2:30 ч. екран, 3 и нещо максимум... Това бе и главно причината да взема S21 + 120 херца опресняване. 
Прикачил съм една снимка от днес - цял ден, почти 4 часа екран, което ме устройва напълно, защото на работа през деня не го пипам толкова много, след това може да се разцъка нещо и ми изкарва целия ден с едно зареждане, даже сега го ръчкам повече, сигурно ще ми изкара ден и половина с моето ползване.

4. Камера - не съм правил снимки със задната камера, но забелязах, че снимките с предната камера са един вид по-ясни и според мен е по-добра камерата.

5. Липсата на карта с памет - При S10 картата я ползвах, за да си качвам музиката на нея и нищо друго, реално е доста удобно, защото ако нещо мога да я сваля и да я сложа на друго място и музиката пак я има. Сега при S21 съм качил всичко във вътрешната памет, която си е доста, 256GB ще ми стигнат, защото за почти 2 години на S10 съм запълнил само 70. Но, ако слота го имаше щях да съм по-доволен.

6. Други дребни неща:
Примерно гърба е пластмасов, ама като цяло не ме бърка, иначе определено стъклото се усеща по-добре. Така или иначе чакам калъфа да пристигне, а аз ги свалям само за почистване от време на време и това е.
Друго, което ми харесва е, че статус бара в приложенията е по-малък и реално има по-голяма площ за самото приложение. При S10 тъй като разреза за камерата е по-голям, съответно и статус бара е под разреза.

Мнението стана доста дълго, но може да е от полза за някои, който се чуди дали да премине от S10 на S21.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 3 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Bavarche, nati71, tynata2
Цитирай
#28

(2021-03-02, 21:38:55)ole написа:  Някой друг забелязва ли лаг в камерата? При смяна на режимите, при снимане, при цъкане на последната снимка от камерата все лагва...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Напоследък имаше доста обновления за S21, вкл, такова за камерата, което имаше и при S20 с One UI 3.0 (вече 3.1). Точно след подобен ъпдейт януари имах зверски лаг в целия интерфейс точно при смяна на режими, при снимане, настройки и т.н. и се оправяше временно с чистене на кеша на камерата но само временно - след рестарт и до вечерта пак е почнало да лагва. 

Само reset го оправи. При мен обаче от фабричния One UI 2.1 директно минах на 2.5 , после на 3.0 и през това време никога не е виждал reset на каквото и да било а минаха десетки ъпдейти така, че не изключвам някъде нещо да се е омазало. 

Или наистина да е бъг.

Чисти кеш на камера приложението и ако продължава или се се оправи само временно - пълни фабрични.

Не исках и аз ама само така се оправи.
Цитирай
#29

Аз съм S21 плюс. Единственият недостатък ми се струва точно батерията, но преди бях А8 и той е с доста по-малък екран. Издържаше повечко гърбеж. Този ако го застъпя няма да издържи и един ден и то като чисто нов. В началото даже си помислих, че има някакъв дефект. Явно екрана и екстрите си взимат своето. Сигурно и някои настройки трябва да разцъкам за да падне малко разхода. Иначе много ми допада дисплея без извивки. А на моя гърба си е стъклен и е доста добре като усещане. При плюса няма пластмаса. Работи брутално и по мое мнение доста повече си заслужава от 20-ката, защото имах възможност да го ползвам и не ме грабна. Но този определено беше основателна причина за смяна на стария ми телефон.
Цитирай
#30

Защо шибания edge panel се прибира сам след като го изкарам със слайдване преди да съм цъкнал каквото и да е там?? Направо ме побърква защото като го изкарам със слайд и посягам с пръста да цъкна върху някой апп, то се прибира и цъкам нещо на десктопа. Направо ме побърква

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#31

При мен си седи, не се прибира.
Цитирай
#32

Повече от месец съм с 21 ултра на преордър.
Всичко е ок с изключение на whatsapp. След 10тата минута видео разговор почва да грее. Също не ми харесва че няма ToF сензор редом до лазерния фокус. ЕС двайската имаше супер опция за обемно измерване на предмети. Тук мига да меря само разстояние до обекти. Минус също е липсата на SD ама с 256ГБ за сега няма дерт. Батерията се държи добре. По добре от S20 ultra. По лек е една идея и матовия гръб не държи отпечатъци.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#33

(2021-03-13, 21:35:02)emzo написа:  При мен си седи, не се прибира.

