Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TP-Iink рутер Archer C1200 проблеми
#1

Здравейте андроидъри, пускам тази тема, защото форума се чете от много хора и се надявам на съвети. Та, преди 3 години смених домашния рутер TP-Link 842ND, защото загряваше, префлашвах го с OpenWRT, модифицирах го и в крайна сметка сдаде багажа, с нов по-мощен гигабитов TP-Link Archer C1200, с идеята да държи на повече натоварване от торенти, игри и т.н. Доволен съм много от него, но преди 2-3 седмици започна да губи интернета и от време на време да се рестартира сам без да има каквото и да е натоварване. Разбира се реших, че ще го отворя да му видя охлаждането, стабилно радиаторче с термолепенка, но ми се видя слабичко и за да се застраховам го "модифицирах"(побългарих), като му боднах по-голям радиатор със свинска опашка закрепен върху термолепенката и върху него вентилаторче захранено от usb-то му, като го оставих отворен... Беше задържал 2 седмици и сметнах, че съм решил проблема, но преди малко по време на игра се рестартира отново, радиатора е студен... Прикачвам снимки, но не се смейте много  Blush Yikes Angel
Давайте съвети заминава ли си да търся друг или ...


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре е самият рутер да ти каже защо се е рестартирал, така че влизаш в web interface-a.
отиваш на Advanced -> System tools - System log и след следващия рестарт(ако не пише нищо за текущия) гледаш каква е последната грешка.
Можеш да го сейвнеш или да дадеш скрийншот.
Ако логът е прекалено голям можеш да филтрираш само Critical, Emergency, warning, alert... въпросът е да видим дали има нещо полезно.
Щом с два рутера имаш един и същ проблем (въпреки, че прегряването от рестартиране не би трябвало да има общо с просто рестартиране) - не е от адаптера, може да е от настройките ти.
Може някой да ти е хакнал рутера, да е променил настройка и да го е рестартирал Smile

ако няма логове - може някой да ги е изтрил.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jiktak
Цитирай
#3

Според мен му върни едни фабрични и ако няма промяна -нов
Цитирай
#4

(2021-01-16, 15:46:50)suffer написа:  Най-добре е самият рутер да ти каже защо се е рестартирал, така че влизаш в web interface-a.
отиваш на Advanced -> System tools - System log и след следващия рестарт(ако не пише нищо за текущия) гледаш каква е последната грешка.
Можеш да го сейвнеш или да дадеш скрийншот.
Ако логът е прекалено голям можеш да филтрираш само Critical, Emergency, warning, alert... въпросът е да видим дали има нещо полезно.
Щом с два рутера имаш един и същ проблем (въпреки, че прегряването от рестартиране не би трябвало да има общо с просто рестартиране) - не е от адаптера, може да е от настройките ти.
Може някой да ти е хакнал рутера, да е променил настройка и да го е рестартирал Smile

ако няма логове - може някой да ги е изтрил.

ЕЕееее, не вкарвай във филм и паранои сега, хахахах...
Прикачвам лога, интересно, че няма лог отпреди рестарта днес малко прди 13.00, може би защото му връщах фабричните напред ...


Прикачени файлове
.txt syslog-2021-01-16.txt Размер: 20.01 KB  Сваляния: 4

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#5

Не виждам нищо странно, ама е и труден за четене ако този лог.
Като цяло фабрични настройки и е добре да се смени името на мрежата, паролата, данните за влизане в админ панела и така би трябвало да изключим външната намеса и отговорът на колегата по-горе
Цитирай
#6

(2021-01-16, 17:27:51)suffer написа:  Не виждам нищо странно, ама е и труден за четене ако този лог.
Като цяло фабрични настройки и е добре да се смени името на мрежата, паролата, данните за влизане в админ панела и така би трябвало да изключим външната намеса и отговорът на колегата по-горе

Паролите са сложни и сигурни според мен, не вярвам да са ги прехванали....
А имаше ли някъде опция периодично да се рестартира рутера, че ми се върти в главата нещо подобно да съм чел ама не успях да го открия?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#7

В дд-врт има. В стоковия - едва ли.
Не съм имал скоро тр-линк и затова ползвах емулатор за снимката с лога
Цитирай
#8

И в стоковия трябва да има. Някъде в системните настройки
Цитирай
#9

Друг е въпросът,  че по подразбиране мисля е изключено, което означава, че ако не е включено при правенето на основните настройки на рутера от теб, не би следвало да е активно и сега.
Снимките са от моя рутер на Tp Link и съответно мястото, където се намира настройката.

[Изображение: Screenshot-2021-01-17-17-01-02-351-com-a...chrome.jpg] [Изображение: Screenshot-2021-01-17-17-01-21-887-com-a...chrome.jpg] [Изображение: Screenshot-2021-01-17-17-01-08-814-com-a...chrome.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

(2021-01-17, 16:55:09)Monipeev написа:  Друг е въпросът,  че по подразбиране мисля е изключено, което означава, че ако не е включено при правенето на основните настройки на рутера от теб, не би следвало да е активно и сега.
Снимките са от моя рутер на Tp Link и съответно мястото, където се намира настройката.

Интересно, нямам настройка за рестарт ...[Изображение: 2803330b4a26748be482aa2ee1f17005.jpg][Изображение: 98ac093c2e5e20be6f98aa90b8323736.jpg][Изображение: 91592b863931c7490d5a078e896f205e.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#11

Първо си смени паролата , сигурна според теб но не и за друг. Така ще елиминираш евентуална външна намеса и пак пробвай.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)