Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Near Field Sharing Tag 2
#1

Здравейте. Чисто информативно днес ще ви представя първоначалния си сблъсък с гореспомената Xiaomi джажа(Mi Near Field Sharing Tag 2).

Първо оферта (https://aliexpress.ru/item/1005001355820...5793640304)
Закупена на 20.11.2020 за 3.55$
В комплекта са 2 бр. NFC тагове:


[Изображение: uwYPg6L.jpg]


Освен двата тага има и лепенки, с които да обозначите за какво служи, както и инструкция на китайски, която не мисля да отварям.


[Изображение: AIyygg9.jpg]


Работят с Mi Home и при пускане на приложението остава само да имате включен NFC на вашия телефон, за да разпознаете Tag-a:


[Изображение: Ydg0MPq.jpg]


И. Вече сме прочели таг-а и виждаме, че няма много избор: Cancel или Go to settings Smile  Oтиваме на Settings и тъй като му трябва малко време да зареди първо ще видите това:


[Изображение: Kwc2t4W.jpg]


Съответно си мислите, че няма нищо да зареди и затова разцъквате трите точки горе:


[Изображение: K4JMjRT.jpg]


Там също няма нищо. Връщате се назад и CAST все пак е заредило:


[Изображение: cmy1Wre.png]


Като натиснете каквото и да е, ще ви предупреди, че иска NFC права за Mi home:


[Изображение: r4okWBa.jpg]


Все пак, за да можете да записвате информация в самия таг трябва предварително да сте дали достъп на Mi home за работа с NFC иначе ще може само да чете, но не и да "програмира"


[Изображение: 6eq5j8I.jpg]


При натискане на Open device plugin ви дава списък със запаметените устройства в Mi home, за да си изберете, на кое устройство искате да програмирате бърз достъп при допиране на телефона до таг-а:


[Изображение: UN8Zij2.jpg]


Ако пък изберете Touch to join network (удобно, ако не искате да си раздавате паролата за рутера. Тогава всеки с NFC би трябвало да може да се закачи за мрежата ви като си добре телефона до таг-а (по подобен начин работи и сканирането на QR код с данните за мрежата)) ще видите следното:


[Изображение: vGkSnno.jpg]


като за да запишете информацията на таг-а следвате инструкциите:


[Изображение: rpehByC.jpg]


Ако пък изберете Smart scene ще видите този екран:


[Изображение: uNtqD9C.jpg]



Общо взето това е. При всяка следваща стъпка се иска да се добре таг-а до телефона, за да се запише функционалността и вече може да го залепите/закрепите някъде, за да може да влезе в употреба.
Тъй като не знам за какво биха ми трябвали .. .оставям темата така.
Дано да съм бил полезен. Хубав ден. Успешна година! Smile
[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, milstan, ronnie72, scorceni, sharkybg
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм нагласил да ми гаси/пали определен брой лампи и ползвам доста читави (за момента не съм имал проблеми) тагове, които купих от България за 80 стотинки бройката.
Някъде по другите теми бях писал за тях

Google Pixel 6a
[-] 2 потребители изказват благодарност на slavkov за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#3

И аз имам два други, които ползвам още от 2017-та, но предимно за тестове. Единия още ми е залепен за лаптопа и не съм решил какво да прави, че да ми спести някое и друго движение.

Удобството на тези от Xiaomi е, че са интегрирани с ми хоум и не изискват някакви специални умения, а другите понякога си трябва руут и малко разбиране от писане на код, за да станат нещата както трябва. Включително работа с Таскър, или поне клаузи за проверка IF/ELSE.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89449
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, slavkov
Цитирай
#4

тези, които взех аз идеално бачкат с mi home. даже не се наложи да ги трия/форматирам.

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Извинявам се, може би за глупавото питане, ама каква точно е функцията на тези таг-чета, че ми стана интересно. Мога да го сложа на рутера и всеки който дойде в нас с nfc да го сканира и да получи достъп до мрежата ми. Или да го сложа на телевизора и да го пускам и спирам от таг-а така ли или работи по друг начин.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#6

Можеш да го сложиш някъде из апартамента, достъпно за сканиране и да стартира нещо от ми хоум ( било поредица от устройства да се пуснат или да влезеш директно и да видиш данните от устройство)
А за рутера - да в тага се пази инфо за мрежата и така не си казваш паролата. Не че не могат да ти я видят, ако са с руут или къстъм ром, ама болшинството няма да са хакери Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • redsys
Цитирай
#7

Ахаааа разбрах. Но това важи само за устройства на xiaomi щото в ми хоум друго ме може да се види.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#8

ако държиш да не ползваш устройства на xiaomi Можеш да вземеш всеки друг NFC таг и да го настроиш с някоя външна програмка. Хем ще е и по-евтино.
Тази покупка я направих заради фенщина. В смисъл още не съм им намерил приложение реално, но ми се искаше да тествам.
Винаги можеш да си залепиш един таг на нощното шкафче и при лягане да допреш телефона, и да ти загаси лампите, например, или да спре климатика, а може и да направи някоя по-сложна верига от операции. В линк-а от пост 3 съм показал как може при повторно докосване на таг-а да се прави съвсем различно или обратното нещо на това, което е правил при първото свързване
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, redsys
Цитирай
#9

За колко време ти пристигнаха?
Щото виждам, че и в БГ ги има. Ако е под месец да чакам, че искам много.
https://smartarena.bg/produkt/xiaomi-ponpon-nfc-stiker/
Цитирай
#10

Поръчани са били на 20-ти ноември, което са близо два месеца
Цитирай
#11

Попрочетох за тези тагове. Производство са на NXP (NTAG). Това ще рече, че ако си поръчам от Алиекспрес или другаде NFC таг от NXP със същата честота е твърде вероятно да работят. Защото ги виждам примерно 10бр за около 2$, а не като PonPon 2бр за 4$. Твоите другите от 2017г, като ги прочетеш каква марка ти дава с NFC TOOLS?
Цитирай
#12

Ще трябва довечера да тествам.
Признах си и по-горе, че ги взех просто за гъзарийката и вградената интеграция с Mi Home.
Иначе с всеки NFC таг трябва да може да се постигне същото
Цитирай
#13

Благодаря! Направо поръчвам 30бр. Готиното е че може не само вкъщи да ги лепиш, ами и в колата, в офиса и т.н. а те да си действат за където и каквото са обучени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hotclick за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)