Повечето пъти седи, но когато си реши се прибира само...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#34

Вече почти цяла седмица ползвам S21+ като преди това ползвах почти цяла седмица S21. Определено батерията на плюса държи доста повече, което си е и очаквано де, спрямо капацитета ѝ. С чистата 21-ца изкарвах минимум 4 часа екран с моето ползване, което пак ми стигаше, обаче тук правя минимум 6 за ден и половина. За пръв път от години ползвам телефон на който не мога да изразходвам батерията за един ден с моето ползване и съм доволен Big Grin.
Единствения минус отново: дисплея, направо някой път ми бърка в душата... Ако се гледа от по далеч няма драма, обаче приближа ли по-близо, просто картината не е толкова изчистена някак си... S10 с WQHD си е друга бира... Гледах S21 Ultra, там също е на друго ниво просто, ама ще изчакам S22, че вече не ми се занимава да сменям...

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#35

Без силиконов гръб това няма държане в ръцете. Аз се чудя едно време как сме си опазвали телефоните. Премиум усещане ама няма как да му се насладиш без да го счупиш ако имаш ръка 46ти номер. Егати хлъзгавата работа. Стария ми телефон не беше мат и по-малко се пързаляше в ръцете. Много е красив стъкления плюс, но много се пързаля.
Цитирай
#36

Те предишните телефони бяха малки. А тези са големи и наистина като загреят или ти се изпоти ръката е неприятно, затова по-добре в кейс.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

За триене.
Цитирай
#38

Здравейте. Имам въпрос към хората, които са интегрирали самсунг акаунта си към този на майкрософт, за да ползват OneDrive синхронизацията на снимките от галерията. Тъй като имам платено 100 гб пространство, след свързването ми изписа, че е успешно и като потребител на самсунг мога да използвам това пространство. Та въпроса ми е следния: с S21 серията има ли подарък някакво пространство или не? Защото си спомням, че предин 1-2 години имаше такава оферта за самсунг телефоните.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#39

Няма вече привилегии. До преди месец ползвах стар бонус от самсунг таблет (2години - 100Гб), сега си го плащам, 4лв на месец е супер цена за услугата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай
#40

Днес за пръв път попаднах на 48 Hz опресняването на екрана. Както обикновено си гледам нещо и на долния екран съм отворил я фейсбук, я браузъра. По принцип винаги е плавен интерфейса и е на 120 Hz, но сега си лагваше и си казах, че е включило на 60, но след като пуснах опцията да показва на колко работи се оказа, че работи на 48. Усеща се по-зле и от 60, та по-добре да го сложа твърдо на 60, защото 48 си е бавничко  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#41

Ей това разделяне на екрана не успях да подкарам, как става?
Цитирай
#42

Аз знам за 2 начина.
1. Отваряш скорошните приложения и натискаш върху иконката на приложението и от там open in split screen view
2. Втория го ползвам като от edge панелите задържа на някое приложение и след това го плъзвам нагоре или надолу, за да се отвори директно в split screen или посредата, за да е в pop up view.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#43

(2021-04-14, 07:35:09)vovalinder написа:  Ей това разделяне на екрана не успях да подкарам, как става?
Като сурнеш нагоре и задържиш ти показва отворените приложения( мултитаскинг режим). Всяко си има иконка отгоре. Задържаш пръст върху нея и и там ти дава тази и други опции.
Също става и от това страничното меню дето го издърпваш от края на екрана. Хващаш иконката и я пускаш някъде. Ако я пуснеш в средата седи като малко прозорче, ако я пуснеш горе или долу по екрана , застава на половината екран.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#44

И те така:
Взех s21 256Гб с преподписване от оператор. Излезе ми 100 евро. Пуснах го, активирах го, настроих го. Не съм ползвал бекъп, всичко си се тегли на чисто. Телефонът за тия няма и 2 часа загря зверски и изяде ок. 30 % от батерията. Пуснах си любимата игра - отново грозен лаг. Пробвах да намаля честота на дисплея, даже от режим за игри му набих до 48 Хц опресняване. Пак лаг.
Предния ден с Хуавей Мейт 30 про, преди 2 седмици Zfold 2(Snapdragon), Пиксел 4 също тия дни. Същите процедури, нито са загрявали толкова, нито батерията е отлитала така. Играта си върви всичко на Макс.
Нулирах го, снимах го, пуснах му обява - да хваща пътя.
Който е ок с безкрайните лъжи за подобрения Ексинус - приятно ползване!
Който се чуди дали да купува - ако имате опит с истински флагмани - вероятно ще се разочаровате.
Знам, че ще почнат сега едни спорове - няма да се включвам. Аз споделих, който иска да се вслуша , който не иска - приятно ползване!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • joring, nati71
Цитирай
#45

Коя е играта колега, искам да пробвам и аз.
Цитирай
#46

(2021-03-08, 21:47:03)ole написа:  Пак да питам.....

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Аз лично нямам проблем.

(2021-04-15, 09:49:49)Bavarche написа:  И те така:
Взех s21 256Гб  с преподписване от оператор. Излезе ми 100 евро. Пуснах го, активирах го, настроих го. Не съм ползвал бекъп, всичко си се тегли на чисто. Телефонът за тия няма и 2 часа загря зверски и изяде ок. 30 % от батерията. Пуснах си  любимата игра - отново грозен лаг. Пробвах да намаля честота на дисплея, даже от режим за игри му набих до 48 Хц опресняване. Пак лаг.
Предния ден с Хуавей Мейт 30 про, преди 2 седмици Zfold 2(Snapdragon), Пиксел 4 също тия дни. Същите процедури, нито са загрявали толкова, нито батерията е отлитала така. Играта си върви всичко на Макс. 
Нулирах го, снимах го, пуснах му обява - да хваща пътя.
Който е ок с безкрайните лъжи за подобрения Ексинус - приятно ползване!
Който се чуди дали да купува - ако имате опит с истински флагмани - вероятно ще се разочаровате.
Знам, че ще почнат сега едни спорове - няма да се включвам. Аз споделих, който иска да се вслуша , който не иска - приятно ползване!

След няколко дена ще се оправи. Адаптира се.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#47

(2021-04-15, 10:02:22)gazibarev написа:  След няколко дена ще се оправи. Адаптира се.

Това адаптира се ми звучи като кварталния майстор дето вика 'частите трябва да улегнат'. С една дума пълни глупости.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#48

Защо да са глупости, нали отнемало време да се нагоди според ползването, да мине някой и друг ъпдейт, всеки сам решава за себе си, но да правиш заключения на база един ден ползване...
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • martoo, milss
Цитирай
#49

(2021-04-15, 09:49:49)Bavarche написа:  И те така:
Взех s21 256Гб  с преподписване от оператор. Излезе ми 100 евро. Пуснах го, активирах го, настроих го. Не съм ползвал бекъп, всичко си се тегли на чисто. Телефонът за тия няма и 2 часа загря зверски и изяде ок. 30 % от батерията. Пуснах си  любимата игра - отново грозен лаг. Пробвах да намаля честота на дисплея, даже от режим за игри му набих до 48 Хц опресняване. Пак лаг.
Предния ден с Хуавей Мейт 30 про, преди 2 седмици Zfold 2(Snapdragon), Пиксел 4 също тия дни. Същите процедури, нито са загрявали толкова, нито батерията е отлитала така. Играта си върви всичко на Макс. 
Нулирах го, снимах го, пуснах му обява - да хваща пътя.
Който е ок с безкрайните лъжи за подобрения Ексинус - приятно ползване!
Който се чуди дали да купува - ако имате опит с истински флагмани - вероятно ще се разочаровате.

Ми не, на теб конкретно не ти вярвам аз и не само аз.

Новия екси нито грее, нито се представя зле като предните.
Батерията е чудна !

Имай предвид, че го казвам като човек, чийто апарат дефектира и му го подменят с чисто нов и си оставам пак с него, защото просто няма по-добра АКТУАЛНА алтернатива към момента.

(2021-04-15, 10:41:43)vovalinder написа:  Защо да са глупости, нали отнемало време да се нагоди според ползването, да мине някой и друг ъпдейт, всеки сам решава за себе си, но да правиш заключения на база един ден ползване...

Има много заблуди, около това адаптиране, което е една ала бала работа.

Идеята е да наблюдава, кои приложения ползваш и кои не и да ти ПРЕДЛОЖИ да ги сложиш в SLEEP или DEEP SLEEP.
Сам нищо няма да направи. Но то е така и при хуавей и при шаоми. Слагаш си ги ръчно в спящ режим и си свиркаш. Нещо, което правя още след като си инсталирам желаните приложения.
Цитирай
#50

(2021-04-15, 09:49:49)Bavarche написа:  И те така:
Взех s21 256Гб  с преподписване от оператор. Излезе ми 100 евро. Пуснах го, активирах го, настроих го. Не съм ползвал бекъп, всичко си се тегли на чисто. Телефонът за тия няма и 2 часа загря зверски и изяде ок. 30 % от батерията. Пуснах си  любимата игра - отново грозен лаг. Пробвах да намаля честота на дисплея, даже от режим за игри му набих до 48 Хц опресняване. Пак лаг.
Предния ден с Хуавей Мейт 30 про, преди 2 седмици Zfold 2(Snapdragon), Пиксел 4 също тия дни. Същите процедури, нито са загрявали толкова, нито батерията е отлитала така. Играта си върви всичко на Макс. 
Нулирах го, снимах го, пуснах му обява - да хваща пътя.
Който е ок с безкрайните лъжи за подобрения Ексинус - приятно ползване!
Който се чуди дали да купува - ако имате опит с истински флагмани - вероятно ще се разочаровате.
Знам, че ще почнат сега едни спорове - няма да се включвам. Аз споделих, който иска да се вслуша , който не иска - приятно ползване!

Предлагам 100% печалба или иначе казано € 200 и ще го взема, аз да се мъча.

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)